A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Sziasztok!
Áfa körbe bejelenkezett egyéni vállalkozó 6619 teáor számmal egyéb pénzügyi tevékenységet számlázna.
Ezt áfásan vagy áfa nélkül kell meg tegye? :oops:
Bocsi ha nagyon egyértelmű, de az én fejem már nagyon tele van a mai nap. :|
Maresz
Válasz idézéssel
Zsuzsi!

Mivel itt egyéni váll-ról van szó, feltételezem, hogy pénzforgalmi szemléletben könyvel. Lehet én veszem nagyon szigorúan a dolgot, de az ev esetén szerintem nem fér bele az elkésett számla kategória, mivel Őnála a tényleges pénzügyi teljesítés időpontja alapján kerül megállapításra az adókötelezettség. Másrészről pedig x hónapig a pénztára sem stimmelt több mint 100.000-nyi összeggel. Én inkább önellenőrizném, ha bele akarnátok tenni.
Természetesen csak a kp-s esetében érdemes ezt követni, ha átutalásos a számla, akkor felesleges önellenőrizni.
Egyébként az elkésett számla fogalma (egy APEH újságban olvastam) azt takarja, hogy ha a cég (és kihangsúlyozták, hogy nem a könyvelő) későn kap meg számlát a partnerétől, akkor azt beteheti a későbbi időszakba is, nem kell emiatt önellenőrizni. Kp-s számlánál nehezen elképzelhető (de ilyen is van), hogy ott a helyszínen nem kapja meg az üf a számlát (pl metro) :roll: Ezt nem most olvastam, régebben.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
A költségszámlák miatt már évek óta nem kell önellenőrizni, akármelyik későbbi adómegállapítási időszakban lekönyvelhető.
Johanna
Válasz idézéssel
ha ráírom a számlára, hogy mikor érkezett hozzám, akkor a vállalkozót esetleg megbüntethetik érte?
százezres számláról van szó, aminek 20 ezer az áfája. ha több lesz a büntetés, akkor nem éri meg lekönyvelni. Kirívóan magas büntetési tételeket olvasok itt tőletek az oldalon.
Vagy ilyen csekélységgel nem foglalkozik az ellenőr?
de köszönöm a válaszodat.
Válasz idézéssel
Nem kell önellenőrizned, nyugodtan tedd be a második negyedévbe. A számlára írd rá, hogy mikor érkezett hozzád.
Johanna
Válasz idézéssel
ki hogyan csinálja?
negyedéves áfabevalló ev. most hozott 3. havi költség számlát. lekönyvelhetem e neki a második negyedévre, vagy önellenőriznem kell miatta az első negyedévet. Elfogadják e hogy elkeveredett a számla? vagy megbüntetnek. kinek volt már ilyen ellenőrzése?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég