A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Sziasztok, tudnátok ebben segiteni?
Angliából szeretnénk kamerát behozni. Annak az áfáját itthon kell megfizetni. Mivel ez a fizetendő áfa egyben a tárgyi eszköz miatt levonható áfa is, ezért visszaigényélhető. Kérdésem az, hogy jól gondolom-e, hogy ez egy áfabevallásban (a plusz és mínusz) rendezhető, magyarán nekem nem kell az áfa összegével rendelkeznem?
Válasz idézéssel
Kitty!
Én úgy gondolom, hogy amikor vásárolta a társaság a szgk-it és a tevékenységi körében már benne volt a szgk bérbeadás, az sem teljesen független attól, milyen konstrukcióban(hitel-kölcsön )birtokolja, csak a tulajdonjog szerzéssel járó beszrzés az elfogadott, valamint rendelkezett már , furcsa véletlen, a vásárlás pillanatában egy olyan határozott idejű bérbevevő partnerrel, aki 36 hónapra bérbeveszi a gk-t, akkor az áfa levonható. Ez az áfa tv-ben 124 §-125§ leírna szépen található. Nincs korlátozás arra tekintettel, hogy meddig is kell ezt a tevékenységet folytatnia a társaságnak. Továbbá, a bérbeadás természetesen áfa-befizetési joggal jár, tehát a tevékenysége szerint haszonszerzés céljából végzi a bérbeadást, ez is csak megerősíti az eljárást. Az önellenőrzés, attól függ,, hogy mennyire régi időszaktól értendő, de az első bevallásban a beszerzési időszakban a tárgyi eszköz vásárlást fel kell tüntetni. Nagy az esélye annak, hogy a folyamatos-lánc önellenőrzéseket, amely minden bevallást érint, legalábbis a mi ém-i régiónkban, hogy kiválasztják ellenőrzésre.
Szotyi
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Bérbe adott személygépkocsi áfa visszaigénylésével kapcsolatos a gondom, légyszi segítsetek. :-)

Egy bt. ez év januárjában 36 hónapos hitelre vásárolt egy személygépkocsit, melyet azonnal bérbe adott 36 hónapra egy kft-nek. A 36 hónap lejárta után az autó a bt. tulajdonában marad, nem hiszem, hogy a kft. továbbra is bérbe veszi majd tőle.
Nem igényeltük vissza a bt-nél az áfát, mondván: szgk.-nál nem lehet. Az kimarad, hogy "kivéve", ha bérbe adja. Nem tudom, utólagosan, önelleőrzéssel visszaigényelhetem-e az áfát? Ha a pénzt kérem vissza, akkor nyilván számíthatok ellenőrzésre, de ha nem, csak göngyölítve tovább viszem következő időszakra, akkor is behívhatnak ellenőrzésre szerintetek?
A cégautó adót a bt. fizeti meg, a karbantartási , javítási költségek is a bt-nél kerülnek elszámolásra. ( az áfát itt levonásba helyeztem, de már nem tudom, helyesen tettem-).
Az üzemanyag költség a kft-nél kerül elszámolásra.

Szerinetetek?

Köszi előre is a segítségeteket, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Kedves Vicus!

Én is így értelmezem, szerintem így OK. :-)

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A kp. szla. esetében bruttó összeget kell írni. Az összeg feletti szöveg " értéke,mely ...% áfát tartalmaz". A bruttó összegből (a 25 %-os áfakulcsnál) az áfatartalom a bruttó összeg 20%-a.
Az ÁFA tv. 176 par. (2) a) pontja is ezt írja elő. Így szerintem az egyszerűsített számlára csak az áfatartalmat lehet írni, mivel bruttó értékek szerepelnek rajta. Ez a 25%-os áfakulcsnál 20%
Remélem jól értelmezem.

Vicus
Válasz idézéssel
Ma új szövegezést találtam:
A számla adótartalma ...25%-nál ... 20%.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsi!
Én is így állítom ki a kp-es számlát.
Johanna
Válasz idézéssel
Judith!
Ha a szolvák magánszemélynek nincsen közösségi adószáma, akkor mindenképpen áfásan számláz.
Szerintem erre vonatkozik a 10 ezer Eurós keret.
Az ilyent úgy szoktuk megoldani, mintha Magyarországon venné meg és ő vinné el.
De ha postán te adod fel, akkor is belföldi értékesítés.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Akkor hogy is van ez? Én még ilyennel nem találkoztam.

Tehát ha felül az értéke amely ...% áfát tartalmaz, oda nem 25 %-ot kellene írni? Értelmezésem szerint a szolgáltatás amiről a számla szól az 25 % adót tartalmaz.

Alul: A számla fizetendő végösszege mely ....% ÁFa-t tartalmaz, oda pedig 20%, mert a bruttóból úgy kapjuk meg az áfa tartalmat.

Ez új Áfa tv lenne, mert annó régen még így tanították?
Milyen szövegek lehetnek még a készpénzfizetési számlán?
Zsuzsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kicsit buta kérdésem lesz, de most nincs energiám utánalapozgatni...
Ha Szlovákiába magánszemélynek elad terméket egy Mo-i cég akkor kell kérnie közösségi adószámot? És hogyan számláz? áfa nélkül?
köszi előre is a segítséget
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:most kérdeztem az apeh központi számát.
A válasz: 20-20 %

Ismered a viccet ugye?
Mondja valaki, hogy 20.
Erre mondja a hajóskapitány, hogy 30!
Visszakérdeztek, hogy mi 30?
Mire a hajóskapitány: mi 20?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szat-ing!

Én is úgy gondolom, hogy a számla szövegezésétől függ, hogy mit írsz alulra és felülre. Többféle számlatömb létezik és nem mindegyiknél a 20-20% a jó!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Gondolom, hogy úgy lenne a helyes, ha önellenőriznél, de én nem tettem ezt ebben az esetben, nekem is 2 EFt-tal kevesebb lett volna a fizetendő áfám. Beszámítottam a következő hónapnál.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni hogy kibocsájtott helyesbítő/sztornó (vagy nevezzük bárminek) számla esetében szoktatok-e önellenőrzést beadni?
Konkrét példa:
Számla kelte: 2009-07-07
teljesítés 2009-01-26
12.000 Ft fizetendő ÁFA csökkenést eredményez.
Előre is köszönöm
Éva
Válasz idézéssel
most kérdeztem az apeh központi számát.
A válasz: 20-20 %
Válasz idézéssel
Szia! Milyen szöveg van a kp. számlában?

Mert ha ilyen, hogy
értéke, mely ... % áfát tartalmaz, oda 20%-at kell írni, hiszen a számla bruttóban van megadva, és az áfa forintális összege a bruttó árhoz viszonyítva 20%-ot tesz ki.
Számla alján:
az áthárított adó százalékértéke pedig 25%.

Erre szoktuk kérdezni, hogy mihez viszonyítunk: a nettóhoz vagy a bruttóhoz. Ezek a százalékok ezt az arányt fejezik ki.

Szvsz ez csupán matematika, de lehet, hogy én ülök fordítva. Smile
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy a készpénzes (egyszerűsített) számlára ti
- fölülre és
- alulra
milyen %-ot írtok.
Pl: 25 %-os ÁFA esetén.
Az én véleményem, hogy fölülre is és alulra is 20 %-ot kell írni az egysz. szla.-ra 25% esetén.

Most hívott az egyik üf. könyvelője, hogy nem jó a kp-s számla, mert felülre 25 %-ot kell írni, alulra pedig 20 %-ot, ugyanis most volt ÁFA ellenőrzésük, és azt mondták az ellenőrök, hogy így a jó.

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek erre vonatkozó tájékoztatója az apeh-től?

Amit találtam, a régi áfa-tv szerint - ami tartalmában nem sokkal különbözik az újtól - 2007-ben az apeh azért büntetett, mert fölülre 20 %-at, alulra 16,67-et írtak.

Szerintetek mi a jó??
Válasz idézéssel
A múltkoriban sokat beszéltünk róla, hogy az I. negyedévi kp-es számla beállítható-e a II. negyedéves bevallásba?
Ezt találtam az Adó-kérdések és válaszok 2009/7. számában:
"A kft most talált meg egy elveszettnek hitt, s emiatt a könyvelésbe be nem helyezett 2004. évi teljesítésű, 25 százalék áfát
tartalmazó készpénzes számlát. Ki lehet-e fizetni most (2009-ben) pénztárból a számla ellenértékét?
Költségként elszámolhatjuk-e? (Vagy utólag ismét igazolni kell, hogy anno a teljesítés megtörtént?)
Áfát levonásba helyezhetjük-e?
Válasz: A számla ellenértéke kifizethető és költségként elszámolható. Tekintettel arra, hogy az elévülési időszakon belül talált
számla, ezért a következő bevallási időszakba beállítható. (2009. május 21.)
Johanna
Válasz idézéssel
Kicsi !

Köszönöm
,Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica !

Igen, 12 és 57 sor, majd a tájékozató adarok is, és 09A60 összesítő jelentés

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Nagyon köszi polika, e-mail: <!-- e --><a href="mailto:kargokft@mail.datanet.hu">kargokft@mail.datanet.hu</a><!-- e -->
Üdv Marcsi
“Ne halaszd holnapra, amit megtehetsz ma! Közben megjelenhet egy törvény, amely tiltja.” (Ronald Gadde)
Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok
Egy kis segitség kellene

Áfa bevallásban az EU-s tárgyi eszköz beszeerzés ./nem közlekedési eszköz /

a 12 és 57-es sor ????
- és az összesen rovatban tüntessem fel, hogy ebből tárgyi eszköz ????

Előre is köszi
ica
Válasz idézéssel
Van nekem egy anyagom, szerintem innen a fórumról mentettem le, de nem találom (itt a fórumon) APEH írta az Ép.ip váll szövetségének.
Ha adsz egy küldési címet, akkor el tudom neked küldeni.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Igen, kezelő személyzettel- tehát a darus cégnek is ford.áfásan kellett volna leszámláznia a munkát,
és előtte a cégnek kellett volna nyilatkozni, hogy fordított adózás alá esik az a munka. Jól gondolom?
Köszi a segítséget Polika.
Üdv Marcsi
“Ne halaszd holnapra, amit megtehetsz ma! Közben megjelenhet egy törvény, amely tiltja.” (Ronald Gadde)
Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel
ingatlanon végzett munkák esetén teljesítés helye az ingatlan helye.

Daru bérbeadás kezelőszemélyzettel, vagy anélkül?
A daru bérbeadás egyenes, kezelőszemélyzettet fordított ( már ha van nyilatkozat, aminek épeng. esetén lennie kell)
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég