A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
betegszabadság, táppénz
Sziasztok!
Valaki segítsen légyszi!

Dolgozó minden másnap este 19-től reggel 7-ig dolgozott. Június 23-án reggel 7-ig még dolgozott, majd aznap, 23-án keresőképtelen állományba vették. Valószínűleg hosszú ideig lesz táppénzen. Évközi belépő, ezért arányosan 12 nap (96 óra) betegszabadság jár neki.
Miután órában tartjuk nyilván a szabadságot, betegszabadságot, ezért júniusra még 41 órát kellett volna dolgoznia.
Hogyan írom majd be a foglalkoztatói igazolásra a betegszabadság napjait és mi lesz az utolsó bérrel ellátott napja? Én a 41 órát leszámfejtettem betegszabiként és június 24-től június 30-ig lesz 5 nap betegszabadság, majd július 1-től július 9-ig (júliusra már nincs munkaidő beosztása) még 7 nap betegszabadsága lesz, majd július 10-től indul a táppénz.
Utolsó bérrel ellátott nap június 22. vagy 23? Vajon nem fognak-e belekötni, hogy június 23-tól keresőképtelen, de csak június 24-től van betegszabin?
A szerződésben meghatározott havi jövedelmet hogy számolom ki? Veszem a szerződés szerinti havi alapbérét és hozzáadom az irányadó időszak bérpótlékát (bérprogramban 120 Ft/óra) 174 órával felszorozva?

Üdv. Nóri
Válasz idézéssel
Jó reggelt Mindenkinek!

Betegszabadság-táppénz ügyben elakadtam. Dolgozó minden másnap este 19-től reggel 7-ig dolgozott. Június 23-án reggel 7-ig még dolgozott, majd aznap, 23-án keresőképtelen állományba vették. Valószínűleg hosszú ideig lesz táppénzen. Évközi belépő, ezért arányosan 12 nap (96 óra) betegszabadság jár neki.
Miután órában tartjuk nyilván a szabadságot, betegszabadságot, ezért júniusra még 41 órát kellett volna dolgoznia.
Hogyan írom majd be a foglalkoztatói igazolásra a betegszabadság napjait és mi lesz az utolsó bérrel ellátott napja? Én a 41 órát leszámfejtettem betegszabiként és június 24-től június 30-ig lesz 5 nap betegszabadság, majd július 1-től július 9-ig (júliusra már nincs munka időbeosztása) még 7 nap betegszabadsága lesz, majd július 10-től indul a táppénz.
Utolsó bérrel ellátott nap június 22. vagy 23? Vajon nem fognak-e belekötni, hogy június 23-tól keresőképtelen, de csak június 24-től van betegszabin?

Üdv. Nóri
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!
Köszönöm a válaszodat, én is így gondoltam, de jól jött a megerősítés. Nem csak megélhetésre, gyógyszerre, hanem költségként is kellett volna a kivét így negyedév végén.
Mégegyszer köszi!
Üdv: Fodorné
Válasz idézéssel
Hello!
Hát ez a vállalkozoi kivét:
A vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozónál önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül az egyéni vállalkozói tevékenység során személyes munkavégzés címén vállalkozói költségként elszámolt vállalkozói kivét, amellyel szemben költség, költséghányad vagy más levonás nem érvényesíthető.

vagyis személyes munkavégzést feltételez akkor meg nem lehet keresőképtelen.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az egyéni vállalkozó egész hónapban (jún.1- 30-ig, és úgy néz ki továbbra is) táppénzen van. Kaphat-e illetve nem szűnik-e meg a táppénzre való jogosultsága, ha az adott hónapra lesz neki vállalkozói kivétje ami után megfizetné a járulékokat? Nem dolgozik, de valamiből élni kell.
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm a választ. Tongue
Válasz idézéssel
gyuszkó Írta:Táppénzzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van egy vállalkozó aki heti 20 órában munkaviszonyt létesített, fizeti a pénzbeli egészségbiztosítási járulékot mindkét jogviszonyában. A munkaviszonya junius 1-el kezdődött. mától (06.25.) betegállományba került. Azt tudom hogy mindkét jogviszonyában jogosult táppénzre, a vállalkozásában első naptól 1 évig, munkaviszonyában a betegszabadság kimerítését követően, hogy mennyi ideig jogosul abban nem vagyok biztos. Előre is köszönöm a válaszokat.

Egyidejűleg fennálló jogviszonyoknál a táppénzre való jogosultságot és annak tartamát külön-külön kell elbírálni, illetve meghatározni. A 20 órás jogviszonyában a betegszabadság kimerítését követően annyi napra jogosult táppénzre ahány biztosításban töltött (naptári) nappal rendelkezik a keresőképtelenség első napjáig.

Jelen esetben a 20 órás munkajogviszonyából 24 nap táppénzre jogosult, mivel ebben a jogviszonyában keresőképtelenség első napját megelőzően 24 napig volt biztosított.

Fontos, hogy az év közben kezdődő jogviszony esetén nem 15 munkanap betegszabadságra, hanem annak időarányos részére lesz jogosult, ezt követően illeti meg a 24 nap táppénz.
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Táppénzzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van egy vállalkozó aki heti 20 órában munkaviszonyt létesített, fizeti a pénzbeli egészsédbiztosítási járulékot mindkét jogviszonyában. A munkaviszonya junius 1-el kezdődött. mától (06.25.) betegállományba került. Azt tudom hogy mindkét jogviszonyában jogosult táppénzre, a vállalkozásában első naptól 1 évig, munkaviszonyában a betegszabadság kimerítését követően, hogy mennyi ideig jogosul abban nem vagyok biztos. Előre is köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
atunde Írta:Ne haragudjatok, de én már sokszor igényeltem táppénzt, meg gyedet, tgyást az egyéni vállalkozóimnak. De most egy munkavállalónak bwtegszabadságot kellene. Fogalmam nincs hogyan kell. Tömören leírnátok? Köszönöm. Tündi

Tündi, a betegszabadságot nem kell igényelni, azt minden évben a betegség első 15 napjára a munkáltató fizeti. Tehát csak számfejtened kell a bérrel együtt, a személyi alapbér 70%-a jár a betegszabadság napjaira.
Válasz idézéssel
Ne haragudjatok, de én már sokszor igényeltem táppénzt, meg gyedet, tgyást az egyéni vállalkozóimnak. De most egy munkavállalónak bwtegszabadságot kellene. Fogalmam nincs hogyan kell. Tömören leírnátok? Köszönöm. Tündi
Válasz idézéssel
Újdonság a TB-vel foglalkozó ügyintézőknek. Lehet kérdezni Soltésznétől.

(Rendszeresen publikált táppénz, csed, gyed témában a nemrég megszűnt TB Tanácsadóban, illetve publikál egyéb szakmai folyóiratban. Jelenleg is OEP kormánytisztviselő, szakmai tanácsadó.)

Azért ajánlom, mert itt következmények nélkül fel tudják tenni a gyakorló TB ügyintézők a munkájuk során tapasztalt, nyitott kérdéseiket.
(A kifizetőhelyi ügyintézők sokszor azért nem mernek kérdezni a MEP-től, vagy az államkicstár ügyintézői az OEP-től mert tartanak attól, hogy a kérdéseiket a hivatal dolgozói ahelyett, hogy megválaszolnák ellenőröket küldenek ki.)

A meghívót itt találtam: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.saldonet.hu/index.php?oldal=saldoea">http://www.saldonet.hu/index.php?oldal=saldoea</a><!-- m -->

"Egészségbiztosítás 2015" - első kézből a változásokról -
előadás

Soltész Lászlóné tb. szakértő - az OEP szakmai tanácsadója (Budapest) - előadása Debrecenben 2015. április 09. csütörtök, 09:00-13:30

Olyan ankétot ajánlunk az Ön figyelmébe, amelynek célja a kardinálisan megváltozott jogszabály gyakorlati alkalmazása során felmerült problémák beszélgetős, amolyan „kérdezz-felelek” formában történő áttekintése.

Főbb témaköreink:
• a táppénz, csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj, a baleseti táppénz megállapításának szabályai (irányadó időszak, az ellátások napi összegének kiszámítási módja, kedvezményszabály, stb.)
• a számított szerződés szerinti jövedelem megállapításának szabályai
• a megszűnt biztosítási jogviszony újabb biztosítási jogviszonyba történő beszámítási szabályai
• az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyoknál az ellátásokra való jogosultság szabályai
• a táppénz, a csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj és a baleseti táppénz folyósítási korlátai
• a gyermekgondozási díj melletti munkavállalás esetén a pénzbeli ellátásra jogosultság szabályai
• a foglalkoztatói és a társadalombiztosítási kifizetőhelyi feladatok (adatszolgáltatási kötelezettség, nyomtatványok, kifizetőhelyi döntések, stb.)
• az egészségbiztosító szakellenőrzésével kapcsolatos új szabályok

Helyszín:
BIJÓ Központ - Debrecen, Miklós u. 18., Nagyterem

A témával kapcsolatos kérdéseit március 31-ig várjuk.
"
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A munkavállaló eddig 39 nap gyermekápolási táppénzen volt. Most meg jött megint a táppénzes papírral amikor is 03.02-től 03.18-ig van gyápon. Hogy töltsem ki? Mert elérte a 42 napot.
Beírjam a valós időpontokat mindenhol és csak 3 napot fognak fizetni neki?
Vagy 03.02-től 03.05-ig legyen a gyáp időtartama mindenhol?
Az OEP által ki nem fizetett időpontokra fizetés nélküli szabadságot írjak?

Előre is köszönöm a válaszokat
Enikő
Válasz idézéssel
Szia!
Beküldtem még a 2013-as adatokkal. Abból nem lehet a gond. De legközelebb kitörlöm a régi adatokat. Már a pótlap is lassan betelik a kieső időkkel.

Köszönöm a választ még egyszer!
Enikő
Válasz idézéssel
Szia Enikő!
Lehet, hogy már megoldottad a kérdést, de ha mégsem, akkor 2014.01.01-ig visszamenőleg kell beírni a jövedelemmel el nem látott időszakokat.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az OEP foglalkoztatói igazoláson a jövedelemmel el nem látott időszaknál milyen időponttól kell beírni az időszakokat?
Most töltöm ki és akkor elég a 2014.01.01. után idők vagy a megelőző két év, vagyis 2013.03. hótól?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Kedves Alba!
Köszi a segítséget! ( Ha a táppénz idejére gondolnak, akkor miért keresőképtelenséget írnak?)
Válasz idézéssel
Szia! Keresőképtelenségnek a táppénz időszakát gondolja. Tehát azt ne töltsd ki! Csak a 9-esben a betegszabis napokat.
(Előszörre nem értettem,mire gondolsz.)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
A 8. sor:" Ha a biztosított a keresőképtelenség időtartama alatt munkabérben, díjazásban részesült annak időtartama"
A betegszabadságra járó illetményt megkapta, a kérdésem, hogy ennek időszakát itt is be kell írni ide a 8. sorba? Vagy ez nem minősül munkabérnek vagy díjazásnak?
A 9. sorba beírtam a 15 nap betegszabadságot.
Válasz idézéssel
Igen, fel kell tüntetni. Lehet, hogy nekem nem friss a verzióm, de nem a 9-est akartad írni?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kicsit égő, de lenne még egy kérdésem:
A pótlapon az 1. blokkban 8. pontban a betegszabadság időszakát fel kell tüntetni?
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!
Válasz idézéssel
Kedves Fodorné!
A foglalkoztatói igazoláson a betegszabadságot megelőző napot kell feltüntetni.
A másik kérdésedre: ha valaki hétfőn lesz keresőképes, annak szombat-vasárnapra is jár a táppénz.
virgács
Válasz idézéssel
Zsóka drága, ha erre járnál, vagy Valaki!
A foglalkoztatói igazolás első lap 3. blokk 9. pontban Keresőképtelenséget megelőző bérrel ellátott naphoz a betegszabadságot megelőző napot kell írni, vagy a táppénzes napot megelőzőt? Szerintem az előbbit, de jól jönne a megerősítés.
És még egy kérdés: ugye jól tudom, hogy ez évtől rendes munkarend szerint, ha valaki táppénzen van mondjuk csütörtökön és pénteken, de hétfőn keresőképes, akkor szombatra és vasárnapra nem kaphat táppénzt?
Köszi előre is!
Válasz idézéssel
Zsóka nagyon köszönöm!
Igyekszem megbirkózni a feladattal, de lehet, hogy még kérdezek.
Válasz idézéssel
Szia, betöltöd az ÁNYK-ba az OEP foglalkoztatói igazolást, kitöltöd, leellenőrzöd, és beszkenneled a táppénzes igazolást, az SZTK kiskönyvet, csatolod és elektronikusan átküldöd. Ha nem tudod csatolni, akkor kinyomtatod a nyomtatványt, mellékeld a táppénzes orvos igazolást eredetiben, és az SZTK kiskönyvet másolatban, de írd rá,hogy a másolat az eredetivel megegyező, és feladod postán.
Zsóka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég