A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
szacsuer Írta:Sziasztok, és jó étvágyat!

Egy általános kérdésem lenne, a NAVtól két választ kaptam eddig, és jó lenne már tudni az igazságot!!!
Van egy kft, akinek van 15 alkalmazottja.
Mi a teendő önellenőrzés és helyesbítés estén, azaz mind a két esetben be kell adni mind a 15 alkalmazott M-es lapját, vagy csak az érintett dolgozóét?

Köszönöm! Erzsi

Attól függ, hogy mi a probléma? Minden dolgozót érintené? Vagy csak 1-2 dolgozót?
Válasz idézéssel
Sziasztok, és jó étvágyat!

Egy általános kérdésem lenne, a NAVtól két választ kaptam eddig, és jó lenne már tudni az igazságot!!!
Van egy kft, akinek van 15 alkalmazottja.
Mi a teendő önellenőrzés és helyesbítés estén, azaz mind a két esetben be kell adni mind a 15 alkalmazott M-es lapját, vagy csak az érintett dolgozóét?

Köszönöm! Erzsi
Válasz idézéssel
Köszönöm könyvelés72 !
iCA
Válasz idézéssel
Szia. Sajnos most nincs előttem a 1208-s nyomtatvány, de hátha sikerül anélkül is.

1., helyes. A-lapon O betű, M-s lapon H. Bárkódot nem írsz.
2., A-lapon önellenőrzési alapot és adót is töltsd ki, még ha nullát kell beírni.
Pótléknak nulla, ha csak 47 Ft.
Azt hiszem jó lesz így. :-)
Válasz idézéssel
Sziasztok
a 1208 önellenörzésével kapcsolatban, kérném a segitségeteket

Jun.hóban , /A start KÁRTYÁVAL rendelkező dolgozónal lejárt az 1 év és most a 27 % helyett csak 17 % jár.
Ezt akarom önellenörizni.
1/ a első lapon . a 1208-on O-t jelőlök 1208/M első lapján H .t ???
/BÁRKODOT NEM IROK ??/
2/ Lemásoltam most már helyesen - a 17-%-al számolva. az M-t
ÖNELLENÖRZÉSI PÓTLÉK 0 FT / mivel csak 47 Ft/

öSSZERENDEZÉS UTÁN A 1208A-n már szerepel a különbözet

JÓ LESZ EZ IGY ?????!
előre is köszi
Ica
Válasz idézéssel
köszönöm! nagyon sokat segítettél Smile
Válasz idézéssel
Szia Ádám!
Csináld úgy meg a bevallást, mintha most csinálnád először, csak jelöld, hogy helyesbítés és írd be a vonalkódot. Magyarul csinálj egy tök új bevallást magánszemélynek és írd be a kódot meg jelölj. Ilyenkor az új bevallás "felülírja" a régit. Ne feledd az EHO-t ha van. Ennek nézz utána.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

De jó hogy írtál! Igen tényleg helyesbítésről van szó a levélben s írja hogy a javító bizonylaton legyen feltüntetve az eredeti bevallás vonalkódja nem a kiértesítés vonalkódja.

köszönöm a segítséget!
Ádám
Válasz idézéssel
Szia Ádám!
A levelet olvasd el figyelmesen, mert valószínű nem önellenőrzésre szólít fel, hanem helyesbítésre ahol valóban használni kell a kiértesítés vonalkódját.
Az is lehet, hogy hivatalból történő javításról szól a levél. Önellenőrízni s még el nem évült bevallásokat lehet abban az esetben ha még nem vizsgálták és a vizsgálat nem teremtett lezárt időszakot.

Válasz idézéssel
Smile
Válasz idézéssel
Kedves Tibor!

Ha az ellenőrzéssel érintett időszakra szeretnél önellenőrzést benyújtani, akkor sajna nem lehet, mert postai úton kézbesítették a levelet, melyet át is vettetek.

apeh tájékoztató 2012.01.19.

"Az önellenırzés korlátja az is, hogy az ellenırzés megkezdésétıl a vizsgálat alá
vont adó és költségvetési támogatás - a vizsgált idıszak tekintetében -
önellenırzéssel nem helyesbíthetı. Az ellenırzés a megbízólevél kézbesítésével
kezdıdik.
Ha az adóhatóság a megbízólevél kézbesítését mellızi, az ellenırzés a
megbízólevél egy példányának átadásával kezdıdik (ha az adózó a megbízólevél
5
átvételét megtagadja, két hatósági tanú jelenlétében az errıl szóló jegyzıkönyv
felvételével és aláírásával). Az adóhatóságnak az ellenırzéssel kapcsolatos telefoni
értesítése nem eredményez önellenırzési tilalmat, tekintve, hogy nem valósul meg
a megbízólevél kézbesítése, átadása."
Válasz idézéssel
Üdv Sziasztok

ha már megkezdődött az apeh ellenőrzés értesítették hogy jövő héten menjek be addig beadhatok önellenőrzést ha elmulasztottam valamit bevallani?
Végzés címszóval jött az apeh levél .
Válasz idézéssel
Nekem mondod Sad
Most, mikor észrevettem, már láttam a lelki szemeim előtt a 3 oszlopos mérleget.
Elő is vettem, és ott döbbentem meg, hogy abban viszont lejavítottam időben, mikor kiderült, hogy mentességi határ alatt van.
Csak a könyvelésben nem.
Természetesen a 2010 végéről már töröltem, így nyitottam a helyes túlfizetéssel.
Ez van, mikor a beszámolót excelben gyártjuk. Itt számolom mellette excelben az ipa-t, így a beszámolót azonnal javítottam, a könyvelő programba meg nem mentem tovább, főkönyv kézzel volt lejavítva. Előtte elkészült már a tao bevallás Sad
Akkor a békesség kedvéért legyen önell.
Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Hát Era, nagyon ügyes voltál,ha a besz. meg a bev. eltér.

A főkönyvi kivonatban amivel a 2011-et nyitottad szerepel? Ha igen vedd ki a kötelezettséget a 2010-es könyvelésből, hogy a beszámoló és az azt alátámasztó kivonat és könyvelés egyezzen. A újonan készített kivonat alapján én 0-lás önellenőrzést csinálnék a 1029-es bevallásra.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Helyi adók rendezése közben észrevettem, hogy a könyvelésben előírtam iparűzési adót 2010-re, de ez az összeg pont a mentességi határ alatt volt, tehát befizetni nem kellett. Azaz előírni sem kellett volna Sad
Az érdekesség az egészben, hogy a beszámolóban viszont nem szerepeltettem, csak a főkönyvben bent ragadt, és a tao bevallás is így ment be a főkönyv alapján.
Vagyis a tao bevallás és a beszámoló nem egyezik.
Amiért ez nem bukott ki korábban, azért lehetett, mert a cég veszteséges volt, így a minimum adó szerint fizette a tao-t.

A tao bevallás ebben az esetben önellenőrzés vagy helyesbítés?
Azt írja a H-ra, hogy adóalapot, adót nem érintő esetekben.
Az adó alapja a jövedelem nyereség (minimum) volt, ami nem változott. Csak a továbbvihető mínusz adóalap változott.
Javítottam a 7-es lapon egyéb ráfordítást, A lapon követelést, msze-t.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Igen, a jegyzőkönyvek tartalmát egy nyilvántartásban kell kimutatni.
Csatolok egy mintát, amit használok.
A l b a

Válasz idézéssel
Valószínűsítem, táblázat. Találtam is egyet, meg az APEH honlapján a 23. információs füzet ír róla. Egy újabb feladat, amit még nem csináltam.
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Én is minden önellenőrzéshez leírom pontról pontra, hogy mi mire változott, és ennek mi az oka. Alappal, adóval, pótlékkal. Ezt jegyzőkönyvnek nevezem, és lefűzöm az adott adónem dossziéjába, az eredeti bevalláshoz.
Viszont engem is állandóan önellenőrzési nyilvántartással üldöznek az ellenőrök.
Ez azt jelenti, hogy a jegyzőkönyveket kellene nyilvántartásba venni, és egy táblázatban vezetni?
Vagy elegendő csak a jegyzőkönyv olyan szépen elkészítve, és megfelelő helyen tartva, ahogy fent írtam?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszi.
Válasz idézéssel
Szia Atünde !

Én minden önellenőrzéshez jegyzőkönyvet készítek és eddig az ellenőrzések alkalmával nem volt probléma. A jegyzőkönyvben rögzítem, hogy mit miért csináltam, számszerűsetve levezetem, hogy mi volt és mi a helyes adónemenként, kimunkálom a különbözeteket, leírom a pótlékszámítás módját és mindent ami az adott önellenőrzésre vonatkozik.

Üdvözlettel
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Áfa ellenőrzésem lesz. Kérnek önellenőrzés nyilvántartást is. Van valakinek? Találtam a neten, majd összenézem az art.-tal, de bennetek jobban bízok.
Akkor is kell, ha üres. A törvény szerint elévülésig meg kell őrízni. Akkor most csak vigyek egy 2011-es nyilvántartást, vagy 2006-tól kell. Az tuti, hogy nincs. Kösz.
Válasz idézéssel
Úúúú Klári, szuper vagy! Megcsináltam!
A számaim már megvoltak, csak én az aee-ből indultam ki. De jó is volt így, mert le tudtam ellenőrizni.
Mi lenne velem a fórum nélkül. Mert ez sehol, de sehol az én könyveimbe le nem volt írva, és az ismerősök se csináltak még ilyet. Szóval Klári, ismét leborulok a tudásod előtt. Nagyon köszönöm még1x!
Válasz idézéssel
Huhh, na ezt így nem hoztam volna össze, az fix.
Kimásoltam, fölé görnyedek, megpróbálok oszatani-szorozni (azaz a fonalat felvenni). Aztán lehet, hogy marhaságokat kérdezek még.
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Én így gondolom:
T: 91 100e és 467 25e K 311 125e; T 469 2e K 867 2e; T461 20e K 89 20e; T493 K89 78e;T413-K 493 78 e.
Remélem nem bandzsítottam el semmit.

Válasz idézéssel
Talán a társasági adóval szemben? Jól gondolom?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég