A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
Big Grin
Tudod, csak adóügyileg van az 5 év. Számvitelileg (a mérleg alátámasztására szolgáló bizonylatok) őrzési idő:

169. § (1) A gazdálkodó az üzleti évről készített beszámolót, az üzleti jelentést, valamint az azokat alátámasztó leltárt, értékelést, főkönyvi kivonatot, továbbá a naplófőkönyvet vagy más, a törvény követelményeinek megfelelő nyilvántartást olvasható formában legalább 10 évig köteles megőrizni.
(2) A könyvviteli elszámolást közvetlenül és közvetetten alátámasztó számviteli bizonylatot (ideértve a főkönyvi számlákat, az analitikus, illetve részletező nyilvántartásokat is), legalább 8 évig kell olvasható formában, a könyvelési feljegyzések hivatkozása alapján visszakereshető módon megőrizni.
(3) A szigorú számadású bizonylatok rontott példányaira is vonatkozik a (2) bekezdés szerinti megőrzési kötelezettség...
A l b a

Válasz idézéssel
Köszönöm!
Úgy döntöttem, vigyék a fenébe a 2005, 2006-ot, kell a hely. Sehol nincs leírva, hogy én őrizgetem. Írok átadás-átvételit és vastagon ráírom, hogy ne dobd a szemétbe Big Grin
Válasz idézéssel
Szerintem 2006.
Egyébként le lehet ellenőrizni az apeh honlapján, hogy honnal indul az önellenőrzés időpontja Big Grin
<!-- m --><a class="postlink" href="http://apeh.hu/kalkulatorok/potlekszamitas">http://apeh.hu/kalkulatorok/potlekszamitas</a><!-- m -->

(2005+2006+2007+2008+2009. = > 2010, tehát
2006 = > 2011!)
A l b a

Válasz idézéssel
Köszönöm Marika!
Válasz idézéssel
Szerintem még 2005 évet lehet. mert a bevallás beadás határidejétől számít az 5 év 2006+5 2011
De arra figyeljél hogyha volt önellenőrzés akkor onnan újra kezdődik az 5 év
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kicsit meginogtam: melyik évet ellenőrizhetik még a 2006-ot, vagy még a 2005-öt is?
Jó lenne szanálni néhány dossziét....
Köszönöm!
Válasz idézéssel
zsemle Írta:Sziasztok,

önellenőríznem kellene a 06583-as és 06584-es járulékbevallás nyomtatványokat.
A vállalkozóra vonatkozó bevallásfile-okat már letöltöttem, de nem tudom az alapnyomtatványokat letölteni, mert nem találom a letölthető nyomtatványok között az APEH oldalán. Ilyenkor mi a teendő? Ha volt már valakinek hasonló esete, kérem segítsen.

Előre is köszi.

Üdv.zsemle

Szia Zsemle!

A gépeden az ANYK- ban a szervíz frissítések funkciónál az ujdonságokra kattintasz, majd a név mezőre így nővekvő sorrendbe helyezi a nyomtatványokat és megkeresed a szóbanforgó nyomtatványokat a kis kockákat kipipálod és telepít. :roll:

Üdv.: catking
Válasz idézéssel
Szia Mirtill!
Nekem itt beadja...

Összes nyomtatvány megjelenítése - APEH Portál - Magyar oldalak
06584. 3.1 2010.03.29. ... Bevallás az önellenőrzési pótlékról és az ...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/.../nyomtatvany/bevallasok?..">www.apeh.hu/.../nyomtatvany/bevallasok?..</a><!-- w -->.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok,

önellenőríznem kellene a 06583-as és 06584-es járulékbevallás nyomtatványokat.
A vállalkozóra vonatkozó bevallásfile-okat már letöltöttem, de nem tudom az alapnyomtatványokat letölteni, mert nem találom a letölthető nyomtatványok között az APEH oldalán. Ilyenkor mi a teendő? Ha volt már valakinek hasonló esete, kérem segítsen.

Előre is köszi.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Szia Polika!

Vigyázz az elévülés bizonyos esetekben megszakad! Nézz utána pontosan mikor kezdődött az eljárás és mi a minősítése. Az üf.-t képviselő ügyvéd biztosan tud felvilágosítást adni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
szerintetek?

Van egy 2003-óta húzódó bírósági ügy. Vége, pénz egy részét megítélték, cég megkapta.
APehot megkérdeztem, mikor kell bevallani. Bírósági ítélet jogerőssé válásakor, vagy az eredeti időpontra. Építési munka, teljesítésigazolást nem voltak hajlandóak aláírni.
APEH válasza, lényegetlen, hogy építési munka, és teljesítésigazolás, az eredeti teljesítési időpontra muszáj önellenőrízni. No jó, nekik nem írtam a 2003-at.

Szóval akkor nem kell semmit csinálnom?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Jól gondolod, bár én kényelmi okból az elküldött bevallást másolatban le szoktam menteni, jelzem az önellenőrzést, javítom az A megfelelő részét + melléklet, és újra küldöm.

Válasz idézéssel
Hali!
Elfelejtettem azt, hogy csak az " A " lapot/kat kell kitöltenem - mivel nem személyhez köthető juttatásról van szó - Ezért a dolgozó M-es lapját, nem kell javítani mivel Őt nem érinti bevallási/fizetési kötelezettség.
Jól gondolom?
Üdv.: Brigi
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Jól érted, 12 havi önellenőrzésről van szó. A pótlék volt a gyanús nekem, hogy 1.000 Ft alatti a havi pótlékok összege - és persze ez egyre jobban csökken, ahogy a 12. hónaphoz érek. ( december hónapra, valami 70-80 ft-os összeg jött ki)
Ja a lényeget nem kérdeztem,hogy ezt persze külön-külön apeh folyószlán kell fizetni? az önellenőrzést - és ha lenne pótlék, akkor azt is másik folyószlán?
Köszönöm válaszod, megerősítésed!!!
Brigi
Válasz idézéssel
Szia Brigi!
Lehet, hogy rosszul értelek.
Ha egész évben kimaradt a 25%, akkor minden hónap 08-asát meg kell önellenőrízned és a kötelezettséget előírnod. Ez azt is jelenti, hogy a havi pótlékod 2-300 Ft lesz.
Szerintem nem kell gönyölíteni, bár lehet, hogy rosszul emlékszem, így az önellenőrzési mellékletedben 0 lesz a pótlék sorban.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Aktuális lett egy (pontosabban 12) 1008-as bevallás önellenőrzése. (most csinálok először) 2010-ben önkéntes és ep.tagdíj után nem lett megfizetve a 25% cég Szja. Minimális összegről van szó havi 2-6 ezer forint.
Én úgy értelmezem, h. ilyenkor a 1008 A lapot kell csak kitöltenem, egyenként a 12 hónapra. 1008-01 lapot töltöm ki és a 1008-03-01 lapot. Amivel bajban vagyok az az önell. pótlék számítása.
Találtam az apeh honlapján egy pótlékszámítási programot és az Art értelmezései alapján úgy számíttattam ki, hogy 2010. január 13-tól (bev. utáni naptól) 2011. 03.01-ig (feltárás napja +15 nap).
Olyan minimális összeg jött ki amit havonként kiszámoltam (pl: januárra 4000,- ft önkéntes pénztári befizetés után 220 ft pótlékot kellene fizetni), hogy nem tudom ilyenkor mi is van? Ugye 1000 ft önell. pótlék alatt nem kell pótlékot fizetni. De ilyenkor nem kell göngyölíteni, mert már ilyet is hallottam? Mert akkor egész évre a havi pótlékok a havi 4-5 e ft tagdíjak után 1948Ft/év jön ki.
Kérem amelyikőtök tud segítsen!
köszönettel:
Brigi
Válasz idézéssel
Szia Éva !

Köszi a megerősítést !

Szia : Mano
Válasz idézéssel
üDV. MANO1!
Igen a teljes bevallást meg kell ismételni a helyes adatokkal + önellenőrzési lap.

Vállalkozói osztalékalap után fizetett egészségügyi hozzájárulás költségek közötti elszámolása2008.05.26. [Szja-törvény 11. számú melléklet I. 11. pontja és a 10. számú melléklet II. 3. pontja]Az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény (továbbiakban: eho tv.) 3. §-ának (3) bekezdése szerint a vállalkozói osztalékalap után a magánszemélynek 14 százalék egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie mindaddig, amíg „a biztosítási jogviszonyában a Tbj. 19. § (1) bekezdése és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló 2005. évi CXX. törvény 9. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségbiztosítási járulék, a Tbj. 36-37. §-a és 39. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék (a továbbiakban együtt: egészségbiztosítási járulék), valamint a törvényben meghatározott jövedelmek után megfizetett százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás együttes összege a tárgyévben el nem éri a négyszázötvenezer forintot.

A vállalkozói osztalékalap után fizetett százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást az egyéni vállalkozó elszámolhatja költségként.

Az szja-törvény 10. számú mellékletének II. 3. pontjának utolsó mondata szerint azonban nem számolható el költségként a megszűnés évéről készített adóbevallás alapján a vállalkozói osztalékalap után megállapított egészségügyi hozzájárulás.

(PM. Jövedelemadók Főosztály 1978/2008 begin_of_the_skype_highlighting 1978/2008 end_of_the_skype_highlighting – APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály 1559809377)

Fenntiek szerint az eho ktg-ként elszámolható, kivéve megszünés! ( a pénzforgalmi szemlélet miatt pénzügyi teljesitéskor ! )

nagyeva
Válasz idézéssel
Légyszi nézzetek rá a 0753-assal kapcsolatos kérdésemre !

Üdv. Mano
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítség ill. megerősítés kellene!
A 0753 at kellene önellenőriznem, az eho alapja után rosszul számoltam az adót.
Ugye ezt a 0753-ason ? tudom végigvezetni, úgy, hogy az egész bevallást újból írom ahogy bekellett volna küldenem , és a különbséget az önellenőrzési lapon vezetém végig? Így csak a kölönbözet után az ehó adóját és önellenőrzési pótlékot kell fizetni? És ezek elszámolhatók ktg-ként idén ?

Üdv. Manó

Legyen kedves valaki nézzen rá a kérdésemre! Jó ez így ahogy gondolom ? Előre is köszi: Mano
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia!

Nullát írsz a pótlékhoz.Én úgy jártam a tavalyi kulturális járulékkal,hogy befizettük,be is vallottam ...de valamiért nem került rá a folyószámlára.Telefonon történt egyeztetés után,újra be kellett adnom önellenőrzéssel.Az alapot beírtam,de a pótlékhoz nullát írtam.

Köszi szépen!

Hanna Tongue
Válasz idézéssel
Szia!

Nullát írsz a pótlékhoz.Én úgy jártam a tavalyi kulturális járulékkal,hogy befizettük,be is vallottam ...de valamiért nem került rá a folyószámlára.Telefonon történt egyeztetés után,újra be kellett adnom önellenőrzéssel.Az alapot beírtam,de a pótlékhoz nullát írtam.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Mielőttszámoltatsz a kalkulátorral döntened kell, hogy ismételt vagy sima az önellenőrzés.

Sima önellenőrzés, és a korábbi kérdéseim még mindig fennállnak.

Köszi!
Válasz idézéssel
Mielőttszámoltatsz a kalkulátorral döntened kell, hogy ismételt vagy sima az önellenőrzés.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
De hogy számolom rá a pótlékot?

Hanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég