A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás megszűnése
Tökéletes, talán még a nébih?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak megerősítést szeretnék kérni. Ev. megszűnik, az alábbiakat kell leadni:
1.) Okmányiroda
2.) 15T1041
3.) 1501
4.) 1508
5.) 1558
6.) 1565
7.) IPA bevallás
8.) Kamarai bejelentés
Van még valami?
Köszönöm.
Johanna
Válasz idézéssel
Ott tartok, mint Ica. A 1501-en valahová nullát kell tenni, de egyik témában sem érintett az ügyfelem. Nem igaz, hogy nem tudják ezt a nyomtatványt normálisra megcsinálni, ha már fennakadnak benne, hogy nem elég a NY.
Úgy látom, hogy a 15T101E-et sem kell beadni, nincs rá rublika (ezt az egységes eljárást, hogy egyes cégeknél be kell, más esetben nem kell beadni). Gondolom, itt működik az egyablak.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Megszünéskor a 1408-ast, 1401-est be kell nyújtani. A bevallás főoldalán a bevallás tipusához oda kell irni: E.
Továbbá a 140-esen még X-elni, hogy éves elszámolási kötelezettségről van szó.
Válasz idézéssel
"A 1401-röl és a 1408-ról év elején Az Ny-en nyilatkoztam.01/01/12.31 ig
De a vállalkozás 07 hóban megszünt.

Már 07 hóban is próbáltam elküldeni /MOST NÉZTEM MEG /a 1401-et de kiirta, HOGY CSAK ÖNELLENÖRZÉS ESETÉN
esetén lehet ./beirtam a O-át ,de nem fogadja el. /NINCS SEMMI KÖTELEZETTSÉGE/
Kiirja továbbá, hogy az NY-en kellett volna nyilatkozni."

Az egész évre előremutatóan beadott NY nem váltja ki a megszűnés miatti soron kívüli bevallást.
Mivel a nullás 01 és 08 nem ugyanarra az időszakra szól, -hanem év elejétől a megszűnés napjáig- így nem kell az önellenőrzést jelölni, azt csak sárga figyelemfelhívásként írja ki a rendszer.
Megszűnés esetén mindig így jártam el, soha semmi gond nem volt.
Válasz idézéssel
Ica[/quote]
A megszűnés miatt soron kívül le kellett volna adni -akár nullásan is- a 08-at és a 01-et, ezt nem váltja ki az év elején beadott NY. Az nem egészen világos hogy 1011E-ről adtál NY-t, gondolom ez elírás.[/quote]

Sziasztok.!

A 1401-röl és a 1408-ról év elején Az Ny-en nyilatkoztam.01/01/12.31 ig
De a vállalkozás 07 hóban megszünt.

Már 07 hóban is próbáltam elküldeni /MOST NÉZTEM MEG /a 1401-et de kiirta, HOGY CSAK ÖNELLENÖRZÉS ESETÉN
esetén lehet ./beirtam a O-át ,de nem fogadja el. /NINCS SEMMI KÖTELEZETTSÉGE/
Kiirja továbbá, hogy az NY-en kellett volna nyilatkozni.

Most akkor már belegabalyodtam.
Ica
Válasz idézéssel
Ica[/quote]
A megszűnés miatt soron kívül le kellett volna adni -akár nullásan is- a 08-at és a 01-et, ezt nem váltja ki az év elején beadott NY. Az nem egészen világos hogy 1011E-ről adtál NY-t, gondolom ez elírás.[/quote]

Szia

2014 év elején adtam le az Ny-et 08-ról és a 01-ről.

/ ELIRÁS VOLT /
iCA
kÖSZÖNÖM A "" GÉPES "" ügyet is.
/CSAK AKKOR NEM TUDTAM BELÉPNI/
Ica
Válasz idézéssel
kissjozsefne0221 Írta:Sziasztok !

Tudom, hogy nagyon sokszor volt már szó az alábbiakról . DE adjatok megerősitést ., vagy mást. :o :o
Egyéni vállalkozó megszüntette a tevékenységét 07. hóban. Ip.adó kamara. nebih rendben.
Kormányhiv. rendben.
Gondolom, hogy az 53-ast 05/20-ig kell leadni.
Mivel nyugdijas, a 41-en nem kellett jelenteni. Ha eddig rendben lenne , akkor a kérdésem az , hogy
2014 év elején leadtam az NY-t , 08ról és 1011E-ről , de 01/01-12-12/31 ig . Most nem kellene egy 101 E-et leadni??
MIVEL 07 hóan szünt meg a tevékenység., ??????

Ica
A megszűnés miatt soron kívül le kellett volna adni -akár nullásan is- a 08-at és a 01-et, ezt nem váltja ki az év elején beadott NY. Az nem egészen világos hogy 1011E-ről adtál NY-t, gondolom ez elírás.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Tudom, hogy nagyon sokszor volt már szó az alábbiakról . DE adjatok megerősitést ., vagy mást. :o :o
Egyéni vállalkozó megszüntette a tevékenységét 07. hóban. Ip.adó kamara. nebih rendben.
Kormányhiv. rendben.
Gondolom, hogy az 53-ast 05/20-ig kell leadni.
Mivel nyugdijas, a 41-en nem kellett jelenteni. Ha eddig rendben lenne , akkor a kérdésem az , hogy
2014 év elején leadtam az NY-t , 08ról és 1011E-ről , de 01/01-12-12/31 ig . Most nem kellene egy 101 E-et leadni??
MIVEL 07 hóan szünt meg a tevékenység., ??????

Ica
Válasz idézéssel
Szia!

Mivel , nem tudom, hogy mi a tevékenységi köre, most feltételezem, hogy pl. élelmiszer boltos

1/ A leltárt a legutolsó beszérzési áron kászited, amennyiben anyag, áru.
2/ Tárgyi eszköz esetében az a legjobb , ha kiselejtezed vagy eladod, ilyen esetben legjobb ha a válalkozás megszünése
előtt , és csak bevétel lesz / EZ IGAZ AZ ANYAG ÁRURA IS/az értéke , amennyit adnak érte.
Amennyiben nem vagy ÁFÁS, ÉS NEM VOLTÁL áfáS a tárgyi eszköz beszerzésekor és /ISMÉTLEM / eladod a vállalkozás megszünésekor, nem kell ÁFÁt fizetni.Ha a megszünés után adod el önálló tevékenységből szarmazó jövedeeleml lesz
a piaci értéke

A tárgyi eszköz tekintetében az elsödleges a T. NYILVÁNTARTÓ LAP.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
Ide hoztam a témaval kapcsolatban összegyűlt hozzászólásokat. Ha minden kérdésedre nincs benne válasz a maradék problémát veszd fel újra, segítünk!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kiegeszito tevekenyseget folytato, nyugdijas EV megszuntetne tevekenyseget es a vallalkozasat. Az a kerdesem, mit kell ilyenkor tennie? Volt az onkormanyzatnal, ahol azonnal bevontak volna az igazolvanyat de csak januar 1-tol nem akar dolgozni, az idei evet meg vegigviszi. A NAV-nal is jart. Kapott mindenfele infot, tobbek kozt, hogy leltart kell csinalnia, de hogy mit es hogyan, azt nem tudtak neki megmondani. Van egy 2009. decemberben vasarolt szamitogepe. Ezt hogyan, milyen erteken kell szerepeltetnie a leltarban? A piaci erteke kozelit a nullahoz. Amit felvesz a leltartba, azt ugy kell szamitani, mintha eladta volna és erre AFA-t is kell szamolni? Penztartkonyvet vezetett eddig. Minden fele info erdekel a vallalkozas megszuntetesevel kapcsolatos teendokrol. Alkalmazottja nem volt, vegleg nyugdijas akar maradni.

Elore is koszonom a valaszokat.

Ildiko
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom az előzőmlevelem el ment- e ,ezért leírom mégegyszer a kérdéseimet,valaki biztos tud nekem ebben segíteni.
Kis értékű tárgyi eszköz 50%-a a leltárkészlet,és ezzel kell megnövelnem a bevételemet?
Nagy értékűnél (kisteherautó) 550 ezer ft.ért vásárolta Áfa mentesen elszámolt écs 300,ezer mennyivel kell növelnem a bevételemet?
Mi után fizetem az Áfát , a kisértékű tárgyi eszköz 50% után és a teherautó után is?
Köszönöm: Judit
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A megszűnéssel kapcsolatosan szeretnék kérdezni, a tárgyi eszközökkel kapcsolatban. Vissza néztem a kérdéseket, de a választ nem találtam meg.
A következőket szeretném kérdezni, kisértékű tárgyi eszköz leltári értékére érvényes e még az 50%-os értéken kell az adóalapot megnövelni? A következő kérdésem a nagy értékű tárgyi eszköz(kis teherautó) milyen értéken állítsam be a bevallásba . 550 ezer ft-ért vette écs lett elszámolva, a maradék 200 e.ft .Használtan vette nem fizetett áfát, de Ő áfa alany. Mi után kell áfát fizetni, a kis értékű tárgyi eszköz 50%-a után és a teherautó után is.

Bocs az ennyi kérdésért, és előre is köszönöm a választ! Judit
Válasz idézéssel
Szia Anti!
Ma már a kieg.tev EV-k is ügyfélkapun keresztül módosíthatják vállakozásukat. El kell mennie az Okmányirodába és ügyfélkaput kell nyitni. Azon keresztül lehet a változás bejelentőt beküldeni.

Ha itt olvasgatsz, minden kérdésre választ kapsz. Nem csak a 1041 a gond, hanem az emlitett ügyfélkapun keresztül egy halom bevallást: 08,01,65 (ha Áfás) stb el kell küldeni.

Válasz idézéssel
Sziasztok,
Segítséget vagy inkább megerősítést szeretnék kérni tőletek kieg.tev. folytató ev. megszűnése ügyében.
Mindenhol azt látom ügyfélkapun keresztül T1041-en a megszűnést elektronikusan kell beadni.

A kieg.tev. folytató vállálkozónak nem volt kötelező ügyfélkaput nyitnia, most a megszűnés miatt kell
az okmányirodába mennie?- az okmányirodában januárban leadta a váll.igazolványát, erről kapott
egy hivatalos igazolást.
Van e más lehetőség , vagy tényleg ügyfélkaput kell a megszűnése miatt nyitnia, ott pedig a bejelentő lap után a
megszüntetőt is el kell T1041-en küldeni?
gyors válaszotokat köszönöm, a határidő nyakamon.
Válasz idézéssel
Klári Köszi le is adom.
Válasz idézéssel
01-es 0 formában. Én leadnám akkor is ha év elején volt NY.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nyugdíjas egyén vállalkozóm megszüntette a vállalkozását 2013.12.31-én.
Az alkalmazott 2013 11.30-án kilépett.
Kérdésem milyen bevallásokat kell leadnom.
Amiket én gondolok:
1308 decemberre a szakképzési elszámolásról
2013 évi ipa bevallás
Kamarának levél és csatolva a vállalkozás megszüntetéséről a papír.
1353, de ezt február 20-ig és figyelembe véve a januárban befolyt bevételeket és kiadásait.
Változásbejelentő tb fele nem kell, mert nyugdíjas vállalkozó volt.
Van még valami amire figyelnem kell?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nyugdijas ev-nek ugye nem tudunk küldeni 13T1041 es nyomtatványt?, vagyis nem kell küldeni.
Válasz idézéssel
A kérdésem egy egyéni vállalkozóhoz kapcsolódik és kissé összetett. Jelen pillanatban az egyéni vállalkozó táppénzen van, és hamarosan szülni fog. Ez idő alatt az által üzemelő kisboltban alkalmazott dolgozik, de sajnos egyre rosszabbul megy az üzlet ezért gondolkodik a megszűnésben. A kérdésem az lenne, hogy gyed mellett majd ezt megteheti-e?? Vagy egyszerűen csak bezárja a boltot és nem üzemel tovább, ő meg közben babázik otthon, és ugye nincs járulékfizetési kötelezettsége. Ebben az esetben még nem is volna probléma, de a helyzet az, hogy az alkalmazott bejelentette, hogy babát vár, tehát nem tudja már elküldeni, de ha nem tudja a boltot fenntartani tehát csak veszteséget termel, akkor se tudja indokkal elküldeni??? Nem a terhek alóli kibújás a cél, hanem egy veszteséget termelő üzlet további nem működtetése.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni:
EVÁs egyéni vállalkozó főállású megszeretné szüntetni a vállalkozást, mert nem megy az ipar.Még semmi bevétel, kiadásban a kötelező tb, egbizt. Van valami különleges eljárás ezen ügyben? nincs semmi TE, nincs készlet. Jogosult munkanélküli ellátásra? Ez lenne a fő szempont.
Esetleg a megszüntetés , ha nem lehet mn. Ha jól olvastam akkor ilyen esetben a havi kötelező egbizt kell fizetni , hogy a tb ellátásra jogosult legyen. És a bankszámlát nem lehet megszüntetni? (ha jól olvastam)
Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Joci!
Igen valószinű rendben lesz, de végig kell a megszünés és nyitás proceduráját csinálni.

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Tündi!
Nem tudsz mást csinálni, mint az Adóalany nyilvántartással levelezni.

Köszi. Én is arra gondoltam, hogy telefonon felhivom őket. A nyilvántarto.hu -n is megnéztem. Ott rendben van. Akkor ezek szerint nem én rontottam el valamit...
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Anyám főállás mellet "egy kozmetikai cég" termékeit szerette volna árulni, meg is csinálták az egyéni vállalkozás megkezdéséhez szükséges bejelentést... csak hát elrontották (bejelentkeztek Áfás-nak, átalányadót választottak).
A járási hivatalban az ügyintéző azt tanácsolta (mivel 15 napon belül van), hogy a vállalkozási tevékenység megszüntetéséről küldjön be az ügyfélkapun változás bejelentés, majd utána a vállalkozás megkezdésének bejelentését (jó adatokkal).

Szerintetek ezzel rendben lesz?
A vállalkozás megszüntetésével kapcsolatban mi még a teendő (bevallások stb. ...).

Köszönöm a válaszokat!
Joci
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég