A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás megszűnése
Ezt a határidőt sosem tudom, ugyanis volt egy vállalkozó ismerősöm akinek én is azt mondtam hogy május 20 ig elég, erre a folyószámláján úgy jelent meg hogy késett bevallás. ugyan büntit nem kapott érte. Ezért inkább februárt mondok.
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha dolgoznék!
Válasz idézéssel
0953 bevallást majd csak 2010. május 20-ig, mert akkor már magánszemélyként és nem vállakozóként vall.

Tündi
Válasz idézéssel
Köszi a figyelmeztetőt !
Addig, amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha dolgoznék!
Válasz idézéssel
Moya Írta:...mivel ez nem volt ezért a 09Ny bevalláson lehet jelölni hogy a 0958 és a 0901 bevallásod tekintetében nullás bevallást adsz.
Szevasz Moya!

Arra vigyázz, hogy a 09NY csak az időszakot megelőzően adható be. Utólagos benyújtásnál csak a 'nullás' bevallás a megoldás...
Sőt adattartalom esetén már önellenőrzésnek számít, ha túl vagy az aktuális határidőn.
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Szia Anikó!

Én úgy gondolom ha nem voltál bejelentve sehová akkor nem is adott semmilyen bevallást a könyvelő. A 09T1041 en a egyéni vállalkozói jogviszonyod kezdetét és végét tudod bejelenteni és ki, a 0958 as bevalláson minden hónap külön a járulékokat, de mivel ez nem volt ezért a 09Ny bevalláson lehet jelölni hogy a 0958 és a 0901 bevallásod tekintetében nullás bevallást adsz. Én úgy tudom bejelentéskor a 09T101E nyomtatványt is be kell adni. A 0953 as adóbevallásodat 2010 febr.20.-ig kell beadni nem a vállalkozás megszünésekor, és minden bevallást elektronikusan. és a nyugdíjbiztosítóhoz is kell nullás nyenyi.
De valaki szóljon ha nem jól írtam le valamit és ha kihagytam valamit.
Üdv. Moya
Válasz idézéssel
Szia!

Azt nem tudom, hogy mi az amiket megcsinált, de amit tudok hogy az ügyfélkapun regisztráltattam magam és amikor visszaadtam akkor szóltak hogy sehova nem voltam még bejelentve ezért akkor csináltam meg az Országos Egészségpénztári bejelentkezést és egyben a kijelentkezést is meg a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi és Vagyonkezelői Irodában (szerintem) az iprűzési dolgokat jelentettem be és rögtön ki is. A többiről nem is beszélt nekem egyátalán. Kellene még valamit intézni? Az adóbevallást amit 2010.02 2.....? kell beadni azt elekrtonikusan kell nekem az ügyfélkapunk keresztül vagy lehet a kézzel a postai úton is? Akkor nem kell most nekem a vállalkozás megszünésekor készíteni (mivel nem volt bevételem) egy nullás adóbevallást? Mert ezen izgulok a legjobban hogy nehogy az APEH megbüntessen! Na meg persze más se!

Köszönöm mégegyszer a segítséget!!!
Válasz idézéssel
Szia Sz.Anikó!
Szerintem, az adóbevallásodat (0953) 2009 évről februárban add be mint önadózó amiben jelölöd hogy az egyéni vállalkozásodból nulla a bevételed nulla a kiadásod így eredményed sincs.és közben a főállásodból származó béredet is bevallod. Amúgy a könyvelődnek be kellett adni arra a hónapokra amikor vállalkozó voltál 0908 as bevallást, éves 0901 et, és ki kellett jelentenie a 09T1041-esen.Adni kell be nullás nyenyit is és iparűzési adóbevallást. Ezeket megcsinálta? Üdv Moya
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mivel egyénivállalkozást próbáltam indítani ezért egy könyvelőt is fogadtam. Ezt sajnos egy hónap után vissza is kellett adom, mert megszünt a főállású munkám és nem akartam (mert nem érte volna meg) főállású vállalkozó lenni. A könyvelőm váltig azt állítja hogy nekem visszaadás alkalmával nem kell nullás bevallást készítenem (mivel egy évben csak egyszer lehet adóbevallást készíteni) és majd erről az egészről a 2009-es évi edóbevallással kell elkészíteni amit majd 2010. február végén kell leadni. A polgármesteri hovatlban ahol leadtam mindent ott kimondottan felhívták a figyelmem nullás bevallásra, hogy ne feledkezzek meg róla. Most kinek higyek? És ha még is kellen készítem nullás adóbevallást de a könyvelőm nem teszi meg és megbüntetnek (de csak szóban egyeztünkmeg hogy lesz a könyvelőm) ki fizeti majd a büntetést?
Ha mégis kellene ez mit csináljak?
VALAKI HA TUD SEGÍTEN!!!

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Anikó !

2010-ben már mint magánszemély készíted el a 0953 bevallásodat.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én azt kérdezném hogy egyéni vállalkozásomat visszaadtam és most megcsinálom a nullás adóbevallást (mert nem volt bevételem) akkor a 2010-es adóbevallásomat amit 2009-es évről szól mint magánszemély elkészíthetem, vagy mint egyéni vállalkozó kell elkészítenem?
Köszi a segítéget!
Válasz idézéssel
SzAnikó Írta:Kötöttem egy munkanélüliség elleni biztosítást és sajna engem is elért a munaknélküliség így ez igénybe is veszem. Ezt majd be kell vallanom 2010 évre mint jövedelem? Vagy mivel biztosítás emiatt nem?

Kedves Anikó! Sajnos ezt nem tudom. A szerződésben nincs szó róla? Illetve, akinél kötötted, nem tud segíteni?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Ica! A 71-esen volt ilyen lap, de miután az megszűnt, máshol nem emlékszem hogy lenne ilyen tájékoztató adat. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok

A pénztárgépppel kapcsolatban:
a bevallás EGYIK OLDALÁN található , mi a tipusa , mi lett a sorsa .

- -meg a nyenyi is kell

Ica
Válasz idézéssel
Mónika, köszönöm.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Sziasztok!

Az egyik nyugdíjas, alanyi mentes ev-m visszaadja decemberben a vállalkozói igazolványát, pénztárgépe van.

1. Mit tegyen a pénztárgéppel? Szervíznek adja el, vagy másnak is értékesítheti?
2. Ha jól tudom, valamelyik bevallásban kell szerepeltetni, hogy mi lett a pénztárgép sorsa?
3. Milyen bevallásokat kell leadni? (iparűzési adó, 0953 jövőre, .......?)
Látom Johanna senki nem foglalkozik a kérdéseddel.

1.A pénztárgépet eladhatja erről számlát kell kiállítani, vagy szerintem a szervízek is visszaveszik.... /az én megszűnőm eladta/
2. nekem is rémlik hogy az 53-ason valamikor foglalkoztak vele, hogy mi lett a pénztárgéps sorsa, azonban én a tavalyin nem találtam, hogy most a 0953-ason be kell-e vallani, erre én is kíváncsi vagyok, nekem is most volt egy megszűnőm akinek volt pénztárgépe.
3. ipa, nyenyi, 0953 május 20-ig, 0901, 0908 . Tehát a 0958 kivételével minden mást amit egyébként is kell.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Alba!

Köszönöm a segítséget! Én is valahogy így gondoltam csak nekem nem nagyon hittek és ezért egy könyvelőlvel is szembesítenem kellett őket. És lássunk csodát elintézték a dolgokat úgy ahogy én kértem és így minden rendben lesz (remélem).
De lenne megint egy másfajta kérdésem. Kötöttem egy munkanélüliség elleni biztosítást és sajna engem is elért a munaknélküliség így ez igénybe is veszem. Ezt majd be kell vallanom 2010 évre mint jövedelem? Vagy mivel biztosítás emiatt nem? Mert ebben nem vagyok tisztában.

Köszönöm segítséget!

Szia
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az egyik nyugdíjas, alanyi mentes ev-m visszaadja decemberben a vállalkozói igazolványát, pénztárgépe van.

1. Mit tegyen a pénztárgéppel? Szervíznek adja el, vagy másnak is értékesítheti?
2. Ha jól tudom, valamelyik bevallásban kell szerepeltetni, hogy mi lett a pénztárgép sorsa?
3. Milyen bevallásokat kell leadni? (iparűzési adó, 0953 jövőre, .......?)
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Anikó! Privát üzenetet írtam, keresd.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én új vagyok itt egy nagyon nagy problémám van. Kiváltottam az egyéni vállalkozóimat és ügynöki tevékenységet végeztem és volt is mellette 36 órát meg haladó munkaviszonyom. A munkviszonom megszünt így a vállalkozóit is visszaastam mert annyi nem jönne össze hogy magam után kifizessem a járulékokat. Miután viszaadtam akkor szóltak, hogy utolag számlázhatok. Ők válltig azt állítják, hogy én megthetem annak ellenére hogy nov. közepén visszaadtam az egyéni vállalkozásom hogy számlát állítok ki feléjük és majd decemberben vagy esetleg januárban kapom meg a pénzt és nekem ebből nem is lesz gondom. Én meg kérdeztem hogy a dátumozásnál biztos gondom lesz. Ők erre azt mondták hogy a számla kiállítás dátuma az mondjuk nov. 30. lesz a tevékenységi időm az meg az az időszakom amikor a vállalkozóim ki volt váltva. Ez lehetséges nem fonak mégis megbüntetni?
Naogyon jó lenne ha valaki tényleg szaki ebben segíte! KÖSZÖNÖM!!!
Válasz idézéssel
Köszi szépen a választ!Üdv:Meli
Válasz idézéssel
Csak akkor kell fizetnie járulékokat, ha van vállalkozói kivétje. A 09NY mehet én is azt szoktam küldeni. Egyébként nem kötelező visszaadnia a váll.igazolványát, attól, hogy nincs bevétele. Ha legközelebb ki akarja váltani az megint pénzbe kerül. Csak minden bevallást küldj neki nullásan ( nyenyi, iparűzés, stb) Egyébként nem biztos, hogy meg tudod győzni, hogy ne adja vissza.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egyéni vállalkozó, ha van főállása heti 40 órában, kell-e valamilyen járulékot fizetnie?Egyébként idén nincs bevétele, ezért azon gondolkodott, hogy visszaadja a vállalkozóit.De ha nem kell semmit fizetnie és beadja a 09NY-et akkor még kevesebb bevallást kell csinálnia, tehát nem kell feltétlenül rögtön visszaadni.Jól gondolom?

Előre is köszi
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
Ki kell vezetni. Szerintem adja el papíron valakinek. Lesz bevétele, de ha könyv szerinti értéken adod el, az écs miatt ugyanannyi lesz a költsége is. Így nem lesz eredmény. Ha áfás, akkor viszont áfát is kell utána fizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Egyéni vállalkozó visszaadta a váll.igazolványát. Idén semmilyen bevétele nem volt, mert nem kapott munkát. Ezért nem is számoltunk el semmilyen ktget. Eddig rendben is lenne, de van neki egy számítógépe. Br. érték: 147.000.- Netto értéke a megszűnés napján 84.801.- Ft. Ezt a megszűnés miatt leltároznia kell ? Milyen értéken, beszerzésin, vagy a netton. Ez miatt most nyeresége lesz? Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég