A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felszámolási eljárás-bevallások
Kati! Én valamikor így tanultam a passzív időbeli elhatárolást : (persze a végeredmény ugyanaz mint Neked)
- tárgyévi költség előírása pl.2008-ra (számla, vagy szerződés alapján): T:5 K:48
- 2009.évben az elhatárolás megszüntetése: T: 48 K:5
- 2009-ben a számla könyvelése: T:5 K: 454

Szóval éppen az én saját könyvelési díjamról van szó. Én egyéni vállalkozóként könyvelek, nem is vagyok ÁFÁ-s. Akkor szoktam a könyvelési díjról készpénzes számlát készíteni, amikor fizet az ügyfél. Na ez nem fizet. De van szerződés, ami alapján előírtam a könyvelési díjat. Tavaly sem fizet, idén sem fizet. A 48-as passzívon így csak gyűlik az előírás. Számlát nem állítok ki, tehát kötelezettségként sem tudom előírni a Bt-nek.
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Jolcsi, ez így sehogy sem jó :wink:
Költségek passzív időbeli elhatárolásakor tárgyévre könyvelsz olyan költséget, amit ugyan következő évben írsz elő kötelezettségként és/vagy rendezel pénzügyileg (pl januárban megkapod az előző év decemberi telefonszámlát), de tárgyévi ktg. Mérleg fordulónapra így könyveled: 12.31. T:5 K:482
Következő évben a passzív időbeli elhatárolás feloldásakor: T:482 K:4541, vagy 384,381.
Passzív időbeli elhatárolás feloldása sohasem lehet költséggel szembeni, csak az aktív, akkor is nő a ktg, nem csökken.
Írd le pontosan, milyen költségről6elhatárolt tételről van szó, és akkor pontosabban tudok segíteni.
puszi
kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Lehet ma nem kellene könyveléssel foglalkoznom? Helyesbítek: T:48 K: 5.
Válasz idézéssel
Kati! Megkavarodtam , mint malac az esőben. Nem aktív időbeli elhatárolásról van szó, hanem passzívról. Szóval 2007-2008 évekre előírt költségekről. Ha azt most megszüntetem, akkor T: 5 K: 48. Na így lesz mínuszos az 5-ös számlaosztályom.
Válasz idézéssel
Még valami eszembe jutott. Nem lehet mínuszos az 5-ösöd, hiszen a feloldást most így könyveled: T:5 K:39. Amikor elhatároltad az adott költséget, akkor a ktételed ez volt: T:39 K:454,381,384...
Ugye költségek aktív időbeli elhatárolásának a feloldásáról van szó?
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi!

Polika jól írta, nem lehet időbeli elhatárolásod, bármilyen nagy is lesz a veszteség...
225/2000. (XII.19.) Korm. rendelet
3. § (1) A tevékenységet lezáró beszámoló mérlege tételeinek alátámasztására szolgáló záróleltár a gazdálkodó szervezetnek a Cstv. 31. §-a (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott idõpontban - a mérleg fordulónapján - meglévõ befektetett eszközeit és forgóeszközeit (a továbbiakban: vagyoni eszközök), valamint azok forrásait tartalmazza mennyiségben és a számviteli törvényben elõírtak szerint meghatározott értéken. A záróleltár és a tevékenységet lezáró beszámoló mérlege értékhelyesbítést és értékelési tartalékot, valamint idõbeli elhatárolást - a halasztott bevételnek a számviteli törvény 45. §-a alapján elhatárolt és még meg nem szüntetett elhatárolás összege kivételével - nem tartalmazhat. A záróleltár összeállításánál a számviteli törvény 69. §-ának rendelkezéseit kell alkalmazni.

üdv.
Kati
Válasz idézéssel
Polika! Köszi a linket, elolvastam. De még mindig nem tiszta nekem az időbeli elhatárolás megszüntetése. Ugye ebben az évben sem kiadása, sem pedig bevétele nem volt a cégnek. Ha most megszüntetem az időbeli elhatárolást T:3 K: 5, akkor az 5-ös számlaosztályom mínuszos lesz. Ez normális? Nekem nagyon furcsa.
Válasz idézéssel
érdekes, a hozzászólásom megvan, a kezdőlapon pedig nincs.
Butaságot írtam talán?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://72.30.186.56/search/cache?ei=UTF-8&p=felsz%C3%A1mol%C3%A1si+elj%C3%A1r%C3%A1s+sz%C3%A1mvitele&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_us&fr=yhs-avg-chrome&u=www.hbkik.hu/download.php%3Fid%3D1912&w=al%3Afelsz%C3%A1mol%C3%A1si+al%3Aelj%C3%A1r%C3%A1s+al%3Asz%C3%A1mvitele&d=JA6hbt29Tcc-&icp=1&.intl=us">http://72.30.186.56/search/cache?ei=UTF ... 1&.intl=us</a><!-- m -->

Jolcsi! én is így csinálnám. Hát leginkább azért kerül egy cég felszámolás alá mert veszteséges mint a sicc.

Először csak a kérdésedre vonatkozó részt szándékoztam kimásolni, de hátha találsz még más hasznosítható dolgot is.
Szép álmokat
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Elakadtam, segítsetek. Egyik Bt-nél felszámolási eljárást indítottak. A felszámolás előtti időszakot lezáró mérleget kell csinálnom. Itt "rendes" egyszerűsített beszámolót készítek: mérleg, eredménykimutatás, kieg. melléklet. Olvastam, hogy időbeli elhatárolás és mérleg szerinti eredményt nem lehet kimutatni a tevékenységet lezáró mérlegben. Az időbeli elhatárolásokat ha megszüntetem, akkor az 5-ös számlaosztályom olyan mínuszos lesz mint a sicc. Vagy nem azzal szemben kell? A mérleg szerinti eredményt pedig átvezetem az eredménytartalékba és úgy mutatom ki a mérlegben?

Köszi a válaszokat: Jolcsi
Válasz idézéssel
Köszi Ida!
Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Nekem csak végelszámolásom volt és a végelszámoló volt a cég ügyvezetője.Én ezért beküldtem a cégbírósághoz és a céginformációnak, apeh-nak nem! Kérdezd meg a felszámolót, mert lehet hogy csak neki kell átadni és ő intézkedik a továbbiakban!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
A felszámolás kezdő időpontjáig elkészült beszámolót is be kell nyújtani az IRM-hez és a cégbírósághoz? Ezt már nem tudom, hogy beküldtem-e korábban. És az APEH-hoz is el kell küldeni?

Ja és még egy kérdés: ilyenkor is kell taggyűlésről jegyzőkönyv, meg eredményfelosztásról kivonat? Vagy ilyenkor már nem lényeges. Amúgy az egyik tagot el sem lehet érni.
Erika
Válasz idézéssel
Hú, köszi Ida! Ma járna le a 30 nap. Így még van 15 napom. Mondjuk a 0971-en és a 0965-n kívül leadtam a többit 0-an, ezekkel sem lesz túl sok gond, mert még bankkivonatot sem kaptam, csak az én számlám van és slussz! De ma este már nem akarok dolgozni!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Igen, a felszámolásnál 45 nap.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Csak a biztonság kedvéért: felszámolási elj. esetén még mindig 45 nap a záróbevallások leadási határideje? Kigúvad a szemem, de csak a végelszámolásét találom, ami 30 nap.
Erika
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia SZESZE!

Javaslom a Gvadányi úton hívd fel a végelszámolást ellenőrző főosztály valamelyik osztályvezetőjét és kérj tőle szóbeli tájékoztatást, hogy ilyen esetben mi a legutolsó dátum amit még bevesz. Szerintem mindent 07.06-ra kell majd beadnod 3-as kóddal és nincs végelszámolási eljárás.

Szia !
Köszönöm szépen a segítségedet! Megpróbálom! Hogy mit tudtam intézni majd megírom!
További szép napot!

SZESZE
Válasz idézéssel
Szia SZESZE!

Javaslom a Gvadányi úton hívd fel a végelszámolást ellenőrző főosztály valamelyik osztályvezetőjét és kérj tőle szóbeli tájékoztatást, hogy ilyen esetben mi a legutolsó dátum amit még bevesz. Szerintem mindent 07.06-ra kell majd beadnod 3-as kóddal és nincs végelszámolási eljárás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, mert van egy KFT-nk, amelyet a cégbíróság 2008. 07.07-el megszüntetett! De mi ezt csak szeptember hónapban tudtuk meg, amikor is visszajött a 0808-as bevallás,hogy hibás!
És a hiba az volt, hogy nem jelöltem be, hogy megszünt a cég! Az APEH-nál is már beélesítésre került a megszüntetés! Úgy hogy ott már nem is vagyunk!
Azt olvastam ill. tájékoztattak, hogy ilyenkor a végelszámolás szabályai szerint kell eljárni, már a bevallások tekintetében!
Beadtam a III.n.évre az ÁFA bevallást, hátha jó lesz!
Hát nem mert már nics cég, szerintetek akkor most mit tegyek!
Kb. 2 hónapja már írtam az APEH-nak tértivevényes ajánlott levelet, hogy mit léphetünk! Mivel nem tudott senki sem segíteni!
Most gondotam, írok az APEH Elnökének mivel már lassan fél éve húzódik az ügyünk és lenne kb 2oooooo Ft visszaigényelhető Áfánk!
Köszönöm ha segítetek!
További szép napot!
SZESZE
Válasz idézéssel
Szia Reni!

Pont akkora összeget, amekkorát az ügyvezető kp. le tud számolni a felszámoló kezeihez. Javaslom feltétlenül legyen egy két fitying. Ha nem számolja le természetben, akkor automatikusan feljelenti a felszámoló az ügyvezetőt.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek mekkora összeget érdemes a házipénztárba hagyni a felszámolási eljárásra?

Nagyon köszönöm!
Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok! Lehet, hogy ez inkább jogi téma de hátha valakivel már szembe jött a probléma ? Szerintetek be lehet fejezni a felszámolási eljárást addig míg a vállalat ellen folyamatban lévő perek vannak? Mert szerintem nem, hiszen a kielégítési sorrendet befolyásolja! De ez csak logika! Szerintetek? Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:[
Hoppppá!

A pofátlanság csúcsa! Ezek után meg sem kérdezem, hogy a megbízási díjadat - a felszámolás időszakára - megfizette-e vajon.

Micsoda!

Megbizási dij?...telefonon értekeztünk,meg üzent az üféllel.nem is láttam őket!Csak kértek....a többit nem tűri a papir.,úgyhogy nem irom le.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
polika Írta:Mi lenne, ha valaki csak úgy megírná a cégbíróságnak: Nézze már meg ennek a cégnek a mérlegbeszámolóját, legalább két éve nincs meg a jegyzett tőke fele. Ha már maguktól nem nézik.
Akkor nem kénytelen hivatalból elindítani az eljárást?

De bizony igen! Maguktól kellene, DE azon kívül, hogy felszólítják a "törvényes működés helyreállítására" mást még e tárgyban nem láttam tőlük mostanság. Régen amikor fel kellett emelni a tőkét 3 millára akkor találkoztam egy esettel, hogy megszüntette és végelszámolást rendelt el. Nem hülyéskedek! Még mindig tart.

Válasz idézéssel
Freedom Írta:Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

Még azt szeretném tudni, hogy miután a felszámoló elkezd tevékenykedni és nem talál akkora vagyont, hogy fedezze a sok kötelezettséget, akkor mi fog történni?
Rátelhelik az ügyvezető igazgatóra? Vagy simán nem szűnhet meg a cég addig, amíg ki nem fizeti a piizt? Esetleg elárverezhetik az ügyvezető lakását?
Mire számíthat?

Köszönöm!
Reni

Ha az ügyvezető nem csinált gazságot, csak rossz üzleteket kötött és azért fizetésképtelen nem veszik a fejét. Ha a pénztárban pénz van és nem adja oda a felszámolónak egészen bizonyos, hogy feljelenti a VPOP nyomozóknál.

Ha Bt-ről van szó, akkor a beltag vagyona - ha van Neki - elúszhat. Ha Kft. és a ügyvezető csak rosszul gazdálkodott akkor nem. Persze ez is attól függ, hogy mikor vitte csődbe a céget. Ha 2006 juli 1 előtt, akkor nincs olyan erős polg.jogi felelőssége, mint utána. Természetesen ez is idő és felszámoló kérdése.
Ha a felszámoló bűnt nem talál, a CB megszünteti a céget és nincs több macera. Ez viszont idő.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég