A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felszámolási eljárás-bevallások
Lilla Írta:Én úgy tudom, hogy ha az adós kéri maga ellen a felszámolást, akkor 75.000 Ft-ot kell letenni. Na az én ügyfeleimnek erre sincs pénzük. Ezért vannak ilyen helyzetben.
Jól tudod Erika! A fizetésképtelenséget igazoló dokumentumokkal együtt a közzétételi díj befizetését igazoló csekket is csatolni kell. Ha ez 75 e Ft akkor ez az.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Anita!
Kösz az együttérzést,most vagyok éppen túl egy felszámoláson.
A felszámoló velem készittette el az összes bevallást,mégcsak nem is regisztrálták magukat./pofátlanság/ ...de ez van!

Hoppppá!

A pofátlanság csúcsa! Én az anyag átadásának napján azonnal kiregisztráltam mindig magam. Most örülök csak igazán! Ezek után meg sem kérdezem, hogy a megbízási díjadat - a felszámolás időszakára - megfizette-e vajon.

Válasz idézéssel
Mi lenne, ha valaki csak úgy megírná a cégbíróságnak: Nézze már meg ennek a cégnek a mérlegbeszámolóját, legalább két éve nincs meg a jegyzett tőke fele. Ha már maguktól nem nézik.
Akkor nem kénytelen hivatalból elindítani az eljárást?
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

A felszámolás megindítását, illetve lefolyását az u.n. Csődtörvény szabályozza.

Kérheti az adós is, ha megállapítja a fizetésképtelen állapotot és nem kíván élni a csődeljárással.
Ügyvédi közreműködés szükséges, és kell 3 hónapnál nem régebbi mérleg (beszámoló), a hitelezők listája (összeg lejárat). A felszámolási eljárást a CB rendeli el és a felszámolót is ő jelöli ki.

Én úgy tudom, hogy ha az adós kéri maga ellen a felszámolást, akkor 75.000 Ft-ot kell letenni. Na az én ügyfeleimnek erre sincs pénzük. Ezért vannak ilyen helyzetben.
Erika
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Nem idegeskedek:-) Csak sajnálom szegényt, mert tudom, hogy milyen anyag körülmények között él. Ráadásul tudom, hogy felróható neki a büntetés.

Köszönöm a válaszokat!
Reni
Válasz idézéssel
Reni!

Addig ne idegeskedj,amig az ügyvéddel nem beszéltetek.
Ahhoz látni kellene a főkönyvit,milyen vagyona van,mennyi a kp.
Előzőben irtam,hogy az ügyv.elment dolgozni és ment a letiltás.
Felszámolótól is sok függ.Ilyen kérdésekre nem lehet válaszolni,ezek egyedi esetek,mit lehet bizonyitani!,saját hibájából vagy jóhiszemű.
Klárika megválaszolt mindent!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

Még azt szeretném tudni, hogy miután a felszámoló elkezd tevékenykedni és nem talál akkora vagyont, hogy fedezze a sok kötelezettséget, akkor mi fog történni?
Rátelhelik az ügyvezető igazgatóra? Vagy simán nem szűnhet meg a cég addig, amíg ki nem fizeti a piizt? Esetleg elárverezhetik az ügyvezető lakását?
Mire számíthat?

Köszönöm!
Reni
Válasz idézéssel
Anita!
Kösz az együttérzést,most vagyok éppen túl egy felszámoláson.
A felszámoló velem készittette el az összes bevallást,mégcsak nem is regisztrálták magukat./pofátlanság/ ...de ez van!
Válasz idézéssel
Erzsó, nem irigyellek. És a többieket sem, akik ilyen fel-, meg-, el-, stb. számolásra kényszerülnek.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Reni!

Szüneteltetni nem lehet,de miből fog élni?...nem megy dolgozni?...addig is kellene valamit csinállni amig ezek a dolgok rendeződnek,mivel ez nem két hét.
Válasz idézéssel
Klárika!

Csak egy problémám van ezzel kapcsolatban a székhely az én lakásom,mert nem adtak az üf.nek engedélyt másképpen,külön iroda helységet kellett biztositani a működésükhöz.
Azért most jót mosolyogtam, "magamon.",hogy mire nem képes az ember.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!

Ha úgy vizsgálod a legutolsó beszámolót, hogy elfeleded a pt. virtuális voltát, akkor nagyon is elképzelhető, hogy nem fizetésképtelen a cég. Nem tudod megállapítani, mert van miből a hitelezőket kielégíteni. Szeretnék azonban egy kicsi extrém történetet elmondani. A következtetést rátok bízom.
A cég székhelyén betörők jártak, erről rendőrségi jkv is készült. A tettes ismeretlen maradt. A házipénztár készletet is lenyúlták. Ez esetben értékvesztést számoltunk el és természetesen a Tao alapot növeltük.

Reni!

Majd a CB megmondja a felszámolási eljárás kezdő napját, Te meg az előző napra rengeteg bevallást, beszámolót legyártasz. Addig megy minden a maga eddigi rendjében.

Válasz idézéssel
Klárika!

Akkor csak az ügyvédek utálják annyira a csödeljárást.?...mert az ügyf-nek ezt nem tanácsolták.A végelszámolást erőltetnék,de nem megy a leperkálás.
Viszont hallottam olyan esetről,amikor az egyén munkahelyére ment a letiltás.
Mivel a pt egyenlege fedezné a tartozást,gondolom ez is lehet akadály.
No majd próbálkozunk másik ügyvédnél.

Köszi
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Akkor nem reménytelen a helyzet.
Szóval akkor elmegy a drága emberem az ügyvédhez, ott beadják , amit be kell. Én előpattintok egy beszámolót és egy listát a kötelezettségekről. A bevallásokat majd milyen dátummal kell beadnom?

A nagy büntetésre beadott egy kérvényt, hogy töröljék el, mert ő nem tehet semmiről. Azt állítja, hogy erre még nem érkezett semmi válasz. Tehát nem tudom még beállítni kötelezettségként a nagy büntetést.

Köszönöm szépen!
Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A felszámolás megindítását, illetve lefolyását az u.n. Csődtörvény szabályozza.

Kérheti az adós is, ha megállapítja a fizetésképtelen állapotot és nem kíván élni a csődeljárással.
Ügyvédi közreműködés szükséges, és kell 3 hónapnál nem régebbi mérleg (beszámoló), a hitelezők listája (összeg lejárat). A felszámolási eljárást a CB rendeli el és a felszámolót is ő jelöli ki.

Válasz idézéssel
Ilyennel kínlódok én is, de nem tudok mit tenni. 2 cégem is van ebben a helyzetben.
Erika
Válasz idézéssel
az szuper.
Itt sincs alkalmazott, csak a tulajdonos aki személyesen közreműködik és ninics más biztosítással járó jogvisznya. Nem lehet valahogy szüneteltetni a jogviszonyát?

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Mi már nem fizetjük a járulékokat,mert a tag elment dolgozni,ott fizetik a járulékot.A dolgozókat meg kiléptettük már évek óta.Igy csak a késedelmi pótlék nő évről évre.Évek óta mennek a bevallások 0-an.
Néha kapnak levelet,most például a CB-tól,de semmi nem történt.A levél tartalma,hogy végrehajtást kezdeményezett az APEH üi....számon.,az okiratok elktronikus iratként vannak elhelyezve.
Ez egy CÉGBIZONYITVÁNY
No nem mintha valaki érdeklődne utána.
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Ej, ej!
Ilyenkor mit csinálsz?
Így csak nő a tartozás hónapról hónapra a járulékok miatt. Mit lehet tenni, hogy ne kelljen fizetni a járulékokat? Azt mondja az ügyvezető hogy nincs teljesítés, nincs munka. Be kellene zárni a boltot, de sok a büntetésből származó tartozás.

Van ötleted, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Köszönöm!
Reni
Válasz idézéssel
Reni!

Én úgy tudom felszámolást nem indithat maga ellen az ügyezető.
Végelszámolást kezdeményezhet,de csak akkor ha nincs tartozása.
Felszámolást más indithat ellene,és akkor kijelölik a felszámolót.
Nekem itt hevernek cégek,mert nem tudnak végelszámolni,nincs annyi értékesithető vagyonuk,hogy a tartozásukat rendezzék.
Az Apeh nemigen szokott felszámolni,inkább a szállitók inditanak ilyet.
A cégbiróság is csak felfüggeszti a tevékenységet,de még nem láttam,hogy felszámolást kezdeményezett volna.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Felszámolási eljárás hogy néz ki a gyakorlatban? Az ügyvetető kezdeményezi a felszámolási eljárást.

Javítsatok, ha rosszul okumulálok.
Ügyvédhez kell forduljon, ott beadja az ügyvéd a cégbíróságra a felsz elj kezdeményezére a kérelmet. Az ügyvezetőnek kell felszámolót keresni, vagy a cégbíróság jelöl ki? Ugye nem lehet az ügyvezető felszámoló?

Nekem le kell zárnom a könyveket. Milyen dáummal? az eljárás megindításáról hozott határozat dátumával, vagy a kérelem beadásának dátumával? ű
Elkészítem a beszámolót és a bevallásokat. Majd mindent átadok jegyzőkönyvezve a felszámolónak.

Ha nincs annyi vagyona a cégnek, hogy fedezetet nyújson az apeh tartozásokra akkor mi lesz a következmény? Azért megszűntethető a cég, vagy a kft ügyvezetőjének midenképpen le kell majd perkálni?

Nagyon köszönöm a segítséget!

Ha kihagytam valamit, vagy nem jól gondolkodom légyszi javítsatok ki!

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Majd még jelentkezem ezzel kapcsolatban, mert biztosan lesz még kérdésem!
Erika
Válasz idézéssel
Drága Erika!

Hogy a bánatban vernék rajtad el a port?! Ha valamiről nincs bizonylat azt nem tudod rekonstruálni. Bocs, de tudod nekem mindenről az jut eszembe. Na nem a fiúk, hanem az Szt. ! Erre az esetre aztán tényleg igaz a "bizonylati elv". A felszólító leveleket megjegyzésekkel ellátva visszaadod a jkv. mellékleteként az ÜV-nek. Ha a bejelentett hitelezői igényt még is nyilvántartásba akarja venni teljeskörűen a felszámoló, akkor kérje be a dokumentum másolatokat, Te kötelezettségként csak azt tudod nyilvántartani amiről számla, ill egyéb dokumentum van. A felszólító levél nem bizonylat. A rendőrségen majd szóban kiegészíted a jkv-t azzal, hogy téged köt az Szt. ( Legfeljebb tanul a vizsgáló tiszt egy kis számvitelt)

Válasz idézéssel
Klári, akkor igazából össze sem tudom szedni, hogy mennyi a tartozás konkrétan. A felszámoló majd dolgozzon vele? Remélem ezért nem engem fognak elmarasztalni!
Erika
Válasz idézéssel
Erikám!

Először is felejtsd el a Tőled megszokott gondosságot és precizitást! A leírt körülmények között nem tudsz megfelelő munkát végezni. Ami van azt add fel. A felszólító leveleket széljegyzeteld (számla hiány) és úgy add tovább. Majd a felszámoló begyűjti a számlamásolatokat ha akarja.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég