A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felszámolási eljárás-bevallások
Köszönöm Klári, Verocs!

Az a bajom ezzel, hogy persze, hogy szeretném rendbe tenni, mert a 3. és 4. negyedévre 0-an adtam le az áfát, és most ápr. 11-én adta át nekem az összes anyagát. Még tavaly márciusi számla is van benne. Leírtam egy nyilatkozatban, hogy ezt az anyagot én most kaptam meg tőle és emiatt kell az áfát önellenőrizni.
Az azért jó, hogy ha elkészítem az önellenőrzést berakom egy dossziéba és a felszámoló majd kezd vele valamit? Hú de fogom utálni ezt amíg vége nem lesz.

A KERSZI a felszámolója, s kaptam egy listát, hogy vevő- szállító tartozás-követelés címmel ellátva legyen meg. Na ezzel megint csak bajban leszek, mert egy vagon fizetési felszólításom van, T-com, Eon, 3 féle bank, persze pontos adataim, hogy mégis mennyi a tartozás végösszege nincsenek. Nem is tudom, hogyan kezdjek hozzá.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Amikortól elindul a felszámolási eljárás, onnantól kezdve a felszámoló lesz az ügyvezető, csak Ő írhat alá és Ő képviselheti a céget, vagy mondjuk önellenőrizhet.
Ha nagyon rendbe szeretnéd tenni, akkor inkább a felszámolást megelőzően csináld meg az ilyeneket, vagy amelyik felszámoló rendesebb, szokott meghatalmazást adni egy-egy dologra.
Azért vigyázz ezzel a rendberakom dologgal, mert nagyon sok munka van vele, és azért Neked is van egy díjad és az a kielégítési sorrendben hát hmm......nem elöl van :wink:
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

A 0729-et nem kell leadni a felszámolás kezdő napjától az újraindulást megelőző napig. Kimarad az az időszak. A könyveket a felszámoló záró mérlegével indítod, és onnantól megint Tao alany. A felszámolás időszakába semmilyen formában nem tudsz belenyúlni. Ez sokszor gond, mert néha nagyon meg kellene önrevíziózni azt az időszakot, de nem tudod. Ha rossz a nyitód csak kence-ficélni tudsz.

A magas pénztár összegét, természetesen az ügyvezető nem fogja tudni átadni a felszámolónak. Kapásból fel fogja jelenteni a gazdasági rendőrségen és Téged tanúként meg fognak hallgatni. Jaj-jaj elfelejtettem. Te a cuccot a volt ügyvezetőnek adod át regény kíséretében. A felszámolóhoz az iratok átadása alkalmával max csak elkíséred, de Te sehol ne szerepelj. Te csak a megbízóddal állsz kapcsolatban. Ha a felszámoló megbíz a felszámolási időszak könyvelésével - amit nem gondolnék - ez egy új megbízás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Azt, hogy a felsz. elj. alatt nem alanya a Tao-nak úgy érted, hogy a 0729-et teljes évre kell leadni? Tehát 2007. 01. 01-12.31-ig, a többit pedig 09.07-12.31-ig? Még semmi anyagot nem kaptam, úgy hogy izgalmas lesz végeznem vele máj. 31-ig.

A másik cégnél ahol elindult a felszámolás febr. 13-val kell megcsinálnom a zárást. Én febr. 25-én jelentettem ki a nevem alól. Akkor az úgy jó, ha minden bevallást, többek között 2 negyedévre vonatkozó áfa önellenőrzést, (mivel csak most kaptam meg a számlákat) elkészítek, valamint elkészítem a zárókat és ezt átadom az ügyvezetőnek, szigorúan jegyzőkönyvvel. Igen magas a pénztára, ebből nem tudom, hogy mi lesz.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!

Ha újra működik a cég, az eljárás megszűnésétől kezdődik egy új adóév. A Tao-ra vigyázz, mert a felszámolási eljárás alatt mindennek alanya, kivéve a Tao-t.

Felszámolási eljárás alatt Te nem tudsz semmit benyújtani, a regidet nem is fogadnák el, az ügyvezető már nem írhat alá.
Csak a felszámolás kezdő megelőző napig könyveld le az anyagot. A többit részletes jegyzőkönyvvel add át a felszámolónak
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Most igen nagy gondban vagyok. Az egyik cégem ellen megkezdődött a felszámolási eljárás. Én még kb. 2 hónapja kijelentettem a nevem alól, mert tavaly óta hiteget, hogy jön, már két negyedéves áfáját adtam le 0-an, mert nem hozott anyagot. Erre most, amikor már a 45 napos határidő is lejárt megzuhintott a számlákkal. Ilyenkor mi a helyzet? Megcsinálom a dec. 31-i időpontra a bevallásokat és adjam a felszámoló kezébe, hogy küldje be ő a záróbevallásokkal együtt? Vagy regisztrájam vissza nevem alá? Nem tudom, hogy mi ilyenkor a teendő?

És ezzel kapcsolatban még egy problémám van. Tele van az utolsó féléves anyaga fizetési felszólításokkal, behajtó céges levelekkel, kikapcsolási felszólításokkal és egy csomó eon-os stornó számlákkal. Ezekkel mit csinálja? Csináljak egy kimutatást, hogy összességében ennyi a tartozás? Gondolom, hogy külön-külön nem kell lekönyvelgetnem minden hónapra a stornó számlákat, némelyiknek meg sincs az eredeti számlája sem. Az egész egy nagy káosz. Azt sem tudom, hogyan fogjak hozzá!
Erika
Válasz idézéssel
Ha a cég újra kezdi működését és a felszámolás befejezésének időpontja 2007. szeptember 6., akkor nekem a 0703-at és a 0765-t 2007.09.07-2007.12.31 időszakra kell benyújtanom? Vagy 2007.01.01-2007.12.31-re? Mert én most letöltöttem a folyószámláját, de ott csak az szerepel, hogy éves bevallás FA pl. az áfánál 02.15. és egy nagy 0.
Csupa 0 az egész. Milyen időszakot kell írnom a bevallásokra?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek!
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Mivel Bt. valószinű nem havi, vagy negyedéves így 0703.
Klári
Válasz idézéssel
Potyi, igazad van, a 0701 még mindig kérdéses.
Tünde
Válasz idézéssel
A kérdőjel, 0701 vagy 0703 .
Válasz idézéssel
Tünde Írta:A felszámolási eljárás kezdő időpontját megelőző nappal kell zárni.
Tevékenységet lezáró beszámoló és záróleltár
0771
Áfa
0708 ?
0703 ?
0701 ?
IPA
NYENYI

A bevallásoknál a kódokra figyelni kell.

2007-ben fogalmam nincs, hogy milyen járulékbevallát kell leadni, ezért a ?-jel.

Eldi, a ?-eseket is be kell adni.
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok! Legyetek szivesek segíteni. Felszámolás alatt áll az egyik Bt. Információt most kaptam, illetve a felszámolási megbeszélés fénymásolatát. Felszámolás kezdő időpontja a cégközlönyben való megjelenés napja, a fordulópontja pedig a felszámolás kezdetét megelőző nap. Kérdésem ugyanazokat a bevallásokat kell leadnom, mintha az évet zárnám, csak jelölnöm kell a soronkívüléget a megfelelő kóddal.
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Tanulságos történet!
Később még biztos zaklatlak kérdésekkel Smile
Válasz idézéssel
Akkor egy rövid történet ami velem történt meg. Felszámolás indult egy Bt ellen. Természetesen az információ a végzésről hetekkel a "fordulónap" után került az ügyvezetőhöz, aki a pénztárban lévő pénzből a szállitókat fizetgette. A tevékenységet záró mérleg készpént tartalmazott, amit a fewlszámoló kezeihez - természetesnek vélve - nem számolt le mert már nem volt meg. Az általam készített jkv. tételesen tartalmazta a könyvelésben igy a mérlegben sem szereplő kiegyenlített számlákat mellékelve a pénz kifizetéseket igazoló dokumentumokat. a felszámoló feljelentette az ügyvezetetőt sikkasztásért. Az én jegyzőkönyvi példányommal kellett bizonyítanom a baromságot az István úton (Gazd.rendőrség). Azóta pár 10ezer forintot mindig hagyok, amit megkap a felszámoló és hasonló ügy miatt az István űton azóta sem jártam. A hozzáállás ha a költségei fedezetéül szolgáló morzsát lát más, mert az Ő költségeit az állami térítés valóban nem fedezi.
Klári
Válasz idézéssel
Klári, miért olyan fontos hogy legyen kp?
Hamarosan nekem is indul egy felszámolós ügyem... Sad
Válasz idézéssel
Szia Kati!

A könyveket szabályosan le kell zárni, mindent leltárral alátámasztani. Tevékenység záró beszámolót kell készíteni amit az APEH-nek be kell nyújtani. Szívből javaslom, hogy a pénztárban maradjon készpénz - inkább a kölcsönök ne legyenek vissafizetve, vagy számlák kifizewtve. A Készpénz készletet a maga valóságában le kell a felszámoló kezeihez számolni. Ez nagyon -nagyon fontos, az ügyvezető lelki és testi nyugalma múlik rajta.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Kati!

Akkor elkezdem, a többiek biztosan kiegészítik, ill. kijavítanak ha valamit nem jól tudnék.

A felszámolási eljárás kezdő időpontját megelőző nappal kell zárni.
Tevékenységet lezáró beszámoló és záróleltár
0771
Áfa
0708 ?
0703 ?
0701 ?
IPA
NYENYI

A bevallásoknál a kódokra figyelni kell.

2007-ben fogalmam nincs, hogy milyen járulékbevallát kell leadni, ezért a ?-jel.
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudom, hogy valahol már tárgyaltátok azt, hogy felszámolás során milyen bevallásokat kell benyújtani, de sajnos nem találom.
Kérek, valakit, hogy ossza meg velem!

Köszi, Kati
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég