A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyszerűsített foglalkoztatás
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Hagyd fenébe. Ha mü. ellenőrzést kap a cég akkor lehet számos. Gondold végig: a 1042-t törlöd és 1041-en be-ki jelentesz,  ez is idő utáni és birságalap lehet. Tipikus van sapka, nincs sapka!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az egyik cégemnél ma egyenlítették ki a rehabilitációs hozzájárulást, ami nála klasszisokkal több, mint 300 ezer forint. És ugye addig nem lehetne egyszerűsített foglalkoztatottja, ameddig van 300 e tartozása bizonyos adónemekből. De tegnapra volt egy bejelentve. 

Most ezzel mit csináljak? Küldd a nav valamit, vagy én jelentsem át rendes munkaviszonyosra 1 napra? 
Néztem az efo törvényt, de csak annyit ír, hogy addig nem lehet, ameddig a tartozását nem egyenlítette ki. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyszerűsített foglalkoztatással kapcsolatban lenne kérdésem.

A hatályos törvény most az alábbit írja:

2010. évi LXXV. törvény
az egyszerűsített foglalkoztatásról

(2)19 A 7. § (2) bekezdésében említett foglalkoztatásból származó bevételből a természetes személynek nem kell jövedelmet megállapítania és bevallást benyújtania, feltéve hogy az egyszerűsített foglalkoztatásból származó bevétele nem haladja meg az egyszerűsített foglalkoztatás naptári napjainak száma és az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) vagy - ha részére alapbérként, illetve teljesítménybérként legalább a garantált bérminimum 87 százaléka jár - a garantált bérminimum napibérként meghatározott összegének szorzatát (e szorzat a továbbiakban: mentesített keretösszeg).

Ha jól értelmezem a törvényt akkor a kötelező minimálbér napi részének legalább a 87%-át naponta ki kell fizetni a dolgozónak, de nem a 87%-os rész a mentesített keretösszeg, hanem a kötelező minimálbér egy napra levetített összege?

Várom válaszotok!

Zöldfülű!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

EV.-nek jött levél a NAV.-tól, hogy 2016.01.05.-én telefonos bejelentés alapján a bejelentés nem feldolgozható.

Az ev. 2015. 12.05.óta áll a vállalkozás nem működik.
Be ment a NAV-hoz, hogy mi lehet ez a levél, ott az ügyintéző küldte tovább, hogy hivja fel a 185.-öt mert oda ment a bejelentés és ott majd informálják.

Na felhívta a 185.-öt, ott sem adtak megfelelő választ. Azt mondták, hogy ők nem látják ki telefonált be, tegye azt amit a NAV.-nál mondtak neki.
Mire haza ért ott volt egy másik levél a NAV.-tol, hogy 02.22.én újból volt telefonos bejelentés ami nem feldolgozható!
Holnap újra jön a 185 és ha nem adnak megfelelő választ akkor a NAV.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy volt e már hasonló esete valakinek és ilyenkor mi a helyes teendő, hogy lehet kideríteni ki a telefonáló vagy rendszer hiba miatt előfordulhat ilyen eset?
Köszönöm a válaszokat!!
Üdv. Emese
Válasz idézéssel
Kollégák, olvastátok ti is Erzse Tibor friss e-mailjét?
A NAV újraértelmezte az EF szabályait és nem azonos munkáltató és munkavállaló -hanem bármely munkáltatók és a munkavállaló között vizsgálja a havi 15 ill. évi 90 napot.
Azaz ha a dolgozó több helyen is dolgozik EF-ban , amiről nekünk lövésünk sincs, akkor a NAV elutasítja a 15 napot túli bejelentést, de csak 2-3 nap múlva, s akkor jön a munkaviszonyra bejelentgetés az össze szépségével. Brutális dolgokat ír le a szakértő.
Eddig gondolkoztam, mi lesz 2017.07.01.után amikor elérem a nyugdíjat.
Most meghagyom a családnak, üssenek agyon ha 1 napot is dolgozok nyugdíjasként ebben a szakmában. :oops:
Válasz idézéssel
Ma szembesültem vele és leírom, hátha más is belefut ebbe:

Adott hónapban a 15. napot kellett törölnöm, mert csak a következő napon kellett dolgoznia.
Töröltem 27-ét és ugyanabban a bejelentésben a következő pótlapon jelentettem a 28-át.
Na ezt ne tegyétek, mert bár a törlést feldolgozzák, de a 28-a már a 16. nap lenne és nem dolgozzák föl!!!
Tehát ezt KÜLÖN bejelentésben kell megtenni! Előbb törölni és külön 1042E-n bejelenteni. Csak tudnám, hogy ezt a kitöltésiben hol találom.
Most ott tartok, hogy bár szerintem szabályosan jártam el, mégis, mivel elutasították a 24-ét, így ez munkaviszony lesz az összes szépségével együtt!
Sírni tudnék!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Lexy44 Írta:Hiszen alapesetben a foglalkoztatás kezdete előtt kell beküldeni a 1041-est?

Ez speciális eset.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Lexy44 Írta:Érdeklődni szeretnék, hogy mi történik, ha figyelmetlenségből egy hónapban 15 napnál többre jelentették be az alkalmi munkavállalót??

A hiba feltárást követő 8 napon belül lehetőség van T1041 beadásával bejelenteni a dolgozót.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ!

Igen, a Nav-ot megkérdeztem ők is ezt mondták.

Viszont elutasítani nem utasították még el, így visszamenőlegesen kell jelenteni a 1041-esen, bár ez sem igazán szabályos nem? Hiszen alapesetben a foglalkoztatás kezdete előtt kell beküldeni a 1041-est? +Munkaszerződés kell, stb...Úgy tudom, hogy a kijelentésre van csak a 8 napos határidő.
Kicsit speciális a dolog, mert a munkavállaló most a napokban lesz felvéve rendes munkaviszonyba, már az alkalmasságit is megkapta, pont az előtti napon, mikor már nem lehetett volna alkalmiba foglalkoztatni, csupán egyéb adminisztrációs dolgok miatt tolódott erre a hétre... :oops:
Válasz idézéssel
NAV helyből el fogja utasítani a bejelentést.
Utólag be kell jelenteni a 1041-en, mint munkaviszony.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi a teendő ha alkalmi munkavállalót figyelmetlenségből több mint 15 napra jelentettek be egy adott hónapban?

Az alábbit találtam:
"Abban az esetben, ha a munkáltató a fentiekben meghatározott létszám-, illetve
időkorlátok túllépésével létesít, illetve tart fenn az Efo. tv. szerinti munkaviszonyt,
attól a naptól, hogy az előzőek szerinti feltételek nem teljesülnek, a munkáltató a
munkavállalóira nem alkalmazhatja a napi 500-, 1 000-, illetve 3000 forintos közteher-fizetést.
Ebben az esetben az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott
személy utáni személyi jövedelemadó- és járulékfizetési kötelezettségekre az
Szja. tv., illetve a Tbj. rendelkezéseit kell alkalmazni és nem a 1608E bevallást,
hanem a az általános szabályok szerint kitöltött 1608-as számú „Havi bevallás a
kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő adóról, járulékokról és egyéb adatokról,
valamint a szakképzési hozzájárulásról” elnevezésű bevallást kell benyújtani havonta,
elektronikus úton."

Tehát ezek szerint a 15 napot meghaladó napokra fizetett bért rendes munkaviszonyként kell számfejteni, és a járulékokat megfizetni az adott hónapban?

Előre is köszönöm a segítségeket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi történik, ha figyelmetlenségből egy hónapban 15 napnál többre jelentették be az alkalmi munkavállalót?? Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Nem kell

Az (1) és (2) bekezdésben szabályozott közteher megfizetésével nem terheli
a) a munkáltatót társadalombiztosítási járulék, szakképzési hozzájárulás, egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás, valamint az Szja.tv.-ben a munkáltatóra előírt adóelőleg-levonási kötelezettség,
Válasz idézéssel
egyszerűsített foglalkoztatásnál a munkáltató nem szokott adóelőleget vonni,? azt csak az éves bevallásban a keretmentes összegen felülit kell ugye?
köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Mónika,

igen, annak az egy embernek a bejelentését törlöd csak ( a többiekét nem küldöd újra, mert duplikáció hiba üzenetet kapnál) és csak az elkövetkezendő napokat tudod. Visszamenőleg csak akkor lehet, ha a Nav szólít fel, pl. ha elérte a 90 napot.
Válasz idézéssel
Tehát akkor a főlap mellé csatolom csak annak az egy emberkének a lapját T-vel???
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Monika!

5. pont a második lapon,T /törlés/ A holnap,holnapután mehet./ csak az elmúlt napokat nem lehet.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
EFO foglalkoztatás az én vállalkozóimnál elég ritka, így a tapasztalatom is csekély.
A múlt héten bejelentettem 2 alkalmazottat efo-ra 11. 06-07-re valamint 11 09-13-ig előre mindekettőt egyszerre, vagyi 2 alkalmazott 2-2 lappal ment. Most kiderült hogy az egyik alkalmazott holnap és holnapután nem jön. A vállalkozó kéri, hogy ezt a bejelentést erre az egy emberre csak erre a 2 napra vonjam vissza, mert nehogy már fizessen 2.000.- Ft-ot. Meg tudom én ezt tenni, és hogyan????? :twisted:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Este 19-től reggel 7-ig tartó munka esetén ugyebár 2 napra jelentem be. Ha ma bejelentem 07.31-én és 08.01-re akkor hogy számfejtem le a bérét és a közterhet, ha 08.01-én van kifizetve? Megbontom 07.31-re és 08.01-re?
Üdv.Nóri
Válasz idézéssel
Igen, szakképzett alkalmazottnál pedig 5620 Ft/nap adómentes.
Válasz idézéssel
2015-ben ha adómentes efo-s foglalkoztatással alkalmazna 1-2 napra alkallmazottat a cég akkor 4.830.- Ft/nappal teheti, a tavalyi 4.670.- helyett?
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsuzsa!
Válasz idézéssel
Igen, kell beadnia, sőt 16% szja-t is kell fizetnie, most így utólag.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy ha az egyszerűsített foglalkoztatott által kapott összeg magasabb, mint a kedvezményes összeg, de semmilyen más jövedelme nem volt, akkor is kell 1453-as bevallást beadnia?
Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég