A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyszerűsített foglalkoztatás
Ezt is nagyon szépen köszönöm!
Válasz idézéssel
Igen, a minimálbér napi összege.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kéne egy kis megerősítés: Az egyszerűsített foglalkoztatásnál 2014. évben az adómentes napi keretösszeg 4.670,- Ft.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Igen, eddig el is jutottam, csak nem tudom a pontos menetét, mit kell kitölteni milyen papírokat kér az OEP és hogy mennyi idő alatt van meg mindez.
Az adószámot a magánszemélynek kell megkérnie? Mert normál munkaviszony esetén a 1041-es bejelentőn lehet megkérni az adóazonosító jelet, ha még nincs neki. De nem tudom alkalmi munkánál ez hogyan működik. A munkaügyi központnál is be kell jelenteni a foglalkoztatást?
Válasz idézéssel
A TAJ-t is meg kell kérni, mégpedig a foglalkoztatónak kell eljárnia.
Válasz idézéssel
Szia Nori
ahhoz, hogy itthon-Magyarországon tudjon munkát vállalni, adóazonosító jel szükséges. Még az efo bejelentéshez is.
Válasz idézéssel
Üdv. Mindenkinek!
Mit kell tennünk, ha egy román állampolgárt (csak román személyi igazolványa van) szeretnénk egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazni. Nincs TAJ száma, nincs adószáma. Csak alkalmanként van szükségünk rá, mint beugrós munkaerő, tehát nem akarjuk rendes munkaviszonyban állandóan alkalmazni.
Nori
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek mi a teendő, ha 1041E-n be lett jelentve már az alkalmi munkavállaló, s utólag derült ki, hogy a cég járuléktartozása meghaladta a 300eft-ot, azaz nem foglalkoztathatta volna egyszerűsitett formában a dolgozót.

Én arra a következtetésre jutottam, hogy mivel a 1041E lapot már nem lehet törölni, meg kell fizetni a napi 1eft adót, (ezt csak amiatt, hogy a megadott törlési.visszavonási határidő már lejárt aznap reggel 8 órakor), és ezután be kell jelentenem sima 1041-en rendes munkaviszonyba visszamenőleges dátummal és és a munkaviszony szabályai alapján fizetni, adóztatni , bevallani kell. Itt kérdés az, hogy utólagos ellenőrzéskor a munkaügyi felügyelők fekete munkának minősithetik-e ezt az utólagosan bejelentett időszakot- bár a bejelentés, ha nem is a jó nyomtatványon, megtörtént a munkába lépés előtt- remélem ebbe nem kötnek bele.

Szerintetek igy kell eljárni?

Kössz a válaszokat.

tolozs
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Beestem ide és rögtön kérdezek!
Bocsánat! :oops: Olvastam az eddigi hozzászólásokat és úgy gondolom, nálam sokkal okosabb emberek fórumoznak itt, gondoltam hátha kapok egy kis segítséget.
Van egy EV, aki szeretne EFO-t foglalkoztatni, de 2 fő segédmunkásra volna szüksége. Ha 2 fő alki 90 napost alkalmaz, akkor az EFO-s max létszámba belefér, mert arányosítva éves szinten az 1 fő? Mihez kell viszonyítanom? Nincs munkaviszonyos alkalmazottja!
Köszönöm a válaszokat előre is!
Ha meg tudsz fogalmazni egy problémát, akkor meg lehet oldani.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni, mert elbizonytalanodtam.
Bt-ről van szó. A beltag tagi jogviszonyban dolgozik (ő az apuka). A kültag, a kiskorú (16 éves) gyermeke. Ő még suliba jár, de lassan szeretne besegíteni a cégbe, mert érdekli. Be lehet jelenteni egyszerűsített foglalkoztatásban, attól, hogy ő a kültag?
Előre is köszön a segítséget.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
akár 1 perccel:-))), a kitöltésre is van egy perced, nem panaszkodhatsz.
Szokták mondani az én vállalkozóim, az a biztos ha már megérkeznek, repíthetem:-))
Válasz idézéssel
Az rendben van, de mennyivel???????
Válasz idézéssel
nyilván a munkakezdés előtt
Válasz idézéssel
Egyszerűsített munkavállalót mennyivel kell előtte jelenteni mielőtt munkába lép?Sajnos konkrétumot nem találtam erre,de már unom,hogy előtte 2 perccel szólnak,hogy jelentsem!
Válasz idézéssel
Nyugodtan!
Válasz idézéssel
Köszike! /Ha még elakadok visszatérnék!/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Beadhatod egy főlapon is,csak két pótlapot töltsél ki hozzá.
4670Ft a napi adómentes összeg, különben 496Ft/órabért kell elszámolni minimum. Mi 500Ft-ot szoktunk.
Válasz idézéssel
És még egy buta kérdés ilyenkor mennyi a napi bér? 4.670.-? A minimálbérnek megfelelő jó?, végzettséget nem igénylő munkát végezne.
És ha úgy szeretném bejelenteni, hogy 28-ra 1 nap valamint 30-ra 1 nap akkor 2 db 14T1042E-t adok be? :oops:
Válasz idézéssel
Köszi Bodza! Tongue
Válasz idézéssel
Szia Mónika! A 14T1042E nyomtatványon lehet bejelenteni, de a 185-ös telefonszámon is lehet.
1000Ft/nap a közteher,10032000-06057763 számlaszámra kell fizetni, a 08-ason lesz a bevallása
Bodza
Válasz idézéssel
Mivel évek óta nem volt AM könyvesem/ akkor még ez volt a lánykori neve/. Szóval most lenne egy vállalkozónak 2 napra egyszerűsített foglalkoztatás, milyen nyomin jelentem? Mennyi a közteher értéke? Milyen számla számra fizesse a vállalkozó és mennyit? Szóval lövésem nincs ezekről leírná valaki, utána kereshetnék tudom de most nincs időm. Segítenétek? :oops:
Válasz idézéssel
Szia,

dolgozónál nincs felső korlát, bár azért érdemes arra figyelni, hogy egy évre annyi legyen az ebből származó jövedelme ha nincs más bevallandó mellette, hogy az adómentes értékhatárt ne lépje túl.
A munkáltatónak viszont egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi az annyi:
"Ugyanakkor a munkáltató költségelszámolására vonatkozóan az Szja tv.18 és a
társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény19
korlátozó rendelkezéseket tartalmaz. E rendelkezések alapján az Efo.tv.
szabályai szerint létesített munkaviszonyban foglalkoztatott részére az adózó
által egy napi munkáért kifizetett munkabérbıl a minimálbér napi összegének
kétszeresét meghaladó mértékő kifizetés a jövedelem megállapításakor
költségként nem vehetı figyelembe, illetve az nem minısül a vállalkozási
tevékenység érdekében felmerülı egyes költségnek, ráfordításnak."
Nav tájékoztatási füzet.

Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyszerűsített foglalkoztatásnál létezik valamilyen limit a dolgozónak kifizetett napi összegeknél? Nem találtam semmilyen erre vonatkozó szabályt.
A válaszokat előre is köszönöm.

Anita
Válasz idézéssel
Pinkfog Írta:Sziasztok!
Az egyszerűsített munkavállalás formában foglalkoztatott munkavállalónak nem kell járulékokat fizetnie, és adót? Mert valahol mintha ezt olvastam volna, de máshol pedig azt, hogy kell. A programom egyébként nem von tőle semmit.

Meg is válaszolom magamnak:
A közteher megfizetésével nem terheli
a) a munkáltatót társadalombiztosítási járulék, szakképzési hozzájárulás,
egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás, valamint az szjatörvényben
a munkáltatóra elıírt adóelıleg-levonási kötelezettség,
b) a munkavállalót nyugdíjjárulék (tagdíj), egészségbiztosítási és munkaerıpiaci
járulékfizetési, egészségügyi hozzájárulás-fizetési és személyi
jövedelemadóelıleg-fizetési kötelezettség.10
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az egyszerűsített munkavállalás formában foglalkoztatott munkavállalónak nem kell járulékokat fizetnie, és adót? Mert valahol mintha ezt olvastam volna, de máshol pedig azt, hogy kell. A programom egyébként nem von tőle semmit.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég