A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kellemes húsvéti ünnepeket kivánok a kollégáknak.
Az élet még ilyenkor sem áll meg, és ezért kérdezem: EFO-s alkalmi munkást foglalkoztató magánszemély (tehát a munkaadó) a 1208_E nyomtatványon csak az első alkalommal használhatja az adóazonosítóját. A sárga üzenet szerint másodszor már adószámot kell kérnie. Ez mit jelent? Pl. márc-ban egy napig meszeli a kerítés falát az alkalmi munkás, akkor még jó az adóazonosító, de ha áprilisban is meszeli egy másik szakaszon a kerítés falát nála, akkor már kérnie kell egy adószámot (pl. 7-es adószámot)?
Vagy hogyan is van ez? S miért nem lehet elektronikusan beküldeni, csakis papiralapon?
Válasz idézéssel
monik Írta:szia,
egy nyomtatványon jelentsd és 4 db 23. pótlapot adj be hozzá

Szia, köszi.
Válasz idézéssel
szia,
egy nyomtatványon jelentsd és 4 db 23. pótlapot adj be hozzá
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
ha a dolgozót egyszerűsített munkavállalás formában szeretnénk alkalmazni ebben a hónapban: 6.-án, 10-13-ig, 16-20-ig, 23-27-ig, akkor erre nekem összesen 4x kell kitölteni a 12T1042E nyomtatványt? vagy csak ennyi lapot vegyek fel, és előre beküldhetem az összeset?
Köszi előre is.

Erika
Válasz idézéssel
Udvozletem!

Segitseget szeretnek kerni egyszerusitett munkavegzes kapcsan.
Szoval ,ha tegyuk fel az elmult fel ev alapjan nekem a statisztikai letszamom mondjuk marciusra 11 fo ,akkor ugye en 4 fot alkalmazhatok alkalmi munkaban ez eddig oke ,viszont amit nem ertek az az ,hogy ez alapjan:
"Például az Mt. hatálya alá tartozó főállású személyt nem foglalkoztató
munkáltató esetén az évi alkalmi munkavállalói létszámkeret 2012-évben 366
fı. Az egyenlıtlen beosztással történı felhasználás keretében tehát a
tárgyévben 366 nap alapulvételével munkavállalóként egy napot számítva
több munkavállaló is foglalkoztatható a munkáltatónál egy nap, feltéve, hogy
alkalmi munkának minısül a határozott idıre szóló munkaviszony.
Ha tehát fıállású munkavállaló foglalkoztatására nem kerül sor, akkor egy
nap egy alkalmi munkavállaló vehetı fel az év minden napján. A munkáltató
ily módon egy évben 366-szor foglalkoztathat alkalmai munkavállalót. Ennek
a keretszámnak a beosztása a munkáltató belátására van bízva, akár egy nap is
alkalmazhat 366 embert, de akkor az év többi 365 napján ilyen módon már
nem foglalkoztathat."

ha jol ertelmezem akkor ez 4*366 bejelentest jelent vagyis 1464 bejelentes? Igy akkor pld 20 alkalmi munkast jelenthetek be 1464/20=73 alkalomal es ha figyelembe veszem hgy csak 15 napot dolgozhatnak osszefuggoen akkor a 20 embert 15 napos kerettel majd 5 honapig alkalmazhatom?
vagy en ertelmezem rosszul es ez csak egy honapra vonatkozik pld 4*30= 120 bejelentes,es akkor 120/20= 6 ,tehat a 20 embert 6 napig alkalmazhatom ,es kimeritettem az evre a keretemet.

Esetleg van 3. fele variacio amit akkor mar vegkepp nem ertek? :-)

A lenyeg a kerdesben ,hogy egyszerusitsem ,ha van nekem stat letszamom 11 fo az elmult fel ev alapjan mondjuk marciusra es ezutan jar a 4 fo alkalmi ,akkor pld 20 fot mennyi ideig alkalmazhatok alkalmiban?/figyelembe veve persze a 15 napos korlatot.

Elenezest kerek ha tul bonyolultan fogalmaztam ,es az ertetlenkedesemert,valaszokat ha lesznek koszonom.
Válasz idézéssel
Szia!
,,2010 június-július hónapban nem küldtek be bevallást a 1008-on,,

Nem 2010-re akarod beadni? akkor 09 lapon kellett. Vagy mit értek félre?

2011-ben elég egy lap.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Kedves Marika!
Nagyon szépen köszönöm, megpróbálom így, de bevallom neked, hogy az volt a gondom, hogy a 16 lapon a a 06 kódot nem fogadja el. igaz akkor még egész hónapot tartalmazott a 9-es lap. Jelzek, hogy hogyan sikerült. Ja, a 16 lapból, elég egyet kitölteni?

Köszi

Marika Írta:Nem volt egyszerű megtalálnom, remélem olvasható lesz.

2010-ben a 09 lap volt, és minden időszak egy lap, volt akinek egy hónapban 6 lapot kellett beadni.
Válasz idézéssel
Nem volt egyszerű megtalálnom, remélem olvasható lesz.

2010-ben a 09 lap volt, és minden időszak egy lap, volt akinek egy hónapban 6 lapot kellett beadni.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Csillag Írta:Sziasztok!
Viki tájékoztatója nagyon alapos, mégis lenne kérdésem. Szerintetek az általános adó- és járulékszabályok szerinti adók és járulékok azt jelentik, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállalótól is ugyanúgy vonunk, illetve fizetünk mindent? Valaki levezetné tételesen? Köszönöm.
Sziasztok!

Én is erre szeretnék rákérdezni. Most derült ki, hogy 2010 június-július hónapban nem küldtek be bevallást a 1008-on. 60 as kóddal próbáltam beküldeni, de ott a 06 jelölést nem fogadja az M-es 16 lapján. Így most nem tudom, hogy hová kell akkor felvezetni, s milyen járulékokat kell levonni belőle. Mivel ép.ip. alkalmi munkavállalásról van szó. Egyszer volt egybefüggően 5 nap, utána pedig egybefüggően 3 nap. Ez most külön külön kell felvezetni, de hová, smit?
Kérlek, benneteket, ha tudtok, valaki segítsen, már teljesen bekavodtam.
Köszönöm oknod
Válasz idézéssel
moschus Írta:Kedves Fórumozók!
A napokban találtam meg ezt az oldalt. Sok mindent olvastam, de kérlek segítsetek összefoglalva.
A gyermekem, barátjával együtt alapított egy kft-t, ahol mindketten ügyvezetők. Egy kávézót bérelnek és üzemeltetnek. Gyermekem be lett jelentve heti 40 órában (melynek beosztása kötetlen, ez van a munkaszerződésben) 78 ezer forinttal. Társa nem, mert van egy kocsmája, Ő ott van bejelentve. Akkor itt dolgozhat? (felszolgálás, pult) Jelenléti ívet kell vezetni?
Alkalmi munkavállalókkal dolgoznak. Interneten jelentik le munkakezdés előtt és jelenléti ívet vezetnek. (nyomtatvány boltban kapható „Jelenléti ív”) Kérdésem? munkaszerződés szükséges? nincs 5 napot meghaladó idő egyszerre.
Én csak egy titokban figyelő anya lennék, nem szeretném ha problémájuk lenne. Bármi fontos tanácsot nagyon szívesen fogadok.
köszönöm előre is, Ildikó

Szia!
A fiad és a barátja alapította a kft-t, de tudni kellene, hogy a tárasági szerződés megengedi-e, hogy munkaviszonyos legyen. Ha igen, akkor tudni kellene, hogy mégis milyen feor kóddal lett bejelentve, mert középfokú képesítést igénylő munkakörben a garantált bérminimummal kell, ami 94 ezer. Ha a társa máshova be van jelentve, itt dolgozhat, de kell egy nyilatkozat tőle, hogy abban a kft-ben legalább a min. bér után megfizeti a járulékokat.
Úgy emlékszem, hogy változatlan maradt, hogy egyszerűsített foglalkoztatásnál (alkalmi munka) akkor kell a munkaszerződés, ha a munkavállaló kéri.
Arra is figyelni kell, hogy az alkalmi munkást egy hónapban csak 15 napot lehet foglalkoztatni, illetve figyelni kell a munkáltató által foglalkoztatható személyek számára. Igazán nem akarok kihagyni semmit. Az apeh honlapon vannak adózási füzetek, a 46. tartalmazza ezeket a szabályokat.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/data/cms182295/46.fuzet_Az_egyszerusitett_foglalkoztatas_szabalyai_2011_aug_1.pdf">http://www.apeh.hu/data/cms182295/46.fu ... _aug_1.pdf</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszönöm, igy már értem, csak több a munka vele.
Zsóka
Válasz idézéssel
pribusne Írta:Sajnos megint elakadtam, bejelenteném hétfőtől az illetőt, muszáj ragaszkodni az 5 egymást követő munkanaphoz, ugyqanis a dolgoó csak hétfő-szerd és pénteken akar jönni. Ez nem lehetséges?
Köszi Zsóka

Szia Zsóka!

Lehetséges, csak minden napot külön pótlapon- tehát van a főlap és 3 pótlap.
Válasz idézéssel
Sajnos megint elakadtam, bejelenteném hétfőtől az illetőt, muszáj ragaszkodni az 5 egymást követő munkanaphoz, ugyqanis a dolgoó csak hétfő-szerd és pénteken akar jönni. Ez nem lehetséges?
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Catking, köszönöm szépenZsóka
Válasz idézéssel
pribusne Írta:Most lesz először egysz.foglalkoztatott egy vendéglátós vállakozónál, azt tudom, hogy napi 1,000.-Ft a közteher utána, de azt nem tudom, hogy mennyit kereshet pl. nap 4 órában, itt is kell a min.bérhez alkalmazkodni?
Köszi Zsóka

Szia Zsóka!

Igen 1000.- Ft a közteher, és kell a minimálbérhez, gar. bérhez alkalmazkodni, de felfelé eltérhetSmile)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ommf.gov.hu/index.html?akt_menu=234">http://www.ommf.gov.hu/index.html?akt_menu=234</a><!-- m -->
A linken találod az ommf hírleveleket, az 1.szám-ban a 40. oldaltól nagyon jó leírás található az efo-ról, tévhitekkel és helyes megoldásokkal.

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Most lesz először egysz.foglalkoztatott egy vendéglátós vállakozónál, azt tudom, hogy napi 1,000.-Ft a közteher utána, de azt nem tudom, hogy mennyit kereshet pl. nap 4 órában, itt is kell a min.bérhez alkalmazkodni?
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
A napokban találtam meg ezt az oldalt. Sok mindent olvastam, de kérlek segítsetek összefoglalva.
A gyermekem, barátjával együtt alapított egy kft-t, ahol mindketten ügyvezetők. Egy kávézót bérelnek és üzemeltetnek. Gyermekem be lett jelentve heti 40 órában (melynek beosztása kötetlen, ez van a munkaszerződésben) 78 ezer forinttal. Társa nem, mert van egy kocsmája, Ő ott van bejelentve. Akkor itt dolgozhat? (felszolgálás, pult) Jelenléti ívet kell vezetni?
Alkalmi munkavállalókkal dolgoznak. Interneten jelentik le munkakezdés előtt és jelenléti ívet vezetnek. (nyomtatvány boltban kapható „Jelenléti ív”) Kérdésem? munkaszerződés szükséges? nincs 5 napot meghaladó idő egyszerre.
Én csak egy titokban figyelő anya lennék, nem szeretném ha problémájuk lenne. Bármi fontos tanácsot nagyon szívesen fogadok.
köszönöm előre is, Ildikó
Válasz idézéssel
Telefonos ügyfélszolgálat szerint a benyujtás számit az átvezetésnél, tehát megfizetettnek minősül ha már bent van az átvezetés.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most ismtét az egyszerűsített foglalkoztatással és a társaság 300 e -t meghaladó tartozásával bajlódok!!
Szerintetek maradhat az EF akkor ha a társaság a 07.20-i ÁFA visszaigényelhetőjét vezette át a járuléktartozásaiba?????
Azért gondolom, hogy nem biztos hogy jó, mert az átvezetés lehet hogy csak aug.végén esetleg szept.elején történik meg a folyószámlán.
Nem kis összegről van szó, nem tudták befizetni 07.12-én a járulékot, de az ÁFA-ban nagyobb összegű kiutalást nem kért, hanem a járulékokra lett átvezetve.
Szóval mi a véleményetek??? Ilyen esetben is át kellene módosítani az EF kat munkaviszonyossá???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni! Az alábbi felvetésben van valahol hiba vagy helyes így?

Egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) lenne alkalmazva egy bérpótló támogatáson levő személy.
Havi 7 nap/évi 84 nap. A bére: 8000Ft/nap. (kisebb, mint a napi bérminimum kétszerese).
A jogszabály szerint:
- a munkáltató által fizetendő közteher napi 1000Ft
- a munkavállaló közterhet nem fizet
- a bérpótló juttatásra (28500Ft) továbbra is jogosult.

Összeségében a munkaadó összköltsége 64 000Ft, a munkavállaló havi nettó jövedelme
84 500Ft lesz (56 000+28 500Ft).

Valóban lehetséges, hogy ezzel így minden rendben?!
Válasz idézéssel
A gond a 10-e. Mert az vasárnap, és a másik helyen már bejelentették vasárnaptól szerdáig dolgozni, de úgy hogy kamionosnak. (megj: dolgoznia kellett volna nálunk, de kidumálta...erre irtam, hogy nem kommentálom)
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Sziasztok!
Egy emberke be lett jelentve 5-én, hogy 6-tól 5 napot fog dolgozni.
Ma késő délután szólt, hogy nem tud jönni hétfő, kedden, szerdán. Kérdésem: az 5 napnak folyamatosnak kell lennie, vagy lehet most 6,7,8, és majd csütörtök, péntek jövőhéten?
Köszönöm a válaszotokat. Üdv: Erika

Erika!
Nem egészen értem.
Ha azt jelentetted, hogy 6-tól 5 napot dolgozik, akkor az 6-7-8-9-10
akkor miért gond hanem jön hétfőn, arra a napra nincs is bejelentve!
Ha úgy gondoltad, hogy az 5 nap 6-7-8-11-12, akkor nem jó a bejelentésed.
Úgy tudod javítani, ha hivatkozol a korábbi bejelentésre és először törlöd (T) a bejelentést (az 5 napot) és bejelented egy új 23. pótlapon U jelöléssel 6-tól a 3 napot és megint egy új lapon 14-től 2 napra.
De ezt mindenképp holnap 8 előtt meg kell tenned.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretnék megoldást kérni tőletek, akik jobban ismeritek az egyszerűsített foglalkoztatást.
Egy emberke be lett jelentve 5-én, hogy 6-tól 5 napot fog dolgozni. Elment az apeh bejelentő. Készült egy munkaszerződés. Tudom, nem hivatalos, de még nem késő, és csinálhatunk másik munkaszerződést...
Ma késő délután szólt, hogy nem tud jönni hétfő, kedden, szerdán. Kérdésem: az 5 napnak folyamatosnak kell lennie, vagy lehet most 6,7,8, és majd csütörtök, péntek jövőhéten?
Vagy az apehnál csináljunk egy módositást három napról? (ezt nem szeretnénk...)
Ja, majd elfelejtettem: mezőgazdaság vagyunk.
Oka: elvállalt egy négynapos kamionosságot ugyanilyen egyszerű foglalkoztatással vasárnaptól szerdáig.(Meg van a véleményem róla...de itt most ez nem fontos)
Mit lehet csinálni?
A munkaszerződés bruttó napi bérre van megállapitva. Ahogy visszaolvastam itt, ez egyenlő a kifizetendő összeggel.

Köszönöm a válaszotokat. Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Asszem a hónap utolsó napját vettem, mert valamiért nem tudták befizetni a járulékokat. De tutira töröltem a két embert a 1042-en, leadtam egy napra a 1041-t és munkaviszonyosként számfejtettem és úgy is adtam le a 08-t. Úgy számfejtettem, hogy az alkalmi munkás nettó bérük legyen a munkaviszonyos nettó is.
Még akkor jött be ez az új módi divatba és nem igazán tudtam, hogy jó-e így. De így csináltam. Remélem nem csináltam, és ezzel nem írtam neked nagy baromságot.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég