A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Céges telefon használat, elszámolás
Szia !
A 20 % magánhasználat kiszámlázása rendben van (A 20 % az bruttó, és ezt bontod meg alapra és áfára).
A telefonszámlán pedig: telefonköltség 20%-a: ez a magánhasználat → költség áfásan
telefonköltség 10%-a: költség áfásan
telefonköltség 70%-a: költség, de ezt megbontjuk alapra és áfára, áfát ez után visszaigényeljük.
Tehát így megvalósul, hogy a 20% magánhasználat kiszámlázásra kerül, és az is, hogy a telefonköltség 70%-a után igényelhető vissza az áfa.
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valaki legyen szíves erősítse meg az alábbiakat.
Most van cégünknél először telefonköltség számítás, már sok mindent átolvastam,de még mindig nem egészen egyértelmű az eljárás, mert mindenki másképp csinálja...

Tehát..Cégünk a mobiltelefonszolgáltatás 20%-kát kiszámlázza vélelmezett magánhasználat miatt a munkavállalónak áfásan (ez nálunk kp-s számla):

A kiszámlázott számla könyvelése:

T3811-K96
T3811-K467

Az eredeti telefonszámlán ezt a 20%-kot költségként könyvelem??? Mondjuk T529-K3811 ..
Majd a maradék összeg 70% és 30% bontásan:
70% Áfásan T524-K3811
T461
30% Áfa nélkül T524-3811
Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
Szia !
Itt kéne körülnézned!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók! Kérek szépen választ arra, hogy ha egyéni vállalkozó havi telefonszámláját szeretné elszámolni a vállalkozásában, nincs részletes listája melyik a céges, melyik a maszek telefonálása, miként számolom el. Kérek szépen egy számítási módot. Köszönöm szépen "gpinter" :oops:
Válasz idézéssel
:?: Sziasztok! Teljesen új vagyok köztetek Smile
Van egy Kft., ahol a tulaj semmiképpen nem szeretne cégtelefonadót fizetni. Lenyilatkozta, hogy nincs magánhasználat, e nélkül kéri a számla elszámolását. Ebben az esetben Könyvelhetem úgy, hogy a tel 70 %-át Áfa-an a fennmaradót meg áfa nélkül teszem az 527-be?
előre is köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végigolvastam az eddigi írásokat (más oldalakon is), és már fogalmam sincs arról, hogy mi is a helyes.
A cég nem szeretne élni a tételes elszámolással, tehát a számla értékének 20%-a után megfizetné a járulékokat és bevallaná 08-on.
Ekkor mit könyvelek, hová (T és K) és milyen összegben?
Pl. egy 5.000 Ft + 27% áfás tel.számlával végig vezetve.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Tündi
Válasz idézéssel
Szia!

Számomra elég érdekesnek tűnik!/számvitelileg és könyvelésileg/
A bér levonásánál milyen jogcímet írtok be????
Klárika talán látja és megmondja a frankót......,én nem mernék így levonásba helyezni bérből simán.
Akkor már inkább a számla..mi ugyan csak számlázunk,a 08-on nem vallunk.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Vagy leadózzátok a 30%-ot a 08-on,minden hónapban,vagy ahogy az előttem szóló írta,számla a 30%+áfa... :oops:

ezt ne így képzeljékte el

mindig fizetünk a 30% után adót, függetlenül attól, hogy kiszámlázzuk-e v. sem

arról van csupán szó, hogy a dolgozóktól egy jelképes összeget levonunk

és a kérdésem arra irányult, hogy az ilyen típusú levonásokat általánosságban véve muszáj kiszámlázni? lehet itt gondolni pl. céges autó magánhasználati részére, stb,
Válasz idézéssel
Köszi Klárika!

Itt van csatolmányként! :oops:
Puszi
Válasz idézéssel
Talán itt kellene kutakodni! Big Grin

Válasz idézéssel
Én meg fordítva tudom,úgy is csinálom..../évek óta/...már nem tudom hol kerestem ki,de utána jártam a dolognak.

Persze,attól is függhet,hogy levonásnál mennyi %-ot vonsz le,ha 70-30 a levonás,akkor talán nem kötnek bele.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Vagy leadózzátok a 30%-ot a 08-on,minden hónapban,vagy ahogy az előttem szóló írta,számla a 30%+áfa... :oops:

Kiszámlázásnál a 30% nem bruttó ?
Tehát nem 30 % + áfa, hanem ez már tartalmazza az áfát is, és utána kell visszaszámolni az áfát...
Én így tudtam..
Válasz idézéssel
Vagy leadózzátok a 30%-ot a 08-on,minden hónapban,vagy ahogy az előttem szóló írta,számla a 30%+áfa... :oops:
Válasz idézéssel
a köv kérdésem lenne:

munkavállalók korlátlanul használhatják a céges telefont, ezért havonta egy fix összeget vonunk le a bérükből

muszáj erről számlát kiállítani? elviekben az sztv szerint az értékesítés árbevételébe ilyen tételek nem tartoznak bele

nem lehet egyszerűen egyéb bevételként könyvelni?

tehát pl. levonás: 471/476 500, átkönyvelés: 476/96 500

köszi.
Válasz idézéssel
Szia Icuska!

A készülékvásárlás áfája teljes egészében levonható. A telefonszámlák áfájának pedig 70%-a vonható le.
Kata
Válasz idézéssel
Egy KFT 1 db mobiltelefont vásárolt, 20%-át kp-ban a többit részletekben fizeti meg.
A telefon készülék áfáját milyen %-ban vonhatom le?
Majd a telefon számlák 70%-os áfája vonható le?
Válasz idézéssel
Péter_ Írta:Sziasztok.

.... .....Ehhez vajon mit szól a NAV?
....hogy kéri a részletes híváslistát és a bizonyítást, hogy a dobozból kimenő minden hívás céges volt ....legalábbis ha én lennék a NAV-os :wink:
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Szia Péter!
A NAV tisytviselő nem hiszi el és kezdődik egy jó hosszú huzakodás.

Válasz idézéssel
Sziasztok.

És mit szóltok ahhoz, hogy a cégben határozat van hozva arról, hogy a dolgozók nem használják a céges telefont magán célra, melyet mindenki aláírt.
Csak vezetékes telefon van , a mobil kártya pedig egy dobozzal át van alakítva vezetékesnek, tehát haza sem vihetik a telefont hogy otthon telefonáljanak magán célra.
Ehhez vajon mit szól a NAV?
Válasz idézéssel
Nem is béren kívüli juttatásokról beszélgettünk, hanem ktg. elszámolásról mivel a számla a Kft nevére szól.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Így jó! Én azonban az áfa 70%-át helyezem levonásba, a másik 30%-ot+ a nettó 100%-a ktg. Tehát nem csak a számla nettó értékének 70%-a költség. Internet szintén úgy ahogyn te írtad 100% áfa és ktg. is!

Én úgy tudom, hogy az internet 2012. január 1-től kikerült a béren kívüli juttatásokból! Én nem számolok internetet.
Válasz idézéssel
Mónika!
Nagyon köszönöm.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Pont egyszerre írtun, szóval akkor minden rendben!! Én is így csinálom, könyvizsgáló és a NAV látta és bólogatott!
Válasz idézéssel
Így jó! Én azonban az áfa 70%-át helyezem levonásba, a másik 30%-ot+ a nettó 100%-a ktg. Tehát nem csak a számla nettó értékének 70%-a költség. Internet szintén úgy ahogyn te írtad 100% áfa és ktg. is!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előbbi kérdésemben rosszul írtam - a meleg már összezavart -.
A tel. ktg. 100%-át - nem 70%-át - számolom el ktg-ként áfásan.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég