A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Céges telefon használat, elszámolás
gugu7 Írta:Orsi!

Max megjegyzik, hogy a kezdetben nehezen ment, de ha tudod a továbbsámlázásról szóló -már kibocsátott számlákon- tüntesd fel az időszakot és ezentúl azonos teljesítési napon számlázz.
Klári
az időszak, az eredeti szla száma, és a telefonszám is rajta van, csak a teljesítés dátuma nálunk a fiz. határidő volt eddig.
de hát ennél nagyobb bajunk sose legyen az apehhel. :wink:
Válasz idézéssel
Orsi!

Max megjegyzik, hogy a kezdetben nehezen ment, de ha tudod a továbbsámlázásról szóló -már kibocsátott számlákon- tüntesd fel az időszakot és ezentúl azonos teljesítési napon számlázz.
Klári
Válasz idézéssel
Maresz Írta:Klári!
Jól teszed, hogy a kiszámlázott telefonhoz hozzáteszed a telefonszámlát.
Most okosított ki egy apehes, mivel közvetitett szolgáltatás mellé kell tenni amiről kiszámláztad, és a teljesítési időpontnak a két számlán meg kell egyezni.
no, ez nekem is új infó.
Akkor mostantól mi is így csináljuk.
(de ha áfa bevallási időszakot nem érintett eddig a különbség, akkor azért nagyon nem lehet érte büntetni, ugye?)

valahol egyébként ez le van írva?
Válasz idézéssel
Szia Judit,
megpróbálom feltenni, bocsánatot kérek, de nem volt időm az elmúlt 2 napban.
Üdv.zsemle
Na nem tudom, mert a html kiterjesztés nem megengedett. Ha privát üzenetben elküldöd az e-mail címedet, akkor át tudom küldeni. Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sőt!
Külön főlönyvi számot alkottam "magamnak". Össze lehet egyeztetni.
Klári
Válasz idézéssel
Klári!
Jól teszed, hogy a kiszámlázott telefonhoz hozzáteszed a telefonszámlát.
Most okosított ki egy apehes, mivel közvetitett szolgáltatás mellé kell tenni amiről kiszámláztad, és a teljesítési időpontnak a két számlán meg kell egyezni.
Maresz
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!

Nem találom az apeh honlapján, megkérlek akkor , hogy tedd be ide, ha lehet. köszi

judith
Válasz idézéssel
Zsemle, Maresz és Klári köszönöm. Megnézek mindent Big Grin
Válasz idézéssel
Judithh! Jól érzedm hogy a két trv. (szokás szerint)köszönő viszonyban sincs.

A rendező elv a következő:
Ha a továbbszámlázás meghaladja a 20%-ot de nem éri el a 30-at nincs természetbeni juttatás, de az Áfát irtó bonyalultan arányosítani kell.

Ha a továbbszámlázás eléri a 30 %-ot se természtbeni juttatás, se Áfa arányosítás.
Megj: én saját magamnak minden hónapban kiszámlázok 30 %-ot sőt az eredeti telefonszámlához a vevő pl.-t jól hozzátűzöm. Nyiljon tágra a szeme annak aki nem veszi észre, hogy ez úgy hamú ahogy van, de bizonyítsa be, hogy csak 22%-nyit csacsogtam a hitessel céges telefonon.

Klári
Válasz idézéssel
Judithh!
Nézd meg az www.5percado.hu erről szóló videó anyagot, s talán akkor világosabb lesz.
Maresz
Válasz idézéssel
Szia Judithh,
ha bizonytalan vagy, nézd meg az APEH honlapján baloldalt az APEH-PM közös állásfoglalást a telefonadóval kapcsolatos hülyeségekről :roll: , aszerint ha legalább a 30%-ot kiszámlázod, a telefonszámla TELJES Áfa-ját levonhatod. Ha már nincs fenn ez az anyag, jelezd, s akkor szívesen elküldöm. Üdv.Zsemle :twisted:
Válasz idézéssel
Maresz!

Én is úgy akartam csinálni, ahogy írtad, eszembe sem jutott, hogy akkor még mindig arányosítsak, ha már kiszámláztuk a 30%-ot. Most viszont megint meg vagyok zavarva. haha (apropó hova lettek a szmájlik???)
Ahol dolgoztam, ott is úgy csináltuk, hogy továbbszámláztuk, és így a 100%-ot le lehetett vonni. És volt apeh ellenőrzés, de én már azt nem értem meg, de nem mondta a főnök, hogy gond volt. Gondolhatjátok 400 alkalmazott volt, igaz abból csak 200-nak volt telefonja.
Teljesen kiakadtam ezen a 20%-os (mert ugye miért ne legyen egységes az áfával...) adóalap stb. Mire megcsináltam nyilvántartást, adókat stb. eltelt vagy 1 óra és kellett fizesen vagy 5000 Ft-ot az ügyfél. Na mindegy, akkor most hogy csináljam???
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Én olyan rendes vállalkozó vagyok, hogy amikor felveszem az alkalmazotatt engedélyt kap a magáncélú telefonhasználatra. Mivel én ezt engedélyezem, ezért annak tudatában "rendelem" meg minden hónapban a telefont, hogy abban tovább értékesítés is lesz.
Mivel több mint 30%-át tovább számlázom, összevonva a telefon számla kevesebb mint 70% áfáját igényelem, és "nettóban" a költség is ennyi lesz.
Szerintem ez így jó.
Mint tudjuk az apehosok a sapkás nyuszi esetét nagyon jól tudják alkalmazni. Így teljesen mindegy melyiket csinálod, úgy sem lesz jó neki.
Maresz
Válasz idézéssel
Maresz Írta:Ha magáncélú használat miatt legalább a telefon szla 30%-át kiszámlázzák, akkor jogosult lesz a telefon számla teljes összege után le vonni az áfát. Igy nem kell kínlódjatok a számításokkal. Áfa tv.33§4 bekezd.

ezzel nekem mindíg az a bajom, hogy egyrészt nem továbbértékesítési céllal rendeli meg a telefonszolgáltatást, amit a dolgozónak azért számláz tovább, mert épp a törvény azt mondja

másrészt a 8§ (4) se fekszik teljesen hiszen a telefonszolgáltatásra azt nehéz ráfogni, hogy nem csak a törvényi kötelezettség miatt számlázza ki

a továbbszámlázással tulajdonképpen elismered, hogy nem 20, hanem 30% a magánhasználat, azaz 30%-nak nem vonhatod le az áfáját

de ez az én véleményem, lehet, hogy nem is jó?

33§ (4) Helyi és távolsági távbeszélő-szolgáltatás (SZJ 64.20.11 és 64.20.12), mobiltelefon-szolgáltatás (SZJ 64.20.13), továbbá az Internet-protokollt alkalmazó beszédcélú adatátvitel (SZJ 64.20.16-ból) igénybevétele esetén az előzetesen felszámított adó 30 százaléka nem vonható le. Mentesül a részleges levonási tilalom alól az adóalany akkor, ha a szolgáltatás ellenértékének legalább 30 százalékát továbbértékesítési céllal, vagy a 8. § (4) bekezdése szerint számlázza tovább.

8§ (4) Ha az adóalany a szolgáltatásnyújtást a saját nevében, de más javára rendeli meg, úgy kell tekinteni, mint aki (amely) ugyanannak a szolgáltatásnak az igénybevevője és a nyújtója is.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Igaz Maresz!
Az én ügyfeleim még a 2o % -ot is töbszöri felszólitásra hajlandóak leszámlázni.
Nem értik az egészet és volt, hogy a kezüket kellett "fognom" nehogy a vevő és a szállitó is a cég legyen.
Válasz idézéssel
Ha magáncélú használat miatt legalább a telefon szla 30%-át kiszámlázzák, akkor jogosult lesz a telefon számla teljes összege után le vonni az áfát. Igy nem kell kínlódjatok a számításokkal. Áfa tv.33§4 bekezd.
Maresz
Válasz idézéssel
Köszi Nektek !

Biztosos egy unatkozó "agy" találta ki.
Válasz idézéssel
Én is így csinálom, és borzasztó, hogy 3 telefonszámlából (T-mobil, T-com, Tele2) jön össze vagy 2.000 Ft kiszámlázandó összeg, és ehhez egy vagon könyvelési tétel tartozik.
Erika
Válasz idézéssel
Én is így csinálom, hogy rohadjon meg az agya annak, aki ezt kitalálta!
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bocsi,hogy megint egy ujabb témával jövök elő, de a munkám során állandóan uj problémákba ütközöm.

Telefon számla 20%-át kiszámlázza a cég a tagnak/BT beltag/ csak ő használja a telefont.
A kiszámlázott összeg Bruttó / számolom bvételként és fizetendő áfaként/.

A következőként számolom el /nem vagyok benne biztos,hogy így jó /
Levonom a bruttó telefonszámlából a bruttó kiszámlázott összeget a magánhasználat miatt.
Az így kijött összeget bontom meg áfa szempontjából a 7o és 3o %-ra számomra, így logikus.
Ti, hogy jártok el ez ügyben? Áfa ellenőrzés során nem kifogásolták.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég