A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Sziasztok!

Egy cég bérel munkásszállást és ott a dolgozók nagyon kedvezményesen laknak. Ez a 200Ft/nap hónap végén levonásra kerül a munkabérből. A cég a szállásról számlát kap.
Jól érzem, hogy ezt a dolgozótol levont összeget valahova egyéb bevételbe kellene tennem?

Köszönöm a segítséget!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kedves Klári!

Nagyon köszönöm a segítséget. A gázóra csak a termeléshez lesz használva. Jó, hogy megkérdeztem, mert a gázórát az ingatlanhoz tettem volna. Sick De jó, hogy segítettél.  Heart Még egyszer köszönöm. Smile  

Üdv: Pannis
Válasz idézéssel
Szia Panis!
Az inluenzától függetlenül javaslom úgy gondold végig a cuccok besorolását, hogy a rendező elv:  közvetlenül szolgálja a termelést, vagy csak közvetetten. Amit felsoroltál - talán az esőviz-bevezető rendszert kivéve - mind az illoolajgyártás eszköze így azután 13 Műszeki berendezés. Még az esőviz-bevezetőn is jól elgondolkodnék. Lehet, hogy az is az.
Nem írod, hogy a gázóra az egész igatlan gázfogyasztását méri, vagy csak a technológiai gázt és ez egy almérő ami hőmennyiséget mér. Ettől függ, hogy 13, vagy idegen ing. végzet beruházás része.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, ha van egy kis időtök. Lenyomott az influenza, kettőig sem látok, s a kettősbe még nincs rutinom.  

Egy cég vásárolt egy illóolaj lepárló berendezést (lepárló, töltetkosár, bakdaru), ami nem megy gázkazán nélkül, tehát azt is vett. Vett egy vízszűrő berendezést is.
Kiépített egy esővíz-bevezető rendszert, ami ereszcsatornázást, valamint alá vízszintesen felszerelt ejtőcsővezetéket jelent, amin át folyik be a víz a vízszűrőbe. Az ejtőcsővezeték nem a falba, hanem a falhoz van rögzítve.
Új gázórát is felszerelt a gázkazánhoz.

Szóval szerintetek mit hova rakjak?
Lepárló 161, akt. után 131
Gőzfejlesztő kazán 161, akt után 131, vagy 141?
Vízforgató-szűrő 161, akt. után 131 vagy 141?
esővíz-bevezető 161, akt. után 123, vagy 131?
gázóra 161, akt. után 123?

Vagy tegyek mindent a 131-be és vessek rá keresztet?  Blush 

Nagyon köszi a segítséget és egyetek sok cö-vitamint!

Üdv: Pannis
Válasz idézéssel
Tehát akkor a középső oszlopban csak két sorban szerepeltetek adatot a JT -50  ET +50. Hát az elődöm így adta át 2017-re, de oltári szerencsém van, mert meg sem fordult volna a fejembe, hogy ez rossz, csak társasági szerződést módosítottak februárban az ügyvédnél és mikor néztem az adatokat akadt meg a szemem, majdnem én is lezártam ezzel a jegyzett tőkével.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Jól megcsavarodtál! Smile Hát az ET-t . Jt-be -50, ET-be +50. Ezzel ezt elintézted, de a rengeteg szövegelésért nem irigyellek. Jó párszor le fogod írni, hogy 2003-ban tévesen nem a cégjegyzékkel azonosan könyvelte a JT-t. Ezt azért írom, mert Nagyobb hibát mint a JT összegét rontani elsem lehet képzelni.

Válasz idézéssel
Hát visszanéztem, ez tudod mióta rossz? Mióta a Bt-nek át kellett térnie egyszeresről kettősre, szóval 2003 óta. Tehát csináljak 3 oszlopos mérleget? /Na ilyet sem kellett még csinálnom/ Itt a középső oszlopba csak a JT-nél kell beírni a ....... mit is??
Válasz idézéssel
Derítds ki Mónika, mióta rossz a JT összege. Csinálj önellenörzést s 3 oszlopos mérleget. A változást javaslom az ET javára tedd. Nem irigyellek mivel rengeteget kell szövegelni az ilyen hiba miatt. Kezdve aonell.jkv-tól akieg mell.-ig juj!

Válasz idézéssel
Ti mit kezdenétek az alábbi helyzettel: átvett Bt könyvelésében évek óta a 411-es egyenleg 100.000.- a cégbíróságon a céginfóba nyilvántartott törzstőke 50.000.-. Blush  Soha senkinek nem tűnt fel. Hogy csináljam hogy szép legyen? Egyáltalán lehet ezzel valamit csinálni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A cégünk cash poolban fog részt venni az anyánkkal. Keresgéltem már, de van esetleg valakinek erről tapasztalata?

Köszönök minden segítséget!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Jó ha tudjuk, most olvastam ide másolom.

Cégünk 2018 februárjában 3,2 millió Ft értékben fizetett ki egy beszállítójának készpénzben számlát. Milyen bejelentési kötelezettségek vonatkoznak erre a kifizetésre?

VÁLASZ:
Az adózás rendjéről szóló törvény 2017.12.31-ig hatályos rendelkezései alapján a 2 millió forintot meghaladó értékben teljesített, termékértékesítéshez, illetve szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódó készpénzszolgáltatást a vevőnek, a szolgáltatás igénybe vevőjének be kellett jelentenie az állami adóhatósághoz, kivéve, ha ez a személy vállalkozási tevékenységet nem folytató magánszemély.
Az általánostól eltérően szigorúbb szabályok vonatkoztak arra az esetre, ha a készpénzszolgáltatás teljesítése kapcsolt vállalkozások között történt. Ilyen esetben az 1 millió forintot meghaladó értékben teljesített készpénzszolgáltatást kellett bejelenteni.
2018.01.01-től az új Art. szerint (2017. évi CL. törvény) már csak a kapcsolt vállalkozások közötti készpénzes fizetést kell bejelenteni:
40. § [Készpénzfizetés bejelentése]
A készpénzfizetés napjától számított tizenöt napon belül az állami adó- és vámhatósághoz a vevőnek, a szolgáltatás igénybevevőjének - a vállalkozási tevékenységet nem folytató...

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Kedves Balázs!

Igen, akkor még rendkívülibe kellett könyvelni.
Válasz idézéssel
Köszi Marcsi!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségül,most találtam Paypal-hoz.
Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   paypal-nav.pdf (Méret: 46.52 KB / Letöltések: 87)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Leheletnyit szét vagyok csúszva Smile alap dologgal kapcsolatban kérdeznék, mert nem egy földrajzi helyen vagyok a könyveimmel Smile

Ingyenesen nyújtott szolgáltatást hogy is könyvelem 2015-ben még? Bérleti díj egyébként. T 522 K 98
Áfát a nyújt megfizeti.

Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi!
Válasz idézéssel
Hello!
Igy:

T86x K251 készlet selejtez
T581 K582
vagy

T581 K251
T86X K582
Válasz idézéssel
Segítségre lenne szükségem: saját termelésű készlet megsemmisült, ezt a készletről ki kellene vezetnem és nem bírok rájönni a helyes könyvelési tételre, pedig eddig már minden puskámat bevetettem. Addig megvagyok, hogy : T581 K 23 és utána?? Van egyáltalán utána? Selejtezési jkv. alapján ez adóalapot csökkent, és nem kell vele emelnem??? Jajj, jajj, nem tudom :oops:
Válasz idézéssel
Köszönöm Alba a válaszod Smile Könyvelési program nem tudja összehozni, de megoldom Big Grin Még egyszer köszönöm.
Válasz idézéssel
Én úgy csinálnám, hogy a számlát a bejövők számlák (átutalásos számlákhoz hasonlóan) könyvelném teljesítési időpontra, abban az időszakban a 20%-os használatot.
A pénztárban csak a pénzügyi része lenne: T454-K381. Nálam összepontozható, összeköthető a pénztárban a későbbi időszaki számla (ez naplóra történő könyvelésnél lehet gond egyes könyvelőprogramokban).
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
04.28-án a pénztárból kifizetve a telefonszámla, aminek esedékessége május 3-a lenne. Teljesitési ideje is május. Áfáját 36-ra teszem, mert az a következő havi lenne. De van 20 % mg célú használat az 55-ön aminek szintén a következő hónapban kéne figyelembe venni adóalapként. Hogy csináljátok? Nyugodtan mehet áprilisba könyvelésileg az 55-be és adózás szempontból majd májusban, vagy átvezetésire rakjátok?

Köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
Szia!

Annyira jó, amikor megerősíted az én kis sejtésemet Smile

Köszönöm!

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!
Nem lehet anyag, mert 1 évnél hoszabb ideig szolgálja a vállalkozást (Szt. 24§(1)).
Selejtezz ki annyi gépet a régiből mint amit lecsréltek (még ha 0 akkor is) és aktíváld hozzá az új kütyüt. Lehet azonnak leírni, ha megfelel a 80.§ (2)-nek azaz 100 e alatt van.
(Nem Téged oktatlak, csak segítek az Szt hivatkozással a partnerrel folytatott csatában)

Válasz idézéssel
Szia Kriszta!

Talán értéktől tenném függővé.Mindét verzió igaz lehet,anyag költség is lehet,de rá is aktiválhatod. :oops:
Azt nehezen tudom elképzelni,hogy ilyen ipari számítógépet önállóan tudjunk használni.
De várj még hozzászólásokra.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tanácsot kérek. Az egyik cégnél működik egy teljesítményjelző rendszer: ipari számítógépek összekötve adatot gyűjtenek, van egy kijelzője, így egyben x éve lett aktiválva.
Most ki kellett cserélni az egyik ilyen ipari számítógépet. Műszaki kolléga győzköd, hogy ez olyan, mintha egy alkatrészt cserélnék ki, sima anyagköltség. Szerintem egy számítógépet, ha rákötök egy monitort és billentyűzetet, akárhol tudom használni, ezért nem nagyon tudom elfogadni az alkatrész teóriát.

Szerintetek?

Kriszta
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég