A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Megint segítséget kérnék a KIVÁ-ból EVÁ-ba lépett céggel kapcsolatban. Megcsináltam a mérleget és van eredmény. Ha TAO-ba lépne át, akkor az "áttérési különbözetet" a lekötött tartalékba kellene helyezni. EVÁ-nál is így járjak el? A TAO esetébe rendben van, de nem írja, hogy az EVÁ-ba belépésnél is így kell eljárnom! Szóval, élnék azzal a lehetőséggel, hogy simán eredménytartalékba tenném. Egyébként csak 144 eFt-ról van szó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Placebo!
Elméletileg igazad van. A gyakorlatban viszont az egyre jobban terjedő elektronikus számlázással együtt egyre többször fordul elő, hogy az ÜF megkapja az értesítést, ránéz a  számlára, átutalja. Ha lekönyveljük a bankból egyéb követelésre nehézkesebb a dolog kezelése. Ha a szállítón van T-ban a kiegyenlítés addig zaklatjuk az ÜF-t míg elő nem kerül a számla hísz a havi egyeztetésnél a hiánya kiabál. Az egyéb követelések egyeztetése viszont nem oilyen rendszeres.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Az viszont biztos nem jó ha a szállítóra 4541-re van könyvelve számla nélkül mert oda csak a számlázott a vevő által elfogadott...stb mehet ha nincs számla a 479-re esetleg..
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Nem maradtál le semmiről! Ezt a gyakorlatot úton útfélen lehet tapasztalni. Nem helyes pláne a beszámolóban nem. Minimum év végén szét kell bontani a szállítóval szembeni kötelezettségeket a "túlfiztés" miatti követelésektől.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ti találkoztatok már ilyennel? Egy cég bankkivonatán szerepel egy kifizetés, egyértelműen valamiféle termék vásárlás, de nincs hozzá számla és nem egyéb követelésre van könyvelve. A 4541-et alábontották, adtak neki egy olyan nevet, hogy "függő kiadások" és arra könyvelnek bankkal szemben. Ott tartják nyilván, míg nem érkezik meg a számla és utána valami nyakatekert technikával vezetik össze.
Év közben még csak-csak elmegy, bár szerintem nem az sztv-nek megfelelő módon járnak el, de év végén???!!! Nem kerül be egyéb egyéb követelésbe, hanem a szállítói kötelezettségeket csökkenti. Szerintem ez így nem jó. Vagy lemaradtam volna valamiről?
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Mónika! Nagyon szépen köszönöm. Smile Üdv: Ági
Válasz idézéssel
Klári!

Köszönöm. Azért megnézem, lesz-e valami fizetési kötelezettség a KIVA megszűnéséből. Még nem volt olyanom, aki a KIVÁ-ból kilépett. A számviteli rész marad, EVA meg adja magát.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tökéletesen gondolod. Ugyanaz, csak fordítva.

Válasz idézéssel
Találkozott már valaki olyan helyzettel, hogy egy KIVÁ-s vállalkozás EVÁ-s lett? Most hogy kell ezt könyvelni? KIVÁ-ból TAO-ba megy, majd TAO-ból EVÁ-ba? Sehol nem találtam anyagot! KIVÁ-nál csak a TAO-ba visszatérést írják. Szerintem a TAO-t ki lehet hagyni, mérleg meg amúgy is készül. Egyébként KFT, tehát az EVA alatt is a számviteli törvény hatálya alá tartozik.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
G.aagi!
Igen, a hiba a 814-en van ezt addig jó hogy + - csak az "anyagi jellegű ráfordítások" helyett az "aldott áruk beszerzési értéke" sort jelöld ki módosítás gombbal utána már jónak kell lennie. A 261-ed úgy látom rendben van.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszönöm Csilla, megpróbálom.
Válasz idézéssel
Szia!

Úgy nézem a képeket, hogy azok a beállítások rendben vannak. Ha ilyen gondom van, a gyorsmérleget szoktam megnézni, ott is a kivonatot. Legtöbbször, ha gond van a beállítással, az első sorokban hozza a hibás tételeket. Amennyiben ott nem látszik semmi szembetűnő hiba, kénytelen vagyok végig számolni az egészet.

Csilla
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Szerintem a felújítás az értéknövelő. Ha egy régi rossz motort cserélnek ki egy ugyanolyan kaliberű motorra, hogy működőképes legyen, az karbantartás. Ha egy nagyobb kapacitású motorra cserélik ki, az már felújítás. Egyébként fordított helyzet szokott lenni általában, a tulajok a beruházást is költségnek szeretnék elszámolni. NAV nem hiszem, hogy belekötne abba, hogy nem abban az évben van elszámolva  költségként, hanem 5 év alatt. Azt szokták vizsgálni, hogy a beruházás ne legyen költségre könyvelve, de fordítva még nem hallottam.
Esetleg az RLB-s gondomra tud valaki megoldást? 5-6 hozzászólással lentebb.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget!
Sokat keresgéltem már ebben a témakörben, és megoszlottak a vélemények. Sajnos sehol nem találtam valamiféle hivatalos állásfoglalás szerű dolgot, így annak megfelelően jártam el, amit tanultam és amit a képzéseken hallottam.

Azért nyugtassatok meg, hogy a nyári/téli gumi vásárlásokat leköltségelitek, mivel ezzel kapcsolatban is voltak már vitáim. Smile

Csilla
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Hello!
Nem fogsz találni pontos leírás mi a felújítás meg mi a karbantartás ezt adott helyzetben kell eldönteni,én ugy tudom ha van egy tök elhasznált üzemképtelen motor és azt kicserélik az felújítás de mondjuk ha csak egy még müködöképes motort kiecserélnek az karbantartás valahogy igy.
Válasz idézéssel
Próbáld meg ezt a cikket Csilla!

https://ado.hu/szamvitel/az-orok-tema-be...bantartas/

Megjegyzem, ilyen fődarab cser esetében el szoktam syámolni felújításként aktíválva écs elkezdésével.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tárgyi eszköz témakörben. Adott egy építőipari cég + "széthajtott" személygépkocsi, amivel a dolgozók jártak ki munkaterületre. Az autóban a motor használhatatlanná vált, cserélni kell. A cég tulajdonosa azt szeretné, ha a motorcserét értéknövelő beruházásra könyvelném, de én ezt másképp tanultam annak idején és még most is hallottam egy oktatáson, hogy ez javítás, karbantartási költségnek minősül. Még abban az esetben is így van ez, ha gépkocsi élettartama ezzel meghosszabbodik.
A tulajdonos most azt kéri tőlem, hogy mondjak neki egy paragrafust, vagy valami állásfoglalást, ami alátámasztja a véleményem. Sajnos nem tudok ilyet mutatni. Tudnátok segíteni? Vagy ha más a véleményetek azt is örömmel fogadom.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csilla
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika. Így néz ki. Látsz valami olyat rajta, amin változtatni kellene?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válasz idézéssel
Igen, a főkönyvi számlák paraméterezésénél nincs jó beállítva a főkönyvi szám, hogy a mérleg/eredménykimutatás melyik sorába hozza az adott főkönyvet. Be kell állítani a főkönyvi számot a mérleg/eredmény kimutatás megfelelő sorára. /jobb oldalon + - jel és mellette a kis nyíllal tudod megadni a helyét/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! RLB-ben ELÁBÉ-t szeretnék könyvelni T814-K26 Valamiért hibát ír ki, hogy nem egyezik a mérleg, amikor mérlegtervezetet hozok le, s nem tudom mit állítottam be rosszul. Tud valaki ebben segíteni?
Válasz idézéssel
Így kedvezőbb az előfizetés elméletileg.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nem tudom Nándi miért kell eyt így, de ha már bonyolítják a cégek akkor:
1., Atovábbszámlázza B-nek
2. Meállapodást köt A-B és az eredeti teljezítő, arról, hogy az A-felé kiállított számlát B egyenlíti ki az eredetinek és ez egyuttal atovábbszámlázott kiegyenlítése is.

Válasz idézéssel
És akkor hogy lehet elszámolni. Át kell számlázni az "A" Kft-nek?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sajna nem!
A megrendelő és a teljecítés címzettje az A. Hiába fizet a B mert az csak egy engedményezés része.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elszámolható az a számla, ahol a vevő "A" Kft, a számla fizető "B" Kft, és a "B" Kft-nél lenne elszámolva?

Köszi szépen! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég