A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Sziasztok!
Leheletnyit szét vagyok csúszva Smile alap dologgal kapcsolatban kérdeznék, mert nem egy földrajzi helyen vagyok a könyveimmel Smile

Ingyenesen nyújtott szolgáltatást hogy is könyvelem 2015-ben még? Bérleti díj egyébként. T 522 K 98
Áfát a nyújt megfizeti.

Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Igy:

T86x K251 készlet selejtez
T581 K582
vagy

T581 K251
T86X K582
Válasz idézéssel
Segítségre lenne szükségem: saját termelésű készlet megsemmisült, ezt a készletről ki kellene vezetnem és nem bírok rájönni a helyes könyvelési tételre, pedig eddig már minden puskámat bevetettem. Addig megvagyok, hogy : T581 K 23 és utána?? Van egyáltalán utána? Selejtezési jkv. alapján ez adóalapot csökkent, és nem kell vele emelnem??? Jajj, jajj, nem tudom :oops:
Válasz idézéssel
Köszönöm Alba a válaszod Smile Könyvelési program nem tudja összehozni, de megoldom Big Grin Még egyszer köszönöm.
Válasz idézéssel
Én úgy csinálnám, hogy a számlát a bejövők számlák (átutalásos számlákhoz hasonlóan) könyvelném teljesítési időpontra, abban az időszakban a 20%-os használatot.
A pénztárban csak a pénzügyi része lenne: T454-K381. Nálam összepontozható, összeköthető a pénztárban a későbbi időszaki számla (ez naplóra történő könyvelésnél lehet gond egyes könyvelőprogramokban).
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
04.28-án a pénztárból kifizetve a telefonszámla, aminek esedékessége május 3-a lenne. Teljesitési ideje is május. Áfáját 36-ra teszem, mert az a következő havi lenne. De van 20 % mg célú használat az 55-ön aminek szintén a következő hónapban kéne figyelembe venni adóalapként. Hogy csináljátok? Nyugodtan mehet áprilisba könyvelésileg az 55-be és adózás szempontból majd májusban, vagy átvezetésire rakjátok?

Köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
Szia!

Annyira jó, amikor megerősíted az én kis sejtésemet Smile

Köszönöm!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!
Nem lehet anyag, mert 1 évnél hoszabb ideig szolgálja a vállalkozást (Szt. 24§(1)).
Selejtezz ki annyi gépet a régiből mint amit lecsréltek (még ha 0 akkor is) és aktíváld hozzá az új kütyüt. Lehet azonnak leírni, ha megfelel a 80.§ (2)-nek azaz 100 e alatt van.
(Nem Téged oktatlak, csak segítek az Szt hivatkozással a partnerrel folytatott csatában)
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!

Talán értéktől tenném függővé.Mindét verzió igaz lehet,anyag költség is lehet,de rá is aktiválhatod. :oops:
Azt nehezen tudom elképzelni,hogy ilyen ipari számítógépet önállóan tudjunk használni.
De várj még hozzászólásokra.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tanácsot kérek. Az egyik cégnél működik egy teljesítményjelző rendszer: ipari számítógépek összekötve adatot gyűjtenek, van egy kijelzője, így egyben x éve lett aktiválva.
Most ki kellett cserélni az egyik ilyen ipari számítógépet. Műszaki kolléga győzköd, hogy ez olyan, mintha egy alkatrészt cserélnék ki, sima anyagköltség. Szerintem egy számítógépet, ha rákötök egy monitort és billentyűzetet, akárhol tudom használni, ezért nem nagyon tudom elfogadni az alkatrész teóriát.

Szerintetek?
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Most értettelek meg! Big Grin (Mi azt a helyzetet könyvelgettük, ami a számfejtés után van, de valamilyen ok miatt a vezír nem nyalta fel a lóvét)
A számfejtés a szokásos: 54-4711, 4711-463,473. Mivel nem vette fel a járandóságot a vállalkozó eyért került át a 472-be.

Remélem, most már jól értettem!

Válasz idézéssel
elég igy hogy 472-3811 és 3811-472 ? de mikor fizetem ki mondjuk akkor?
Válasz idézéssel
Köszönöm nektek,

de ezt igazából nem kell 5-re tenni?
511-4711 és 4711-3811 ??
Válasz idézéssel
Szia!
Természetesen alapértelmezésben kifizetéssel (472-38) szűnik meg.
Persze van más "kimenet" is pl elengedés.

Válasz idézéssel
Hello!
Tedd át a 472-re fel nem vett járandóságra,T4711 K472
Válasz idézéssel
Sziasztok,

megtudnátok mondani hogy a fel nem vett járandóságot hogyan kell könyvelni, ügyvezetőknél? 551 és 4711 és a 4711-et utána hogyan szűnik meg az egyenlege? kifizetem vagy rosszul gondolom?
Válasz idézéssel
Igen, közben a 29-esben is megtaláltam és elég egyértelműen írja a segédlet /kivételesen/. Köszönöm! Jó "pihenést" Klári! Tongue
Válasz idézéssel
Igen!
Jól gondolod! Most értékvesztés visszaírását (966) könyvelsz és adóalapot csökkentesz.

Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék: követelésre értékvesztés lett elszámolva, mert nem fizette a vevő, viszont most gondolt egy "lilát" és az egészet kifizette. Ez esetben hogy fog kinézni a könyvelési tétel:
T 319 követelések értékvesztése K: ????????????????????????????????????

Mivel az értékvesztés elszámolásánál az adóalapot megemeltem ezzel az összeggel, gondolom hogy most a 9-esre könyvelt összeggel csökkentem ugye 29-es melyik sorában?
Válasz idézéssel
Köszi,

És azt hogyanlehet?
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet áfa kötelessé tenni az ingatlan bérbeadást akkor levonhatja...
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy vonhat le a költségekből áfát akinek a főtevékenysége saját ingatlan bérbeadása, és ugye ez mentes?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is elhajigáltam, amint ki lehetett tölteni. Szerintem nem lesz gond.

Válasz idézéssel
Nyugi Mónika! Én is beadtam! Mint minden év elején azoknak akinek nincs semmije.
Gondolom sokan mások is....
De nem kell már!
A cégautó adó miatt adtam negyedévente 2 cégnek, de az annyival rendben is van.

NY kitöltésiből:

Idézet:Az az adózó, aki/amely nem kötelezett a Nyilatkozattal helyettesíthető bevallások kitöltésére, annak Nyilatkozatot sem kell/lehet benyújtania.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég