A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
andicsek Írta:Sziasztok!

Bocs,ha már volt ilyen téma, de nem találtam a keresővel..

Idecibáltam a régieket, mert újból aktuális kezd lenni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Akkor ugye más településen űzte az ipart nem a székhelyén?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bocs,ha már volt ilyen téma, de nem találtam a keresővel..

Újabb kérdésem lenne: Az iparűzési adónál, hogyan kell, illetve kell e számolni alapként a külföldön nyújtott szolgáltatás bevételével.
Egyéni váll. építőiparban dolgozik Franciaországban, a bevételének nagy része onnan származik.

???
Köszönettel:
Andicsek
Válasz idézéssel
Ne vond le!
Válasz idézéssel
Szia Rella!
Csak akkor, ha bizonyítható hogy kinek és mikor lett kiszámlázva, ill a kimenő számlán szerepel az hogy " a szla értéke közv szoláltatást tartalmaz" Anélkül bukta
Erre nagyon figyelj

hajrá
Verocs
Válasz idézéssel
Köszi!

Még nem késő. Még egy kérdés! Kiszámlázott közvetítői jutalékot beírhatom közvetített szolgáltatás ellenértékeként? Levonhatom a bevételből? Vagy ez hülye kérdés?
Válasz idézéssel
Szia Rella!

Hátha nem késő a válaszom!
A bevételből az anyagköltséget levonhatod mást sajna nem. (pl.: nyomtatvány, stb. )
Az üzemanyag csak akkor, ha van számlád róla és nem átalányban számoltad el az APEH által megadott norma szerint.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Valaki segítsen SOS, ha tud!

Iparűzési adóbevallás, egyéni vállalkozó közvetítői, ügynöki tevékenységgel. SZJA bevallásban veszteséges.Hogy töltsem ki a helyi adó bevallást, ha csak egyéb költségei vannak (rezsi, üzemanyag, nyomtatvány, stb...)???
Válasz idézéssel
Szia!

Idemásolom a helyi adó egyszerüsitett megosztására vonatkozó jogszabályt.

39/A. § (1) A 39. § (1) bekezdésétől eltérően
a) a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint, az adóévben átalányadózó magánszemély (egyéni vállalkozó, mezőgazdasági kistermelő) vállalkozó,
b) az 52. § 26. pont a)-d) pontja szerinti más vállalkozó, feltéve, hogy nettó árbevétele az adóévet megelőző adóévben - 12 hónapnál rövidebb adóévet megelőző adóév esetén napi arányosítással számítva időarányosan nem haladta meg a 4 millió forintot, illetve a tevékenységét adóévben kezdő vállalkozó esetén az adóévben - időarányosan - a 4 millió forintot várhatóan nem haladja meg,
az adó alapját a (2), illetőleg a (3) bekezdésben foglaltak szerint - figyelemmel a (4) és (5) bekezdésre - is megállapíthatja.
(2) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti vállalkozó esetében az adó alapja a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti átalányadó alapjának 20%-kal növelt összege, azzal, hogy az adó alapja nem lehet több, mint a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti - e tevékenységből származó - bevételének 80 százaléka.
(3) Az (1) bekezdés b) pontja szerinti vállalkozó esetében az adó alapja a nettó árbevételének 80 százaléka.
(4) Ha az adóévben a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti átalányadózásra való jogosultság nem munkaviszony létesítése miatt szűnik meg, vagy az (1) bekezdés b) pontjában említett vállalkozó az adóévben - időarányosan - 4 millió forintot meghaladó nettó árbevételt ért el, akkor az adó alapját - az adóév egészére - a 39. § (1) bekezdése szerint kell megállapítani. Ha az (1) bekezdés a) pontjában említett magánszemély vállalkozó a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti átalányadózásra való jogosultságát munkaviszony létesítése miatt úgy veszíti el, hogy az adóévben elért árbevétele a 4 millió forintot nem haladja meg, az iparűzési adójának alapját ebben az adóévben a (3) bekezdés alkalmazásával is megállapíthatja.
(5) Az adó alapjának (2) vagy (3) bekezdés szerinti megállapítása adóévre választható, az erről szóló bejelentést legkésőbb az adóévről szóló bevallás benyújtására előírt határidőig kell megtenni az adóhatóságnál.
Válasz idézéssel
Szia Gabi!
A megosztáshoz kellenek az eszközök is, melyiket hol használja.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy hogyan számoljam ki annak az egyéni vállalkozónak az iparűzési adóját, aki az iparűzési adóalap egyszerűsített meghatározási módját, és az eszközarányos megosztás módszerét választotta. Csak az SZJA bevallását hozta, hogy annak alapján töltsem ki a két település bevallási nyomtatványát.
Válasz idézéssel
Már azt sem értem, amit ma délelőtt sikerült megértenemSad((( Na, majd lesz vele valami... Lehet, hogy tényleg ott van túlfizetsbe még mindig, mert azt nem utalták viszsa. Vagy már nem tudom, mit utaltak, mit nemSad
Köszönöm a segítséget nektek!!!
Válasz idézéssel
Igaza van Klárinak, ezzel a problémával én is megküzdöttem, sőt még vitába is szálltam az egyik Önkormányzattal, hogy nem jó a kimutatásuk. Mire végre megértették velem, hogy ők hogyan csinálják. Na azóta már én is jól kalkulálok.
Erika
Válasz idézéssel
Úgy vélem keményen küzdesz az Önkormányzat igen furcsa logikáju folyószámla kivonatával. Megmondom őszintén nem csodálom.(Normális logikával nehezen érthető)
A Fővárosin még úgy ahogy el lehet menni, de az összes - általam ismert - többi kacifántos.
Ha valóban pénzügyileg is teljesítettétek a 97700-at akkor jogosan marad a 4695 T-ba. Mostaniban kell "osztogassák" az Ő folyószámlájukat. Azon azt kell látnod, hogy indit a Törlés :?: oszlopban a 97700-al és az előírás oszlopban pedig a 2007. márc.15-i előelg összegét. A kézhezvételkor fizetendőben pedig a kettő különbségét. Ha így van nyugodj meg a könyvelésed jó, és valóban - a 2006 évi kötelezettséget nem figyelve - 97700 túlfizetés.
Na ez a magyarázat legalább olyan bonyi lett mint maga a folyószámla.
Klári
Válasz idézéssel
Kedves Gugu! Elfelejtettem írni, hogy kettősSad, de köszönöm!
Kedves Lilla! Neked is köszönöm! Az a helyzet, hogy a tavalyi évet túlfizetéssel zártuk. Ez eddig ment is.Megnyitottam vele a követeléseket. Aztán az idén májusban törölték az adó előleg és az adó közötti különbséget, a többi túlfizetést pedig visszautalták. A visszutalással nincs gond, csökentettem vele a 4695-öt, de amit töröltek, az még mindig ott van nekem túlfizetésben.
Konkrétan:
volt 308000 túlfiz. T4695 K491
Előleg: 208450 előző évben előírták. Befizettük idén márciusban T4695 K384
Visszautaltak 418750-et T384 K4695
Így a 4695 egyenlege 97700, amit eltöröltek, mert ennyi volt a különbség az előleg és az adó között. Na, ezt hogy könyveljem? Köszi
Válasz idézéssel
Egyszeresben kicsit bonyolultabb. Mivel lekönyveltük Term.kez.ktg-ként a befizetett előleget, az elszámoláskor csak a Követelések analitikájába tudjuk felvenni a túlfizetést, a következő évben - az előírt előlegtől függetlenül - a túlfizetéssel csökkentett összeget fizetjük és írjuk elő a kööltségek között.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Szilvafa!

Az előleget év közben úgy könyvelted, hogy T 4695 K38 év végén pedig előírod a tényleges kötelezettséget T8672 K 4695 és eszerint vagy T vagy K egyenlege lesz a 4695-nek. Ettől függően szerepelteted a mérlegben rövid lej. kötelezettségként, vagy követelésként, ha túlfizetés történt.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Iparűzési adót, ha eltörölnek, mert nem volt annyi maga az adó, mint az előleg, akkor a törölt összeget hogy könyvelem vissza? Köszike
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég