A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
Az igazi lényeg az, hogy az önkormányzat mit fogad el külföldi telephelynek :lol: :? :wink:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Hello!
Az a lényeg van e külföldön telephelye ha nincs az összes bevétel a székhely szerinti település ipa alapja,ha van külföldön több is az is csak egynek számit a megosztásnál én igy olvasom.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az Önkormányzat állásfoglalása szerint az export bevétel is Magyarországon adózik, mindaddig, amíg nem tudom bizonyítani, hogy külföldön van telephelyem. A külföldre való számlázás nem bizonyíték Sad vizsont a telephely elég tág fogalom nekik.
Ha tudom bizonyítani, és el is hiszik, akkor lehet megosztani, és leginkább a komplex megosztást támogatják.
Ezt az infot kaptam.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Klári!
Köszönjük a cikket! Így már teljesen egyértelmű, és így már én is másképp gondolom!
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Változatlanul Tamással értek egyet!

Ezt találtam ADÓ online-n

A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) 39. § (2) bekezdése alapján, ha a vállalkozó több önkormányzat illetékességi területén – így a Htv. 52. § 62. pontjára figyelemmel külföldi településen is – végez állandó jellegű iparűzési tevékenységet, akkor az adó alapját meg kell osztania a székhely, illetve a telephely(ek) szerinti települési önkormányzatok között. (A külföld az adóalap-megosztás szempontjából egy „telephelynek” számít akkor is, ha a tevékenységvégzés több állam területén vagy/és egy állam több településén folyt.) Az adóalap megosztásának kötelezettsége akkor is fennáll, ha a vállalkozó magyarországi székhelyén kívül csak külföldön rendelkezik Htv. szerinti telephellyel.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szilvafa!

Ha tőlem kértél bocsánatot, akkor nincs miért. Nem bosszantottál fel!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bocsánat, nem akartalak felbosszantani :lol:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Szilvafa!

Valószínűleg igen, de szerintem a magyar szabályok szerint kell a külföldi telephelyet elbírálni a megosztásnál! Hogy külföldön kellett volna az magyar IPA-hoz hasonlót fizetni, azt nem tudom, de nem ártana megnézni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Én is ezt tenném. Az építkezős telephely nem csak Magyarországon belül érvényes? 8O
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Csak hangosan gondolkodom. Az építkezésnél az épület helye nem ideiglenes telephely? 6 hónap után? Valami ilyesmi rémlik! Egyébként én visszamenőleg nem önellenőriznék, mert az más időszaka. Papíron jelezném az ügyvezetőnek, majd a saját időszakomban rendesen megosztanám, már ha kell! Az ügyvezető meg eldönti, hogy a régi könyvelővel önellenőrizteti. Ha meg megkér erre, ahogy sajnos lenni szokott, akkor a régi könyvelőnek levelet írok, hogy mit szeretnék csinálni, és a hozzájárulását kérem. Általában nem válaszolnak, de akkor is van a kezemben egy levél, hogy szóltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A törvény szerint: Mentes az adóalapnak az a része, amely a külföldön létesített telephelyen végzett tevékenységből származik.
De szerintem ezt a telephelyet hivatalosan bejegyzett telephelynek gondolták. Az, hogy ő Ausztriába, vagy Németországba állít ki számlát, attól még nem lesz ott telephelye.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Jól gondolod!
Nekem is van cégem aki a tengeren túlra is dolgozik,sőt leginkább oda,de az IPA itt 100%. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!

Csak arra gondoltam, hogy függetlenül attól, hogy külföldre dolgozott, szerintem a bevétel 100%-a Magyarországon adóköteles. Így nincs hol megosztani. Ha lenne külföldön telephelye akkor lenne lényeges a megosztás, de mivel nincs, szerintem így 100%-ban a székhely bevétele. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!

Válasz idézéssel
De szerintem itt nincs is megosztás.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Nem a TE felelősséged. Én beszélnék az Önkormányzattal, aztán a tulajdonossal. Elmondanám neki, hogy mi a helyzet, a többi az ő döntése, ő felelőssége. Másik könyvelőért nem vállalhatsz felelősséget.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Ha jól emlékszem a személyi jellegű megosztásnál az ügyvezető bére, ha nincs akkor 500,000 Ft, a székhelynél kell lennie. Tehát így van Mo-on is adóalapja. Meg az emlékezetem szerint a megosztásnál nem lehet, hogy az egyik helyen 10%-nál kevesebb adóalap legyen, mert ha igen, akkor is a 10%-t kell figyelembe venni. Egyébként mekkora az árbevétele? 100 millió Ft felett nincs választás, az eszköz és a személyi jell. kifizetés arányait együtt kell számolni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
De szerintem is pontosan így van, de ez az idióta előző könyvelő nem így gondolta.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Lehet, hoyg rosszul gondollom, de ha Magyarországon van a cég székhelye, akkor kellett volna ipát fizetnie. Függetlenül attól, hogy hol dolgozik. Én nem emlékszem rá, hogy a törvényben lenne olyan, hogy csak a belföldön forintban megszerzett árbevétel legyen az alap. Azt írja, hogy a számviteli törvény szerinti nett árbevétel. Aszerint meg a külföldön megszerzett bevétel is beletartozik, nem?
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Nincs neki külföldi telephely. Egy német cégnek dolgoznak a világ minden részéren ingatlanon szerelési szolgáltatást /Irán, Törökország, Németország......./ magyarországi székhelye van. Hát nyomozgatok még a témában.
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Kell legyen neki külföldön telephelye! Ha van akkor sehova nem vallaod a megosztás szerinti részt, mert az adókötelezettség csak Mo-on van. Rém gyanús. Ha valóban van külföldi telephely, akkor beadnák az elmúlt 5 évre önellenőrzést szem.ráf szerint. Elképzelhető, hogy összeghatár alatti lesz.

Válasz idézéssel
Igen ám, de ha személyi jellegű megosztást vallok, akkor a másik részét hová vallom? Az a baj, hogy semmi nyoma nincs az ipa bevallásnak, az előző könyvelő állítja, hogy beadta évek óta nullásan, de nem készített róla másolatot. Ha mégsem adott be és én most beadok, akkor a cég nagyon megjárja, ha nem adom be akkor megint baj van. Viszont az értékesítése éves szinten 20 milla, de ez soha egyetlen esetben sem Magyarországon történik.
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem a székhely szerinti településnek feltétlenül jár adó akármilyen (eszkozarányos, vagy szemráf. arányos) a megosztás.

7.247 Az 1.1, 1.2, 2.1 pontok szerinti megosztási módszerek közül nem lehet azt alkalmazni, amelyik a székhely vagy valamelyik telephely szerinti település esetén nulla forint települési adóalapot eredményezne.
8.248 Amennyiben a vállalkozónak a székhely szerinti településen kívül legalább egy telephelye van és az adóalapot az 1.1. vagy 2.1. pont szerint kell megosztani, akkor a magánszemély vállalkozó, illetve nem magánszemély vállalkozó esetén az ügyvezető, ügyvezetők után figyelembe veendő személyi jellegű ráfordítás legalább 10%-át a székhely szerinti településhez kell kimutatni.
9.249 Az 1.2 pont szerinti megosztási módszer nem alkalmazható, ha a székhely szerinti településen eszközérték nem mutatható ki.

Válasz idézéssel
Véleményeteket szeretném kérni. Magyarországi székhelyű cég , kizárólag az unióban végez szerelési szolgáltatást. Ennek a könyvelését 2014-től vettem át, nyomát nem találtam a főkönyven, valamint az anyagban iparűzési adó előírásnak, vagy bevallásnak. Ma felhívtam az előző könyvelőt, ez ügyben, és ő azt mondta, hogy minden évben 0-s bevallást nyújtottak be, mivel a cég a székhelyen sem, és Magyarország területén sem végez gazdasági tevékenységet. Tehát sehol nem fizetett ipa-t 2007 ót ezzel az indokkal.
Szerintetek?
Válasz idézéssel
Én beleszuszakolnám az ELABE-be.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég