A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégautóadó
Köszi, hogy megosztottad.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hát nekem nem volt ez így logikus, ezért felhívtam a NAV-ot: a tulajdonos lenne alap esetben az adófizetésre kötelezett, de mivel tartós bérletbe adta, és ez a hatósági nyilvántartásba be is lett jegyezve /üzembentartó/ ezért a cég fizeti a cégautó adót, aki a költséget érvényesíti. A tulajdonjog fogalmából adódóan van ez így. Ezt csak azért írtam, hátha valakinek máskor lesz ilyen problémája.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Cégautóadót a tulajdonos fizet,gépjárműadónál lehet az üzembetartó az adóalanya..
Válasz idézéssel
Még visszatérnék az alábbi kérdésemhez: a cég az üzembentartó, a cég tulajdonosa a személygépjármű tulajdonosa, ez esetben ki a cégautó adó fizetésre kötelezett?: a cég aki költséget érvényesít, vagy a tulajdonos /csak az téveszt meg, hogy az információs füzetben az "adóalanyag=tulajdonos" van.
Válasz idézéssel
Jól gondolod Mónika! Smile

Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Időközben, pont ezekkel a szavakkal "jól megijesztettem". Az okmányirodában bejegyezte a céget üzembentartónak a személygépjárműre. Ez esetben ha megfizeti a cégautó adót mehetnek a gépjárművel kapcsolatos költségek a cégbe ugye?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Mi ilyenkor Kp felvétek könyvelünk és "megtiltjuk" a céges kártyahasználatát. Ha nem hajlandó szót fogadni, kiszámoljuk neki, hogy azzal, hogy az üzembetertóit átiratja mennyit "spórol" figyelmbe véve a cégautóadót és a gj. adót is. Általában le szoktak szokni a kártya hasznlatáról.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Júliusban alakult cég tulajdonosa a céges bankszámláról kártyával tankolásokat fizetget. Természetesen a személygépjármű a tulaj magánszemély nevén van. Hogy kezdjek ennek a "rendbe tételéhez" szerintetek? Legyen az üzemben tartó a cég és akkor minden üzemanyag elszámolható a cégautó adó megfizetése mellett? Azt tudom, hogy a diesel áfája nem helyezhető levonásba mivel személygépjárműbe tankolja.
Válasz idézéssel
Erzso, köszönöm szépen.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Nem kell,ha megfizetteted a cégautóadót,üzemanyagot is elszámolhatsz számlákkal. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok, még nem volt cégautóval dolgom, tudom a bevallás menetét, meg hogy mennyi adót kell fizetni stb. A KFT két tulaja vett gépkocsit, nyilván magáncélra is használják, sőt szerintem arra többet, mint az üzletvitelhez. Kérdésem,hogy kell-e útnyilvántartást vezetni
Zsóka
Válasz idézéssel
Hello!
Igen a kft fizeti a cégautóadó kivéve akkor ha bérbeadás tartós - 1 évet meghaladja - akkor a bérbevevő.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy Kft. vásárolt egy személygépjárműt, amelyet bérbe adja (ingyenes használatra) egy magánszemélynek (tulajdonos tagnak). Üzembentartó a magánszemély lesz. A magánszemély olykor üzleti útra is használja a szgk-t, amelyet kiküldetési rendelvény alapján számolnak el a cégben.Minden egyéb más ktg a magánszemélyt terheli!

Értelmezésem szerint (az alábbiakat is olvastam) cégautóadó fizetési kötelezettség a Kft-nél áll fennt!? Megerősítenétek ebben???!
Válasz idézéssel
Hello!
Bérbeadhatja önálló tev. jövedelme lesz költséget számolhat,ez nem tartós bérlet lesz nem a cég lesz a cégautóadó fizető hanem a tulajdonos mivel költséget számol el a bérleti díjat :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.drszabotibor.hu/blog/cegauto-ado-sajat-kft-nek-berbeadott-szemelygepkocsi-utan.html">http://www.drszabotibor.hu/blog/cegauto ... -utan.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Magánszemélyt javaslom!

Válasz idézéssel
Sziasztok. A Bt munkavállalója bérbeadhatja e két hónapra a saját személygépkocsiját a Btnek addig amig az új tehergépkocsi megérkezik. Csomagokat szállítanak vele. Ha jól gondolom kiküldetés nem jöhet szóba. Marad az útnyilvántartás? Ez alapjàn számlát elszámolhat benzinről? Ès a cégautó adót fizetni kell? És kinek? A cégnek vagy a magánszemélynek? Köszi. Tündi
Válasz idézéssel
Érdekes dolog ez a kata meg minden más.
Ha egyéni vállalkozó katás, akkor nincs cégautóadó fizetési kötelezettség, míg ha cég ( BT) katás, akkor van:

Nav:
Az átalányadózó egyéni vállalkozó és az evás egyéni vállalkozó, illetve a kisadózó vállalkozások
tételes adóját (KATA) választó egyéni vállalkozó, továbbá a fizetővendéglátó tevékenységére
tételes átalányadózást alkalmazó magánszemély személygépkocsijára nem vonatkozik
a cégautóadó-fizetési kötelezettség, függetlenül attól, hogy a személygépkocsi szerepel-
e a magyar hatósági nyilvántartásban vagy sem, esetükben ugyanis nem valósul meg tételes
költségelszámolás.
A nem magánszemély evaalany, illetve a kisadózó vállalkozások tételes adóját (KATA) választó
nem magánszemély
– a tulajdonában lévő, az általa pénzügyi lízingbe vagy tartós bérletbe vett személygépkocsi
után, illetve
– a magyar járművekről vezetett hatósági nyilvántartásban nem szereplő (külföldi rendszámú)
személygépkocsi után, ha az adózó a Sztv. hatálya alá tartozik,
cégautóadó fizetésére kötelezett, azaz alanya a cégautóadónak.
Válasz idézéssel
A nyíltvégű pénzügyi lízingben nincs jártasságom, de biztosan így van.
Válasz idézéssel
Az adózónán olvastam, hogy személygépkocsinál a nyiltvégű pénzügyi lizing igénybevételnél, amig a törlesztés tart bérletnek minősül, a bérleteknél viszont
az áfa levonható. Amíg törlesztő részletet fizet addig a részletekre eső áfát levonhatja.
Itt a cégautóadótól féltem, hogy esetleg van valami ami miatt ezt meg kell a katásnak is fizetni.
Köszönöm mindenkinek aki segített!!
Szép napot nektek!
Üdv. emese51
Válasz idézéssel
Hello!
Ha költséget számol el ténylegesen és tételesen csak akkor fizet a magánszemély,katás nem számol költséget a bevételéből fizet ami elő van írva.
A pü lizing törlesztő áfa levonható 2012-óta mert ez nem termék értékesités hanem szolgáltatás meg valami EU miatt stb....
Válasz idézéssel
Azért, mert ez az adó alapját nem módosítja még ha elszámolja is a költségeket, a kata-s nem az szja szerint adózik. Én inkább a szgk-val kapcsolatban felmerült számlák áfá-ját járnám jól körül, áfa szempontból, hogy egyáltalán levonásba helyezhetőek-e?
Válasz idézéssel
Tévedtem, ezért töröltem a hozzászólásomat!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm segítséget!!
Időközben át néztem a 01-es bevallás útmutatóját is és ott is ez van leírva!!
Mégegyszer,köszönöm a megvilágosítást!!
Üdv.
Válasz idézéssel
Hello!
Valószinűleg a magánszemély lesz a tulaj/üzembentartó,a katás nem számol el tételesen költséget igy nem lesz adóalanya a cégautóadónak.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/kata_kiva/2013_2_11_Cegauto_ado_a_KATA_adoalany_taxis_lht_a.aspx#">http://adozona.hu/kata_kiva/2013_2_11_C ... ht_a.aspx#</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika, hogy időt szántál rám!
Tehát mivel Ő katás így a cégautó vásárlásnál ( lizingelt) az áfát
vissza igénylem de cég autó fizetési kötelezettségem nincs?
Én is így gondoltam először de az ügyfél köti az ebet, hogy nézzek utána és
emiatt bizonytalan lettem azért kértem segítséget tőletek!!
Üdv. emese51
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég