A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégautóadó
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
KATÁS áfa körbe tartozó egyéni vállalkozó gépkocsit vásárolt nyiltvégü lízingre.
Az áfát vissza szeretné igényelni, kell e ilyen esetben cégautó adót fizetnie?
Köszönöm!!
Válasz idézéssel
Megtaláltam a választ, igen.

. A megfizetett cégautó adó összegét el lehet költségként számolni a személyi jövedelem adóban?

2010.04.23.

Az önálló tevékenységet végző magánszemély e tevékenységéből származó bevételével szemben elszámolhatja költségként a cégautóadót akkor, ha az önálló tevékenységéhez használt személygépkocsival összefüggő útnyilvántartás alapján történő költségelszámolás miatt válik az adó alanyává. A nem önálló tevékenységre tekintettel keletkező cégutóadó fizetési kötelezettség esetén a költségtérítéssel szemben a megfizetett cégautóadó nem számolható el költségként.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
A megfizetett cégautóadó az költség az egyéni vállalkozónak? :oops:
Válasz idézéssel
Aranyos vagy Placebo hogy már megint foglalkozol a problémámmal. Ezt az utolsó két sort én is elemezgettem, de az a baj, hogy elöl van három ülés a vezető térbe, a vezető ülés, és utána egy kettes ülés, és a forgalmiban is 3 személy szállítására alkalmas és az ülést nem lehet kiszerelni ami a vezető mellett van, ez egy fiat scudo, szóval eléggé gáz, de nem merem nekik javasolni, bár kicsi az esélye hogy egy ellenőrzés után helyszíni szemlét tegyenek az autón, bár előfordulhat.

Marad az hogy a bérbeadó megfizeti a cégaut adót mint magánszemély, bár még nem láttam az anyagát, reménykedem, hogy van ott valami más költség is amivel ezt az egész gépjármű fenntartási ktg-et ki tudnánk váltani. Köszi még egyszer az ötletért.
Válasz idézéssel
Hello!
Nézzük azt a kocsit a szja szerint ez is szgk:
Személygépkocsinak minősül továbbá az a vegyes használatú, 2500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű, olyan gépjármű (nagy rakodóterű személygépkocsi), amelynek rakodótere gyárilag kialakítva kettőnél több utas szállítására alkalmas, de kézzel egyszerűen oldható ülésrögzítése révén a felhasználás szerinti terhek szállítására bármikor átalakítható a válaszfal mögötti rakodótér, ideértve azt az esetet is, ha az ülés eltávolítására visszafordíthatatlan műszaki átalakítással került sor.

Tehát kisebb a tömege mint 2500kg ez tiszta,rakodóterében 3 ember elfér de csak ha van benne ülés és azt ki lehet szedni ha gyárilag csak üres rakodótere van akkor szerintem nem személykocsi,innen nézve?
Válasz idézéssel
Hát sajnos mindennek megfelel hogy személygépjármű legyen, ugyan rakodó tere van de 3 személy szállítására alkalmas és az össztömeg is 2500 kg alatt van. Az a baj, hogy még alkalmazotti státuszban sincs a kültag hogy esetleg kiküldetési rendelvény szóba jöhessen. Valami ötlet?
Válasz idézéssel
Hello!
2013-ban hozták be azt hogy a tartós bérletnél a bérbevevő legyen az adó alanya de csak a juli 1-ét követő szerződéseknél ami elötte köttetet a bérbeadó a fizető.
De ezt itt nem lesz jó mert igaz hogy magánszemély a tulajdonos akkor nem kellene ha a BT nem számolt volna el rá költséget, de itt elszámolta igy kellett volna.

Ez a szgk megfelel annak hogy személykocsi nem valami pick-up vagy hasonló,esetleg a Bt nem Katás adózó?
Válasz idézéssel
Hát ez akkor lett kötve. És tudnál segíteni, hogy akkor miért nem kell? Mint magánszemély bérbeadónak sem kell, kellett volna?
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet a bérleti szerződést 2013.06.30.-e elött kötötték akkor nem kell.
Válasz idézéssel
Tanácsot kérnék, mert lehet hogy valamiről nem tudok?
Új ügyfél jön, az előző könyvelő meghalt. Bt. A kültag nevén van egy 2500 kg össztömeget nem meghaladó, 3 személy szállítására alkalmas a forgalmiban tehergépjárműként nevezett gépjármű, ami ugye az adótörvény szerint nem az mivel kettőnél több személy szállítására alkalmas?? :roll:

A gépjárművet a kültag bérleti szerződéssel amiben 0 ft van megállapítva, bérbe adja a Bt-nek. Eddig a Bt nevére kiállított üzemanyag számlák, valamint útnyilvántartással alátámasztva számolta el a költséget a Bt, cégautó adót nem fizetett.

Ugye jól gondolom, hogy nincsen ez így jó. De akkor mi a jó megoldás, cégautó adó fizetése mint magánszemély? Vagy van valami okosság amit én nem tudok?
Tudna valaki segíteni?
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
A cégautóadó alanya szgk hatosági nyilvántartásban szereplő tulajdonos.
A Katás ev nem alanya az adónak ugyanis nem tartozik sztv alá igy tételesen költséget nem számol el és üzembentartó tartosbérlet és pü lizing esetén lenne adóalany.

köszönöm a gyors választ.
Válasz idézéssel
Hello!
A cégautóadó alanya szgk hatosági nyilvántartásban szereplő tulajdonos.
A Katás ev nem alanya az adónak ugyanis nem tartozik sztv alá igy tételesen költséget nem számol el és üzembentartó tartosbérlet és pü lizing esetén lenne adóalany.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

szeretnék segítséget kérni cégautó adó ügyben.

Katás egyéni vállalkozó( most akar az lenni) saját tulajdonú gépkocsija van, de az üzemben tartó nem ő, hanem egy Kft.
Eddig a Kft fizette a cégautó adót, és a következő lenne a kérdésem: ha kiváltja a vállalkozóit, és katás lesz, akkor ki fizeti ezek után a cégautó adót?
Ez hosszabb távú dolog lenne, és azt olvastam, hogy alanya az adónak.
Ez akkor érvényes csak, ha beviszi a vállalkozásába a gépjárművet?
Kicsit elvesztem a jogszabályok között, köszi ha segítetek.
Válasz idézéssel
Szép napot!

Szeretnék segítséget kérni.
Szeretnék gépjárműveket vásárolni bérbeadás céljára és érdeklődnék hogyan volna kedvezőbb könyvelni ha magántuljdonban van a gépjármű és valahogy a kft. rendeltetésére bocsájtom és üzembentartóként lesz bejegyezve, vagy ha egyenesen a kft. lesz a tulajdonos?
A válaszokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet a 9ft/km-os költséget elszámolni ha nem akarja az egyébb költséget számlával .
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó megfizeti a cégautóadót, és így több mint 500 km-t számol el a vállalkozás érdekében. Ez esetben is lehet a megtett kilométerre a 9 Ft/km-es költséget elszámolni az üzemanyagon felül, ugye?
Válasz idézéssel
Nem tartós bérletről van szó.
A szerződésben benne kell, hogy legyen, hogy a bérbeadó fizeti meg a cégautóadót?
A bezin számlákat csak útnyilvántartás alapján számolhatja akkor el költségként?
Válasz idézéssel
Hello!
Ha tartós bérletről van szó - 1évet meghaladja - és a bérbevevő üzembentartóként be van jelentve akkor kell.
Válasz idézéssel
A Kft bérel egy személygépkocsit az alkalmazottai részére, hogy azzal járjanak munkába. Azt szeretném kérdezni, hogy a KFT-nek kell e ezen szgk után cégautóadót fizetnie? Az üzemanyag (benzin) tankolásokról kapott számlák elszámolhatók költségként, vagy útnyilvántartást kell vezetni és az alapján a Nav által közzétett üzemanyag árakkal és a megtett km 9 ft-onkénti elszámolásával szabályos inkább, az üzemanyag fogyasztás elszámolása?
Válasz idézéssel
Igen, én is ezt olvastam.
Válasz idézéssel
Hello!
Azt hiszem igen a kft-nek
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel
Köszönöm ez nagyon jó!
De ha a tartós bérbeadás 2013. július 1 előtt már fennállt akkor a KFT-nek kell megfizetni a cégautóadót?
Válasz idézéssel
Hello!
Na ez jó cikk benne van
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/igy_lehet_meguszni_a_cegautoadot.195018.html">http://www.portfolio.hu/vallalatok/cega ... 95018.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
De ha tartósan bérbe van adva akkor is?
Válasz idézéssel
Hello!
A tulajdonos fizet.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég