A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orhideák
Tongue Csilla,kedves!

Mi,a régi lakásunkban -amikor még működtem- egyedül az iroda-részben viseltük el a nyarat,mert ott volt légkondicionálás.
Semmilyen virág nem maradt meg,1990-ben költöztünk oda és van beköltözés nyaráról fénykép,fel is terjesztettek a kerület legszebb loggia-ja kitüntetésre,mert szinte folyt a virág mindenhol,egészen a fagyokig.
Aztán kezdődött a felmelegedés és lassan minden kipusztult,jó darabig a kaktuszok bírták a gyűrődést .virágoztak, nőttek,szúrtak. Mikor a hőmérő délután kettőkor 50 fok felett felrobbant,bedobtam a törülközőt.
Ebből elegünk lett és mi is áttértünk a selyemvirágokra,melyek a mai napig megvannak,néha van olyan látogatónk,aki még meg is szagolja és akkor veszi észre,hogy nem igazi. Mi még Ausztriában szereztük őket be,de szerintem itthon is már szépeket lehet kapni. Évente kétszer fürdetem őket és nagyon szépek.De itt már van valódi kertünk,élő virágokkal.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Big Grin Big Grin Big Grin Ez aranyos!

Én meg majd átállok a művirágokra lassan, a sok sikertelen próbálkozás után. Azokról csak a port kell lemosni időnként. :wink:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Csilla,kedves!

Itt van egy kis pár aa-aa-aa-aa-aa-aa aa!
Nem gondolod,hogy a szépséges hivatásunkkal hamarabb "kényszergyogyóra" lehet kerülni? Smile

Én sólámpát tartok mellettük és csodásak!

De a hozzászólásodból beugrott egy régebbi vicces helyzetünk: kedves idősebb barátnénk,aki nagyon szereti a virágokat,de sokszor elfelejti őket gondozni -hol sivatagi túrán,hol vizi túrán vannak -azaz hol nem locsolja őket,hol meg úsznak és elrohadnak -szóval neki vettünk kerek évfordulóra virágot. Mondjuk az eladónak,olyat adjon,ami szép,ár nem érdekes,csak elég legyen neki,ha mellette elmenve ráfröccsen valami -magyarul ráköpni is elég legyen. Hát vettünk olyan szép pozsgást,még virágzott is,ami kibírta,hogy egy hónapig nem kapott vizet! Aztán fuldoklott egy kicsit -majd kétszer olyan nagyra nőtt! Smile
Válasz idézéssel
Köszönöm, Klári! Akkor majd lehelem. :lol: Néhány éve, még olyan párás volt a házunk, hogy szó szerint folyt a víz a falakból. Rengeteg munkával és költséggel végre orvosoltuk a problémát. Ha most azzal állok elő a családnál, hogy párásítsunk a virágok miatt... elvitetnek kényszergyógykezelésre. :wink:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Sok minden lehet, de legvagószínübb, hogy kevés a környezetében a pára.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy fehér orchideám, ami kb. harminc virágot hozott volna (ahogy számolom), de mielőtt egy-egy bimbó kinyílna, hirtelen elsárgul és lehullik. Nem értem mi lehet a baja. Sad Pontosan úgy gondozom őket, mint a többi hasonló fajtát, amelyek gyönyörűen virágoznak. Mi lehet a baja? Mit csinálok rosszul? :oops:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
joekobak Írta:Ennyi virágot még sosem hozott...

Azta! Ilyen sok virággal még sose láttam! Csodaszép! :o
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Gyönyörűek,Jánoskám! Smile

De ahogy visszanéztem a blogot,látom sokan vagyunk,akik szeretik az orchideát.
Nekem három különlegesem van,ha elmúlik a "csatazaj" nálunk én is megpróbálom feltenni őket!

P.s.:Múltkor leírtad,igyekszem megcsinálni a feltöltést az alapján.
Válasz idézéssel
Kedves Lányok!

Egy kis gyönyörködtető bőtermő példány... Ennyi virágot még sosem hozott, most látszik, hogy jót pihent az őszi-téli időszakban. (A kép minőségéért elnézést kérek, de csak mobil telefonnal készült.)
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Cymbidium

[Kép: 6938422093_d93783ae9e_z.jpg]
120228c by nyubocs, on Flickr

[Kép: 6938424027_7b8dcf5858_z.jpg]
120228a by nyubocs, on Flickr
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
[Kép: 7814327150_83020b74af_z.jpg]
Dendro hybrid by nyubocs, on Flickr
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Klárikám!
Köszönöm!
Az egyik elég vaskos és sok gyökere van, de ez az, ami nem virágzott 5 éve. Lehet, hogy át kellene ültetnem?
A másik meg olyan, hogy van a cserépbe a növény, aztán van egy szár felfuttatva egy karón. Ne ezen vannak levelek ilyen léggyökérrel. És van felfuttatva még egy szár, ezen megúgy látom, hogy jön a virág. Ezt a felfuttatott száron lévőt csípjem le és ültessem el?
Köszönöm Judit
Válasz idézéssel
Szia Juditka!
Pontosan fogod látni, hogy mikor kell egy nagyobb cserépbe ültetni és mikor kell szétültetni. Amikor úgy látod, hogy nagyon nem fér a cserepében+ rengeteg léggyökere van, na akkor elvirágzás után, mikor menne pihilni na akkor szoktam nagyobb cserépbe ültetni. Ha azt veszed észre, hogy nincs egyedül a cserépben akkor még egy két szezont hagyni szoktam, és amikor már látszik, hogy egymást nyomják akkor átültetem. Ilyenkor a legbonyolultabb dolog az idő közben nőtt gyökerek szétválogatása.

Válasz idézéssel
János!
Nagyon szépek a Ti virágaitok is!

Szétültetés???? Atya világ! Na annak nem mernék neki menni, mert tutkóra kinyírnám őket.
De azért érdekel: mikor kell szétültetni őket?
Válasz idézéssel
Kedves János!
Szívem mindig megmelegszik, ha hasonló "bolondériával" megáldottról hallok. Szívből kívánok feleségednek rengeteg örömet a kis drágákban, hurcolássza sok évig még szombatonként fürödni az állományt, mert a képen is látszik, hogy a picinyek is szeretik gazdájukat.

Válasz idézéssel
Kedves Lányok!

Felteszek egy képet, amikor a nejem kedvencei éppen a fürdőre várnak...

Nálunk ez heti, jellemzően szombat délelőtti program: minden virág kiballag a fürdőszobába, majd esővízbe háromnegyed cserép magasságig egy óra hosszat pancsikázik, aztán lecsepegtetés után vissza az átlátszó kaspóba és bemegy a déli kilátású ablakba. Elég széles az eresz, nyáron nem éri a közvetlen napsugár, csak ősztől tavaszig, míg a Nap alacsonyan szaladgál.
Ez a sorozat február elején kezdett nyitni és most már hullatja a virágait.
Van most egy példány, ami a régi virágszár mellett két új hajtást indított, ilyen még nálunk nem fordult elő.
A tápoldat ötletszerűen három-négy hetenként és szoktunk rovarölős tárudakat is beszúrni a gyökerek közé...

A kép az izzós világítás miatt kissé sárga alapú lett...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Igen Juditka!
Ők itt laknak. Ez az az első ablakom, (valaha furcsa módon egymás mellé rakott 2*2 szárnyú volt) amibe először úgy 15 éve kitettem a kapott kis drágákat. Rájöttem, hogy szeretik a helyet (amit a fokföldiek áttelepítése és háttérbe szorulása követett) bőségesen szaporodnak és virágoznak.A szélső három rózsaszín tövet egy cserépből márciusban ültettem szét. A fehér bordó közepű is egy szétültetés eredménye. A egyik harmada a márciusban feltett képen lévő ablakban van, most már kezd elvirágozni. Most már amikor szétültetés van a barátaim mindig kapnak a feleslegből, mert már nincs több helyem. (Lehet nagyképűnek tűnik, de talán elhiszitek az ablakok fotója alapján, hogy igaz.)

Válasz idézéssel
Nagyon szépek!
Ők télen is itt laknak? Mert akkor ezek szerint meleget is jól tűrik, ami a radiátorból jön. Ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A szűrt fényt így gondoltam. Ezt a képet most csináltam. Látható, hogy napfényben fürödnek, mivel ez egy nyugati fekvésű ablak. A kép felső részén lévő "sárgaság" egy üveg féltető tartó része ami rendesebben azért megszűri a napot és közvetlenben nem tűz rájuk.

Válasz idézéssel
Érdekes amit Klári írt, mert nekem ahol csak szűrten kapta a napfényt az orchidea ott "depresszióba" esett, amikor betettem a déli fekvésű ablakba, ahol télen-nyáron tűzi a nap, na ott meggyógyult. Anyukám is esküszik az árnyékra, úgy látszik az enyémek ilyen "mazohisták" hogy inkább megfőnek a napon :lol:

(lehet hogy mazoistának írják??, értitek ugye?)
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Na akkor nem piszkálom őket, és az új is melléjük kerül.
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Juditka!
Nem szeretik, ha bolygatják Őket!! Nincs külön kitüntetett fekvés! Nem szabad közvetlen napfény érje őket, mert rögvest leszárgul a levele és látszik rajta, hogy rosszul érzi magát, a szűrt fényt kedvelik. A huzatot ki nem állhatják. Nekem olyanok az ablakaim, hogy tudom bukó módon is nyitni. Igaz, hogy a hitessel meg kellett küzdenem ezeknek az ablakoknak (van másik négy amit sarkig lehet tárni) a csak bukóra nyitott állapota miatt, de győztem Big Grin .

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Csinálom most úgy, ahogy eddig: havonta 2-3 napig benne hagyom és kiveszem. Aztán majd ha elfogy, veszek olyan normális fajtát.
Még azt szeretném kérdezni, hogy melyik oldali ablakba lehet betenni? Vagy ha eddig szerették ezt a helyet, akkor hagyjam őket?
Igaz, pont tegnap kaptam egy újabb példányt, gyönyörű fehér virágai vannak. Gondoltam ezt esetleg másik helyre rakom, hátha sűrűbben virágozna.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Juditka!
Én jó pár évvel ezelőtt vettem oldatot. Orchideadoltor a neve, fehér flakkonban van és 5 deci. Na ebból locsolom havonta a drágákat a ráírt igen igen ngy higitással. Gondolom Monik is valami hasonlót használ, ha havi egyszer akciózik.

Válasz idézéssel
Igen, kaspóban van, de csak az egyik. Vagyis a másik is, csak az alacsonyabba. De a kaspós virágzott. Ki érti ezeket Big Grin De kiveszem azt is és átteszem egy alacsonyabba. Milyen gyakran lehet őket tápoldatozni? Csak azért mert én rendre olyat kaptam, ami ilyen önszabályozós vagy micsoda. Szóval fejjel beleállítom és szabályozza magát. Az egy másik kérdés, hogy nem mertem benne hagyni, csak pár napra. Erre is áll a havi egy szerintetek?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég