A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orhideák
Szia Juditka!
Ha jól látom, valamilyen kaspóban van. Kapd ki belőle. Had kapjon a gyökere kis fényt. Nem véletlenül van átlátszó cserépben. Lehet, hogy az a baja. Előbb utóbb virágzásra bírjuk Big Grin 4
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!
Ez az az én orchideám. 5,5 éve nem virogzott és Ti mondtátok itt nekem, hogy vegyek rá tápoldatot. Majd most megint belocsolom, hátha nem kell megint ennyit várni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Orchidea tápoldat? Ilyen is van? Látszik, hogy csak a mohuig jutok Big Grin Beszerzek egy ilyet!
Na, akkor legalább nem vagyok egyedül a szemlélődő virággal...szép így is, dehát virággal azért még szebb lenne.
Köszönöm Lányok!
Válasz idézéssel
Judit, lehet, hogy egy kis orchidea tápoldat segítene. Havonta elég egyszer megöntözni vele.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Judit! Nekem is volt ilyen orchideám, 5 évig csak kukkolt ki a cserepéből, utánna hozott virágot. Na, de az olyan volt, hogy az illatát az egész lakásban lehetett érezni. Most megint szemlélődik. Lehet, hogy ilyen fajta.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Klárikám!
Gyönyörűek!!! De könyörgöm: mitől virágzanak ezek? Van két példányom, immár több, mint 5 évesek (erre csak azért vagyok büszke, mert ennyi időt még nem sok növény ért meg nálam) de elvirágoztak és azóta semmi. Szépek, új leveleket hoznak, de virág sehol. Mit tegyek velük, hogy legyen virágjuk?
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
Gyönyörűek ezek az orchideák! Valami varázslat lehet benne: aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet!
További szép napot és jó egészséget kívánok Neked.
üdv. Ica
Válasz idézéssel
Kedves Klári! Gyönyörűek! És milyen sok virág van rajta!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ide rakom a négy ablakomból az egyiket. A többit is ide rakhatnám, de az ottaniak most virágoztak el és pihilnek. Ez bizonyiték arra is, hogy vasárnap Kicsinek a csokrot innen szedtem Big Grin .
A felvétel pocsék, de ettől szívemet melegíti.

Válasz idézéssel
igaz, kint esik a hó, de az ablakpárkányomon szép tavasz van, az Aktafórum "háttereként" Smile [a kép lehetne jobb is, telefonnal készült, fénnyel szemben, ááá]

szép napot Nektek, fórumtársak!
Válasz idézéssel
Szia Kfriszta!
Ezek a rudacskák cserepes és balkonláda méretű növényekre jók a leírás szerint jóformán minden bogárra jó. A pajzstetűn kívül a takácsatka pl. kimondottan "kedveli".
Ha hoz a kis drágád új levélkét és azt egészségesnek látod, nics baj, de tényleg ültesd át, mert már nincs miből éljen. Én is levendulát ültetek a rózsáim közé, az vált be. sajna mást nem tudok.
Válasz idézéssel
Nekem eddig a szegfűszeg jött be. A hibiszkuszaim évek óta azt sem tudják, hogy mi az a levéltetű, amióta kis zacskókat kötözgetek rájuk. Ez jó volt a leanderre, gyümölcsfára, jóformán bármire. A rózsák úgy lettek ültetve, hogy a sorok között levendulasorok kéklenek. A bio hadviselés híve vagyok, a vegyszereket nem kedvelem.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
ültess alá levendulát, vagy próbálozz azzal, hogy cigicsikket nyomsz a földjébe. állítólag a gyökereken keresztűl felmegy a szag es elmenekülnek.
Nekem mióta a rózsák mellett levendula van, nem kellett permetezni. Jó lehet még a paradicsomszárfőzet is, vagy bedlenyomkodod szintén a földjébe.
van valami a banánhéjjal is, csak arra már nem emlékszem.
szappanos lemosás, még nem próbáltam, de állítólag nem teszi tönkre a növényt.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Klári, hozott új levélkét, miután ledobálta a virágjait. A Celaflor más növényre is jó? Megtetvesedett a mandarinfám, és hiába próbálkoztam a varázsszereimmel(szegfűszeg tüllzacskóban a tövére kötve,permetezőszer) nem használ.

Kriszta
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Celaflor-nak hívják a rudacskákat.

Válasz idézéssel
Erikám!
Érdemes orhidea tápot használni a drágákhoz. Ez a táp vasban nagyon gazdag és szükség van rá. Használok még egy táprudat (otthonról megírom a nevét) ami nagyon bevált és teljes védelmet ad a páncélosoktól. Mióta használom, azóta nics egy szál pajzstetű sem, pedig sokat szenvedtem tőlük előtte.

Krisztám!
Döntsd el vagy ültetés, vagy tápolás. A töveid egyébként fejlődnek? Jön új levélke? Ha igen tényleg ültetni kell, mert már a tápolás sem használ.

Válasz idézéssel
Klári, lehet, hogy most mentetted meg két orchideámat! Két szép orchideámnak halványodni kezdett a levele, meg összeszáradni. Megpróbálom átültetni, meg bedrogozom táplöttyel!

Kriszta
Válasz idézéssel
Kimondottan nem orchidea tápot szoktam adni, hanem általánosat, amilyet minden más virágom kap. Köszi az ötletet, megpróbálkozom föld beszerzésével.
Erika
Válasz idézéssel
Erikám!

Nagyobb helyeken kapsz kimondottan orhidea földet. Szoktál orhidea tápot adni Neki? Most, hogy ennyi virágszárad van kell adni, mert képes felfalni az anyatövet. Én most jártam így egy klasszikus lila tővel. hozott 4 szárat virágzik már egy hónapja és el kezdett fonnyadni a levele. Talán meg tudom menteni, de lehet, hogy nem Confusedak: .

Válasz idézéssel
Jaj képzeljétek hogyan jártam tegnapelőtt!

Nap mint nap gyönyörködtem az orchideámban, mert vagy 2 év után hozott virágokat, de iszonyú sokat. Tegnapelőtt arra mentem haza, hogy lezuhant a helyéről. Annyi virágot hozott, hogy szerintem kibillent az egyensúlyából. Letört 3 ága, most vázában virít. Azt hittem, hogy sírva fakadok.
Még a cserépben is maradt virág bőven, csak pótolnom kéne azt a valamit, ami nem virágföld.
Erika
Válasz idézéssel
Klári!
Már el is döntöttem, hogy áfa után alaposan áttanulmányozom ezt a topicot.
Egyszer már volt orchideánk, csak nem sikerült újrahajtatni. Most úgy gondoltam, akkor a lányom szobájában virágzott valóban vagy fél évig. Egyenlőre ott a helye, a gyerek már úgyis csak ritkán van itthon.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Drága Polika!

Most kezdődnek gondjaid! Gyönyörűségeidet babusgatni, szertgetni kell, és pláne megtalálni a házban azt a helyet ahol min. fél évig így virítanak. Utánna pihilnek egy picit és örömödre hálából hozzák az új virágszárat és újból fél évig virágoznak. Jó egészséget és sok-sok örömöt hozzájuk!

Válasz idézéssel
Polika, ezek nagyon szépek!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Elvégeztem egy szegény alapítványnak egy munkát. Nem fogadtam el érte semmit. Tegnap ezzel leptek meg.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég