A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kutyatenyésztés
Szia!
Nem. Igazából annyi történt, hogy véletlenül gazdái lettünk egy gyönyörű kutyusnak,aki egy kiállításon elhozott minden elhozhatót, így aztán akaratlanul is belecsöppentünk a történetbe.
Néhány verseny után a mi kutyusunk úgy dötött, hogy útálja az egész hajcihőt, így nem vittük többet....
Ezenkívül van néhány nagyszerű tenyésztő barátunk és hát Ők is anekdotáztak.
Szóval, csak ennyi.

Üdv,Ági
Válasz idézéssel
Igen ezt olvastam, ezt a linket. És nekik is felhívtam a figyelmüket rá. Most épp ott tartanak, hogy mivel benne van az állatkereskedelem a Kft-ben ezért nem lehet. De nem is értem, hisz ha nincs benne, hogy adok a kutyáról számlát? Mellesleg egy kattintás kivenni belőle, és mégegy újra visszarakni a könyvelőnek. Borzalom.

Most sikerült beszélnem a rendkivüli ügyek vonalon egy hölggyel, aki nagyon kedves volt és megpróbál segíteni. Talán csak nem te is kutyákkal foglalkozol, hogy ennyire érted ezt a témát?
Válasz idézéssel
http://www.kennelclub.hu/info/alaplszab_hu.html

Szia nanana!

Próbáld meg megnézni ezt a linket. Különös tekintettel a 3 §-ra. Eszerint jogi személy is lehet tag.
Amit még írtam, hogy az ellenkezés inkább a potenciális konkurenciának szól, szerintem.
Nem könnyű ebbe a kőrbe bekerülni és elismertetni a munkát és eredményeket sem.....
Nem felejthető, hogy ez nemcsak egy szép hobbi, de kemény megélhetés is.
Úgyhogy sok türelem és kitartás, na meg "politikai érzék" kell hozzá.

Ági
Válasz idézéssel
Szia Ági!

Sajnos nem kaptam meg. El tudnád küldeni újra?

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia nanana!

Küldtem üzenetet priviben, ha gondolod nézd meg.

Ági
Válasz idézéssel
Szia Ági!

Teljesen igazad van ezért is próbálok mindent megtenni az ügy érdekében, mert nem szaporítani akarom a kutyákat hanem tenyészteni. Gyönyörűek a szukák és már be is fedeztettük őket egy ötszörös champion kannal. Szóval szeretnék egészséges és szép kutyikat. Csak egyszerűen nem is értem miért akadály ha valaki kft-ként végzi ezt a tevékenységet. Hisz ha ne adj isten az APEH ellenőr jön kutyát venni.....nem mondhatom, hogy mert a MEOE nem engedte. De erre is csak vonogatják odabennt a vállukat. Ez borzasztó. Az ember legálisan próbál valami jót tenni és nem hagyják.....
Válasz idézéssel
Kedves politika!

Ez nem rossz ötlet, megkérdzem, a könyvelőm, vagy az APEH-t, hátha ez működhet.
Válasz idézéssel
Kedves nanana!

Igazából sajnos én sem tudom a véleményemet alátámasztani sem jogszabállyal, sem egyéb törvénnyel, mégis a következőket gondolom.
Maga a tevékenység biztosan besorolható valahová és APEH és SZT szempontból meg lehet találni a megoldást.
Ám, ha a MEOE nem fogad be tagnak, akár bele se kezdjél, mert akkor csak kutyagyárat csinálhatsz. Biztos vagyok benne, hogy nem így akarod.......
A MEOE szabályzatára meg azt gondolom, hogy miután ez egy "szövetkezés", a tagok szövetsége, úgy alakítja a szabályait, ahogy akarja.
Enélkül a tagság nélkül,pedig nem mész előre, az elég valószínű.
/van némi tapasztalatom a kérdéskörben, azért merem ezt leírni/

Persze, ez csak egy vélemény, és még az is könnyen lehet, hogy nincs igazam.

Szia, Ági
Válasz idézéssel
Nanana!
Mi lenne, ha te lennél a kutyatulajdonos és tenyésztés céljából ingyenesen átengenéd a kutyákat a kftnek. A kft viselné a költségeket és eladhatná a "szaporulatot" Igaz ezzel az lenne a gond, hogy a kiskutyák törzskönyvébe ki kerülne be tulajdonosként. Ezt sajna nem tudum, jóllehet mindig fajtiszta kutyáink voltak, de törzskönyvet nem kértünk, mert csak kedvencként tartottuk őket.
Remélem az APEH nem mondaná azt rá, hogy így is adószámot kell kérned és a költségeket számlázza neked a kft, te meg a kiskutyákat neki, mert akkor meg nincs értelme az egésznek.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
nanana Írta:Nem még nem, de nem rossz ötlet. Megpróbálom kutyás fórumon is. Igazából az APEH irányított ide, hogy itt érdeklődjek, mert nekik lövésük sincs Smile))))

Klári!!!!! Olvasnak minket!!!!Örülök.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Nem még nem, de nem rossz ötlet. Megpróbálom kutyás fórumon is. Igazából az APEH irányított ide, hogy itt érdeklődjek, mert nekik lövésük sincs Smile))))
Válasz idézéssel
Nagyon sajnálom!

Azért nézzél még ide a fórumra,hátha jelentkezik valaki, aki konkrétabbat tud mondani.
Kutyás fórumokat nem kerestél?
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Köszönöm!

Hát pontosan amiatt amit a levél is ír nem szeretnék úgy foglalkozni kutyákkal, hogy az nem törvényes út. Azonban mivel ott a Kft-m aminek ráadásul egyedüli tagja nem óhajtok külön adószámot kiváltani, hogy még több legyen a papírmunkám illetve a könyvelőé is stb. A MEOE-tól azt a választ kaptam, hogy ha benne van a ksiállatkereskedelem a profilban akkor még kivételesen sem engedélyezik a belépést, mert elakarják kerülni a kuytával való kereskedelmet. Szóval ez egy agyrém, mert hát mutassanak már nekem egy tenáéysztőt akik az amúgy is sokba került törzskönyves kiskutyákat elajándékozgatják.....Egyébként a MEOE belső szabályzata azt írja, hogy a testület hatásköre eldönteni hogy KFT és BT lehet e a tagja avagy sem, azonban arról nem szól a fáma, hogy mi alapján döntenek.

Sad(((
Válasz idézéssel
Szia!
Ezt találtam.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://kirjak.spaces.live.com/blog/">http://kirjak.spaces.live.com/blog/</a><!-- m -->

Azért ez kevés, hogy a Meoe ezt mondja, de milyen jogszabályra hivatkozik?
Reméljük találsz közöttünk olyat, aki konkrétabbat tud segíteni!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy nagy problémával fordulnék hozzátok!

Kb 3 éve va egy kft-m melynek keretein belül szeretnék belefogni kutyatenésztéseb. A MEOE álláspontja szerint azonban kutyatulajdonos, illetve kennel tuljdononos csak magánszemély lehet.

Hogyan lehetne megoldani, hogy bár a kutyák az én nevemen vannak mégis a kft számoljon el velük, a kftnek legyenek bevétel illetve költségek is.

Sem a könyvelőm, sem az APEH nem tud rá megoldást. De a meoe egyik elnöksdégi tagja ugyanezt csinálja csak bt-ben, viszont nem tudja, hogy működik.

Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Remélem tud Nekem valaki segíteni. Egy nagy problémám van. Van egy Kft-m kb 3 éve, és most új profilként szeretnék belefogni kutyatenyésztésbe. Tulajdonképp a kutyák már meg is vannak de! A MEOE állásfoglalása szerint a MEOE-nak tagja csak magánszemély lehet, és magánszemély kell birtokolja a kutyákat, az válthat ki kennel nevet stb. HA a kutyák, kennel stb az én nevemen mint magánszemély nevén vannak, akkor el tudom-e és ha igen miként tudok velük elszámolni a kft-ben. Tehát, hogy a kft-nek jelentsenek bevételt és költséget.

Elnézést a megfogalmazásért, de nem vagyok könyvelő, orvos vagyok, úgyhogy nem igazán ismerem a szaknyelvet.

A könyvelőmnek lövése sincs, az APEH is a vállát vonogatja, mondván, h ez nem adójogi kérdés stb. Ez egyik elnöktől sikerült megtudnom, hogy az ő kuytái is saját néven vannak de a bt-je számol el velük. De azt nem tudja, hogy csinálja a könyvelője!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Remélem tud Nekem valaki segíteni. Egy nagy problémám van. Van egy Kft-m kb 3 éve, és most új profilként szeretnék belefogni kutyatenyésztésbe. Tulajdonképp a kutyák már meg is vannak de! A MEOE állásfoglalása szerint a MEOE-nak tagja csak magánszemély lehet, és magánszemély kell birtokolja a kutyákat, az válthat ki kennel nevet stb. HA a kutyák, kennel stb az én nevemen mint magánszemély nevén vannak, akkor el tudom-e és ha igen miként tudok velük elszámolni a kft-ben. Tehát, hogy a kft-nek jelentsenek bevételt és költséget.

Elnézést a megfogalmazásért, de nem vagyok könyvelő, orvos vagyok, úgyhogy nem igazán ismerem a szaknyelvet.

A könyvelőmnek lövése sincs, az APEH is a vállát vonogatja, mondván, h ez nem adójogi kérdés stb. Ez egyik elnöktől sikerült megtudnom, hogy az ő kuytái is saját néven vannak de a bt-je számol el velük. De azt nem tudja, hogy csinálja a könyvelője!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég