A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolti kiskereskedelmi tevékenység
Köszi Verocs az ötletet valószínű megfogadom!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

Én is így vezetem a GT-t ahogy írtad, táblázatban. Mindig a havi forgalmat lekönyvelem, egyeztetem és utána könyvelem mindig a sztornót. Ha neked ez így kevés, akkor a te esetedben az lenne célravezető, ha nyitnál egy másik főkönyvi számot a 9-eseknél a sztornó tételekre, így év végén le tudod egyeztetni, majd egyösszegben év vége előtt átvezeted a rendes bevételi számlára és utána már nem csúfoskodik ott a záró főkönyviben. Hirtelen ez jutott eszembe Big Grin
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Értem, köszönöm, én azért a GT-t továbbra is egyeztetem mert így biztos hogy minden keresztbe hosszába egyezik, ugyanis van egy táblázatom, ebbe beírom a nyitó és záró gt-t a hónapban, aztán naponta beírom a zárásokat egy táblázatba, ennek vannak külön rovatai áfa kulcsonként, és így tudom egyeztetni a főkönyvvel is minden hónapban hogy jól könyveltem-e megfelelő áfa kulcsra. Na mindegy, így ez a hónapom el fog térni, de legalább tudom mostmár a menetét, hogy ez ilyen egyszerű. Köszi a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A GT-vel túl sokat nem foglalkozunk...,mivel van ahol hetente elő fordul a téves beütés.Év végén amikor as pt gépet lezáratjuk
akkor nézem meg,nagyságrendileg,a főkönyvvel.Havonta inkább a zárás számot nézem,meg van-e mind.Ha nincs,visítok és a másolatot kiszedetem.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
megmondom őszintén én a GT-vel nem foglalkozok, de tény ha ellenőrzöd ez most gondot fog okozni! én visszadobnám a pénztárgépesnek a labdát, vannak ilyenek, hogy azonnali sztorno (utolsó tétel), rész-sztorno (ez lehet talán a korábbi), de azt hiszem csak zárásig lehet belenyúlni (ha már megvolt a napi zárás, nem tehetsz semmit, nem fog stimmelni a GT Confusedac: ). pontosan melyik hogy megy, azt nem tudom, pénztárgépet még csak "távolról" láttam Big Grin
Válasz idézéssel
Szia! Köszi! Ez a nyomi már megvan, viszont van néhány dolog amivel nem látok tisztán:
1 bekönyvelem az adott napi záróról áfa kulcsoknak megfelelően a /rossz/ bevételeket, aztán ugyanerre a napra mínusz előjellel bekönyvelem a kitöltött nyomtatványon szereplő helyesbített összeget, így az áfám és a bevételem jó lesz, ez oké, csakhogy a GT /amit én folyamatosan havonta egyeztetek/ ez nekem e miatt nem fog egyezni ebben a hónapban, ezért gondoltam hogy ezt stornó tételként be kellett volna ütni a pénztárgépbe nem?
Válasz idézéssel
szia! nyomtatvány boltban lehet kapni tömböt, ahol a téves beütést levezeted és korrigálod (pontosabban, aki beüti tölti ki egyből), a rossz nyugtát is hozzá kell tűzni Smile a zárás helyett ezt a sorszámozott bizonylatot könyveled (mármint az adott áfakulcs tekintetében)

üdv!
Válasz idézéssel
Szeretnék segítséget kérni. Kft, élelmiszer kiskereskedelemmel foglalkozik. Két pénztár gépe van, és az egyikben hibásan ütött be egy tételt 4256,. helyett 425600 Ft-ot. Hogyan kell ezt rendbe tenni helyesen, a gépbe stornóval nem ütötték be azon a napon, a pénztárgépes azt mondta nem tudja hogyan kell ezt kezelni, és sajnos én sem. Ez az egyetlen kisboltosom és most először követte el ezt a hibát. Tudna nekem segíteni valaki?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég