A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T1041 helyesbítés, vagy változás
Szia Móni!
Véleményem szerint, ha csak a bizt.idő végét írod be a többi adattal együtt, de a kezdetet nem, akkor nem törlöd a belépését.
Válasz idézéssel
Szia Kati!
Átolvastam a kitöltésit, ha a változásbejelentőt ugyanazokkal az adatokkal most Törlésként beadom akkor minden eddigi adat törlődni fog, tehát akkor a munkavállalót újra februári munkábalépés dátumával jelentenem kell, ugye??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
kérdésem lenne
ha most kért egyik alkalmazottam fiz.nélküli szabit, a táppénze júl 10-én lejárt,azóta nem dolgozik.Visszamenőleg bejelenthetem h a biztosítása szünetel?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Kérdésem lenne, a vállalkozó csütörtök délelőtt telefonált, hogy az egyik alkalmazott munkaviszonya az utolsó nap, péntektől máshol dolgozik. Én gyorsan megcsináltam a 10T1041-est kiléptettem 12-ig dátummal /mert pénteken elutaztam/, délután telefonált hogy mégsem ment el, marad!! :evil: Kérdés: hogy tudom "semmissé" tenni a 1041-es kijelentésének az adatait?? /Egyébként most fogom elolvasni a kitöltésit ilyen irányba, csak hátha valakinek ez már gyarkorlatban jól meg/??

Ugyanaz a nyomtatvány csak "T" jelöléssel ellátva, vagyis törlöd a változásbejelentőt.
Válasz idézéssel
Kérdésem lenne, a vállalkozó csütörtök délelőtt telefonált, hogy az egyik alkalmazott munkaviszonya az utolsó nap, péntektől máshol dolgozik. Én gyorsan megcsináltam a 10T1041-est kiléptettem 12-ig dátummal /mert pénteken elutaztam/, délután telefonált hogy mégsem ment el, marad!! :evil: Kérdés: hogy tudom "semmissé" tenni a 1041-es kijelentésének az adatait?? /Egyébként most fogom elolvasni a kitöltésit ilyen irányba, csak hátha valakinek ez már gyarkorlatban jól meg/??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
ha lejárt a táppénre jogosultsága valakinek, a időarányos szabadságát is kivette, jeleleg nincs keresete, mert nem dolgozik-mütétje volt akkor a jogvviszony szünetel?
ezt jelenteni kell ?
Válasz idézéssel
Zsuzsi!
Ettől ne félj,a jelenléti úgy készült /gondolom/...ez csak egy szám elírása volt az óránál,amikor kitöltötted a 1041-et.
A helyesbítés a bejelentéstől él!...mindenki tévedhet!!!Nem változást jelentesz,helyesbíted!!!!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm Erzsó !
Reménykedtem benne, hogy lehet helyesbíteni, és nem kell a heti + 5 óra bért nekem kifizetni, a figyelmetlenségem miatt.
Bízom benne, hogy az APEH is elfogadja, és nem problémázik, hogy utólag van módosítva. Én igazából az elmúlt 1 hónap miatt félek, hogy visszamenőleg veszem le az órákat.
Válasz idézéssel
Zsu!

Helyesbíted a bejelentést a 1041-en,az órák miatt.
A bevallást meg ha nem küldted el,most jól számfejted és az megy be.Miért lenne szankció?....elnézted a bejelentésnél az órát,na bumm...emberek vagyunk!
A bér meg megegyezik a munkaszerződésben megadott órákkal.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Adjatok tanácsot!
Új dolgozót, akit heti 30 órás munarendben vettek fel, heti 35 órára lett bejelentve a T1041 nyomtatványon. Most 1 hónap után derült ki. Most helyesbíthetem -e a bevallást visszamenőleg, vagy csak változásként tudom a mostani dátummal jelenteni. Ha helyesbítem visszamenőleg az adatot, számíthatok -e valamilyen szankcióra? A 08-as bevallás még nincs elküldve, mert ugye a bérnél nem mindegy, hogy mennyi van számfejtve.
A választ megköszönöm.
Zsuzsizsu
Válasz idézéssel
Szia Verocs!
Köszönöm válaszod, itt mindenki olyan segítőkész....bárcsak ez lenne a való világban is....Smile
Eddig nem így csináltam, igaz mindig piszkálta a csőröm, de javítottam. Köszönöm a megerősítést!!!!
Nagyon jó ez a fórum!!!!A lehető legjobb, ha valaki magára van hagyva 150 ember bér-tb - munkaügy....stb...
Bri
Válasz idézéssel
Szia Brigi!

Amikor eldől, hogy adott hónapban biztosított volt-e az illető, akkor szoktam bejelenteni az adott hónapra a 1041-esen a hónap kezdetétől a hónap végéig. Ha van olyan hónap amikor nem biztosított, akkor nem jelentem.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet, hogy lerágott csont, de sokat segítene ha valaki válaszolni tudna kérdésemre:
- Ha kb egy évre szól a megbízási jogviszonya egy megbízott és kifizető között - ez esetben havonta elbírálás után (mint.bér 30%-a fölött biztosított) kell bejelenteni a T1041-en a biztosítotti státuszt, amennyiben biztosított. A következő hónapban, ha nem lesz biztosított, akkor nem kell tennem bejelentést? Hogy működik, ha havi kifizetés történik - tehát havi elbírálásra azért kerül sor,mert nem egyformán kap díjazást pl: óradíjas kifizetések - ami ugye változik a leadott órák miatt.
Ti hogy csináljátok?
Kérem Segítsen ha tud Valaki....
B.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég