A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kezdő egyéni vállalkozó biztosítási jogviszonya
Köszönöm Nmrozika!
Még telefonálgattam egy sort, de továbbra is ellentmondó véleményeket kaptam.
Mi ketten egyetértünk.
Ha megkapom az állásfoglalást, közkinccsé teszem.
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel
A 1058 kitöltési útmutatója szerint az első variáció, amit Te is írtál....egyéni vállalkozó, de nyilatkozhat jan 31-ig az egész évre, hogy társasként fizet. Szerintem ha nem tett nyilatkozatot jan 31-ig, akkor évközben kezedett egyéni vállalkozásában kell járulékoznia. (egy társas vállakozóm van, aki egyéni is, de Ő előbb volt egyéni, utána lett társas, mindig az egyéni vállalkozásban járulékozott)

Az az egyéni vállalkozó, aki egyben társas vállalkozóként is biztosított, a társas
vállalkozás részére a tárgyév január 31-éig tett nyilatkozata alapján évenként az
adóév egészére választhatja[/b], hogy a tevékenységre jellemző kereset, illetőleg - az
Art. 31. § (2) bekezdésében meghatározott bevallásban tett bejelentés esetén -
legalább a minimálbér után történő járulékfizetési kötelezettséget társas
vállalkozóként teljesíti. E választása alapján az egyéni vállalkozásában, illetőleg a
további tagsági jogviszonyában a Tbj. 31. § (4) bekezdésében említett járulékalap
után kell a járulékot megfizetni.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megköszönöm, ha valakinek volt hasonló esete és megosztja velem a tapasztalatait.
Egyszerűnek tűnik a dolog, de annyira nem egyértelmű.

Egy társasvállalkozás tagjaként biztosított , most októberben egyéni vállalkozóit váltott.
Nem tudom megnyugtató módon elbírálni, melyik lesz a főállása, ahonnan a járulékot kell fizetni.
A Tbj. 31.§. (6) rendelkezik az egyéni váll. járulékkötelezettségéről.
Főszabályként egyéni váll.ként lesz főállású. De! Jan.31-ig nyilatkozhat a társaság részére, hogy azt tekinti főmunkahelyének, és onnan fizetik a járulékot. Ez a választása egész évre szól.

Nem tudom kiérteni belőle, hogy aki év közben lesz kezdő egyéni váll. és addig is társasváll.ként volt biztositott, vajon év közben is élhet-e a választás jogával?
Én úgy értelmeztem, hogy nem, mivel egyértelműen a jan.31-et említi és csak egész évre választhat.
Úgy gondoltam, akkor pedig EV-ként fizeti a járulékokat.
Felhivtam az itteni apehot, azt mondták, hogy év közben is választhat.
Gondoltam a következő nap is telefonálok, más ül a vonal végén, mégis megnyugtatóbb, ha legalább két egybehangzó válasz van.
Nem úgy volt.
Azt mondta a hölgy, teljesen egyértelmű, hogy nem választhat, főállású egyéni váll. lesz.
Eddig 1: 1.
Gondoltam felhívom valamelyik budapesti apehot, és aztán döntésre viszem a dolgot.
Nem úgy lett.
Azt mondta a tb-s tudor ügyintéző, hogy teljesen egyértelmű, hogy társasvállalkozóként lesz főállású.
Tisztelettel megkérdezem, hogy Valakinek volt-e ilyen esete és melyik lett a jó megoldás?
Nagyon köszönöm, ha valaki megosztja velem tapasztalait.
Meg fogom kérni állásfoglalásban is, de most a T1041-eket arra a megoldásra adnám be, amit nagy valószínűséggel nem kell majd korrigálni.
Julcsi
Julcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég