A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíj
Era!
Már nem tudsz újra összeszámoltatni,ez megszünt.Adja be a nyugdíjigényét a 40 éveshez,a nyugdijba menés időpontjához írjátok,hogy a szolgálati időtől függ.Aztán ha ez megvan,pontosan megtudjátok mikor van meg a 40 év, lehet beadni dátummal az igényt,amikor már a munkaviszony vége is tudott.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

38 év munkaviszonnyal 57 éves nő elment "korengedményes nyugdíjba" pár évvel ezelőtt, ezt változott át előrehozott öregségi nyugdíjba, mikor 59 éves lett... közben jött a tv. a nők 40 évéről, meg a korhatár alatti dolgokról. Újra munkába állt, most már megvan +2 év munkaviszonya, így meglenne a 40 éve.
Ilyenkor újra össze kellene számoltatni az éveket, és jogosult lenne a nők 40 éves nyugdíjára? Mert a valódi öregségi nyugdíjáig még hátra van 3 év.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagyon köszönöm az infót, elég nehéz eldönteni, hogy is vegye ki, ugyanis meg is szűnik december 31 dátummal. Adó szempontjából jobban jár ha kivétként veszi ki, aztán meddig kapja vissza tényleg a befizetett nyugdíjbiztosítás összeget az már más lapra tartozik.
Válasz idézéssel
Zsóka!

Tökéletesen jól gondolod.Nem is erre gondoltam.Beugratós volt a kérdésem,a kiegészitő Kata-s /nyugdíj mellett,40 évvel/ mit kereshet? nincs könyvelés,csak a pénzt veszik ki. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzso, szerintem a KATA-s nál a 81.300.-Ft-os alap , mert ha valamiért jövedelem igzaolást kér a NAV-tól akkor ez az alap, vagy rosszul gondolom?
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Pötyi!

A betöltött korhatáron túl kiegészítő tevékenységű vállalkozó esetében nincs korlát, de az mindenképpen meggondolandó, hogy a kivét után befizetett járulék összegét a 0,5 %-os nyugdíjnöveléssel éppen húsz év leforgása alatt kapja vissza (ha van annyi futamideje) ...

Meg kell nézni, hogy nem jobb-e osztalékágon kezelni az összeget, ha mindenáron ki akarja venni a vállalkozásból.
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Lányok!

És mi van a KATA-s vállalkozókkal? Ott mi számít keresetnek kiegészítőnél??? Csak hangosan gondolkodom./
Válasz idézéssel
Zsóka, a teljes öregkori nyugdijasnál, aki már betöltötte a rá irányadó korhatárt, nincs korlát, de a korhatár előtti , még a 4o évvel is elment nyugdijas is csak a min.bér másfélszeresét keresheti, mert valóban elveszti a nyugdijat. Pl aki 52-ben született és 4o év munkaviszony után elment, és dolgozik vagy egyéni vállalkozó, ő még nem igazán öregségi nyugdijas, majd csak ha
betölti azt az időt, azt hiszem náluk most 62,5 év.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
Köszönöm az infót, sehol nem olvasok nyugdíj melletti vállalkozási kivét plafonról, inkább megpróbálom felhívni Őket.
Nem hiányozna ha elveszítené a nyugdíját meg még fizetne is egy csomó pénzt.
Válasz idézéssel
A korhatár előtti ellátásokra vonatkozik:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.onyf.hu/index.php?module=news&action=show&nid=11555">http://www.onyf.hu/index.php?module=new ... &nid=11555</a><!-- m -->

3. bekezdés.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Emlékezetem szerint a minimálbér 1,5-szeresénél több nem lehet, mert akkor elveszti a nyugdíját (vissza kell fizetni).
Azért nézzél utána, hátha mégis tévedek.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Nagyon köszi!
Nem találok én sem korlátra vonatkozó szabályt, de azért mielőtt befizeti, lehet megkérdem az illetékeseket, mert sok pénz ahhoz, hogy felesleges legyen.
Válasz idézéssel
Szia Pötyi,

próbáltam kutakodni, de sehol nem találtam felső korlátra vonatkozó feltételt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó, szeretné kérni a 0.5%-os nyugdíjemelést, van ennek valami felső határa, vagy ha befizeti a szükséges járulékokat akkor kérheti, mert nincs plafon?
A vállalkozói kivét kb 5.000.000 ft lenne és ez után fizetné be a szükséges nyugdíjjárulékot, van felső korlát akkor természetesen nem fizetné be a magas összeget.
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nyugdíjba kell küldenem egy munkavállalót, aki 4 órában nálunk dolgozik, 4 órában pedig van egy uniós állása.
Öregségi nyugdíjas lenne. 1951.11.15-i születésű.

A nyugdíjat a születésnapjától kell igényelni?
Akkor 14-e az utolsó munkanapja?

A K02-es nyomtatványon kell igényelni?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Ilyen szempontból nem néztem, mert akinek intéztem, mindenkinek volt saját kódja (is) és nem próbáltam az én meghatalmazotti kódommal.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Rozika, hálás köszönetem. Confusedax:
Magamtól erre nem jöttem volna rá.
Ha pedig ügyfél szeretné tudni, csak az ő ügyfélkapus belépőjével lehet ahogy néztem az Onyf oldalán. Tehát én nem tudom kitölteni és benyújtani helyette mint régen a papíralapúnál...
Válasz idézéssel
Az ONYF honlapján az ADATEGYEZTETÉS ikont válaszd (ne az ügyfélkapus belépést) ....az ÁNYK-n keresztül lehet kitölteni majd a "Kérelem a nyugdíjbiztosítási hatósági nyilvántartásban szereplő adatok egyeztetésére"....(én augusztusban nyújtottam be)
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Sziasztok,

tudnátok segíteni?
Ügyfélkaput használva hol és hogyan lehet a szolgálati időt lekérni, megkérni?
Régen volt a kézzel kitöltendő Szolgálati idő kérelem ONYF.3515-271/A. Az onyf.hu-t nézegetve ilyen sorszámot nem találok már....

Köszönöm szépen
Válasz idézéssel
Zsóka!
Én is hallottam ilyet,de az T. vállalkozó volt.Ő nem fizette maga után...
Jogilag nem lehetne az alkalmazottaknál... :oops:
Válasz idézéssel
Kösz Erzso, valaki mondta,hogy neki amiatt csökkentették állitolag a nyugdij összegét, hogy a cég ahol dolgozott, már évek óta nem fizette be a levont járulékokat.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
A dolgozó nem felel a cég vagyoni helyzetéért.Semmit nem vonnak le tőle,a NYENYI-t bekérik,abban a bevallott összeg
fog szerepelni....az számít... :!:
Válasz idézéssel
Sziasztok, a kérdésem a következő lenne, felszámolódik egy kft, melynek egyik dolgozója most menne nyugdíjba, de a cég már nem fizeti és nem is tudja fizetni a járulékokat, a dolgozónál ezt a nyugdíj számításnál ugye nem veszik figyelembe? vagyis ennyivel csökkentik a nyugdíj összegét?
Zsóka
Válasz idézéssel
Évi!

Sajnos a kedvezményes nyugdíjakra nem vonatkozik a megvásárlási lehetőség./nők 40 éves.stb../
Futottam egy kört,de nem ment....,44 évvel 4 kiesett,tudtam lépni. :oops:
Válasz idézéssel
Kedves Erzsó és Gondos!

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólást. Úgy tűnik, hogy nincs semmi esély ezek szerint. Egyébként a 34 év , az már ténylegesen elismert szolgálati idő, ezt még a rokkantsági nyugdíj megállapítása előtt hivatalosan leigazolta a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság.
Létezik még a szolgálati idő megvásárlási lehetőség? Most hirtelen ez jutott még eszembe. Ha más megoldás nem létezik,és van rá még lehetőség, akkor így tudnánk segíteni rajta. Ha jól kalkulálok, mivel 1957-ben született édesanyám, akkor 2019-ben kérheti az előrehozott nyugdíj megállapítását, amihez 37 év szükséges. Tudom, hogy ez még nagyon messze van, de szerintem , ha a szeretteink " jövője" lebeg a szemünk előtt, akkor minden követ meg kell mozgatni.
Még egyszer köszönöm a segítségeteket. Jó tudni, hogy vannak még empatikus emberek!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég