A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíj
30? áá, már hamarabb! :twisted:
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Bár ugye ez sem szentírás, az elkövetkező 30 évben még simán kivehetik.
Válasz idézéssel
1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról IV. Fejezet tartalmazza a szolgálati időt, eszerint - bár nincs a hatályosban nevesítve- a 37§.(4) A biztosítással járó jogviszony 1998. január 1. napját megelőző időtartamát az 1997. december 31-én hatályos jogszabályok alapján kell szolgálati időként figyelembe venni.

A kutya a kiemelt részben van elásva, tehát a többiek véleményét így megtámasztva Smile -igen beleszámít :oops:
Válasz idézéssel
Szerintem Igen!
A 40 éves munkaviszonyba is beleszámít! csak a tanuló idő esik ki.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Tudtommal beleszámít.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítenétek nekem s.o.s: a szolgálati időbe beleszámít a gyeden, gyesen töltött idő?
Még az átlépéshez vacilálok, és már csak 2 napom van.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Én is egyéni vállalkozóként megyek / mennék/ nyugdijba, nem kell leadni a vállalkozóit, mert attól a naptól kezdve, hogy nyugdijas vagy átnevezeik kieg.tev-t folytató EV-nek. Az Apeh bocsánat NAV-nak én kitöltettem egy vált.bejelentőt, hogy nyugdij mellett végzem a tevékenységet, de hibásnak írja ki, úgy mint tavaly a programjuk nem ismeri fel a szmokat, jelen esetben a 2011.-t.
Miután nekem már meg van a szolgálati időm, így reggel kitöltöttem a kérelmet az Onyf felé és elektronikusan elküldtem,sőt a december 1058-t is elküldtem már.
Ugyhogy most várok, hogy mi lesz, és dolgozom tovább.
Zsóka
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:"A fenti idézetet mi úgy értelmeztük, hogy aki most egyéni vállalkozó az nem mehet nyugdíjba csak, ha megszünteti a vállalkozását. De lehet , hogy csak mi értjük félre és örülnék, ha így lenne, ugyan is több EVnk is van aki így szeretne nyugdíjba menni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
"

Sziasztok!
Értelmezésem szerint attól a naptól amikor a nugdíjat megállapítják, már kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó, tehát nem tartozik az 5§ 1) e) bekezdés alá:

"e) a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó,"
Ugyanez vonatkozhat a társas vállalkozókra is.

üdv.
Kati
Válasz idézéssel
"A hivatkozott, 2011. január 1-jétől hatályos rendelkezés szerint öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll"

Sziasztok!

Először is Nagyon Boldog Új Évet Kívánok minden kedves Fórum társnak!

És csapjunk egyből a lecsóba. :lol:
A fenti idézetet mi úgy értelmeztük, hogy aki most egyéni vállalkozó az nem mehet nyugdíjba csak, ha megszünteti a vállalkozását. De lehet , hogy csak mi értjük félre és örülnék, ha így lenne, ugyan is több EVnk is van aki így szeretne nyugdíjba menni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
KÖZLEMÉNY a nők kedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőségéről

Az egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2010. évi CLXX. törvény - kihirdetve a Magyar Közlöny 2010. december 30-ai 200. számában - 1. §-a a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) 18. §-át (2a)-(2d) bekezdéssel egészítette ki.


A hivatkozott, 2011. január 1-jétől hatályos rendelkezés szerint öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

Jogosultsági időnek minősül

* a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint
* a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel megállapított ápolási díjban

eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.

Kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszony, például: a munkaviszony, a közalkalmazotti jogviszony, a közszolgálati jogviszony, a kormánytisztviselői jogviszony, a bírósági és ügyészségi szolgálati jogviszony, a megbízási jogviszony, a választott tisztségviselői jogviszony, a vállalkozás jellegű jogviszonyban töltött idő, a bedolgozói jogviszony, a szövetkezeti tag munkaviszony jellegű munkavégzésre irányuló jogviszonya, az egyéni és társas vállalkozói jogviszony, a segítő családtagi jogviszony, az őstermelői jogviszony, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjaként, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagjaként, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katonaként, a hivatásos nevelőszülői jogviszonyban eltöltött idő.

Az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a harminckét évet. Olyan nő esetén pedig, akinek a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel ápolási díjat állapítottak meg, a harminc évet.

Az előírt jogosultsági idő - ha a jogosult a saját háztartásában öt gyermeket nevelt - egy évvel, minden további gyermek esetén további egy-egy évvel, de összesen legfeljebb hét évvel csökken.

[Saját háztartásban nevelt gyermeknek azt a vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermeket kell tekinteni, aki a jogosulttal életvitelszerűen együtt élt és annak gondozásából rendszeres jelleggel legfeljebb csak napközbeni időszakra került ki, vagy megfelelt a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 12. § (2) bekezdése szerinti feltételeknek (azaz családi pótlékra jogosultság szempontjából figyelembe vehető gyermeknek minősült).]

Az érintettek az igényérvényesítést elősegítő, részletesebb felvilágosításért bármely nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz fordulhatnak. Az igényt azonban a lakóhely szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz, az erre a célra rendszeresített formanyomtatványon (K02 vagy K03 számú űrlapon) kell személyesen, postai vagy elektronikus úton előterjeszteni.

Budapest, 2010. december 31.

Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság

2010-12-31 08:38
Válasz idézéssel
Íme a közlöny valaki segíthetne értelmezni,táppénz,passzív táppénz beleszámít?
Köszi Boldog újévet mindenkinekTongueirko
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
Ma jelent meg a 200. Magyar Közlönyben:
2010. évi CLXX. törvény
egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Szia János, köszi a választ, a szolg. időm már meg van, és pont 4o egész év és 28o napom van, dec. 3l-én.
Ugyhogy nagyon szeretnék már leszállni a "gályáról", persze ez a nyugdij összegétől függ.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Nem láttam még közlönyben...

Addig, míg megjelenik, az előző hozzászólásomban megadott linken küldd be a szolgálati idő megállapítási kérelmedet, azt 30 napon belül intézik. Mire kijön a közlönyben, már tudod mihez tartani magad...

Tudomásom szerint (az előzetes információk alapján) ha az eddigi 44 évedből 34 járulékfizetéssel fedezett, akkor a két gyermekedre 6 év neveléssel töltött idő a jogosultság megszerzéséhez beszámít. A szakmai tanulási időt nem veszik itt figyelembe, de a nyugdíj összegének megállapításánál már az is része a szorzónak...

Ez most esély lehet Neked is, hogy leszállj a "gályáról" és beevezz a nyugalmasabb vizekre... :wink:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyáltalán megjelent már valahol, hogy 4o év szolg. idővel a nők elmehetnek nyugdijba? Állítolag 20-án fogadták el, az összes közlönyt végignéztem, de nem találom és az Onyf-en sincs fennt még, pedig soron kivűli tájékoztatást igértek.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Doska!

Próbáld meg ezt a linket: <!-- m --><a class="postlink" href="https://e-ugyintezes.onyf.hu/navigate/ukapunelkulframe.asp">https://e-ugyintezes.onyf.hu/navigate/u ... lframe.asp</a><!-- m -->

Keresd a K01 nyomtatványt. Kitöltheted kézzel is, de számítógéppel is jól megy a dolog, s akkor ügyfélkapun keresztül is be lehet küldeni. Tapasztalatom szerint pompásan működik a rendszer...

Annyi volt a változás a témában, hogy most már nemcsak az utolsó 10 évben kérhető, hanem bármikor...
Pontosan tartják az ügyintézési határidőt, ha az ügyfél minden szükséges adatot megadott és nem kell hiánypótlás.

Egyébként a többi itt található nyomtatvánnyal is érdemes elektronikusan intézni a dolgokat, ha már összebarátkoztunk az ügyfélkapuval... :wink:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A szolgálati idő elismerését, a 3515-271/A nyomtatványon kell-e beküldeni. Nem tudjuk mennyi éve van, és ezért küldenénk.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
......és aki rokkant nyugdíjban van,arra mi vonatkozik? A megszületett,de eltemetett gyermek sem számít,ugye?
Cirmi
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Aki felsőfokú tanulmányait nappali tagozaton végezte, annak is miért kell szívnia , ki érti ezt??
Válasz idézéssel
Szia Éva,

Igen, így van. Minimum 32 év szolgálati idő kell hozzá, maximum 8 évet lehet gyermekekkel "kiváltani" (akinek 5 gyermeke van, annak is csak 8 évet tudnak be ilyen címen). Nem számítanak a felsőfokú tanulmányok, és az esetlegesen álláskeresési támogatásban töltött idő sem.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek annak a nőnek, akinek nem született gyermeke, annak 40 év munkaviszonnyal kell rendelkeznie ahhoz, hogy nyugdíjra jogosult legyen? Ez a büntetés annak, aki nem szült? Azt nem kellene vizsgálni, hogy miért nem szült, mert ha egészségügyi probléma miatt, akkor ez kétszeres büntetés, mivel az élettől nem kapta meg, ami egy nőnek a legfontosbb, hogy anya legyen, és ezért büntetésből 40 évet kell dolgoznia? Szerintetek igazságos ez így? Vagy valamit nem jól értelmeztem? Olvastam olyat, hogy min. 32 év munkaviszony esetén már jár a nyugdíj, de csak akkor, ha 3 gyermeke van/8 év/ így jön össze a 40 év.

Köszi válaszaitokat!
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég