A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vonalkód a saját terméken
zsemle Írta:egyik partnerem vonalkódot akar alkalmazni a saját termékein. GLN, VPID számmal már rendelkezik, a GS1 nevű szolgáltató 15000,-Ft+ÁFA
A vonalkódot az használhat, aki regisztrál és fizet a GS1 MAGYARORSZÁG Kiemelkedően Közhasznú Nonprofit Zrt. cégnél.
1. A GS1 rendszerhez történő csatlakozás díja: Egyszeri nyilvántartásba vétel és folyamatos törzsadat karbantartás 25 000 Ft

2. A GS1 rendszer éves felhasználási (licenc-) díja árbevételi kategóriánként: az Üzletszabályzat
3.§ (6) bekezdés 1. pontja szerint, az éves beszámoló vagy más, bevételt igazoló okirat alapján
1. kategória: 0 - 50 MFt 17 000 Ft/év
2. kategória: 50 - 500 MFt 27 000 Ft/év
3. kategória: 500 - 2,5 MrdFt 90 000 Ft/év
4. kategória: 2,5 - 12,5 MrdFt 170 000 Ft/év
5. kategória:12,5 MrdFt felett 330 000 Ft/év
3
10. A GS1 rendszerben használt azonosító számok , cégprefixek és GS1 prefixek regisztrációs és éves
felhasználási (licenc-) díjai:
3a. Számtartomány (cégprefix) regisztrációs díja GS1 azonosító számok képzéséhez:
Cégprefix (10 jegyő) 15 000 Ft

Tehát minimális esetben 25+15+17 , azaz 57 ezer ft +áfa
A vonalkódot mindenki úgy állítja elő, ahogy akarja. Például:
http://www.terryburton.co.uk/barcodewriter/generator/
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
Valahol regisztráltatnia kell,mert ha valami gond van,a terméket az alapján keresik vissza....Kereskedelmi Főfelügyelőség/
De szerintem megcsinálhatja,valami segédprogrammal...ami hitelesített.

Az EAN-13 vonalkódot kereskedelmi forgalomban használják, számos szoftver, köztük a CorelDRAW is lehetőséget kínál a vonalkód készítésére.

Fontos azonban tudni, hogy ezen vonalkódok olyan szabvány szerint készülnek, amelyek lehetővé teszik, hogy a vonalkód alapján az eredetileg igénylő céget vissza lehessen keresni (gondoljunk csak arra, mennyire hasznos ez egy élelmiszer esetén). Emiatt a vonalkódot csak előzetes cégregisztráció és vonalkód-tartomány igénylés után lehet hivatalosan generálni! Ennek lépéseit és a vonalkód elkészítésének fontos lépéseit olvashatja lentebb.

A lenti írás a GS1 Magyarország Kht. - mint a vonalkód-tartományok és a regisztráció elvégzésére jogosult hivatalos szervezet információi alapján készült. EAN-13 vonalkódok készítése előtt - amennyiben még nincs szerződésük a fenti céggel, javasoljuk, hogy lépjenek kapcsolatba velük a szükséges regisztrációk elvégzése érdekében! (<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gs1hu.org">www.gs1hu.org</a><!-- w -->).
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Na, akkor harmadszor is nekifutok!

Sziasztok,

egyik partnerem vonalkódot akar alkalmazni a saját termékein. GLN, VPID számmal már rendelkezik, a GS1 nevű szolgáltató 15000,-Ft+ÁFA összegért előállítaná a vonalkódrendszerét, amit saját (mármint a vállalkozó) bevallása szerint ő is meg tudna csinálni.

Kérdésem: kötelező-e a szolgáltatót igénybe venni, vagy ő is megteheti (nagy informatikai tudással rendelkezik, tehát ezen nem múlik)?

Akinek van/volt ilyene, kérem dobjon mentőövet egy szegény fuldoklónak!

Előre is köszönöm, üdv. mindenkinek: zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Csak próba, mert valami miatt mindig visszadob.
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég