A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pultos értékesítés kellékei
micimackó Írta:Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Csak még annyit, hogy szerintem meg kell a nyugtatömb is, mert pl. áram kimaradás esetén mihez kezd az eladó?

Üdv,

Micimackó

Így teljes, igen kell nyugta számlatömb és kell szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása is, mivel ezek ugye azok, a többi felsoroltakon kívül.
Az üzletben jól látható helyen ezenkívül kell a felügyeleti szervekről tájékoztatás, kihez fordulhat panaszaival a vásárló, így itt értelemszerű a panaszkönyv, ellenőrzési jegyzőkönyv, akkor ne feledkezzünk meg arról, hogy az érték FT-ban értendő szöveg a ptgép közelében. Kapásból ennyi még, de lehet más is ami most nem jutott eszembe Smile

Üdv. és további szép napos időt: catking
Válasz idézéssel
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Csak még annyit, hogy szerintem meg kell a nyugtatömb is, mert pl. áram kimaradás esetén mihez kezd az eladó?

Üdv,

Micimackó
Válasz idézéssel
Catking!

Én is így gondoltam.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:Szerintetek nagykereskedelmi cégnél, ha magánszemélyt is kiszolgálnak kell pénztárgép? Számlát állítanak ki a vevőnek, de a név helyett lakossági értékesítés van!

Szia Tamás!

Szerintem, ha a 46.2-46.7 TEÁOR-ba tartozik a tevékenysége -igen.
A 24/1995 PM rendelet 1.sz mellékletében így van megfogalmazva:
3. § (1) Nyugtaadási kötelezettségüket kizárólag pénztárgéppel, taxaméterrel teljesíthetik az 1. számú melléklet szerinti adóalanyok

.......) a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 46.2-46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a részben vagy egészben készpénzzel vagy készpénz-helyettesítő eszközzel történő kiskereskedelmi értékesítésük tekintetében.

Az áfa tv 166 §-t ugyan kiemeli, de ehhez a vevő adatainál véleményem szerint nem elég az hogy lakossági értékesítés.

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Szerintetek nagykereskedelmi cégnél, ha magánszemélyt is kiszolgálnak kell pénztárgép? Számlát állítanak ki a vevőnek, de a név helyett lakossági értékesítés van!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bodza Írta:Marika nekem olyan sincs, még senki nem kereste rajtam. Nem is ismerem ezt a tömböt. Üdv. Bodza
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Szerintem ennek csak ott lenne jelentősége, ahol pénztárosok váltják egymást, a pénztárgépet meg naponta egyszer zárjuk "Z" zárással, könyvelni viszont szerintem is a zárást könyveljük, ahogy írtad Bodza.

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Marika nekem olyan sincs, még senki nem kereste rajtam. Nem is ismerem ezt a tömböt. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Bodza Írta:Ha egyéni vállalkozóról van szó, nem kell pénztárjelentés, én a napi zárásokról könyvelek. Üdv. Bodza

Szerintem kell, nem a számviteli törvény szerintire gondoltam, hanem a B.kisker 104 tömbre.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Még elfelejtettem, számlatömbnek is kell lenni, jelenléti ív pedig csak az alkalmazottnak kötelező. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Ha egyéni vállalkozóról van szó, nem kell pénztárjelentés, én a napi zárásokról könyvelek. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Annak, amit Marika ír, az a neve, hogy pénztárgép napi bevételeinek módosító tételei. Nyomtatványboltban lehet kapni. És fontos, hogy a rossz blokkot meg kell tartani, mert hozzá kell tűzni ehhez a nyomihoz.
Válasz idézéssel
Nem nyugta, hanem pénztárgép, és hozzá pénztárjelentés a napi záráshoz + van valami forma tömb, ha rosszul van beütve valami a pénztárgépbe akkor azon lehet jegyzőkönyvezni. Mondjuk 1000 helyett 1 milliót üt be.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Tudtok e segíteni abban, hogy pulton való értékesítéshez milyen kellékek szükségesek? Értem ezalatt nyugta, számlatömb, pénztárgép, jelenléti ív, stb.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,

Micimackó
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég