A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamatkedvezmény utáni adó
Köszönöm a segítséget, így már azért érthetőbb.  Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Hello!
Itt elég jól leírják

https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Ig..._sz_OQCZR6
Válasz idézéssel
Kamatkedvezményből származó jövedelem akkor keletkezik, ha a kifizető a kölcsönre nem számítja fel legalább a jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének megfelelő kamatot. A kamatkedvezményből származó jövedelem az előbbi mértékkel kiszámított kamatnak az a része, amely meghaladja az adott követelés után a kölcsön nyújtójának ténylegesen fizetett kamatot.  A kamatkedvezményből származó jövedelem után a kifizetőnek a kamatkedvezmény 1,18-szorosa után 15 % SZJA-t és 19,5 % EHO-t kell fizetnie. Az adót és az ehót adóévenként, az adóév utolsó napjára - ha a követelés az adóévben megszűnt, akkor a megszűnés napjára - kell megállapítania és a kötelezettség hónapját követő hónap 12-éig kell megfizetnie, illetve eddig kell a 08-as nyomtatványon bevallani.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem lakáscélú. 
És kamatmentesnél mi után fizet a kifizető szja+eho( jövőre meg szocho)?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Hello!
Vannak kivételek a lakáscélú meg munkabérelőlegnél nincs fizetni valo,ha meg van nem a magánszemély fizeti hanem aki adja szja+eho az idén...
Válasz idézéssel
Lakáscélú?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget kérnék kamatkedvezményben. Nem volt még ilyen és kicsit nehezen akarom megérteni.  Big Grin

A munkáltató kölcsönt ad,(szerződéssel) kamatmentesen, akkor mi a teendő, mit kell fizetni?

A meg nem fizetett kamat után keletkezik jövedelme a magánszemélynek, a társaságnál meg megjelenik adóalap növelő tételként? 

Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia!

Jelen esetben én a 1208- A-t választanám.

Tercsi
Válasz idézéssel
Tercsi!

A kamatkedvezmény kifizetőtől származik. Szerintem ebben az esetben az EHO-t a kifizető fizeti. Csak azért nem lehet levonni az EHO-t és az SZJA-t, mert már kilépett!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Én úgy tudom, hogy amennyiben a jövedelem nem kifizetőtől származik,vagy az EHO levonására nincs lehetőség, az EHO-t a magánszemély fizeti meg. Adóelőleg fizetésére nem kötelezett magánszemély a százalékos mértékű EHO-t, az SZJA bevallásában állapítja és fizeti meg.
Azért még mások véleményét is kérjed!

Üdv.: Tercsi
Válasz idézéssel
Tercsi!

A kamatkedvezmény személyhez köthető, nem a 1208M-s lapon, a dolgozónál vallom be a kamatkedvezményt és az EHO-t? Természetesen levont szja nem lesz, mert nem volt miből levonni. A kamatkedvezményen azt értem, hogy a jegybanki alapkamat + 5% alatti kamattal kapott kölcsönt a dolgozó, de már nem ott dolgozik!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tercsi!

Köszönöm! Gondolom a 6. sorba semmit nem írok, ha nem tudtam miből levonni a személyi jövedelemadót?! 12M30-t kap év végén, abban benne lesz a kamatkedvezmény összege, levont szja meg nem lesz feltüntetve.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:Meg tudná valaki mondani, hogy 1208-n hol kell bejelölni a kamatkedvezményből származó jövedelmet és annak EHO-ját?

Szia Tamás!

A 1208-A 6.sor, EHO-ja: 14 sor.

Üdv.: Tercsi
Válasz idézéssel
Meg tudná valaki mondani, hogy 1208-n hol kell bejelölni a kamatkedvezményből származó jövedelmet és annak EHO-ját?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Én úgy gondolom, hogy a kamat kézhezvételének napja a juttatás napja, akkor kell adózni. Ha ez egy összegben márciusban történik, akkor március a kamatkedvezmény napja és az adófizetési kötelezettségé is. Így nem kell szétbontogatni, és a 3% után kell fizetni. Az eho alapja a félszuperbruttó, tehát az adó alap*1,19*0,27.
Én legalábbis kapásból ezt mondom.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Az szeretném megtudni, hogy a kamatkedvezmény utáni adót mikor kell levonni? 2011.júliusában lett hitel adva és 2012. márciusában jár le! Sajnos a jegybanki + 2% kamat lett megállapítva!Ugye jól tudom, hogy meg kell bontanom 2011-re és 2012-re? A 3% (5 és 2 % különbözete) kamat összegét fel kell szorozni 1,19-el, majd 16% szem.jöv.adót és 27% EHO-t kell kiszámolni. A 27% EHO-nak nem a bruttósított összeg az alapja? Levonni nem tudom,mert már nem tulajdonos, de igazolást azért kap. Gondlom ezt a decemberi jövedelmeknél kellett volna bevallani?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ajaj ! Hát ez csuda kellemetlen, de aláíratva még nem volt ? :lol: Ez csak vicc akart lenni, tudom, hogy mit érezhetsz, hétfőre nekem is már taggyűlésre vittek volna egy beszámolót, külföldi tulaj, könyvvizsgálói záradék, x példány, alapítói határozat, lefordítva németre és du. derült ki, hogy javítunk, úgy hogy holnap sem a virágaimban és a kis unokámban fogok gyönyörködni.

De hát ilyen az élet, persze ha hagyjuk, hogy ilyen legyen.

Jobb munkát Neked is

Szia
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi!

Jól megsz..tam Tongue ! Mindenem kész volt kötve fűzve. Elő kellett írnom még egy kis kamatbevételt, aztán innen a jóváhagyott osztalékig minden változott. Írtam át mindent. :oops:

Klári
Válasz idézéssel
Klárikám !

A kérdéses §-t megállapította a 2003.XCI.tv. 34 §-a, hatályos 2004.01.01.-től, ezt követően megszerzett jövedelmekre kell alkalmazni.
Forrás: Complex CD jogtár

Jó munkát

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Klárikám !

A kérdéses §-t megállapította a 2003.XCI.tv. 34 §-a, hatályos 2004.01.01.-től, ezt követően megszerzett jövedelmekre kell alkalmazni.
Forrás: Complex CD jogtár

Jó munkát

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Mónika!

Na akkor alkothatok bele (szerződéstől kamatelőírásig) a kész beszámolóba Cry , mert hogy ezt elfelejtettem :oops:

Klári
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Egyik cégünk lakásépítésre kölcsönt nyújtott. Beleütköztem a kamatkedvezmény adójába. Nem találom, hogy mikortól hatályos az Szja. 72.§.(1). ami arról szól, hogy akkor van bünti, ha a kamat nem éri el a mindenkori jegybanki + 5 %-ot..

Klári
A 2004-es ADÓ HVG-ben találtam meg mint változás, de a hatálydátumot nem tudom. (szerintem 2004.01.01-től)
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Egyik cégünk lakásépítésre kölcsönt nyújtott. Beleütköztem a kamatkedvezmény adójába. Nem találom, hogy mikortól hatályos az Szja. 72.§.(1). ami arról szól, hogy akkor van bünti, ha a kamat nem éri el a mindenkori jegybanki + 5 %-ot..

Klári
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég