A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
átalakulás
Szia Mónika!

Változik az adószám, cégbírósági szám is.

Egy komplett zárást kell készíteni a BT-re, 71-es, 65-ös, 01-es, ipa. Könyvvizsgálat zárómérleg tervezettel és véglegessel. Közzétételek.
Mikor az ügyvédhez mentek, szokták kérni a mérleg adatokat, ezért próbálj minél pontosabbat összehozni akkorra.

Aztán a Bt zárómérlegével nyílik a Kft. A jegyzett tőkénél - ha a Bt-ben nincs meg a 3Mft -, lesznek "nehézségek" a mérlegben az előző év miatt.
Kérdezzél, ha elakadsz!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Könyvelek egy BT-nek aki Kft szeretne lenni. Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben. Azt tudom, hogy mindenképpen ügyvéd kell, cégbírósági eljárás...... könyvelési szempontból milyen teendőkre számítsak. Cégjegyzékszám, adószám változatlan marad? /A tulajdonosok nem változnak, székhely,.... minden maradna/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: egyéni vállalkozó átalakulna egyéni céggé, majd kft-vé.
Akinek volt már ilyenje és tudna segíteni, kérem jelezze akár priviben is. Köszönöm.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: egyéni vállalkozó átalakulna egyéni céggé, majd kft-vé.
Akinek volt már ilyenje és tudna segíteni, kérem jelezze akár priviben is. Köszönöm.
Johanna
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári a megnyugtató válaszod.

Anita
Válasz idézéssel
Szia Anita!
Elvileg várható. Gyakorlatban azonban ritka, mivel ilyen esetben azért a könyvvizsgáló nyilatkozatát elfogadják, hiszen az átalakulási vagyonmérleg tervezet aláírását megelőzi egy audit is, ami tapasztalatom szerint egy részletes beszámoló audittal ér fel.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne kérdésem, hogy mennyire várható átfogó ellenőrzés, hogyha egy cég át akar alakulni?

Köszönöm:
Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt már tudom, hogy ha egy cég átalakul, akkor a megszűnő céget le kell zárni, közzétenni, stb, mint rendesen. Viszont az újonnan létrejött cégnek mi lesz a beszámolási időszaka? Konkrétan: szeptember 7-vel jegyezték be az új céget, akkor neki beszámolási időszak szept. 7 - dec. 31 lesz. Mi lesz a nyitóm? A megszűnő cég zárója? Nulláról nyilván nem indulhat, mert az APEH sem kezeli külön. Ezzel a főkönyvi résszel nem igazán vagyok tisztában :roll:
Köszönöm, ha valaki tud segíteni!
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Erikám!
Töltsd le a Bt. beszámolóját, akkor tisztábban fogsz látni. Ha a hitel+tagi azért van mert egy kihasználatlan vélhetően értékes gép van a tulajdonában nem biztos, hogy a ST negatív. Feltétlenül faggasd ki a Kft vezírt, a gépet akarja mert neki van rá üzlete, vagy csak az elhatárolt veszteséget, ami nem is biztos, hogy el van teljes egészében határolva. Gondolj az elhatárolási szabályok folytonos változására.

Válasz idézéssel
És mennyiben más, ha a Kft. megvásárolja a Bt-t. Most még megkérdeztem pontosan, és annyit tudtam meg, hogy a Bt 5 éve nem működik, nincs vagyona, csak a 6.000.000 tagi kölcsön, ebből következik szerintem, hogy a Bt saját tőkéje tuti negatív. A Kft nagyon nyereséges. Egyáltalán melyik a költségkímélőbb? Beolvadás, vagy cégvásárlás?
Erika
Válasz idézéssel
Csak kiegészítés a könyvvizsgálóhoz!
Egy kell, aki nem a Kft könyvvizsgálója, így értendő a független. Neki kell mindkét vagyonmérleg (leltár) tervezetet, valamint a vagyonmérleget(leltárt) auditálni. A továbbakban évekig nem lehet megbízni a Kft. könyvvizsgálatával.

Válasz idézéssel
Egy könyvvizsgáló elegendő.
A tagi kölcsön nem vész el legfeljebb a tulajdonos változáskor átváltozik másmilyen kölcsönné, és mint egyéb kötelezettség jelenik meg. Emiatt is jó, mint Klári írta, ügyvéd előtt rendezni a dolgot.
Amennyiben a beolvadás mellett teszitek le a voksot, mindenképpen célszerű megkeresni az átalakulást auditáló könyvvizsgálót, és megbeszélni vele a dolgokat.
Esetleg, ha a bt saját tőkéje időközben negatívvá vált volna, és a kft is minimum saját tőkével rendelkezik, további bonyodalmak forrása lehet, ami befolyásolhatja a tagi kölcsön egy részének visszafizetését.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

És mindkét cégnek kell külön független könyvvizsgáló?
A bejövő tagi kölcsönt a Kft szeretné kifizetni a beolvadó Bt. tulajnak, hiszen neki megszűnik a jogviszonya.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
A beolvadás esetét jó értelmezed és én is azt ajánlanám! Mindkét cégnek kell azonban átalakulási vagyontervet és mérleget, valamint végleges vagyonmérleget készíteni + független könyvvizsgáló. Az más lapra tartozik, hogy a Kft könyveit csak viruálisan kell zárni és a bejegyzés napjával a Bt vagyonmérlegét nyitó mérleggel szemben beemelni. Problémát okoz azonban a bejövő tagi kölcsön kérdése, és a Kft új JT-n belüli tulajdoni arányok. Ezt előre, ügyvéd előtt, írásban kell tisztázni.

Válasz idézéssel
Van egy Kft, amelyet én könyvelek és van egy Bt, amelyet más könyvel. Ez a Bt nem működik, hitelt vett fel valamilyen berendezésekre, de nem jött össze az üzlet és a tulaj úgy tudta fizetni a hitelt, hogy folyton tagi kölcsönt adott a cégbe. Na most így 6 MFt benne a tagi kölcsön.
A Kft ügyvezetője szeretett volna meginformálni, hogy mi az olcsóbb megoldás: Ha megvásárolná a Bt-t, azaz a Bt ha jól gondolom akkor beolvadna a Kft-be, vagy pedig a Bt-t is megtartaná a Kft üv-je és ott is folytatna tevékenységet. (csak ez meg azért nem lenne jó, mert akkor kapcsolt vállalkozás lenne)
Nem is tudom, hogy mit mondjak neki, soha nem volt dolgom ilyen átalakulással kapcsolatban. Ezt az egész topicot átolvastam, de túl nagy falat volt egyszerre.
Amit leszűrtem, hogy Bt-nek vagyonleltárt és vagyon mérleget kell készítenie, amit átad gondolom nekem, én ez alapján valahogy folyamatosan bekönyvelem majd a Kft idei könyvelésébe. A Kft-nél lenne nekem valamilyen más dolgom? Azt már itt olvastam, hogy az áthozott veszteséget egy az egyben figyelembe vehetem az idei évben.

Tudtok ebben segíteni?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári! Smile

Üdv!
Anita
Válasz idézéssel
Igen!

Ha lenne is könyvvizsgálója a cégnek akkor is mást függetlent kellene megbízni!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ugye a könyvvizsgáló az átalakulás kapcsán akkor is kell, ha amúgy az átalakuló cég (jelenleg Bt., Kft.-vé szeretne) nem volt eddig könyvvizsgálatra kötelezett?

Kérlek erősítsetek meg! Köszönöm! Smile
Válasz idézéssel
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=802&p=77071&hilit=%C3%A1talakul%C3%A1s#p77071">viewtopic.php?f=6&t=802&p=77071&hilit=%C3%A1talakul%C3%A1s#p77071</a><!-- l -->

Nem olvastam végig a topicot, de ha az elolvasás után kérdésed van, nagyon szívesen segítünk többen is.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy az egyik Bt át akar alakulni Kft-vé. Ez a Bt már több éve nem működik. Mi az átalakulásnak a menete?
Szükséges hozzá könyvizsgáló? Milyen iratokat kér?
Az átalakuláskor másik nevet kap a cég?
Az apeh-hez is be kell ilyenkor ellenőrzésre menni, vagy nem?
Válasz idézéssel
Én is szívesen vennék minden információt!

Én az SZJA tv. néztem csak, mert ha átalakul, az egyéni céget már nem én fogom könyvelni, ezért csak abból a szempontból néztem, hogy "milyen adatot kell szolgáltatnom, hogy kell lezárnom, mint e.v."

Az egyéni vállalkozást el kell számolni úgy mint megszűnéskor, néhány kivétellel. A fejlesztési tartalék, kisvállalkozói kedvezmény, tárgyi eszközök "átvitele" érthető, de mi van (lesz) a vevőkkel/szállítókkal.

A vevőkre azt írja, hogy az egyéni vállalkozói bevételként azt kell elszámolni amit nem ad át az e.c-nek. Vagyis a vevőket át lehet vinni. De mi van a ki nem fizetett költségekkel? Azt is át vállalhatja? Erről hol ír? (SZJA tv.) A megszűnésnél is problémás, hogy mi az igazolt költség, amit vállalkozói költségként elszámolhat még mint e.v. (a kiállított számla vagy a kifizetett számla?

Mi lesz a dolgozókkal? Meg kell szüntetni a munkaviszonyukat, el kell számolni velük, mint kilépő dolgozókkal.....?

Rozi
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tanulmányoztátok, már az új egyéni cég törvényt.
Nekem vannak egyéni cégeim, akik várakozó álláspontra helyezkedtek. Szivesen megbeszélném veletek ti mit gondoltok erről. Olcsóbban megúszzuk, ha jövöre bejegyeztetik magukat?
Maresz
Válasz idézéssel
Kati, hálás köszönetem!
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna!

Az átalakulás során megszűnő társaság az átalakulás napjával – mint mérlegfordulónappal - köteles az analitikus és főkönyvi nyilvántartásait lezárni, a számviteli törvény szerinti tevékenység lezáró beszámolóját elkészíteni, majd a számviteli törvény szerint letétbe helyeztetni, és közzétenni. Az átalakulás során megszűnő cég az átalakulás napját - mint mérlegfordulónapot - követő 150 napon belül köteles a tevékenységet lezáró éves beszámolóját a Céginformációs Szolgálat részére közzététel és a letétbe helyezés céljából benyújtani. (ezt a felszámolók orsz egyesületének tájékoztatójában találtam)
A végleges vagyonmérlegeket és vagyonleltárakat a cégbejegyzést követő 90 napon belül kell a cégbíróságnál letétbe kell helyezni...szerintem ezt nem kell közzétenni.

Üdv.
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az átalakulás miatt megszűnő kft-nek a beszámolóját csak letétbe kell helyezni a cégbíróságon (papír alapon), vagy ugyanúgy elektronikusan kell küldeni az IRM-nek, mint a 2008-as beszámolót? 150 napon vagy 90 napon belül?
Azt tudom csak biztosan, hogy a végleges vagyonmérleget és vagyonleltárat a cégbejegyzést követő 90 napon belül kell
a cégbíróságnál letétbe helyezni.
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég