A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Köszönöm Klári!
Jó ,hogy itt vagy!!!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Beregállomány ill. tartós betegség esetén szünetelés. Ez viszyont évente kétszer csak.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha ez a KATA-s vállalkozó  nem tud dolgozni, mert az iker gyerekei betegek,
akkor mit kell csinálnia, hogy a katát ne kelljen fizetni-e????

köszi
Katla
Válasz idézéssel
köszi
Katla
Válasz idézéssel
Jól gondolja az ügyfél. Rendelkezik ugyan heti 36 órás munkaviszonnyal, de ott fizetés nélküli szabadságon van, azaz a foglalkoztatása szünetel, az  50 ezer Ft-ot kell fizetnie.
Válasz idézéssel
köszitek!

abban nem vagyok biztos, hogy 50 vagy 25 ezer
én is a 25 ezret gondoltam, de az ügyfél szerint 50 ezer, mert
máshol nem fizeti meg a járulékokat..
szerintetek?
Katla
Válasz idézéssel
Pontosabban utána olvastam: igazad van Mónika, fizetni kell a KATÁ-t. Arra az időszakra nem kell, amikor nem tevékenykedik.
Bocsi a rossz válaszért Confused Blush
Válasz idézéssel
Szerintem pedig ha van heti 36 órás munkaviszony, Gyes-en van és számlázni akar mint kata-s akkor meg kell fizetnie a 25.000.- Ft/hó .
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia!
A Gyes melletti KATA adómentes, feltéve, hogy nem fogja elérni az árbevétele a mentességi határt, ami 2017-ben 8.000e volt, úgy tudom 2018-tól 12.000e.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az a KATA-s vállalkozó aki munkaviszony alatt GYES-en van és dolgozni akar, mint  vállalkozó
mennyi ' katát' fizet?
Köszi
Katla
Válasz idézéssel
Hello!
Másodállású ha van legalább 36 órás munkaviszonya,bérbeadás mellett nem lehet másodállású.Ha EV lehet katás a tevékenységei között lehet a bérbeadás is csak nem gyakorolhatja nem lehet bevétele belőle ez kizáró ok akkor megszünik katásnak lenni.Csinálja mint magánszemély a bérbeadást aztán mellette lehetegyéni vállalkozó más tevékenységre de csak főállású kisadozó.
https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...1200147.TV
Válasz idézéssel
Sziasztok,

megerősítést szeretnék kérni.
Magánszemélyként bérbeadó (magánszemélynek, nyugta alapján, nincs adószáma), lehet másodállású katás egyéni vállalkozó? (a kata törvény írja, hogy nem lehet bérbeadási tevékenység). A két dolog nem üti egymást? Olvastam olyan nav állásfoglalást, hogy lehet ilyen csinálni.Smile Szerintetek is?
Köszönöm előre is!!!
Válasz idézéssel
Köszönök mindet,

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Marcsi azt írta, hogy nem szeretne áfás lenni.
Az áfa határ és a kata határ figyelés két különböző dolog, nem szabad a kettőt keverni.
Alanyi mentesen arányosan csak 5.610.959 Ft.t számlázhat ki, míg a kata határ 40%-s büntetés nélkül 9M Ft. Tehát ha ő kiszámláz 9M Ft-t mert a kata határba belefér akkor már biza áfásan kell számláznia!
Válasz idézéssel
A katás bevétele 9 millió lehet, viszont az áfa alanyi mentességet év közben kezdő vállalkozónál napi arányosítással kell számolni:
(8.000.000 / 365 nap) x 256 = 5.610.959 Ft.
Válasz idézéssel
A katásnak 12Milla lett 17-ben a bevételi korlát felette van a 40% ez havonta 1Milla és ha áprilisban már befizette a katát 9hónap igy 9Milla leht,8Milláig alanyi menetes áfás gondolom ugyhogy még bőven kiszámlázhatja...
Válasz idézéssel
Most teljese összezavarodtam 6M Angry vagy 9M Dodgy megnézem a folyószámláját ,de akkor áfa körös lesz ha jól gondolom ,de ezt ő nagyon nem akarja ő csak 8M gondolkodik.
Placebo kérlek a homályt seperjük már ki  a fejemből Idea ,szeretném átlátni az egészet.

Hálásan köszönöm4

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Ha már áprilisra is megfizette a katát igy 9x1 milla bevétele lehet a 40% adó mefizetése nélkül...
Válasz idézéssel
Köszönöm Wink akkor nincs jelentősége, hogy december majdnem 2 milla lesz,igy megvan a 6M.-Ft-
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

6M-t számlázhat ki arányosan. - Helyett helyesen 5.610.959 Ft a jó összeg, mert napokra kell arányosítani.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megkaptam ma KATÁS EV számláit. 2017.04.20-án indította vállalkozását.Eddigi bevétel 5.001.226.-Ft,szeretne még kiszámlázni decemberre,arányosítani kell a bevételét csak 8mill-ba gondolkodik nem szeretne áfás lenni.Jól gondolom, hogy még kb 1millát ki tud számlázni.kölcsönt szeretne felvenni jövőre , mint magánszemély ahhoz kell a nav jöv.igazolása szeretné ha minél többet igazolnának neki.

A lényeg decemberben 971.362.-Ft került kiszámlázásra,nem vagyok KATÁ-ban otthon számlázhat még decemberre,göngyölten kell nézni a bevételeit.Bocs ha nem írtam érthetően.

Köszönöm ha valaki tud ebben segíteni.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Rendben! Köszönöm Mónika!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Nem kell bejelenteni minden évben hogy kata-s ipa-ban is. Csak egyszer, utána sem bevallás sem más...... ha kilép akkor kell újra jelenteni változásbejelentőn.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ez is mekkora adminisztráció-csökkentés, hogy minden évben be kell jelentkezni ipa kapcsán?!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hello!
Február 15.-ig:adóalap-megállapítás választását a vállalkozó - az önkormányzati adóhatóság által rendszeresített - bejelentkezési, bejelentési, bevallási nyomtatványon, a kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozás kezdő napjától számított 45 napon belül vagy február 15-ig jelenti be az önkormányzati adóhatóság számára. A vállalkozó e döntése a teljes adóévre vonatkozik és az adóév február 15-ig jelentheti be, hogy az adó alapját nem a (3) bekezdésben foglaltak szerint kívánja megállapítani

Január 15.-ig:ha a katásnak volt szüneteltetése vagy mondjuk 1 vagy több hónapig táppénzen volt vagyis volt olyan teljes hónap amikor nem kellet katát fizetni ez visszajár 2,5-ból vagyis ennyivel kevessebb lesz az adóalapja A (3) bekezdés szerinti adóalap-megállapítást alkalmazó kisadózó vállalkozás adóbevallást nyújt be,

a)136
b) az adóévet követő év január 15-ig, ha
ba) a (3) bekezdés szerint az adóévre fizetendő adó a (4) bekezdés alapján az adóévre ténylegesen megfizetett adóösszegnél azért kevesebb, mert a kisadózó vállalkozások tételes adójában az adófizetési kötelezettség szünetelésének volt helye,

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...9000100.TV
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég