A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Köszönöm Wink akkor nincs jelentősége, hogy december majdnem 2 milla lesz,igy megvan a 6M.-Ft-
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

6M-t számlázhat ki arányosan. - Helyett helyesen 5.610.959 Ft a jó összeg, mert napokra kell arányosítani.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megkaptam ma KATÁS EV számláit. 2017.04.20-án indította vállalkozását.Eddigi bevétel 5.001.226.-Ft,szeretne még kiszámlázni decemberre,arányosítani kell a bevételét csak 8mill-ba gondolkodik nem szeretne áfás lenni.Jól gondolom, hogy még kb 1millát ki tud számlázni.kölcsönt szeretne felvenni jövőre , mint magánszemély ahhoz kell a nav jöv.igazolása szeretné ha minél többet igazolnának neki.

A lényeg decemberben 971.362.-Ft került kiszámlázásra,nem vagyok KATÁ-ban otthon számlázhat még decemberre,göngyölten kell nézni a bevételeit.Bocs ha nem írtam érthetően.

Köszönöm ha valaki tud ebben segíteni.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Rendben! Köszönöm Mónika!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Nem kell bejelenteni minden évben hogy kata-s ipa-ban is. Csak egyszer, utána sem bevallás sem más...... ha kilép akkor kell újra jelenteni változásbejelentőn.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ez is mekkora adminisztráció-csökkentés, hogy minden évben be kell jelentkezni ipa kapcsán?!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hello!
Február 15.-ig:adóalap-megállapítás választását a vállalkozó - az önkormányzati adóhatóság által rendszeresített - bejelentkezési, bejelentési, bevallási nyomtatványon, a kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozás kezdő napjától számított 45 napon belül vagy február 15-ig jelenti be az önkormányzati adóhatóság számára. A vállalkozó e döntése a teljes adóévre vonatkozik és az adóév február 15-ig jelentheti be, hogy az adó alapját nem a (3) bekezdésben foglaltak szerint kívánja megállapítani

Január 15.-ig:ha a katásnak volt szüneteltetése vagy mondjuk 1 vagy több hónapig táppénzen volt vagyis volt olyan teljes hónap amikor nem kellet katát fizetni ez visszajár 2,5-ból vagyis ennyivel kevessebb lesz az adóalapja A (3) bekezdés szerinti adóalap-megállapítást alkalmazó kisadózó vállalkozás adóbevallást nyújt be,

a)136
b) az adóévet követő év január 15-ig, ha
ba) a (3) bekezdés szerint az adóévre fizetendő adó a (4) bekezdés alapján az adóévre ténylegesen megfizetett adóösszegnél azért kevesebb, mert a kisadózó vállalkozások tételes adójában az adófizetési kötelezettség szünetelésének volt helye,

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...9000100.TV
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most január közepe tájékán kell valami nyilatkozat ipa ügyben , hogy marad a KATA éves 50e fizetés alatt 2018-ban.
Nem vagyok jártas KATA ügyben , ma hívtak, hogy elvállalom a bevallások beküldését délutánra várják a választ.
Legyetek kedvesek egy pársorban a fontos időpontokat, ígérem utána olvasok a hétvégén ,de örültek háza van itt az irodában,jönnek sorba az A60 javításai nem egyezőség miatt a többiről már nem is beszélek Angry Este majd írok a dühöngőbe úgy is a tanácsotokra lenne szükségem.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Valóban az eddigi őstermelő státusz miatt i biztosítás "másodállássá" válik!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Ha bt tagja vagy ténylegesen dolgozol a bt-ben függetlenül hogy bel-vagy kültag vagy kisadozónak be kell jelentkeni- kivéve a ha munkaviszonyban dolgozol a bt-ben- és ha nincs 36 órás munkaviszonyod vagy nem vagy nyugdjas stb főállású kisadozó leszel igy biztositott igy őstermelőként viszont már nem leszel biztositott mert már van valahol biztositásod.
Válasz idézéssel
Szia!
Ha alapítasz egy KATA-s Bt-t és Te leszel a beltag és mint ilyen biztosított, akkor az ősi másodállású lesz. Mindkettő egymás mellett működik. A Bt önállóan vall, és Te is az ősit függetlenül a Bt beltagságától. Ha kültag vagy akkor marad minden a régiben.
Igen imnden megy egymástól függetlenül. Ami változás van aza Te biztosításod, de az is csak akkor ha beltag vagy.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Azt gondolom elég bonyolultat fogok kérdezni. (legalábbis nekem nagyon az Smile)

Jelenleg főállású őstermelő vagyok, két kiskorúval van családi gazdaságunk. Minden bevételem mezőgazdaságból származik.

Meglehet-e tennem, hogy alapítok párommal egy KATA-s BT-t, amivel egész más irányú tevékenységet akarok végezni?
És ez esetben a két irányból befolyó bevétellel hogyan kell majd számolnom?

A mezőgazdaságból befolyót őstermelőként a családi gazdaság tagjai között megosztva adózhatom? Az egyéb tevékenységből befolyót KATA-s BT-ként?

Mehet ez így párhuzamosan? És elkülönül így a két tevékenység egymástól?
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősítést, így teljesen tiszta!
Üdv.: Ica
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod,visszakapja a lovét
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iriszoffice.hu/egypercesek/valtozott-a-kisadozo-vallalkozasoknal-a-kapott-tamogatasok-bevetelkent-elszamolasa-visszamenoleg-is/">http://www.iriszoffice.hu/egypercesek/v ... enoleg-is/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
A legújabb (2016. 06. 18-án kihirdetett) törvénymódosításában a Kata törvény 2.§ (12). új f) ponttal egészül ki, ami szerint :
nem bevétel:
f) a költségek fedezetére vagy fejlesztési célra folyósított támogatás azzal, hogy a külföldi pénznemben keletkezett bevételét a Magyar Nemzeti Bank a bevétel megszerzésének időpontjában irányadó hivatalos ................
A jogszabály ezen pontja: .."a 2.§ 12. pontja és 22. pontja a 2014. január 1-ét követően keletkezett bevételre is alkalmazható".

Nekem van egy ügyfelem, aki 2015-ben fejlesztési célra kapott 600 eFt-ot, ezzel a támogatással együttes bevételével átlépte a 6 MFt határt, azaz ez után fizetett (volna, ha lett volna pénze) 240 eFt adót.
Hátha van más is, akit kellemesen érinthet a visszamenőleges hatályú változás!

Szerintetek a fenti jogszabály-módosítás alapján simán önellenőrzéssel módosíthatom a 15KATA-t?
Üdv.: Ica
Válasz idézéssel
könyvelés72 Írta:Szia Móni,

igen.

Szia !
A kérdés folytatásaként felmerült még: a leendő beltag (nem működik személyesen közre a Bt-ben, nem ügyvezet) után kell fizetni valamit (KATA, vagy járulék) ? Neki van máshol 40 órás munkaviszonya.

(A leendő kültag lenne az ügyvezető, személyesen közreműködő, KATA alany a Bt-ben.....)

Móni
Válasz idézéssel
Szia Móni,

igen.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

KATA-s bt. beltagja a személyesen közreműködő, fizeti a 75 eFt/hó adót. Úgy tűnik, hogy túllépné az éves 6 MFt keretet, ezért megoldást keresünk....

Lehet-e: A fenti bt-ben kültag lenne, de maradna személyesen közreműködő, és KATA alany, és mellette indítana egy egyéni vállalkozást szintén KATA adózást választva ?

Móni
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősítést, igazad van a szabály az szabály.... Big Grin
Válasz idézéssel
Hócipő! A Katasnak valóban nem kell küldeni 1041-est. A 101E-n már nem jelented, hogy kata-s mert azt az okmányirodai bejelentőn megtetted, ezen én az iratok őrzésének a helyét szoktam jelenteni, ha van fantázia név akkor azt. Szerintem sem sok értelme van egy kezdőnek az okmányirodai bejelentkezés után még a NAV-nál is megerősíteni, hogy igen ő vállalkozó, de hát a szabály az szabály.....
Válasz idézéssel
könyvelés72 Írta:Szia Móni,

gyed alatt a 25e katát csak akkor kell, ha ténylegesen munkát végez, azaz van bevétele.

" Amennyiben a teljes hónapban gyedben részesül a kisadózó, akkor mentesül az adott havi tételes adó megfizetése alól, kivéve ha a kisadózóként folytatott tevékenységébe tartozó munkát végez. Ha tehát a vállalkozási tevékenységben nem vesz részt a gyeden lévő anyuka aktívan, akkor nem kell megfizetnie a tételes adót azokban a hónapokban, amikor gyedet kap.

Ha van azonban alkalmazottja, és keletkezik bevétele a vállalkozásban, akkor már meg kell fizetnie a tételes adót."

Köszi a választ. Igen lenne bevétele, tehát ténylegesen végezne munkát a gyed mellett.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Induló egyéni vállalkozás a KATÁ-t választotta alanyi mentesként. Azt szeretném kérdezni, mert ez a webes ügysegéd megzavart, hogy akkor most azért a 101E bejelentem az adószámot, gondolom utána nem kell a 101E bejelenteni, hogy katás és alanyi, hiszen azt megtettem a webesen. Előzőekben olvastam, hogy nem kell katásnak 1041 , de akkor sem ha most indult a vállalkozása?
Kell még valamit jelenteni? iparűzési és kamarai megvan.
köszi a segítséget.
Válasz idézéssel
Szia Móni,

gyed alatt a 25e katát csak akkor kell, ha ténylegesen munkát végez, azaz van bevétele.

" Amennyiben a teljes hónapban gyedben részesül a kisadózó, akkor mentesül az adott havi tételes adó megfizetése alól, kivéve ha a kisadózóként folytatott tevékenységébe tartozó munkát végez. Ha tehát a vállalkozási tevékenységben nem vesz részt a gyeden lévő anyuka aktívan, akkor nem kell megfizetnie a tételes adót azokban a hónapokban, amikor gyedet kap.

Ha van azonban alkalmazottja, és keletkezik bevétele a vállalkozásban, akkor már meg kell fizetnie a tételes adót."
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősítést Placebo. Tehát akkor 25.000.-/hó
Válasz idézéssel
Hello!
Kell mivel a gyed alatt a katás meloját csinálja nem nem csinálna semmit nem kellene a 25e ft fizetni

Nem kell megfizetni a kisadózó után az (1), a (2), valamint a (4a) bekezdés szerinti adót azon hónapokra vonatkozóan, amelyek egészében a kisadózó
a)27 táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermeknevelési támogatásban vagy ápolási díjban részesül,

kivéve ha a kisadózóként folytatott tevékenységébe tartozó munkát végez.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég