A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Amennyiben kismama jelenleg gyed-en van /12.30-án lesz a kicsi 2 éves/ és kata-s egyéni vállalkozó szeretne lenni és van máshol heti 36 órás jogviszonya ez esetben a havi 25.000.- KATA-t kell fizetnie,vagy semmit mivel gyed-en van? De szerintem 25.000.- ugye?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Ja ha volna teljes év a bevétel 60%-a lenne de minimum a minimálbér, valoszinü tört évnél a minimálbér lesz.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Kata-s vállalkozónak ha még csak az idén váltotta ki a vállalkozást, neki milyen munkáltatói igazolást tudnak adni? Ugye neki nincs bejelentett bére, neki hogy van ez pl ha kérnek egy ovódába?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Gondolom akkor kapott visszaigazolást hogy elfogadták a pályázatát?
A 30 nap az naptári nap és nem munkanap,lehet személyesen a kormányhivatalban akkor már ügyfélkaput is érdemes csinálni ha eddig nincs még aznap megvan mindkettő.
Attól a naptól lehet KATÁS de ha csak egy nap is van a hónapban a teljes 50E meg kell fizetni nincs arányositás.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni kedves fórumozók! Munkanélküli pályázat esetén (vállalkozóvá válás támogatása) mi a mérvadó?
- A pályázatban csatolt Kérelemben az szerepelt, hogy "Vállalom, hogy a kérelem elbírálásához szükséges, az alábbiakban felsorolt – aláhúzással megjelölt – iratokat, a kérelem benyújtását követő 30 napon belül beszerzem, és a járási hivatal foglalkoztatási osztályára benyújtom: - egyéni vállalkozó esetén az egyéni vállalkozók nyilvántartását vezető hatóság által kiállított vállalkozói tevékenységre jogosító hatósági igazolást.

A pályázat július 26-án került benyújtásra. A delikvens eddig csupán emailben kapott értesítést (5-én), ígért postai úton még nem. Az emailben a következő megkötés szerepelt: "Támogatására vonatkozó hatósági szerződés megkötése érdekében szíveskedjen 15 napon belül, helyszínen megjelenni és a felsorolt dokumentumokat rendelkezésre bocsátani.: a vállalkozói tevékenység megkezdését igazoló a 2009. évi CXV. törvény 9. §-a szerinti, okmányiroda által kiadott igazolás másolata, valamint NAV adatbejelentő lap 16T1041/, vagy elektronikus elfogadó eBEV nyugta másolata.

A hivatalos postai kiértesítő tehát még nem érkezett meg, amelyben nyilván ugyanaz a szöveg fog szerepelni, mint az emailben, tehát "15 napon belül...", ami ellent mond a 30 napon belülinek, ha csak nem úgy időzítenek majd, hogy egybeessen.
Ilyenkor a "napon belül" munkanapnak számít igaz? Tehát, ha a támogatási kérelem benyújtása július 26-án történt, akkor szeptember 6-án telik le a 30 nap?

Amennyiben mégsem e szerint kell kalkulálni, úgy az alanyi ÁFA mentes KATA-s egyéni vállalkozást hó közepén-végén kellene létrehozni. Ilyenkor időarányosan kell a KATA-s 50.000 forintot kifizetni vagy a teljes összeget majd szeptember 12-én?

Lehetséges az egyéni vállalkozást személyesen Kormányablaknál elintézni vagy csak az Ügyfélkapun keresztül van rá mód? Próbáltunk volna nyomtatványt letölteni, de nem sikerült működő linket találni hozzá, hogy át tudjuk nézni. Mennyi az ügyintézés átfutási ideje valamint a NAV adatbejelentő laphoz való hozzájutásé? Kalkulálnánk mindezzel azért, hátha mégiscsak szeptember elsejével lehetne elindítani a vállalkozást.

Köszönettel:
Agárdy
Válasz idézéssel
Sziasztok, segítséget kérek, ha lehet....

KATA Bt. társasági szerződése szerint 07.08-án alakult, bejegyezték 07.18-án. Beltag és kültag egyaránt kisadózó lenne.
Milyen bevallásokat kell teljesíteniük?
A társasági szerződésben nem hivatkoztak arra, hogy a Bt. katás....

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Igen a 101E-n kell jelenteni, hogy a már 36 óra melletti, v. kiegészítő stb. A 1041-en nem kell jelenteni.
Ha jól végiggondoljátok és elfelejtitek az adózás módját (KATA) a jogállást mindig101E-n változtatgatjuk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
ADBE Írta:Sziasztok! Már meg vagyok zavarodva, sehol sem találok a kérdésemre választ.. :oops: Szóval, a kérdésem nagyon egyszerű: Hol lehet, egyáltalán milyen szervnél, vagy nyomtatványon bejelenteni azt a változást, ha van egy főállású Katás, de következő hónaptól már nem főállású, és ne az 50ezret kelljen fizetnie, hanem a 25ezret?? Remélem valaki tud segíteni, mert én még azt sem találtam meg, hogy okmányirodában, navnál, vagy egyáltalán hol kell... Sad Köszönöm

Jó reggelt!
Nekem pont fordítva lenne, többes jogviszonyból lenne főállású, kitöltöttem a 16T101E, hogy főállású, most gondoltam kitöltöm a 16T1041-et, de nem tudom beírni, változásként, hogy a biztosítási jogviszony kódja főállású lett. kell küldeni 1041-est egyáltalán? Ha elküldtem a 101E nyomtatványt, hogy főállású katás akar lenni, akkor még kell küldenem arról is, hogy főállású lett?
Ha elküldtem a 101E nyomtatványt, hogy főállású katás akar lenni, akkor még kell küldenem arról is, hogy főállású lett?
köszi a választ
Válasz idézéssel
ADBE Írta:Sziasztok! Már meg vagyok zavarodva, sehol sem találok a kérdésemre választ.. :oops: Szóval, a kérdésem nagyon egyszerű: Hol lehet, egyáltalán milyen szervnél, vagy nyomtatványon bejelenteni azt a változást, ha van egy főállású Katás, de következő hónaptól már nem főállású, és ne az 50ezret kelljen fizetnie, hanem a 25ezret?? Remélem valaki tud segíteni, mert én még azt sem találtam meg, hogy okmányirodában, navnál, vagy egyáltalán hol kell... Sad Köszönöm

Jó reggelt!
Nekem pont fordítva lenne, többes jogviszonyból lenne főállású, kitöltöttem a 16T101E, hogy főállású, most gondoltam kitöltöm a 16T1041-et, de nem tudom beírni, változásként, hogy a biztosítási jogviszony kódja főállású lett. kell küldeni 1041-est egyáltalán?
köszi a választ
Válasz idézéssel
Hello!
Elektromosan az ANYK-val ha EV akkor 16T101E nyomtatványon ha nem akkor a 201-esen.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Már meg vagyok zavarodva, sehol sem találok a kérdésemre választ.. :oops: Szóval, a kérdésem nagyon egyszerű: Hol lehet, egyáltalán milyen szervnél, vagy nyomtatványon bejelenteni azt a változást, ha van egy főállású Katás, de következő hónaptól már nem főállású, és ne az 50ezret kelljen fizetnie, hanem a 25ezret?? Remélem valaki tud segíteni, mert én még azt sem találtam meg, hogy okmányirodában, navnál, vagy egyáltalán hol kell... Sad Köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod nem főállású katás vagy mert van munkaviszony a munkaviszony után kapod majd 168-napig CSED-et addig nem dolgozhatsz utánna a gyerek 2 éves koráig a GYED-t de mehetsz dolgozni mellette a kérelmedre a munkáltató 4 órára vesz vissza munkaviszonyvba de itt meg nem lesz meg a heti 36-óra igy főllású katásnak kell lenned,amig nem dolgozol nem kell fizetned magad után a 25E katát a csed/gyed mellett.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!

Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni!
Jelenleg mellékállású KATA-s vagyok (Bt. beltag, egyedüliként végzem a tevékenységemet)
Szeretnénk babát vállalni, de a vállalkozást nem feladni és az extra GYED-et kihasználni!
A következőt képzeltem el megoldásként, módosítanám a Bt. szerkezetét és bejelentenék egy nyugdíjas kültagot kisvállalkozóként, aki amíg én CSED-en, GYED-en vagyok elvégzi a szükséges munkát, aki után befizetjük a havi 25.000 Ft-ot!
Ez lenne a gyermek születése utáni első évben!
De mi a helyzet a következő évben?
Amikor szeretném a gyermeket bölcsödébe adni és lehetőség szerint visszamenni a főállású munkahelyemre dolgozni? Mivel oda kezdetben 4 órában vennének vissza, akkor a Bt-ben mekkora közterhet kell majd fizetnem? 50.000 Ft-ot?
Hiszen ekkor még jár a GYED, ami mellett 4 órás munkát folytatnék a jelenlegi főállásomban, így már nem lehetek mellékállású KATA-s? (a nyugdíjas kültagot kijelenteném, hiszen már én is tudok munkát végezni)
Tehát ekkor már 50.000 Ft-ra gondoltam és amikortól visszavesznek 8 órában, akkor ismét mellékállású katás lennék!

Ugye jól gondolom?

Illetőleg, ha van bejelentve a Bt-be KATA-s vállalkozó, akkor amíg nem dolgozok (a gyermek 1 éves koráig) ugye nem kell saját magam után fizetni a 25.000 Ft-ot, csak a nyugdíjas kültag után!

Remélem elég érthető voltam!

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!
Válasz idézéssel
Hello!
Elméletileg nem a sztv meg a kata tv sem írja.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/kata_kiva/Vonzo_lehetoseg_a_kata_igy_lephet_be_egy_bt_B8AFZ5">http://adozona.hu/kata_kiva/Vonzo_lehet ... _bt_B8AFZ5</a><!-- m --> a
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, ha egy BT belép a KATÁ-ba a záró mérleget be kell adni? Tudom, hogy 1671-t és az iparűzési adóbevallást be kell adni (tételes iparűzési adót választotta). ÁFA bevallást azért nem csinálok, mert ÁFÁ-s maradt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bármikor meglehet, de csak a hónap utolsó napján érdemes.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A KATA-ból való kilépést nem csak a hónap utolsó napja előtt lehet megejteni ahhoz, hogy a következő hónaptól már ne legyen KATA-s?
Válasz idézéssel
Sajna jól!
Nekem mis van ilyen delikvensem. Számold ki a 4 hónapot. Inge-gatyája megy rá arra, hogy elfeledett Téged a bevételeiről értesíteni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Egy Katás egyéni vállalkozónk elérte áprilisban a 6milliót.
A döntés hogy május 1-el kilép a katából.
Kérdésem: Az első 4 hóra megy majd kata bevallás, s a 4x500eFt feletti részre 40% büntiadó, majd a 1653-sban 05.01-től 12.31-ig terjedő időszakra
bevétel-költség az adóalap (normál adózás), plusz havi áfa bevallás .Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

KATA-ba be- illetve kilépéssel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ha egy főállású egyéni vállalkozó átlép a katába, akkor a T1041-es nyomtatványon jogviszony megszűnéssel vagy szüneteléssel kell kijelenteni?
Illetve amikor kikerül a kata alól, akkor a katás időszakban számlázott, de a későbbiekben befolyt bevételeket is a 16KATA bevallásban kell bevallani, ugye?
A megszűnés esetén a katás időszak alatt vásárolt és fel nem használt anyagkészlettel kapcsolatban van valamilyen teendő?

Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
sziasztok! segítene valaki abban, ha valaki egyéni vállalkozó rokkant nyugdíjat kapott. 2003 tol. Katát választott 2013-ban és 25 ezret fizetett.2016 komplex után B 2 45% lett maradhat a havi 25 a Kata fizetése? egyébként dolgozni 3-4 órát tud naponta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
KATA-ból kilépéskor a 101E nyomtatványon szerintetek jelölni kell még valamit azon az 1 db x-en kívül ami azt jelzi, hogy kilép?
Arra gondoltam, hogy esetleg bejelölöm azt is hogy főállású. Vagy ez már túlbuzgóság lenne? :-)
A nyomtatvány anélkül és azzal is hibátlan. (főállású KATA-sról van szó és az is marad)
Valaki léptetett már ki KATA-ból? Gondolom nem túl sűrűn fordul elő...
Válasz idézéssel
Május 1-től az egyik ügyfelem (társasági adó alá tartozó BT) KATÁ-s lesz. A bejelentések megvoltak, a 1671-t, iparűzési adóbevallást (tételes ip. adós lesz) és a mérleget megcsinálom. Abban vagyok bizonytalan, hogy ilyenkor a mérleget be kell adni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
101/E-n jelentsd, hogy tevékenysége miatt mentes és ezt azért teszed, mert az összeghatárt átlépte. Nem kéne sörgősen a KATA-ból is kijelentkezni? Nagyon drága a határ feletti bevétel.

Válasz idézéssel
Sziasztok

Szerintetek KAtás ev,aki túl lépte a 6 milliót és a tevékenysége mentes, most milyen áfa-t kell neki beküldeni amit túl lépett határt arra az időszakra és utána havonta?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég