A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Szia!
101/E-n jelentsd, hogy tevékenysége miatt mentes és ezt azért teszed, mert az összeghatárt átlépte. Nem kéne sörgősen a KATA-ból is kijelentkezni? Nagyon drága a határ feletti bevétel.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Szerintetek KAtás ev,aki túl lépte a 6 milliót és a tevékenysége mentes, most milyen áfa-t kell neki beküldeni amit túl lépett határt arra az időszakra és utána havonta?
Válasz idézéssel
Hello!
Idéntől már a főállású katást sem kell a 1041-en bejelenteni..
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ugye alapításkor KATA-t választó Bt nem főállású kisadózó tagjait nem kell a 1041-en bejelenteni?

EGYKE adatlapot azért utasítottak el, mert nem látszik, hogy a meghatalmazott a Bt tagja, és ezt állítólag 1041-en látják csak.
Pedig a törzsben egyértelműen látszik: alapító, képviselő, kisadózó stb.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szuper! Köszi Ágica!!!
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
BT alapításkor kell megadni az ügyvédnél, hogy KATA-t választ, úgy mint az ÁFA-nál.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Sziasztok,

újonnan alakuló Bt-ben a beltag KATA-s lenne. Ev-nél egyszerű, mert bejelentkezéskor azonnal lehet jelölni ezt. De Bt társasági szerződést köt, ott nincs ilyen lehetőség, azt hogyan tudom érvényesíteni az első naptól kezdve?
A 16T102T-n? a NAV bejelentő lapon amikor benyújtom? és akkor első naptól él a KATA a beltagnak, ahogy a vállalkozás elindult? Nem gond, hogy ez utólag kerül bejelentésre, nem pedig előre mutatólag? Remélem érthetően fogalmaztam...
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Ha teljes év 6milla ha év közben kezdett xhonapX500 000Ft ez alatt nem kell a 40%-ot megfizetni,lehet bármennyi egy hónapban majd a bevallásban elszámolódik...

köszönöm ez így megnyugtató Big Grin
Válasz idézéssel
thekla Írta:Ha a KATÁ-s EV-nek nincs más jövedelme, akkor nincs mit felajánlani, mert nem fizetett szja-t! A KATA csak kiváltja az szja-t! Szóval 0 Ft szja 1%-a 0 Ft! Egyébként az 1%-t nem vonják le sehonnan, a befizetett szja-ról kell nyilatkozni!

Köszönöm Tamás!
Válasz idézéssel
Ha a KATÁ-s EV-nek nincs más jövedelme, akkor nincs mit felajánlani, mert nem fizetett szja-t! A KATA csak kiváltja az szja-t! Szóval 0 Ft szja 1%-a 0 Ft! Egyébként az 1%-t nem vonják le sehonnan, a befizetett szja-ról kell nyilatkozni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha valaki egyéni vállalkozó és KATA-s, akkor is nyilatkozhat arról, hogy hova rendelkezik az adója 1%-ról?
Az ismerősöm egyéni vállalkozó, havonta fizet 50.000 Ft-ot (adó, TB., stb.) és nem akarná, hogy még ezen kívül is vonjanak
le tőle plusz egy százalékot. Szerintetek, ha felajánlja valahova az 1%-ot, akkor vonnak még tőle vagy nem?

Üdv.: Péter
Válasz idézéssel
Hello!
Ha teljes év 6milla ha év közben kezdett xhonapX500 000Ft ez alatt nem kell a 40%-ot megfizetni,lehet bármennyi egy hónapban majd a bevallásban elszámolódik...
Válasz idézéssel
Szeretném ha felhomályosítanátok, odáig tiszta, hogy évi 6.millióig jó a kata éves szinten, havi szinten nem haladhatja meg az 500.000Ft-ot, vagy lehet hogy egyik hónapban több mint 500, másikban kevesebb, lényeg, hogy éves szinten legyen 6 millió alatt?
Előre is köszi Big Grin
Válasz idézéssel
"36/B. § (1) Az állami adóhatóság az ellátásra való jogosultság igazolása céljából kérelemre igazolást ad ki az egyéni és társas vállalkozó, valamint a Tbj. 56/A. §-a szerinti járulékfizetés esetén a külföldi vállalkozás által foglalkoztatott természetes személy részére a munkaerő-piaci járulék alapjáról és a járulék befizetéséről, megjelölve a járulékfizetési kötelezettség alól mentes időszakokat is."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen. Akkor már csak azt kell megtudnom, hogy ezt mivel kellene igazolnia a Központ felé.
Válasz idézéssel
"6. A kisadózót megillető ellátások és a kisadózó jövedelme

10. § (1)27 A főállású kisadózó e jogállásának időtartama alatt biztosítottnak minősül, a Tbj.-ben és a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvényben meghatározott valamennyi ellátásra jogosultságot szerezhet, ezen ellátások számításának alapja havi 81 300 forint, magasabb összegű tételes adó fizetése esetén 136 250 forint."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szerintetek KATA EV megszűnés után kaphat munkanélkülit?
Mivel nincs számfejtése, záró papírjai sincsenek a jogviszony végével.
Valakinek van esetleg ilyen jellegű tapasztalata?
Válasz idézéssel
Jajj de jó! Köszönöm szépen.
Még a gépemről is letörlöm, ne is lássam többet. :-)
Válasz idézéssel
Jajj dehogyis 1658-ast nem kell küldeni, bocsi, ezt elnéztem. Ne görcsölj vele, ilyet én sem küldtem soha.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia!
Én mindent küldök amit felírtál, csak 58-at nem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Komolyan mondom a nullás bevallásoktól fogok idejekorán megőszülni.
Mónika (vagy bárki aki zárt már KATA EV-t) biztos vagy benne hogy KATA EV-nek is kell küldeni záró 1658-ast?
Bárhogy próbálom sehogy se engedi nullásan kitölteni. Fedlapot kitöltöm, majd kéri hogy töltsem ki az kivét oldalt is. Beírok nullákat, akkor kéri hogy töltsem ki a fejlécet is. Kitöltöm a záró hónap adataival, erre jön az újabb hibaüzenet, hogy ebben az esetben nem lehet nullás a bevallás. :twisted:
1 órája próbálom, még van 10 perce ennek a szemét nyomtatványnak és utána átértékelem, hogy szeretném-e teljesíteni ezt a kötelezettséget. Big Grin
Válasz idézéssel
Köszi Móni!
Egyetértek a felháborodásoddal....
Könyvelősors. :-(
Válasz idézéssel
Kedves Destiny! A záró bevallásokkal, változásbejelentökkel kapcsolatos felsorolàsod hibàtlan, "csupán csak ennyi" bevallást kell elkészìteni, /tudod a kata annyira egyszerü, hogy könyvelöre nincs is szükség :evil: /. Èn a 1041-et beküldeném változásként, lezárva a főállású jogviszonyt. Ha nem tudják feldolgozni, értelmezni a NAV-nál, akkor legfeljebb "visítanak", de szerintem menni fog.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Alanyi mentes KATA-s EV megszűnik. Jól gondolom, hogy ezeket kell küldeni ilyenkor?
1608 záró
1601 záró
kamarai kijelentkezés
1658 záró
Ipa kijelentkezés
Ipa záró
16KATA
1653 csak akkor ha volt olyan szja köteles jövedelme, ami miatt be kell küldeni

(valaki lenne olyan kedves és megerősítené, hogy ez így rendben van-e?)

És akkor most jön a kérdéses rész. Ha jól tudom, akkor a KATA EV bejelentkezéskor nem kell 1041-n jelenteni, ha főállású EV-ből, főállású KATA EV lesz.
Beküldjük a 101E-t bejelentkezéskor és a NAV jelenti az illetékeseknek.
Ha az EV megszünteti a vállalkozását, akkor mindenképp le kell zárni a jogviszonyt 1041-n....
De így nem fog hibaüzenet jönni, hogy nincs előzmény 1041? Vagy az előzmény az a 1041-s amin főállású EV lett, és a KATA adózás választásával nem törik meg a jogviszony, csak adózási formát vált? :-)

Túlgondolom, ugye? Smile
Válasz idézéssel
Igen, logikátlan de így kell, nekem több szünetelőm is van és rendben van nekik a folyószámla, amikor viszont visszajön szünetelésből elég az okmányirodai változásbejelentő, és egyből tudják ám hogy mikortól kell neki fizetni megint, azt már nem kell külön jelenteni, rögtön elő tudják írni a fizetési kötelezettséget. Azt viszont nem tudom, hogy mivel nem jelentetted határidőben, a januárit hogy fogod töröltetni, nekem gyanús, hogy maguktól nem fogják, de várj mások válaszára, hátha van itt valaki aki hasonló csapdába esett már...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég