A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Hát induljon:

- kisadózó vállalkozás: egyéni cég, egyéni vállalkozás, Bt, KKt lehet

- kisadózó: ...a társaság kisadózóként bejelentett tagja;

Tehát valamilyen helyen bejelentést kell eszközölni: 201, 201T, vagy T1041-en?

Aztán:
8.§ (7) Amennyiben a kisadózó vállalkozás az általa kiállított számlán nem tünteti fel a „Kisadózó” szöveget, az Art. 172. §
(1) bekezdése szerinti mulasztási bírsággal sújtható.

Aztán a többieknek Adatszolgáltatási kötelezettség és viszont, mely a 11.§-ban van:
13. § Az Art. szerinti adózó (ide nem értve az egyéni vállalkozónak nem minõsülõ magánszemélyt és a kisadózók tételes
adójának alanyát) a tárgyévet követõ év január hónapra vonatkozó, az Art. 31. § (2) bekezdése szerinti bevallásában
adatot szolgáltat az állami adóhatóság részére a kisadózó vállalkozás nevérõl, címérõl, adószámáról, a kisadózó
vállalkozás részére a naptári évben juttatott összegrõl, ...amely a kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozó vállalkozás részére
juttatott ellenérték következtében felmerül, a naptári évben meghaladta az 1 millió forintot.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

MEGSZÜLETETT! A mai napon megjelent a Magyar Közlönyben.(136.szám)
Indulhat a fórum! Wink
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Hallgassatok Klárira, várjuk meg a MK-ban történő megjelenést és akkor kezdhetünk agyalni, meg figyelni a változásokat ( bár ne lenne igazam )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Maximálisan igazad van, én is imádom , mikor jönnek, hogy azt olvasták a Blikben, hogy .....! :lol:
Természetesen nem szeretném az ügyfeleket felizgatni, de annyira hihetetlen és ráadásul még nekem is jó lenne, de nagyon utánna kell számolni és ha vkinek nem világos benne valami(pl nekem a KIVA), itt tudunk segíteni egymásnak.
És ha valamit nem mondtak el az okosok, akkor elolvasva a mi kis fórumunkat, rögtön elmondják mindenfele. Big Grin
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A KATA meg KIVA testvérek, de előbb jelenjen meg a MK-ben azután jól elcsemegézünk rajta, hogy dec 31 után (várható módosítások Tongue ) mit is jelent a picike meg kicsike ügyfeleinkre nézvést.
Mi a bánatnak számolunk és főleg izgatjuk fel az ügyfeleket amikor még nem jelent meg. Úgy is alig lehet őket kordában tartani, mert máris csak 50 pénzt akarnak fizetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Eragka!

Már azt hittem, hogy csak engem érdekel a téma senki mást. Big Grin
Én találtam egy verziót, bár azt hiszem, ez nem a végleges. Azért felrakom, hogy lehessen bögerészni.

Szerintem a KATA az egyszerű, kis bevételű EV-nek és Bt-nek éri meg (KKT). Valahol olvastam, hogy Vadász Iván szerint a nagyobb Kft-nek a KIVA lehet alternatíva.(Na, ezt végképpen nem értem)
Persze még sok kérdés van addig.
Például az ÁFÁ-t nem váltja ki, de állítólag az határt felemelik 6 millió forintra.
Ha van egy EVÁ-s EV, áttéréskor mit kell tenni,nyilatkozhat-e, hogy alanyi mentes szeretne lenni, ha idén az 5 millió forintot átlépte az értékesítése?
A jövedelem igazolást az biztos, hogy a NAV állítja ki és 81.300 forintot fog leigazolni.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de már két napja ezen agyalunk. Szóval van még kérdés bőven.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én a törvény szövegét szeretném olvasni, de nem találom.
Ezek szerint csak elfogadták, de nincsen még kihirdetve?

Én is kezdek benne látni fantáziát.
Képzelőerő kérdése Big Grin
Kell pár KATA-s Bt az EVA-s Kft helyett Smile
Na, akkor versenyképes a 7-30 milliós bevételű EVA-s kft-vel.

6 millióig biztos jobb a szolgáltatóknak, akinél a költséghányad a nulla felé konvergál.

Az 1 milliós korlát azonban kicsit nehezíti a dolgot.
Akinek van mondjuk 3 jól fizető ügyfele (ez akár egy könyvelő is lehet), és ezzel kimeríti a 6 milliót, miért büntetik ezzel az 1 millióval?

Ja, gyakorlati oldalról megközelítve, egy KATA-s magánszemélynek (Bt tag vagy EV) hogy nézne ki az szja bevallása?
Bár az EVA-s "osztalékot" sem valljuk sehol...
Bank hitelhez milyen havi nettó jövedelmet és ki igazol le ezek után?
Mert ott csak a bért nézik... hiába lobogtatják az EVA-s osztalékot, arra nem kíváncsiak Sad Pedig lehet, hogy 10x annyi, mint a nettó fizu.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kíváncsi lennék mit szóltok a KATA törvényhez. Bennem már egy csomó minden felmerült kérdésként, de látok benne fantáziát.
Várom az észrevételeket, ötleteket, kérdéseket! Big Grin
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég