A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KIVA törvény
Köszönöm, akkor bejelentem. Bevallást is beadok, nullás lesz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia! A bevallási kötelezettség összeszedetten: https://ssl.budapest.hu/web_hair/info5.do

Van olyan önkormányzat - a budapesti is az -, ahol be kell jelenteni a KIVA tevékenység kezdetét, viszont van olyan önkormányzat, ahol nincs rá "rublika".
Most csináltam végig egy cég bejelentését két telephellyel, az egyiken be kellett jelentkezni, a másikon nem. Függetlenül attól, hogy az ipát majd hogyan fogod megállapítani; nem ahhoz kapcsolódik a bejelentés.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Egy megerősítést szeretnék kérni, hogy az a KIVÁ-s cég, aki év közben választotta ezt az adónemet, annak iparűzési adóbevallást csak május 31-vel kell készítenie?! A KIVA alá belépésnél nem választotta az iparűzési adónál lehetséges KIVA alapjának 20%-kal növelt összegű számítást, tehát továbbra is "normál" módon adózik az Önkormányzatnál. Az Önkormányzatnak nem lett bejelentve, hogy KIVA-s.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget!
Válasz idézéssel
Hello!
Teljes mértékben igazad van jó hogy nem hagytad annyiban és kideritetted, ez van ha az ember előszőr ír és utána keresi a választ kösz a helyreigazítást mindjárt ki is törlöm amit ide írtam nehogy valaki rosszul értelmezze.
Válasz idézéssel
Nos megkérdeztem, > Kivára áttérő bt. alanya-e a számviteli törvénynek? > s az alábbi választ kaptam:

A helyes válasz a számviteli törvény (Szt.) és a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény (Katv.) együttes olvasatával adható meg. Ez utóbbi törvény ugyanis kétféle adózásról rendelkezik, mégpedig

a kisadózó vállalkozások tételes adójáról (KATA) és
a kisvállalati adóról (KIVA).

A KATA adózást alkalmazók nem alanyai a számviteli törvénynek , nyilvántartási kötelezettségükről a Katv. rendelkezik. A KIVA adózást választó viszont a számviteli törvény hatálya alá tartozik, kettős könyvvitelt vezet és beszámoló készítésre kötelezett [Szt. 2/A. §, Katv.12. § és 15. §].
Válasz idézéssel
Ez meglep, hogy nem kell mérleg "lara" cégének a Szviteli Tv 2.A § szerint , sőt a számviteli törvény hatálya sem terjed ki a KIVÁ-s BT -re.
Botka Erika tollából:

A kiva számviteli követelményei
Adó Online
2013. 03. 27.
A kisvállalati adót (kivát) választó vállalkozás a Számviteli törvény hatálya alatt áll, így a Számviteli törvény szerint vállalkozónak minősülő szervezeteknek kettős könyvvitel vezetése mellett beszámolókészítési kötelezettségük van (bt., kft., zrt., szövetkezet, egyéni cég stb).

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/szamvitel/a-kiva-szamviteli-kovetelmenyei">http://ado.hu/rovatok/szamvitel/a-kiva- ... etelmenyei</a><!-- m -->

vagy másutt:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://szaklaparchivum.saldo.hu/opencontent.php?id=7057">http://szaklaparchivum.saldo.hu/opencontent.php?id=7057</a><!-- m -->

A kisvállalati adót választó vállalkozás a számviteli törvény hatálya alatt áll, így a számviteli törvény szerint vállalkozónak minősülő szervezetnek kettős könyvvitel vezetése mellett beszámolókészítési kötelezettsége van (bt., kft., zrt., egyéni cég, stb.).
Válasz idézéssel
Szia !

Köszönöm a gyors választ. Bt-ről lenne szó. Akkor nem kell közzétenni, de gondolom elkészíteni el kell. Nem? Hiszen az eredménytartalékot, mérleg szerinti eredményt neki is tudnia kell. Vagy egyszerűen csak a főkönyvi kivonatából dolgozok?

lara
Válasz idézéssel
Hello!

!!! KIVÁS BT A SZÁMVITELI TV ALÁ TARTOZIK,KETTŐS KÖNYVVITELI KÖTELEZETTSÉGE VAN ÉS BESZÁMOLÓT KELL KÉSZITENIE !!!!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Eddig nem foglalkoztam kivá-s céggel, de most lenne egy ügyfél aki ezt szeretné. Elolvasva a topic-ot majdnem minden világos. Egy nyitott kérdésem maradt amire
megerősítést várok. Ugye jól értelmezem, hogy mivel a kivá-s cég alanya a számvitelnek, így van mérleg készítési, illetve letétbe helyezési kötelezettsége?
Előre is köszönöm a válaszokat!

lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A KIVA elszámolásnál a vevőktől kapott előleg hitelnek ill. kölcsönnek minősül? Tehát csökkentő tétel-e? Vélemények?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

KIVA-s cégben, ha a cég egyébként nem működik, akkor csak a nullás bevallást küldöm negyedévenként?
Ha a tulajdonos nem vesz ki semmit, akkor mennyi járulékot fog fizetni? (én úgy tudtam, hogy kell) Most vettem át a céget, és eddig nem fizetett semmit, a 08-as csak nullásan ment minden hónapban.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

KIVA alanyiság év közbeni megszűnése esetén önálló üzleti év kezdődik. Ez tehát azt jelenti, hogy beszámolót is kell készíteni? A maradék hónapról dec 31-ig, pedig jövőre május 31-ig ismét? Tanácstalan vagyok, mert olvasok ezt is azt is, de a jogszabály nem egyértelmű.
Válasz idézéssel
"Könyveljünk együtt' topikban válaszoltam.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

KIVA ügyben szeretnék segítséget kérni ! Még nem csináltam mérleget és adóbevallást. Hogyan kell? Eddig "rendesen" lett könyvelve minden, mint más cégnek. A 13KIVA nyomtatványon csak a pénzeszköz változás és a személyi jellegű ráfordítás különbözete az adóalap, ez alapján 100 e Ft fizetendő adója van ( jövedelem minimum figyelembe vételével). Ebből levonhatom az év közben már befizetett Kiva előlegeket, ugye? A Ceginfo-s bevallásban "rendes" mérleget készítek neki, de itt lényegesen nagyobb a veszteség. Jó lesz ez így ????
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni a kisvállalati adó levezetésénél a korrekciós tételek elszámolásánál az év elején a vevő szállító nyilvántartást kell külön venni? Ha valakinek van ilyen írjon róla pár sort.
Válasz idézéssel
Még egy kérdésem merült fel. Mi van azokkal a KIVÁ-s időszakban vásárolt tárgyi eszközökkel, amikkel a meglévő fejlesztési tartalékot csökkentem? A KIVA alapját csökkenti?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nem tudom, töltött ki már 13KIVA nyomtatványt valaki? Most amikor csinálom, felmerült benne néhány kérdés, talán van valaki, aki válaszolni tudna:

1. Nem tudom mi a különbség, ha a 13KIVA-01 lap első sorába "X"-t teszek vagy sem?
2. Nem találtam 03-01 és a 03-02 lapon olyan sort, ahol be tudnám írni azokat a bevételeket és kiadásokat, amik 2013-ban teljesültek, de a 2012. évi TAO bevallásban szerepelnek. Magyarán a tavaly kiállított bevételi és költségszámlák, amiket idén fizettek ki!
3. A 03-01 lapon folytatni lehet a 2012.12.31-ig üzembe helyezett tárgyi eszközök megkezdett ÉCS-jét. Írták, hogy 10 év alatt lehet leírni, de mit? A megmaradt ÉCS-t, vagy a leírás kulcsa lesz 10% 2013.01.01-től? Az előleg megállapításánál időarányosan számolom el, vagy az egész évit már az I.n. évben figyelembe vehetem? Gondolom arányosítani kell, de csak gondolom, leírva nincs sehol!
4. Fizetett ÁFA összegét melyik sorba írom? Nem csak a 2012. évit, hanem a 2013-ban eddig fizetett összeget?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Megtaláltam, 13KIVA!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Milyen nyomtatványon kell a negyedéves KIVÁ-t bevallani?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
KIVA kérdésekre:

összehasonlító kalkulátor
Kiva kalkulátor
Kata kalkulátor

<!-- m --><a class="postlink" href="http://blog.rsmdtm.hu/2012/12/kisvallalati-ado-kedvezo-modositasok-25-nappal-hosszabb-idonk-van-a-dontesre/">http://blog.rsmdtm.hu/2012/12/kisvallal ... -dontesre/</a><!-- m -->

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bejelentkezés a KIVA hatálya alá
A kiva hatálya alá 2013. január 15-ig lehet bejelentkezni a 12T203KV nyomtatványon.

A 2012. december 17-én elfogadott T/9401. számú törvényjavaslat módosította a kisvállalati adó hatálya alá való bejelentkezés szabályait. Ennek értelmében a kiva-alanyiság az adózó választásával jön létre, melyre vonatkozóan a bejelentést 2012. december 1-jétől 2013. január 15-éig lehet megtenni. Az adóalanyiság 2013. január 1-jétől kezdődik attól függetlenül, hogy a bejelentés 2012. december 31-ig, vagy 2013. január 15-ig érkezett be az adóhatósághoz.

Az állami adóhatóság erre a célra a 12T203KV nyomtatványt rendszeresítette, melyet kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani.

A bejelentkezési határidő meghosszabbítása az eva alanyokat is érinti. Az egyszerűsített vállalkozói adó hatálya alá tartozó alanyok ugyancsak 2013. január 15-ig dönthetnek a kiva adózási mód mellett. A 12T203KV nyomtatvány benyújtásával eva alanyiságuk akkor is megszűnik, ha nem jelölik az eva hatálya alóli kijelentkezést.

Az adózó a kisvállalati adóalanyiság választását bejelentkezésre szolgáló nyomtatványon 2013. január 15-ig vissza is vonhatja, a határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjesztésének nincs helye.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adozasitanacsadas.hu/hir/135/bejelentkezes-a-kiva-hatalya-ala">http://www.adozasitanacsadas.hu/hir/135 ... atalya-ala</a><!-- m -->

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kisvállalati adókalkulátor
2013. január 8. 9:31

A kormány célja, hogy a kelet- közép európai térség legkedvezőbb üzleti környezete Magyarországon jöjjön létre. A pénzügyi és gazdasági válságból nem lehet kilábalni a vállalkozások nélkül, amelyeket meg kell szabadítani az aktivitásukat akadályozó terhektől.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/ado-es-penzugyekert-felelos-allamtitkarsag/hirek/kisvallalati-ado-kalkulator-">http://www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasag ... alkulator-</a><!-- m -->

Kapcsolódó anyagok

KIVA GyIK (2012.12.07.)
Pdf - 249,88 KB

KIVA kalkulátor (2012.12.07.) - nyomtatható
Xls - 77,5 KB
Válasz idézéssel
KIVÁsnak havonta töltögetnie kell a 1308-ast?
(vagy csak negyedévente a KIVA előleg bevallásnál?)
és ott megoldják a nyomtatványon, hogy szocho-t ne kelljen perkálni, csak havonta az szja-t, egbiz-t és nyugbiz-t.
Válasz idézéssel
KIVA alá bejelentéshez milyen nyomtatványok kellenek? A 13T203KV-n jelzem, hogy KIVA alá belép, de tovább nem tudom. Valaki tud már erről valamit? Egy novemberi előadáson a KIVA előleghez a 13KIVA, a társasági adóhoz a 71EVA-t mondták.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ezt most kaptam, még meleg! Big Grin

"Tisztelt Tag!

Nem kell december 20-ig kijelentkeznie a KIVA alá bejelentkező EVA-snak.

Az ezzel kapcsolatos kijelentkezési tájékoztatót a NAV –az NGM-nek küldött levelem alapján– levette a weblapjáról, és tájékoztatásuk szerint várhatóan még a mai napon újabb tájékoztatót tesz közzé

Az új tájékoztató várhatóan azt fogja tartalmazni, hogy december 20-a utáni (2013. január 15-ig történő) KIVA bejelentkezés esetén nem szükséges december 20-ig az EVA alól kijelentkezni, a KIVA bejelentkezéssel együtt lehet azt megtenni.

Zara László elnök"
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Én megpróbáltam egy kicsit máshonnan megközelíteni ezt a KIVÁ-t, és arra jutottam, hogy ez gyakorlatilag egy 11%pontos SZHA kedvezmény (és persze SZHJ sincs) és emellett a nyereség 10% adója helyett egyfajta speciális cash-flow adózik 16%-kal.
A jövőre járó SZHA kedvezményeknek is lőttek ezzel, plusz adminisztrációs teher mellett.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég