A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KIVA törvény
Sziasztok!
Igaz előadáson még nem voltam, de próbálom, /próbálgatom/értelmezni a törvényt, de egyszerűen úgy érzem, hogy képtelen vagyok ilyen rövid idő alatt felelőséggel dönteni a cégeim ügyében.
Még a magam helyzetét sem látom tisztán, mert bevételi nyilvántartást vezető evásként elvileg jó lenne nekem a kiva, de nem értem az áttérés módját, teendőit, valamint magát az adóalapot sem.
Költségeket nem számolhatok el, ha jól értem, nyugdijjárulékot és egészségbizt és me piaci járulékot meg fizetnem kell, hiszen azt nem váltja ki.
Mi lesz a járulék alap?
Mi lesz az ipa alapja?
Egyáltalán még azt is meg kell gondolom, hogy érdmes-e az eváról váltanom, még akkor is ha 37%-ot és járulékokat kell fizetni, mivel bizonytalannak látom az egész jövőbeni bevételemet is.
Gondolom nem vagyok ezzel egyedül, még párszor "nekiugrom" az egésznek és ha jutok elöbbre megosztom.
Válasz idézéssel
Igazad van Tünde.

Valóban külön érdemes tárgyalni, mert sokkal több bajunk lesz a KIVA alkalmazásával, mint a KATA-val. Szégyenlem, de eddig még nem tudtam igazán egy mindenre kiterjedő adóalapot összehozni. Igaz nem vagyok jó a cash flow-ban, folyton eltévedek a módosító tételekben. Ráadásul ez csak egy sima adóalap, és nem a 2013-as.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég