A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvvizsgálat
Köszönöm a megerősítést!!!
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok! Nekem most nincs könyvvizsgálósom, de úgy tudom, hogy a társasági szerződésbe belekerül a könyvvizsgáló, ezért társasági szerződés módosítással járna a váltogatás.
(A társ.szerződéssel bekerül a NAV-hoz, külön jelenteni nem kell, de az önkormányzati változásbejelentőn bejelenteni kell.)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia,

a könyvvizsgálati kötelezettséget minden évben felül kell vizsgálni, így azért mert valaki valamelyik évben könyvvizsgálatos volt, nem jelenti azt, hogy utána mindig is annak kellene lennie. Ezért van az, hogy évente kell megújítani a könyvvizsgálói szerződést.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

tudtok arról valamit, hogy ha egy cég könyvvizsgálatra kötelezett egyik évben, de a következőben már nem, akkor nem köteles a továbbiakban könyvvizsgáltatni? Csak egy évre szólt a megbízás. A közgyűlés határoz erről és slussz? Szóval, hogy ugye nincs olyan, hogy ha már egyszer kellett, akkor nem lehet eltérni tőle?
Köszi!
Válasz idézéssel
Sziasztok,

tudtok arról valamit, hogy ha egy cég könyvvizsgálatra kötelezett egyik évben, de a következőben már nem, akkor nem köteles a továbbiakban könyvvizsgáltatni? Csak egy évre szólt a megbízás. A közgyűlés határoz erről és slussz?
Köszi!
Válasz idézéssel
De azok leszünk/maradunk, és mindennek dacára a kötelező továbbképzés ktg-e is megnő(het). Vajon a színvonala is....
Válasz idézéssel
hát ez az! akkor ezek szerint mégsem vagyunk-leszünk (remélem azért nem következik be) mérlegképesek? :o
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem ez tetszik legjobban:

az állam ösztönözze a könyvvizsgálók igénybevételét azzal, hogy azon vállalkozások esetében, amelyeknél az értékhatár emelés miatt nem lesz kötelező a könyvvizsgálat, ott
a) ha mégis igénybe vesznek könyvvizsgálót, akkor a könyvvizsgálói díj leírható legyen a társasági adó alapjából;
b) a beszámolót csak okleveles könyvvizsgálói képesítéssel rendelkező szakember állíthatja össze.

ad a., Én úgy emlékszem, hogy a könyvvizsgáló számáját költségként el lehet számolni és ez az adóalapot csökkenti, vagy netán még egyszer akarják csökkenteni vele most amikor az adományoknak is lőttek?
ad b., Tán akkor be kéne fejezni a mérlegképes oktatást, mert a meglévő regisztrált mennyiség felesleges, hisz ha beszámolót nem állíthat össze akkar a képesítést is át kéne becézni. Mondjuk mérlegelőkészítő.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Valamikor egyik cégnél minőség ellenőrzés kapcsán a programot nekem kellett feltelepíteni nekem is kellett volna a nyomtatványokat kitölteni kellő szakértelem híján. Meg sorolhatnám tovább.

Sajnos a képviseletük /lobbi/ igen erős, 2009-ben beiratkoztam egy termékdíj ügyintézői tanfolyamra mivel abban a tudatban
voltam- voltunk, hogy csak ennek birtokában lehet képviseletet ellátni. A tanfolyam megkezdése után 2 hétre közölték, hogy még sem kell ez nekünk, mivel az ART szerinti képviselők lehetnek termékdíj képviselők. Semmi nem kiszámítható. Sad
Válasz idézéssel
"Ügyesen lobbiznak"

Nekik van valamire való kamarájuk, szervezetük, akik valóban kiállnak a tagok mellett, védik az érdekeiket. Míg nekünk nincs ilyen.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Sziasztok!
Úgy tűnik a mi tudásunk és tapasztalatunk kevés lesz egy beszámoló összeállításához.....Mondjuk azért megnézném, ahogy a mi könyvvizsgálónk a kezébe veszi a főkönyvi kivonatot és elkezdi kitöltögetni az eredménykimutatást Big Grin
:evil:

Azt én is!

Itt az a sok könyvvizsgáló, nekik is meg kell élni valamiből. :wink: Ügyesen lobbiznak, a törvényhozók meg még a büdös életben nem könyveltek, hát hisznek nekik.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Nekem is van véleményem.
Pl nem értek egyet azzal, hogy minden alapítványnál.
Most is könyvvizsgálatra kötelezetett minden közalapítvány. Azok is akiknek az éves bevételük az szja 1 %-os felajánlásából van, ami nálam a legkisebb esetben 34 e Ft. Na ez szerintem őrültség.
A könyvvizsgálói díj most is leírható a társasági adó alapjából, mivel vállalkozás érdekében felmerült költségnek minősül. Vagy kétszeres leírási lehetőségre gondolnak.

Egy cég életében a legegyszerűbb feladat a beszámoló összeállítása. A lényeg azon van, amiből kijönnek a számok, tehát az alapdokumentumok.

Viszont állami támogatásoknál, hiteleknél már van benne logika.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem szeretnék egy kollégát sem megbántani...csak úgy érzem mi vagyunk a kaszt alja. És úgy tűnik sok a könyvvizsgáló....
Ez alapján:
az állam ösztönözze a könyvvizsgálók igénybevételét azzal, hogy azon vállalkozások esetében, amelyeknél az értékhatár emelés miatt nem lesz kötelező a könyvvizsgálat, ott
a) ha mégis igénybe vesznek könyvvizsgálót, akkor a könyvvizsgálói díj leírható legyen a társasági adó alapjából;
b) a beszámolót csak okleveles könyvvizsgálói képesítéssel rendelkező szakember állíthatja össze.

Jól értem: beszámolót majd csak könyvvizsgáló állíthat össze. Ergo: mindenki valamilyen formában kötelezett lesz? Akkor miért is nem írják le egy mondattal, minek ez a körítés? Vagy ha a saját könyvelője egyben könyvvizsgáló is, akkor összeállíthatja? De akkor mi értelme is van?

Úgy tűnik a mi tudásunk és tapasztalatunk kevés lesz egy beszámoló összeállításához.....Mondjuk azért megnézném, ahogy a mi könyvvizsgálónk a kezébe veszi a főkönyvi kivonatot és elkezdi kitöltögetni az eredménykimutatást Big Grin

Ja, már emlékszem. Ez lesz az egyszerűsítés ugye, amit beharangoztak :evil:
Válasz idézéssel
Nem találtam jobb topicot. Ti olvastátok már ezt? Véleményetek? Nekem már sajnos meg van.

"A teljesség igénye nélkül az alábbi esetekben indítványoztuk a kötelező könyvvizsgálat körének bővítését, illetve a könyvvizsgálók bevonását:
* már az első üzleti évet követően, ha a nettó árbevétel meghaladta a 100 millió forintot;
* ne csak az árbevétel, hanem a mérlegfőösszeg (ugyancsak 100 millió forintos értékhatárral) függvénye is legyen a kötelező könyvvizsgálat (lásd éveken át elhúzódó beruházások, ingatlanfejlesztések);
* kapcsolt vállalkozások esetén, ha a tulajdonosi struktúra ugyanaz, akkor adódjanak össze az egyedi árbevételek, mellyel kizárható lenne, hogy csak azért alapítsanak újabb és újabb cégeket, hogy elkerüljék egy külső ellenőrzés veszélyeit;
* valamennyi állami tulajdonú vagy állami felügyelet alá tartozó (minisztériumi és önkormányzati) intézményre;
* bármilyen összegű uniós vagy állami támogatások elnyerése esetén;
* bármilyen közpénzt felhasználó szervezet esetében;
* a Széchenyi hitellel gazdálkodó vállalkozások esetében;
* valamennyi alapítványnál;
* tízmillió forint feletti adóhiány megállapítás esetén;
* az állam ösztönözze a könyvvizsgálók igénybevételét azzal, hogy azon vállalkozások esetében, amelyeknél az értékhatár emelés miatt nem lesz kötelező a könyvvizsgálat, ott
Az önkéntes – adóbírság kiszabása nélküli – adóellenőrzésre bejelentkező vállalkozások könyveinek és adóbevallásainak ellenőrzését a könyvvizsgálók bevonásával végezné el az adóhivatal.

Tekintettel arra, hogy a könyvvizsgáló szó nemcsak egy hivatást, hanem egy felsőfokú szakképesítést is takar, a felszabaduló szakértelem új területeken is kamatoztatható. Mivel a jogalkotói munka érdemben most kezdődik el, ezúton szeretnénk kérni könyvvizsgáló kollégáinkat arra, hogy tegyék meg javaslataikat, osszák meg elképzeléseiket: a fentieken kívül mely területeken lehetne még könyvvizsgáló szaktudásunkat integrálni, hol tartják szükségesnek a kötelező könyvvizsgálat bevezetését, melyek azok a területek, funkciók, ahol jogszabályi kötelezettség írná elő a könyvvizsgálói képesítés meglétét, a könyvvizsgáló általi ellenőrzést."

Anita
Válasz idézéssel
Keresem, keresem az állásfoglalást, de még nem akadtam még rá.
Eszembe jutott, hogy meg van nekem a könyvelői felelősség kézikönyv-megnézem, hátha írnak abban valamit. Ha találok, bemásolom.

Anita
Válasz idézéssel
Köszönöm a jótanácsokat!
Már lehiggadtam. Szerdán jönnek az anyagért, kapnak egy jó nagy jkv-t amiben kizárom a további felelősségemet.
Igen Polika, pont erre utaltam, amikor állítom, hogy ez a módszer szembe megy a könyvvizsgálati előírásokkal.

Most már csak azt az állásfoglalást keresem, ami kibontja az Szt-t, és arról szól, hogy nem kell papír alapon ada adnom a cuccokat.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mostanában sajnos nagyon kevés időm van itt lenni, másrészt mióta a főlapon nem látom egyből a témákat, valahogy nem is tűnnek fel a kérdések.

Klárikám!

Szerény véleményem szerint a visszaigazolásos emil, fax, levél mindenképpen hasznos lenne, melyben kéred a hivatalos könyvvizsgálói véleményt, mert anélkül nem tudod elküldeni a beszámolót. Azonnali választ kérj a dátumra.

El lehet ilyenkor is vállalni a könyvvizsgálatot, egyből figyelemfelhívó a záradék, mert a könyvvizsgáló eleve nem tudott ott lenni a mérlegforulónapi leltározáskor. Másrészt a könyvvizsgálatot ésszerű határidőn belül kell elvégezni, tehát a könyvvizsgálót a szerdződésben vállalt határidőn belül semmi nem köti. Ez lehet augusztus 30 is.

Könyvelési dokumentációra ugyancsak javasolnám az emiles küldést visszaigazolással, illetve a könyvvizsgáló emil címére. Vagy a lemezen való átadás.
Korábbi beküldött bevallásokat pedig az új regisztrált meg tudja az ő adataival nézni.

Ha ez nincs meg, akkor legnagyobb sajnálatodra kénytelen vagy május 31 előtt visszamondani a beszámoló elküldését, keressenek más személyt rá. Pl ügyvéd is küldheti akár.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Hát ez az, pontosan ilyen gondolatok fordultak meg az én fejemben is. Májusban elvállalni egy azt megelőző év könyvvizsgálatát ? Ilyenkor már a következő évre szerződnek a könyvvizsgálók ! De, ok rendben van elvállalta, de számomra is az lenne a leg kézenfekvőbb, hogy odajön megbeszéljük, amit lehet elektronikus úton, amit meg nem fénymásolattal vagy egyéb módón begyűjt a dokumentációjába. De nem a feladatom a könyvvizsgálók munkamódszerét minősíteni.

Inkább a másik aggályodra kellene valamilyen megoldást találni, valahogy rögzíteni kellene, hogy az átadás napján a rendelkezésre álló bizoynlatok, információk bírtokában készültek a bevallások, beszámoló stb. , azt ezt követő időszakban történt bármilyen a továbbított ( természetesen pdf-ben ) anyagban történt változásokért nem áll módódban felelősséget vállalni.

Persze az is érdekes, hogy magukat az alapbizonylatokat ( ha még vannak nálatok ) technikailag hogyan adjátok át.

Egy biztos, hogy ebből is csak többlet munka és bosszankodás lesz, de törekedj arra, hogy Ti be legyetek biztosítva, a jövőre nézve.

Együtt érzek Veled, de sajnos nem ez lesz az utolsó ilyen kalamajka, de ezt Te is tudod.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszi szépen!
Természetesen a szerződés szerinti díjat is késve és nehezen fizeti.

A bajom, hogy ha könyvvizsgálat nélkül kiadom a beszámolót és "belepiszkálnak" utólag bizonygathatom, hogy "nem én voltam, nem én voltam". Ugyanez vonatkozik a 29-re meg az IPÁKra is. Ez ellen akarok védelmet találni, hisz a felelősségem addig míg ki nem adtam a kezemből fennáll.
Számomra hihetelen, hogy egy tisztességes könyvvizsgáló ne akarjon bizonylatot meg számítást stb látni. Ez annyira szembe megy az általam is tanult standardekkel meg módszertannal, hogy csak na. De lehet, hogy naiv vagyok.

Válasz idézéssel
Szia Klárikám !

Nem tudom, hogy van-e erre állásfoglalás, vagy törvényi hivatkozás, de ettől függetlenül nyugodtan küld csak pdf formátumban, a könyvvizsgáló pedig azt irat ki amit akar. Nem kötelezheti a könyvelőt senki arra, hogy papír alapon produkálja a könyvelés kartonjait stb. ( Egyeztettem a könyvvizsgálóval !!!!!)

Nem tudom ismered-e a mammutmail.com lehetőséget ( azzal szoktam az ilyen sok anyagot küldeni )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Klári!
Tanácsot sajnos nem tudok adni, de tudom, hogy ha egy nagy levegőt veszel és egy kicsit nyugodtabb leszel, meg fogod oldani ezt a problémát is.
Szerintem sincs akadálya annak, hogy pdf-ben add át a főkönyvi kartonokat (én sem nyomtatom már ki évek óta)

A könyvelési díjjal is elvannak maradva?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Klári!

Utána nézek az állásfoglalásnak, remélem meg van még a gépemen. Ami biztos, nálam minden könyvvizsgáló elfogadja a pdf-s formátumot a könyvvizsgálatkor, akár emailen küldöm, akár cd-re írom ki. SŐT már az apeh is el szokta fogadni cd-re kiírva ellenőrzéskor.

Anita
Válasz idézéssel
Jaj!

Idegességemben elfelejtettem!

A közel 1000 kartont nem akarom kinyomtatni csak PDF-ben átadni. Most nem találom azt az állásfoglalást, hogy megtehetem!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek adjatok ötleteket, mert a saját ügyemben nem vagyok túl okos, + a pipától nem látok.

Adott egy cég, amit több éven keresztül könyveltünk, 2011. februártól saját könyvelője van. A cég a nevem alatt az EBEV-ben, a beszámolón az én reg.számom.

Április közepe óta kérjük, hogy a CB-on is bejegyzett könyvvizsgáló auditálja a beszámolót. A könyvizsgáló az auditot megtagadta, mivel az elmúlt 3 évi számláját a cég nem fizette ki.
Tegnap kaptunk egy emilt, mi szerint más könyvizsgálót szereztek, aki a beszámolón és főkönyvi, folyószámla kartonokon kívül a leltárakat és elhatárolásokat kéri. A mi aszisztenciánkból nem kér.

Mi a véleményetek?

Válasz idézéssel
Marika! Szerintem jól gondolod!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég