A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvvizsgálat
Sziasztok!
Jól gondolom hogy 2010-re már nem kötelező a könyvvizsgálat ha:
2008. évi nettó árbevétel 127.783 e Ft
2009. évi nettó árbevétel 53.972 e Ft
-----------------------------
összesen 181.755 e Ft /2 év = 90.878 e Ft az átlag nettó árbevétel ami kevesebb mint 100 millió Ft.

Alkalmazott mindkét évben 5 fő alatt.
Előre is köszönöm a megerősítést
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogyan kell vizsgálni a két megelőző év bázis-adatait olyan társaság esetében,ahol beolvadás történt 2008.10.01-el.Más átlag jön ki természetesen.Az átalakulási mérleget könyvvizsgáló hitelesítette. Kell a beolvadó társaság adataival is számolni?
Nem mindegy sajnos, mert a megmaradt cég árbevétele 100 m alatti, és létszáma szerint sem kellene, viszont ha egybe nézem a 2006 és 2007 adatait a beolvadt társasággal együtt, akkor meghaladja a kritériumként megadott szintet.
Esetleg van erre valakinek tv-i hivatkozása, állásfoglalása?

Igen! Erika!
Válasz idézéssel
Ugye a 2008-as könyvvizsgálathoz a 2006 és a 2007 év nettó árb. átlagát kell nézni?
Erika
Válasz idézéssel
Szia!

Igen jól gondolod, a 2008-at kell átszámolnod éves szintre.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következőn rágódom egy ideje 2008 év elején alakult cégnek kell a könyvvizsgálat?
ezt találtam, de nem nagyon menetem el rajta.

"2008. január 1- től módosul a számviteli törvény hatályos szövege. A változás alkalmából - a teljesség igénye nélkül - áttekintjük a törvény vonatkozó részének legfontosabb pontjait.

* Kötelező a könyvvizsgálat - a alábbi esetek kivételével - minden kettős könyvvitelt vezető vállalkozónál.

* Nem kötelező a könyvvizsgálat, ha az alábbi két feltétel együttesen teljesül:

o az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában a vállalkozó éves (éves szintre átszámított) nettó árbevétele nem haladta meg a 100 millió forintot, és
o az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában a vállalkozó által átlagosan foglalkoztatottak száma nem haladta meg az 50 főt.

* Jogelőd nélkül alapított vállalkozónál , ha az üzleti évet megelőző két üzleti év egyikének vagy mindkettőnek az adatai hiányoznak vagy csak részben állnak rendelkezésre, akkor a tárgyévi várható adatokat és - ha van - a megelőző (első) üzleti évi (éves szintre átszámított) adatait kell figyelembe venni."

tehát akkor nekem mit is kell figyelembe vennem? :oops: ( előre is köszönöm a válaszokat)
Válasz idézéssel
Köszi Polika! Csinálom majd az önellenőrzést.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
pont hogy írod. a kifizetéskor adózik.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Vigasztaljatok meg, mert megnyúvasztott a könyvvizsgáló!
Decemberre számfejtettem az osztalékot és annak terheit, de csak januárban fizették ki. Ezért decemberi osztalék 0808-ból önellenőrzéssel ki, januárban 0908-ba be.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
sziasztok!

ha nem kötelező a könyvvizsgálat egy cégnél, de van, akkor kötelező a választott könyvvizsáló cégbírósági bejelentése? ha igen, tudtok valami törvényi hivatkozást erre?
nagyon köszi,
Manka
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A 300 mft csak terv, még a 100 mft a hatályos.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Én a Complex-ben ugyanezt találtam. 100 milla.

Válasz idézéssel
Magyarorszag.hu- jogszabálykereső, mai napon hatályos 2000. évi C. tv 155 §

100 millió
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bár a számviteli törvényben nem olvastam, de most hallottam egyik könyvvizsgáló ismerősömtől, hogy az árbevételi határ 300 millióra módosult. Tudtok erről valamit?
Válasz idézéssel
Polika!
Köszönöm!
Nincs olyan hangulatjel ami a homlokát törölgeti?
Válasz idézéssel
mostmár nem
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy cégem amelyik évek óta, míg világ a világ 50 milla alatti árbevételt produkált. Tavaly 5. hóban az egyik tag kilépett, és egy személyes KFT-ként működött tovább. Ugye nem kell most könyvvizsgálóhoz rohannom?

Előre is köszönöm!
Enikő
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Válasz idézéssel
Bocs! A lényeget felejtettem el!

Pedig nagyon fontos

Aki a törvény szerint kötelező könyvvizsgálatot "elmulasztja" az büntethető cselekedetet hajt végre "két évig terjedhető szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő !! Btk 289 §.

Ez vár a gazdasági vezetőkre, akik persze rákenhetik a könyvelőre, hogy nem mondta és ettől leszünk bűnsegédek.

Mit jelent ez? Ha a vezír nem akarja, leírni a kötelezettség létét, átvetetni és a levélkét jól el tenni. Nem felejtettétek el a megbízott kötelezettségét. A törvénysértésre fel kell hívni a megbízó figyelmét, de a megbízó utasításai szerint kell eljárni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintem, ha közzé és letétbe helyezi hiányosan, vagy egyáltalán nem teszi akkor számíthat CB-i eljárásra.

A cégbíróság a céginformációs szolgálat bejelentésének érkezésétől számított 15 munkanapon belül – ha a cég mulasztását megállapította – hivatalból törvényességi felügyeleti eljárást indít. Ennek keretében a vezető tisztségviselőt 100 ezer forinttól 10 millió forintig terjedő pénzbírsággal sújtja [Cégtörvény 87. §-ának (1) bekezdése].

Ez után jön még az Art. 172.§(1)e. 200 ezerért.

Lehet gondolkodni, hogy megéri-e.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy ismerősöm kérdésként felvetette, hogy mi várható akkor, ha ez évre (2007) még -először és utoljára- könyvvizsgálati kötelezettsége lenne a cégére, de véletlenül elmulasztja :-) ?
Próbáltam felhívni a figyelmét a jogkövető magatartásra, de köti az ebet a karóhoz, pl: milyen valószínüséggel várható nagyobb bünti, mint a könyvvizsgálati díj, stb.
Van vkinek ezirányú tapasztalata?

Köszi: B.
Válasz idézéssel
balázs jól értelmezed.

Ha 05-ben és 06-ban volt az átlag 50 felett, akkor kell 07-ben könyvvizsgáltatni.

alexiarven
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
A 2005. évben is több volt, mint nettó 50 milla?
Mert az Szt. 155 par (3) bek. alapján: Nem kötelező a könyvvizsgálat, ha a vállalkozó éves nettó árbevétele az üzleti évet megelöző két üzleti év átlagában nem haladta meg az 50 millió forintot."
Tehát 2007-ben akkor kell könyvvizsgálat, ha a 2005, és a 2006-ban (és 2007-ben) is 50 milla felett volt.
Jól értelmezem?
Válasz idézéssel
zsemle: fejből számviteli fegyelem megsértése, s az ehhez kapcsolódó mul. bírság elsősorban.

Üdv: Alexiarven Big Grin

a nyuszi még mindig nagyon jó...
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni:
ha könyvvizsgálati kötelezettség alá tartozik a cég (2007-ben még igen, 2008-ban már nem) és a tulajnak nem fűlik a foga hozzá, ki és mennyire büntetheti meg?
Az az igazság, én is éjt nappallá téve dolgozom, nem igazán érek rá még a könyvvizsgálóhoz is futkorászni, tehát én sem erőltetném a dolgot, csak kíváncsi vagyok, hogy mekkora a bukta (ha jó a szeme a cégbírónak, látni fogja, hogy könyvvizsgálatra kötelezett, mert a 2006. évi árbevétele is meghaladta az 50 milliót).
A választ előre is köszi: zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég