A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaktuszok és pozsgások
Ő egy idén kapott Chamaecereus hibrid, a növény akkora mint egy kisujj és kikukucskál a virág mögül

[Kép: 1508701_951313d3cecb824ddb81fdb73264da2d_m.jpg]
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Köszönöm! Big Grin
Válasz idézéssel
Jól mondod, ez egy Sansaveria.
És valóban nehezen virágzik, nem könnyű eltalálni ennek a növénynek a virágzáshoz vezető igényeit. Neked sikerült gratula.

A pontos fajnak majd megpróbálok utána nézni,
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Rwinke!
Köszönöm, majd holnap megnézem ezt az indafotót és kiokosítom magam.
Megint gyönyörűek a virágaid!
Ja, hát persze, minden növény gyönyörű, csak nem ilyen szép színesek. Persze nekem egyelőre az is nagy élmény, ha valamit nem nyírok ki. De ezt meg szeretném Nektek mutatni, mert állítólag nem sűrűn virágzik. Kíváncsi vagyok Te mit mondasz Rwinke.
Állítólag ez a növény az anyósnyelv változata. Ez, ami kivirágzott egy másik, jóval több levélből állónak a fia. Én ültettem szét, és akkor még annak is örültem, hogy mindkettő túlélte. Álmomban nem gondoltam, hogy virágot is hoz.
A virága egyébként nagyon illatos.
Szóval elnézést, hogy egy kicsit büszkélkedek én is. Smile
Válasz idézéssel
Enchanment kinyílva

[Kép: 1451867_d12d38f9d923808a3d4a140f287b3dc8_m.jpg]

[Kép: 1451869_55c557c3d161fa981f0707cdcdc73457_m.jpg]
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Balázs Írta:Hogy lehet így képet feltölteni? Gondoltam én is büszkélkednék a növényemmel. Igaz nem ilyen szépek, meg nem ilyen kuriózum, de gondoltam megmutatom nektek.

Mondjuk beregisztrálsz az indafoto.hu-n és oda töltheted fel bőven. Automatikusan át is méretezi.
Aztán a képre menve beágyazásra kattintasz és a középen lévő kódot átmásolod ide.

Vagy ott a hozzászólásnál az egy csatolás hozzáadása

Különben meg mi az hogy nem szépek? Olyan nincs is, csak ha már elpusztult.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Rwinke!
Nagyon szépek! Elnéztem most azt is, hogy az első két képen lévő virág milyen növényből virágzik. Hány, meg hány ilyen kaktuszom volt, és soha nem gondoltam, hogy virága is lehet.
Hogy lehet így képet feltölteni? Gondoltam én is büszkélkednék a növényemmel. Igaz nem ilyen szépek, meg nem ilyen kuriózum, de gondoltam megmutatom nektek.
Válasz idézéssel
Dögimádóknak meg:
Tegnap kinyilt a Duvalia pubescens

[Kép: 1442697_26a7cbe49cb87cd0911321a1c73b09c8_m.jpg]
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Matucana paucicostata narancsos beütésű virágváltozatban:
[Kép: 1442673_d3c99b0bb1c3fa728590faf4472885d8_m.jpg]

[Kép: 1442719_8d91e7038b8d7dd659ec3c6b8b92c591_m.jpg]
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Egy Schick hibrid (ő a Schick hibridek közül a második, amelyik végre-végre virágzik nálam)

Echinopsis 'Enchantment'

Majd ilyen lesz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.huntington.org/BotanicalDiv/Schick/hybrids/enchantment.html">http://www.huntington.org/BotanicalDiv/ ... tment.html</a><!-- m -->

Most még itt tart nálam:
[Kép: 1442689_498dc54927c7e62d9b05b0c6e908bfa2_m.jpg]
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Ami a locsolást illeti, a feleségemnek van egy módszere (nem tudom, honnan vette), minden héten egyszer egy órára esővízbe állítja nyakig az orchideát cserepestől. Az itatás után visszateszi az átlátszó kaspóba, ami vizet magával visz, azzal elvan egy hétig.
Ezzel a módszerrel az egyik barátunknál egy, már majdnem teljesen kiszáradt példányt sikerült feléleszteni, igaz kellett neki néhány hónap, mire kikupálódott... Most már ötödik hete virul rajta 6 gyönyörű lila virág és most újabb bimbót is hozott.

Üdv.: János
Válasz idézéssel
Hát ez olyan, mintha valami fa kéreg lenne. Nem apró, olyan kb. másfél-két cm-es darabok. De semmi más nincs benne. Se perlit, se hungarocel. És ugyan agyaggolyót még nem láttam, de gondolom nevéből adódóan gömb formájú. Ezek meg szabálytalanok, tényleg olyan, mintha kéreg lenne.
Szóval nem tudom mi ez, majd lehet, hogy az egyikről rakok egy kicsit a másikra.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Ja és nem tudjátok, mi annak az izének a neve, amibe benne van? Mert az nem virágföld. A fiam kiborította, a férjem meg fölporszívózta :roll: nem tudom mit gondolt, mit teszek a helyére.

Hát az spec orchideaföldkeverék
Apróra darált tőzeg, fenyőkéreg, szokott benne lenni még perlit vagy hungarocell golyó is.
De kaptam már úgy is, hogy csak agyaggolyókban van.
2-3 évente egyébként is célszerű átültetni (gondolom lepkeorchiról beszélünk- Phalaenopsis)
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Rwinke!
Nagyon köszönöm! Kinyomtatom, holnap megyek virágföldet, meg tápoldatot keríteni.
Remélem nem nyírom ki szegényt, olyan szép! Majd beszámolok!

Klárika!
Te is újat mondtál. Szaladok, kiveszem az orchideát a kaspóból. Ja és nem tudjátok, mi annak az izének a neve, amibe benne van? Mert az nem virágföld. A fiam kiborította, a férjem meg fölporszívózta :roll: nem tudom mit gondolt, mit teszek a helyére. Így most csak félig van a cserép ezzel a valamivel.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Ok, köszönöm, várom!

Nos, akkor az alábbi a teendő.
Kell ugye egyszer egy cserép, ez tiszta sor. Inkább nagyobb mint kisebb.

A talaj: Bár sokan csak szimplán virágföldbe rakják, de azért van, amit ettől jobban szeret. Tehát amolyan kaktuszos jellegű földkeveréket kellene összehoznod. Erre leginkább a Florimo kaktuszföldet javaslom. Ha nem tudsz szerezni, akkor keverhetsz is gyepszintföldet is tartalmazó virágföld (mondjuk Garri) és sóder 2/3-1/3 arányú keverékével. Került a sok tőzeget tartalmazó virágföldeket.

A cserépbe betöltöd a földet alulra, játszol egy kis letapogatósdit, belerakod a növényt és elkezded a kivánt szintig továbbtölteni földdel, közben négy öt centinként jó erősen tapogi. Ezt addig ismétled, mig a kivánt magasságú nem lesz a cserépben a föld.

Amikor megvagy ezzel, akkor világos helyre teszed, ez lehet erkély is, csak ne érje hajnaltól napnyugtáig állandóan a közvetlen napsütés. Hetente öntözöd. És itt két lényeges dolog.

1. Be kell tartani egy aranyszabályt, miszerint bármennyire is szeretnéd, elültetés után 5-7 napig nem öntözzük meg
2. Mivel tőzeges hollandus volt, ezért az első évben egy kis tápoldatot kell neki keverni havonta egyszer. Nem kell neki csodaszer, gazdaboltban kapható Volldünger a legjobb, jobb mint bármelyik csodakeverék. De max az előirt adag fele kerüljön az öntözővízbe.

Na nagyvonalakban ennyi.

Még egy öntözéshez kapcsolódó aranyszabályít azért még megemlítenék. Öntözni úgy érdemes, hogy a cserép alatti alátétben megjelenjen a víz. Az értelmetlen, ha csak a talaj felső fele harmada nedvesedik át, mert a gyökerek felfelé törekszenek, az meg ugye nem igazán jó.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Szia Kiriszta!

Pihennek a drágák! 4-5 hónap akár normális is lehet. Ilyenkor új levelet, meg léggyökeret hoz. A virágszár úgy indul mint a léggyökér, de a vége hegyesebb mint a gyökér, illetve a meglévő virágszáron növekszik oldalszár. Ha észreveszed kezdjél el gondolkodni, mivel és hogyan bírod egyenes növekedésre.
Hetente egyszer locsold meg állott vízzel, de ne álljon a cserép alatt víz. Ugye kivetted a kaspóból, és az átlátszó cserépen keresztül fényt (nem közvetlen napfényt) kap a gyökere? Havonta egyszer a heti locsolást tápos vízzel végezd. Tápot virágboltban, vagy gazdaboltban kapsz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Rwinke illetve minden kedves látogató! Tudtok tippet adni, hogyan bírjam virágzásra az orchideáim? Virágzás óta csak lapítanak a cserepükben.
Válasz idézéssel
Ok, köszönöm, várom!
Válasz idézéssel
Ha meg tudod oldani az állítva elhelyezést, akkor úgy csináld, különösebb igény ezalatt nincs, világos, de nem tűző napos helyre tedd.
Este irom a többit
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Ok. Fektessem, vagy állítsam bele valamibe? Csak azért kérdezek ekkora hülyeséget, hogy mennyire kényes esetleg a gyökere. Aztán még azt szeretném kérdezni, hogy ha lecsupaszítottam a gyökerét lehet a lakásba, vagy erkélyen, nem igénye speciális elhelyezést?
Elnézést, hogy hülyéket kérdezek, abszolút kezdő-kezdő kertész vagyok... :oops:
Ja, a kálám az iránymutatásaid alapján él és virágzik, már levelet bontott.
Válasz idézéssel
Akkor első lépésként elkezded kibontani abból a kulimászból.
Ha nincs rákeményedve, akkor relative könnyebben fog menni.
Ha rávan, akkor áztatsz bontasz áztatsz bontasz.

Egészen le a csupasz gyökerekig. De úgy, hogy a maradékot zuhannyal vagy slaggal csapatod ki a gyökereik közül.

Ha ezzel végeztél, veszel egy nagy levegőt és az egész lepucolt gyökérzetű növényt félreteszed 2 napra pihenni.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Szia Rwinke!
Nincs majomfám és sajna tőzeges kulimászba van. Hegyezem a fülem Big Grin
Válasz idézéssel
Valószínűleg egy ilyened vagy ennek valamelyik változata van:

Crassula argentea cv"Lutea"
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gardening.cornell.edu/education/mgprogram/favplants/images/jade2.jpg">http://www.gardening.cornell.edu/educat ... /jade2.jpg</a><!-- m -->

Ha van az úgynevezett "majomfa"-d (aki ezt a nevet kitalálta neki) akkor ezt is ugyanúgy kell tartani, gyakorlatilag annak egy kertészeti változata.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tropickerostliny.cz/obrazky/Crassula_ovata.jpg">http://www.tropickerostliny.cz/obrazky/ ... _ovata.jpg</a><!-- m -->

Ha nincs, szólj és írom is.
Viszont nézd meg milyen talajban van, mert ha tőzeges holland kulimászba, akkor át kell ültetned.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Kedves Rwinke! És többiek!
Remélem jársz erre, mert a segítségedet szeretném kérni. Illetve természetesen a többiekét is szívesen veszem.
Most kaptam ezt a gyönyörűséges virágot, a papírja szerint Succulent. Ahonnan vették, nem igazán tudtak segíteni, hogy hogy kell kezelni. A paírja német, a neten meg angol nyelvi oldalakat találtam. Sajnos egyikbe se vagyok perfekt, sőt :oops:
Tudnátok segíteni, hogy hogy kell kezelni, meg mit szeret, és mit nem? Ja, és ez virágzik vagy nem?
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
8O

Lenyűgöző!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég