A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Sziasztok,
Ismét a segítségeteket szeretném kérni. :-)
Adva van egy cég, ahol a vevőszámákat devizában állították ki, az akkori árfolyamnak megfelelő Ft összeggel bekerült a könyvelésbe. A vevő kiegyenlíti a bankban X napon ezeket a számlákat, egy másik árfolyammal, jelezve, hogy mennyi bankköltséget számoltak el a résztvevő bankok ezen ügylet kapcsán.
Hogyan kell helyesen könyvelnem? Gondolom, azon az összegen, amelyik a bankban szerepel, hogy a banki egyenlegem jó legyen. (Ja, Ft-os számlán történik a tranzakció).
A két összeg nyilván nem egyezik, mármint a számla teljesítési ideje, és a fizetés tényleges időpontja szerinti összeg. A két összeg közötti differenciát árfolyam különbözetként könyelem. De mit csináljak a banki költséggel? Lekönyvelhetem, mint bankköltséget? Ebben nem vagyok biztos. :-) :oops:

Hogyan kezelitek azokat a kiegyenlítéseket, amikor nincs számlaszámra történő hivatkozás, csak utalás? A vevőnek meg mondjuk van több kiegyenlítetlen számlája. :-( Már beleőszülök ezekbe a banki dolgokba, mikor ez alapból annyira egyszerű! :-)

Köszi előre is a segítségeteket, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Ancsa !

Most szépen megyünk pihenni aztán holnap neki látunk, ne izgulj fog menni, csak még egy fórumost kellene találni aki ezt a programot használja, az sokat könnyítene. De megoldjuk :wink:

Jó éjt !
Válasz idézéssel
Ancsa !

Most szépen megyünk pihenni aztán holnap neki látunk, ne izgulj fog menni, csak még egy fórumost kellene találni aki ezt a programot használja, az sokat könnyítene. De megoldjuk :wink:

Jó éjt !
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ancsa !

Jó éjt !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Köszönöm biztató szavaid! A cég ahol könyvelek negyedéves ÁFA bevalló, pénztárgéppel rendelkezik. A bevallásokat az első három hónapban a külső könyvelő végezte, a bérszámfejtést is . Az első negyedéves ÁFÁ-t én csináltam már ,kézzel ugyanis akkor még nem kaptam könyvelő szoftvert.Az áprilisi bérszámfejtést és a bevallást már én készitettem el.De könyvelni még mivel ? Május 31. után kaptam kézhez a 2006.évi mérleget és a 2006.12.havi főkönyvi kivonatot. Az árubeszerzés nagyrésze készpénzes a pénztárbizonylatokat eddig kézzel irtam , nemrég házipénztár szoftver segitségével.Már meg van a teljesen új Kulcs-Soft könyvelő szoftver de hogyan induljak neki? Teljesen leblokkoltam!

Segitséget előre is köszönöm!

Ancsa
Válasz idézéssel
Látod annyira akarlak bíztatni, hogy kétszer is elküldtem ugyanazt :roll:

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa !

Én sem ismerem a Kulcs-soft könyvelő programját, de ne ijedj meg, aki gyerköcöt / gyerköcöket ?/ remekül el tud látni annak a könyvelés sem lehet probléma, főleg, ha nem most kezded, elő jönnek ezek a "fiókból" ne félj, s ahogy Klári is modja itt vagyunk mi is.

Előzetesen talán annyi segítség

azon túl amit a Klári mondott, gondold végig az analitikákat / vevő, szállító/ hogyan kerül be a nyitásba, ha van akkor a devizás tételeket, hogyan alakítod ki a főkönyvi törzset, Neked kell- e bevinned, vagy esetleg már van valamilyen és Te aktualizálod ?

A bevallásokat is Te csinálod ? Milyen gyakori bevalló ÁFA-ban, egyéb adókban, van-e alkalmazott, eddig hogyan zajlott a dolog, hiszen már 01.-05. hó-ig azért csak kellett valamit csinálni, ha kiskereskedés akkor gondolom, hogy esetleg pénztárgép is van?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de a lényeg bízzál magadban fog ez menni !

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa !

Én sem ismerem a Kulcs-soft könyvelő programját, de ne ijedj meg, aki gyerköcöt / gyerköcöket ?/ remekül el tud látni annak a könyvelés sem lehet probléma, főleg, ha nem most kezded, elő jönnek ezek a "fiókból" ne félj, s ahogy Klári is modja itt vagyunk mi is.

Előzetesen talán annyi segítség

azon túl amit a Klári mondott, gondold végig az analitikákat / vevő, szállító/ hogyan kerül be a nyitásba, ha van akkor a devizás tételeket, hogyan alakítod ki a főkönyvi törzset, Neked kell- e bevinned, vagy esetleg már van valamilyen és Te aktualizálod ?

A bevallásokat is Te csinálod ? Milyen gyakori bevalló ÁFA-ban, egyéb adókban, van-e alkalmazott, eddig hogyan zajlott a dolog, hiszen már 01.-05. hó-ig azért csak kellett valamit csinálni, ha kiskereskedés akkor gondolom, hogy esetleg pénztárgép is van?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de a lényeg bízzál magadban fog ez menni !

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa!

Sajnos én nem ezt használom, de biztos van olyan fóromozó aki használja ezt a fajtát és ötleteket tud adni.
Ha megakadsz segítünk.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszönöm segitségedet a szoftvert a Kulcs-Soft gyártotta.

Ancsa
Válasz idézéssel
Szia Ancsa!
Üdv a Fórumon!

Ki gyártotta a szoftvet? Mi a neve? Ha ezt megírod az általános számviteli tanácson túl - biztos - a használóktól fogsz kapni ötletet.

A főkönyvi kivonatból egyszerűen úgy tudsz nyitni, hogy ugyanazokat a számlákat amik benne szerelenek - jellegükkel (T,K)azonosan - megnyitod és az ellenszámla mindig a 491. Pl T381-K491, T491-K411.

Klári
Válasz idézéssel
Üdv Mindenkinek!
Gyesről 8 év után visszatérve a régi cégemhez rámbizták a könyvelést.
Teljesen új, most vásárolt kettős könyviteli szoftverrel, rendelkezésemre áll egy 2006.évi mérleg és egy 2006.12.havi főkönyvi kivonat, és a 2007.év első félévi számlái . A cég kiskereskedelmi tevékenységet végez az eddigi könyvelője külsős. Teljesen bénának érzem magam! Egy kis segitséget szeretnék kérni ! Mi lenne az első lépés , hogyan kezdjem el?Ha kérhetném részletesen. Előre is nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég