A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
Sziasztok!

Úgy tudom megszűnt a nettó bérek megőrzését célzó szocho kedvezmény, amit 2013-ban béremelés nélkül mindenki érvényesíthetett. De nem találom sehol ezt hivatalosan leírva. Tudna valaki segíteni, hogy hol találom?

Köszi!
Gyigyi
Válasz idézéssel
Marcsi!
Nem,egyszerre csak 1 féle kedvezmény lehet.Először nyilván a 25 év alatti,aztán ha az lejárt jöhet a 9-es FEOR-os időkorlát nélkül.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

előbbiekhez kapcsolódóan most nekem is szöget ütött a fejemben az a dolog, mi van akkor ha 25 év alatti még nem rendelkező 180 napos bizt., jogviszonnyal és 9 FEOR-ra veszem fel az emberkét, akkor vajon a teljes 27 % igénybe tudom venni és időkorlát nélkül ?

szerintetek?

üdv:Marcsi
Válasz idézéssel
Marcsi!
Köszi a megerősítést Neked is!
Válasz idézéssel
szia! bocsáss meg, nem olvastam el a kérdésedet figyelmesen....
szerintem sincs időkorlát/sem kor korlát csak egész hónapban szakképzettséget nem igénylő munkakörben kell foglalkoztatni... így tudom.
Válasz idézéssel
Fodorné Írta:Sziasztok!
Van valami időbeli korlátja a szakképzettséget nem igénylő munkakör miatti szocho kedvezménynek?
Előre is köszönöm!

Az eredeti kérdésem ez volt, csak Marcsi egy kicsit megijesztett a 25 évvel.
Egy 9331 feor besorolású emberkénél hány évig vehető figyelembe ez a kedvezmény? (ilyen időbeli korlátra gondoltam)
Herlber!
Köszönöm a megerősítést!
Válasz idézéssel
Fodorné Írta:Marcsi !
Én a szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatott szocho kedvezményét kérdeztem. Ugye itt nem kell 25 év alattinak lennie ?

Nem, a szakképzettséget nem igénylő munkakörhöz kapcsolódó kedvezménynél nincs korhatár, nincs igazolás. Annyi, hogy FEOR-juk 9-essel kezdődjön, és egész hónapban ilyen munkakörben legyen, illetve párhuzamosan nem FEOR9-es munkaköre se legyen.
Válasz idézéssel
Marcsi !
Én a szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatott szocho kedvezményét kérdeztem. Ugye itt nem kell 25 év alattinak lennie ?
Válasz idézéssel
ja és persze az előttem lévő hozzászólást is figyelembe kell venni, vagyis a max érvényesíthető összeget/hó.
üdv
Válasz idézéssel
Fodorné Írta:Nagyon köszönöm!
Én sem találtam rá korlátozást, de már nem vagyok biztos semmiben. Jól jön a megerősítés!
Ezek szerint egy foglalkoztatottnál (feor:9331) akár több éven keresztül is lehet ezzel a kedvezménnyel számolni a szocho-ját.

Maximum 25 éves korig, 180 nap alatti biztosítási jogviszonnyal rendelkezőnél, a NAV-os igazolást követően a foglalkoztatás első két évében és +max.25 éves korig van a teljes szocho kedvezmény. 180 napot meghaladó biztosítási jogviszonyosnál de pályakezdő 25 év alattinál a fele vehető csak igénybe a foglalkoztatás első 2 évében és itt is max a 25 éves kor a határ.
De azért várd meg a többiek hozzászólását is.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm!
Én sem találtam rá korlátozást, de már nem vagyok biztos semmiben. Jól jön a megerősítés!
Ezek szerint egy foglalkoztatottnál (feor:9331) akár több éven keresztül is lehet ezzel a kedvezménnyel számolni a szocho-ját.
Válasz idézéssel
Bényiné Írta:Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy 25 év alatti pályakezdő két 4 órás munkaviszonyt szeretne létesíteni, akkor mindkét cég igénybe veheti a teljes szocho kedvezményt? Két igazolást kell ebben az esetben kérni, mindkét cégre külön-külön?

Előre is köszönöm segítségeteket!

Szerintem simán lehet mindkettőben, csak annyi, hogy 100.000 Ft-ig jár a kedvezmény, tehát a 2 4órásában ez arányosan csökken. Egyiknél is 50ezer, másiknál is 50 ezer Ft a kedvezményalap felső határa. Úgy gondolom, két igazolás kell, mert szerepel rajta, hogy ki a munkáltató, akinél érvényesíteni szeretné.
Válasz idézéssel
Tudtommal nincs időbeli korlát. Munkakörtől függ.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van valami időbeli korlátja a szakképzettséget nem igénylő munkakör miatti szocho kedvezménynek?
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy 25 év alatti pályakezdő két 4 órás munkaviszonyt szeretne létesíteni, akkor mindkét cég igénybe veheti a teljes szocho kedvezményt? Két igazolást kell ebben az esetben kérni, mindkét cégre külön-külön?

Előre is köszönöm segítségeteket!
Válasz idézéssel
Szia Orsi!
Kedvezményt igazolás birtokában vehetsz igénybe, mind a gyes melletti munkavégzésnél, mind pedig a munkanélküli esetében. A szocho kedvezmény mértéke 100e Ft bruttó bérig 27% az első két évben, a harmadikban 14,5%. De arra figyelj, hogy részmunkaidős esetében arányosítani kell!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy új munkavállalónknak hogyan alakul a szocho fizetése, milyen és mennyi kedvezmény jár neki, kérem segítsetek.
Gyes mellett dolgozna, napi 4 órában, munkanélküli is volt előtte, bruttó 57 000 Ft a bére.
Mennyi kedvezmény jár neki?
Köszönöm, ha válaszoltok!

Üdvözlettel: Orsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég