A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Sziasztok!

Megnéztem a linket,szerintem ,most kérik számon az előírások betartását a tagországoktól.Nekünk már kellet a módosításokkal foglalkozni adatlapok stb,stb.

Ez 2018-ban került ki a az eur-lex-be.

Hatálybalépés
Ez az irányelv az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

6. cikk
Címzettek
Ennek az irányelvnek a tagállamok a címzettjei.

Kelt Strasbourgban, 2018. május 30-án.

az Európai Parlament részéről
az elnök
A. TAJANI
a Tanács részéről
az elnök
L. PAVLOVA

Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én még nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel idő hiányában.

Nekem van egy ilyen mintám,ha van időtök nézzétek már át ,hátha ebben lakik az ördög:-)))

Ha gondoljátok akkor fel teszem a dokumentumok közé is,itt szeretném megjegyezni jó lenne ha doksikat csak a tagok tudnák letölteni.

Pmarcsi

Ja, ha még kell valami szabályzat szóljatok.

Csatolt fájl(ok)
.doc   konyvviteli-tevekenyseget-folytato-szolgaltatok-penzmosas-elleni-mintaszabalyzata-2018.doc (Méret: 251 KB / Letöltések: 47)

Válasz idézéssel
Szia!

Egyelőre még nekem is rejtély :-) Ami biztos, hogy át kell dolgoznunk a belső szabályzatot. ( valami kockázatérzékenységi
megközelítés.....) Figyelemmel kísérem, hátha valaki megvilágosodik.
Válasz idézéssel
2020.01.10-zel megint változott. Módosítanunk kell.
De hogy mit, még nem tudom!  Big Grin

A NAV oldalán a Pénzmosás fülön írnak róla: Pénzmosási/Tajekoztato_a_Pmt._2020.01.10_en_hatalyba_lep__uj_rendelkezeseir_l.pdf

Itt a törvény:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/...43&from=HU

65. cikk

A 67. cikk (1) bekezdésének helyébe a következő szöveg lép:

„(1)   A tagállamok hatályba léptetik azokat a törvényi, rendeleti és közigazgatási rendelkezéseket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy ennek az irányelvnek 2017. június 26-ig megfeleljenek.

A tagállamok a 12. cikk (3) bekezdését 2020. július 10-től alkalmazzák.

A tagállamok létrehozzák 2020. január 10-ig a 30. cikkben említett nyilvántartásokat, és 2020. március 10-ig a 31. cikkben említett nyilvántartásokat, valamint 2020. szeptember 10-ig a 32a. cikkben említett központi automatizált mechanizmusokat.

A Bizottság – a tagállamokkal együttműködve – 2021. március 10-ig biztosítja a 30. és 31. cikkben említett nyilvántartások összekapcsolását.

A tagállamok az e bekezdésben említett intézkedések szövegét haladéktalanul megküldik a Bizottságnak.

Amikor a tagállamok elfogadják ezeket a rendelkezéseket, azokban hivatkozni kell erre az irányelvre, vagy azokhoz hivatalos kihirdetésük alkalmával ilyen hivatkozást kell fűzni. A hivatkozás módját a tagállamok határozzák meg.”
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Megkérdeztem a Pénzmosás és Terrorizmus Elleni Irodát, azt mondták, a régi adatlapokat is meg kell őrizni, hiába veszünk fel újat!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
2019. június 26-ig a könyvelőknek, az adózási szakmát gyakorlóknak jogszabályi kötelezettségünk ügyfeleink átvilágítása a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvényben foglaltaknak valamint nemzetközi előírásoknak.

A NAV már megkezdte a könyvelő-, adótanácsadó vállalkozások ellenőrzését, és több esetben milliós bírságot is megállapított.

Válasz idézéssel
2017-ben új adatlapot kellett kitölteni mindenkivel. A régivel mit kell csinálni? Selejtezni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Gondolkodom online könyvelés beindításán, tehát e-mailben elküldik az anyagot, vagy hozzáférést adnak a számlázó programjukhoz, amit lekönyvelek és a bevallásokat beadom. Egyenlőre csak KATÁ-s és EVÁ-s ügyfelek lesznek, tehát csak bevételi nyilvántartást vezetnek. Kérdésem, ha az ügyfelekkel nem találkozom, hogyan ellenőrzőm a személyazonosságukat? Szerződés aláíráshoz és a NAV meghatalmazáshoz sincs szükség már személyes találkozóra.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Önadózó előfizető vagy ott van szabályzat.
Válasz idézéssel
Szia!
Ja én a GDPR szabályzatot keresném, azt hittem van belőle mintaszabályzat.
köszi
Válasz idézéssel
Szia!

Én  NAV oldalán találtam meg.
https://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel...evekenyseg
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta!
Hol lehet meglelni a mintaszabályzatot?
Válasz idézéssel
Igen, a GDPR-re.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Az adatvédelemre gondolsz? Voltam továbbképzésen, fogtuk a fejünket a kollégákkal... A NAV a szabályzat miatt készül ellenőrizni, a NAVIH a személyes adatok miatt....
A mintaszabályzatba már belevették, hogy milyen személyes adatokat kell és lehet elkérni, ezeket hogyan kell kezelni stb, én is onnan szedegetem össze.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Az a "baj" Tamás. hogy túlképzett és túlregisztrál vagy. Smile Ha csak mezei mérlegképes lennél  igaz, hogy a tanácsidat ugyanúgy osztogatnád, de nem lennél két helyen nyílvántartva. Smile Smile

Szia Mónika!
Próbálok segíteni. Most gyártom a mienkét, ha kész van wordben ideteszem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget. Akkor kettőt csinálok. És március 31-ig mindkettőt bejelentem, hogy átdolgoztam! Bár nem értem, miért kell könyvelőként és adótanácsadóként is külön szabályzat. Minden könyvelő "adótanácsadást" is végez.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
És most ez az "új őrület" /a nevét sem tudom, csak minden szakmai hírlevél tele van vele/ mi? Próbáltam utána nézni a net-en de nem sokat értettem meg belőle. Aki másnak az adatát kezeli/ tudja/ nem mondhatja senkinek, ennyi jött le belőle. Valaki tud bővebbet? Angry Blush
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen Tamás,  én is kettőt csináltam pont ezen ok miatt.

Válasz idézéssel
Szia Tamás!
 A tájékoztatást a belső szabályzat átdolgozásáról tevékenységi körönként 
külön-külön kérték beküldeni.
Ha a tevékenységet megbízási, illetve vállalkozási jogviszonyalapján végző szolgáltatóról van szó.

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Nekem nem egyértelmű, mit csinál az adótanácsadó? Én mérlegképes könyvelő és adótanácsadó vagyok, de csak könyvelést számlázok. Ennél a törvénynél kell nekem adótanácsadóra vonatkozó szabályzatot is készítenem? Ügyfeleim között van egyéni vállalkozó is. Esetleg azoknak mint adótanácsadó könyvelek?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Smile Köszönöm Klári.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A NAV tájékoztatója szerint meg kell kérni a Nemzeti Kockázatértékelés megküldését 
a belső kockázatértékelés elkészítéséhez.
Elég ha írok egy kérelmet, hogy küldjék el??  (Természetesen "epapír"-on).
Szerintetek?
köszi
Katla
Válasz idézéssel
Szia Ági!
Ha csak a gyermek könyvelését intézed és nincs üzletszerűség és nincs vállalkozás akkor nem. Egyébként meg és a helyedven fognám átpofoznám a testemre és beküldenén. Sose lehet tudni, hogy 5 perc múlva nem lesz-e egy megbízás.

Válasz idézéssel
Sziasztok! Gyerekem könyvelését én végzem. Van ugyan adószámom e tevékenységre, de pénzt természetesen nem kérek érte.
Szerintetek rám is vonatkozik a pénzmosási szabályzat beküldése? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Minta elérhető:
http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felu...70623.html

03.31-ig kell beküldeni, addig nem büntetnek. Eredeti határidő 02.12.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég