A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Kíváncsi leszek válaszolnak -e, mert még elfogadónyugta sem jött kb 1 hete.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én a Tájékoztatás /Pénzmosás/-ra küldtem. E-mailben megkérdeztem, hogy elfogadják-e így is vagy küldjem el mégegyszer, de
a mai napon nem kaptam még rá választ, telefonon pedig képtelenség elérni Őket.
Remélem jó lesz így is.
Válasz idézéssel
Köszönöm, közben rájöttem én is és így csináltam.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

Belső szabályzat jóváhagyása.
Válasz idézéssel
És ott melyiket kell választani?:
Belső szabályzat jóváhagyása
Nyilatkozat /Pénzmosás/
Tájékoztatás /Pénzmosás/
Válasz idézéssel
Szia
E-papirral: https://epapir.gov.hu/
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogyan küldtétek el a "Tájékoztatás a belső szabályzat átdolgozásáról "
nyomtatványt?????
köszi
Katla
Válasz idézéssel
http://officina.hu/gazdasag/177-penzmosa...ni-torveny

Lányok érdemes elolvasni amit itt írnak.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Big Grin 
Kedves Harakiri!

Az nagyon jó lenne, én is  megköszönném.
Válasz idézéssel
Drága Harakiri!

Nagyon gyors vagy , esetleg a sok leterhelt fórumtársaidon nem segítenél egy jó kis mintával,nekem csak a 2016-os volt ,nem volt időm még és sajnos nem is nagyon látok időzónát mikor tudnék ezzel átfogóan foglalkozni.
Leadási határidő nem 2018.február 12.? Idea 

Üdvözlettel,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elvileg beküldtem a tájékoztatást a Pénzmosás szabályzat 
átdolgozásáról.
Viszont bárhogy kutakodom nem lelem a visszaigazolást a beküldésről.
Valamit elronthattam és küldjem még egyszer, avagy nincs visszaigazolás???
[u]https://epapir.gov.hu/Témacsoport/Pénzmosás/Címzett/NAV/KözpontiIrányítás/Belső Szabályzat jóváhagyás
[/u]
Itt töltöttem ki.

Harakiri
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm szépen, áttanulmányozom
Válasz idézéssel
Lányok bár ez 2016-os minta,hátha könnyebb lesz átszabni nézzétek meg.Sajnos én most nem tudok ezzel foglalkozni,mert tépem a hajam. Angry

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.doc   penzmosas-elleni-mintaszabalyzat---konyvviteli-tevekenyseget-folytatok-szamara-2016.doc (Méret: 287 KB / Letöltések: 118)
Válasz idézéssel
Hurrá, újabb feladat! Angry
Válasz idézéssel
Megérkezett!!!!!!!!

http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyel...70623.html
Válasz idézéssel
Kriszta, az infó a januári határidőre, belső körökből van.
Hivatalosan senki nem írja le, sajnos, nem tudom, miért nem.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én kinyomtattam és elmentettem a NAV oldaláról, hogy várjuk meg, amíg a könyvelőknek a NGM kiadja a mintaszabályzatot. Azóta várom, próbáltam hívni a NGM-et, de nem veszik fel.
Attól tartok, hogy majd úgy december 28-al adja ki. A januárt hol hallottad, ALba?

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok! Nyáron az EU a pénzmosással kapcsolatos teendőket kiegészítette, frissítette.
Ezért nekünk is kell a szabályzatot frissíteni.
2018. januárig állítólag nincs teendő, a NAV kiad majd egy javaslatot, azt kell figyelnünk.
Ne felejtsétek az ügyfelek lakcím kártyáját, személyi igazolványát (személyi számos oldalát ne) lemásolni.  Exclamation És ezeket az Azonosítási Lapokkal elzárt helyen, elzárt szekrényben tartani.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Jól látom, hogy külön szabályzat van könyvelőknek és külön az adótanácsadóknak?
Ha mindkét tevékenységet végzi valaki, mindkettőt küldeni kell? (Új cég)

Ha a könyvelői tevékenységet 2013 előttről végzi, de mostantól végzi az adótanácsadást is, akkor utóbbit küldje be most külön? Mert a könyvelői már bent van még az ORFK-s időkből.

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nem tudni, hogy miért tették fel, én legalábbis nem találtam nyomát, valószínűleg frissítették, mert 2013-as volt a korábbi.
Gondolom naprakészre hozták az uniós és egyéb harmonizáció jegyében, apróbb változások vannak benne.

Nálam cég változás volt, ezért kellett most újra csinálnom és látom, hogy fizetős eljárás lett.

Azért rákerestem a törvényben:
2007.évi CXXXVI. Pénzmosási

45. § (1) E törvény hatálybalépését követően az 5. §-ban meghatározott felügyeletet ellátó szerv e törvény hatálybalépésétől számított 45 napon belül bocsátja rendelkezésre a mintaszabályzatokat.
(2) E törvény hatálybalépésekor működő szolgáltató a szabályzatát e törvény hatálybalépését követő kilencven napon belül köteles e törvény rendelkezéseinek megfelelően átdolgozni.
(3) E törvény hatálybalépése után megalakuló, az 1. § (1) bekezdésének a)-e), i) és l) pontjában meghatározott tevékenységet folytató szolgáltató tevékenységének engedélyezéséhez a külön törvényekben megállapított feltételek mellett szükséges az is, hogy szabályzatát az 5. §-ban meghatározott felügyeletet ellátó szervnek jóváhagyás céljából az engedélykérelemmel együtt benyújtsa.
(4) E törvény hatálybalépését követően az 1. § (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott tevékenységet a Hpt. 6. § (1) bekezdése szerinti pénzforgalmi szolgáltatás végzésével megkezdő szolgáltató, valamint az 1. § (1) bekezdésének f)-h), j) és m) pontjában meghatározott tevékenységet megkezdő szolgáltató tevékenysége megkezdését követő kilencven napon belül köteles szabályzatot készíteni és azt az 5. §-ban meghatározott felügyeletet ellátó szervnek jóváhagyás céljából benyújtani.
(5) A Magyar Ügyvédi Kamara az egyéni ügyvédekre és az egyszemélyes irodákra vonatkozóan, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara a közjegyzőkre vonatkozóan e törvény hatálybalépésétől számított 90 napon belül készíti el a szabályzatot.
(6) Az árukereskedelmi tevékenységet folytató szolgáltató, ha nem szerepel a 33. § (4) bekezdésében meghatározott nyilvántartásban, legkésőbb 2008. március 15-éig fogadhat el hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzfizetést.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Valamiről lemaradtam? Akkor küldtem be az enyémet, amikor még a rendőrség volt az illetékes. Módosítottam, amikor kellett, kapcsolattartót bejelentettem. De fizetni semmit nem fizettem. 2013 óta nem változtattam a szabályzaton. Én is láttam, új mintaszabályzatot tettek fel a NAV honlapján. Ezért kérdezem, valamiről lemaradtam?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Közben a bejelentési adatlapot és az illeték mértékét már meg is találtam.

Én is le vagyok döbbenve, fizetni kell azért,hogy jóváhagyják a szabályzatot????
Én is most küldöm be, meglátjuk, mi nem fog nekik tetszeni.
Feltettek új mintaszabályzatokat (lásd lenti link), ezt dolgozom át.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/letoltheto_dokumentumok">http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugye ... kumentumok</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
móniszil Írta:Sziasztok !

Mire lehet számítani ?
Most alakult ingatlanközvetítő cég részéről elküldtük 8.hó közepén a Pénzmosás Elleni Információs Iroda részére a szabályzatot.
Fognak küldeni választ, hogy elfogadták-e vagy sem ?
Köszi
Móni

Nos megkapta a cég válaszlevelet, alig 1 év után. A szabályzatot elfogadták, de ki kell részletezni jó néhány pontot (pedig így is 24 oldal volt). Megnéztem, és hát nagyon hasonló a miénk a NAV oldalon levő mintaszabályzattal. Szóval a társaság sajátosságaira kellene szabni....... Én balga felhívtam a levélen levő ügyintézőt, és majdnem leharapta a fejemet. Kioktatott, hogy én a könyvelő vagyok, és a számlákkal foglalkozzam (nem is szabad tudnom, hogy a cég milyen belső rendet alakít ki a pénzmosás ellen !!!), az ügyvezető pedig csinálja meg a szabályzatot rendesen. Nekem nem mond semmit ezzel kapcsolatban, majd, ha az ügyvezető felhívja, neki elmondja, hogy minek kell szerepelni a szabályzatban..... :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok! Hova kell beküldeni a pénzmosás elleni szabályzatot?
Válasz idézéssel
Közben a bejelentési adatlapot és az illeték mértékét már meg is találtam.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég