A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Ma találtam:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/tajekoztatas_20130710.html">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel ... 30710.html</a><!-- m -->

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni:
1. az adatfelvételi lapot alá kell íratni az átvilágított személlyel?
2. a könyvelési szerződésbe bele kell-e írnom, hogy a pénzmosás elleni törvény szellemében könyvelek?
3. Három alkalommal módosult a törvény, de én csak kettőről tudok, a 2007. és a 2009. éviről.
Tudja valaki, melyik hiányzik?
4. Oktatást csak az alkalmazottnak kell tartani, vagy egy másik tulajdonosnak is?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Viszont ha szóba jött, szólok, hogy 2003-as pénzmosási adatlapok a 2007. évi törvénynek nem megfelelőek. Ezért akinek ilyen régi ügyfele van, az nézze az Azonosítási adatlapot, mert bővebb lett a tartalma, pl. a könyvelési szerződés létét, kezdetét, stb. is bele kell írni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Blanka!

Én vagyok a hunyó! Te csak tedd a dolgodat.
Én is és a többiek is nagyon hálásak vagyunk ha
segítesz. Az, hogy engem ez éppen most
nem érint, nem jelenti azt hogy rosszat tettél!
Sőt!

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Jaj, nem akarok ijesztgetni senkit, aki már egyszer valahova beadta, az már a helyére kerül, akármi is van.
A most alakuló könyvelőirodáknak szól. Aki most csinál ilyen szabályzatot először, az ide adja be.
Bocsánat!!! :-)

Blanka
Válasz idézéssel
De jó, hogy ezt írod! Én tényleg állandóan parázok valamin, de ezek szerint
nem vagyok ezzel egyedül! Big Grin De ugye jobb félni, mint.....
Válasz idézéssel
Ne csodálkozz!
Csak az igazán jók érzik állandóan a mai világban, hogy biztos elfelejtettek, átsiklottak, nem héztek meg stb .... valamit. Ettől aztán tényleg magunkra hozzuk a frászt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Jajj Klári köszi!
Nem tudom mit olvasgatok én feleslegesen, nem
elég a dolgom? Ijesztgetem magam... Tongue
Válasz idézéssel
Nyugi Csöre!
Semmi teendőd. Majd ha változik valami, akkor kell új helyre tenni a bejelentést.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most olvasom ezt a topicot és nem látok tisztán!
2007.10.12. a könyvelő cég adóköt.tev. kezdete.
Van szabályzata elkészítve ami ettől a naptól hatályos.
Miről maradtam le? Annak idején nem az ORFK-hoz
kellett megküldeni valamit? Nem emlékszem. Cry
Van most valami bejelenteni való?
Bocsi de erről teljesen lemaradtam.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most nem kérdezek, megosztok valamit, amit megtudtam, hátha valakinek kell:

Az összes minta megtalálható: <!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg">http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg</a><!-- m -->

Itt van a mintaszabályzat, amit postán kell beküldeni.
Ehhez mellékelni kell a Kérelem jóváhagyásra nyomtatványt, amire 3.000 Ft illetékbélyeget kell ragasztani, ekkor kap az ember jóváhagyó határozatot arról, hogy beküldte a szükséges dolgokat, és elfogadták.

Itt található a kijelölt személy bejelentése nyomtatvány is, amit e-mailben is meg lehet küldeni a <!-- e --><a href="mailto:fiu@nav.gov.hu">fiu@nav.gov.hu</a><!-- e --> címre.

Kell az irodában őrizni:
- ügyféllistát adatokkal
- szerződéseket
- jogi személy azonosítókat cégkivonat másolattal
- természetes személy (vállalkozó, tulajdonos stb) azonosító lapokat lehetőleg személyi (vagy jogsi, útlevél) másolatokkal
- oktatási jegyzőkönyvet, az alkalmazottak (résztvevők) aláírásával, hogy meghallgatták a pénzmosás dolgot, és tudják, mire figyeljenek, jelentsék a kijelölt személynek, ha valami gyanús.

A Pénzmosás Elleni Információs Iroda (PEII) 430-9466 számán készséggel segítenek.

Kb ennyi jutott most eszembe.

Blanka
Válasz idézéssel
Sziasztok, én is ugyanezt kérdezném.
Miket is kell feltölteni? Miről kapunk nyugtát vagy visszaigazolást?

A szabályzatot és kapcsolattartó személyt? Ezekre jó a neten található minta? Vagy valamit meg kell venni valahol?
Hová kell ezt feltölteni / beküldeni?
Honnan töltjük le az igazolást, hogy bent van?
Kihez tartozik ez az ügy most?
Az azonosító lapokat és a többi dolgot (ügyféllista, szerződések, stb- még mit????) tényleg páncélban kell tartani?

Kérem, aki tudja, minden kérdésre válaszoljon!!!

Köszönöm szépen előre is,
Blanka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most regisztráltam az oldalon, és már fel is tenném az első kérdésem.
Ha most váltom ki a vállalkozóimat könyvviteli szolgáltatásra, kell készítenem pénzmosás elleni szabályzatot, és ezt be kell küldenem a VPOP-hoz, vagy a rendőrségre, vagy valahová? Minden évben kell küldeni ilyet?

Köszönöm, ha válaszoltok.

Kristóf
Válasz idézéssel
Szia!

Nem állítom, hogy elég, de elfogadták tőlem mint annak igazolását, hogy megtárgyaljuk a helyzetet és teendőket ebben az ügyben is. A többit meg azért írtam, hogy életszagúbb legyen, meg egyébként is az idő tájt tényleg ezekről dumáltunk.

Válasz idézéssel
Ennyi elég is volt? Ez nagyon jó. Szuper vagy, Klári!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ide másolom azt az emlékeztetőt amit írtam és elfogadott a VPOP helyszíni ellenőrzése
oktatásként.

Emlékeztető
Készült a .................................2009. január 15-én tartott munkamegbeszélésről
Megtárgyalásra került:
1., 2008. év zárásával kapcsolatos feladatok
- Soron következő bevallások 0865,0801,0853,0808,0858,
- Elektronikus beszámoló
- TEAOR változás bejelentése
- Elektronikus NYENYI
2., 2009. évvel kapcsolatos feladatok:
- Körlevél átadása,
- Új cégautó adó,
- Házipénztár korlátozása – 500.000 számolása – pénzkezelési szabályzatok,
3., Ügyfelek magatartása (pénzmosás, fizetési készség)
...., 2009. január 15.

Válasz idézéssel
Szia Marcsi! Én is kaptam hasonló hírlevelet egy szinte ingyenes képzésről.
Az említett törvényrészletet idemásolom: "Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott kötelezettség biztosítása céljából az 1. § (1) bekezdésében meghatározott tevékenység ellátásában részt vevő alkalmazottat foglalkoztató szolgáltató köteles az alkalmazottak részvételével speciális képzési programok szervezéséről gondoskodni."
Tehát ha mondjuk egyéni vállalkozó vagy és nincs alkalmazottad, akkor szerintem nem kell. És nem kell az összes alkalmazottat okíta(t)ni, csak aki ilyesmivel foglalkozik - takinéninek pl. nem kell tudnia a pénzmosásról, mert ő szegény egészen mást mos. És szerintem nincs is annyira beszabályozva ez a "továbbképzés" mint mondjuk a mérlegképes, amennyire kiveszem a törvény szavaiból jó egy "házi" okítás is. Még a gyakoriságot sem határozzák meg.
Engem most "az Európai Unió által elrendelt pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedések végrehajtásáról szóló külön törvény rendelkezései" izgatnak, mert a törvény szerint ezt is meg kellene ismertetni a dolgozókkal. Majd rákeresek a neten.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Idézek egy hílevélből. Jól értelmezem, ez egy újabb követelő továbbképzés? Lehet, hogy volt már tavaly is, de a figyelmemet elkerülte.

"A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2007. évi CXXXVI. törvény 32.§ (3) pontja előírja a könyvvizsgálói tevékenységet folytatók, a könyvviteli (könyvelői), adószakértői, okleveles adószakértői, adótanácsadói tevékenységet folytatók szervezetek/társaságok számára, hogy az alkalmazottak részvételével speciális képzési programok szervezéséről gondoskodjon. A jogszabályi megfelelés érdekében célszerű az alkalmazottaknak évente részt venni ilyen jellegű továbbképzésen."
Marcsi
Válasz idézéssel
OK!

Felpakolom hétfőn mind a kettőt. A Könyvvizsgáló Kamara félét is módosítottam meg az Verlag félét is.

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Készítettem egy ügyvezetői utasítást (még 2008-ban Big Grin ) ami a 2003-as szabályozás módosítása. Szóljatok ha kell!

Klári!

Gondolatolvasó vagy. Big Grin Épp arra gondoltam de jó, hogy ilyened is van és milyen jó lenne ha megosztanád velünk. Örülnék neki
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Csatlakozom Erikához.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Örülünk, hogy túl vagy rajta! Nekem van még némi simítani valóm! Úgy hogy szólok, hogy kell.....!!!

Puszi
Erika
Válasz idézéssel
Gratulálok Klári, mostmár akkor nyugi! Remélem, hozzánk nem "látogatnak" el, bár elég közel vagyunk egymáshoz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Na, elmentek! Kérték a 2003-as szabáltzatot, a 2008-as átdolgozását, az azonosítási lapokból kettőt. Örültek, hogy a lapokat külön tartom (bútorszéfben) a szerződésketől, nyiltkozatot az alkalmazottak oktatásáról. Mindent rendben találtak. Forszírozták, hogy külföldi tulajdonú, elsősorban kinai céget könyvelünk-e.

A lényeg amit sikerült kiszednem belőlük. Országos nagy akció van. Csoportok járkálnak! Elvileg számítógép szűr, és vétlenek is belekerülnek a programba, a pösösök mellett, hogy nem legyen feltűnő, de azokhoz már nem mosolygós hölgyek látogatnak, hanem marcona úrak.

Készítettem egy ügyvezetői utasítást (még 2008-ban Big Grin ) ami a 2003-as szabályozás módosítása. Szóljatok ha kell!

Válasz idézéssel
Szia Szesze!

Igigyellek! Hozzám majd 30-án jönnek. Beszámolok majd!

A külföldi lakóhellyel rendelkezőkre a mintaszabályzat IV.8. fejezete szól.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég