A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Szia!
Önadózó előfizető vagy ott van szabályzat.
Válasz idézéssel
Szia!
Ja én a GDPR szabályzatot keresném, azt hittem van belőle mintaszabályzat.
köszi
Válasz idézéssel
Szia!

Én  NAV oldalán találtam meg.
https://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel...evekenyseg
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta!
Hol lehet meglelni a mintaszabályzatot?
Válasz idézéssel
Igen, a GDPR-re.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Az adatvédelemre gondolsz? Voltam továbbképzésen, fogtuk a fejünket a kollégákkal... A NAV a szabályzat miatt készül ellenőrizni, a NAVIH a személyes adatok miatt....
A mintaszabályzatba már belevették, hogy milyen személyes adatokat kell és lehet elkérni, ezeket hogyan kell kezelni stb, én is onnan szedegetem össze.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Az a "baj" Tamás. hogy túlképzett és túlregisztrál vagy. Smile Ha csak mezei mérlegképes lennél  igaz, hogy a tanácsidat ugyanúgy osztogatnád, de nem lennél két helyen nyílvántartva. Smile Smile

Szia Mónika!
Próbálok segíteni. Most gyártom a mienkét, ha kész van wordben ideteszem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget. Akkor kettőt csinálok. És március 31-ig mindkettőt bejelentem, hogy átdolgoztam! Bár nem értem, miért kell könyvelőként és adótanácsadóként is külön szabályzat. Minden könyvelő "adótanácsadást" is végez.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
És most ez az "új őrület" /a nevét sem tudom, csak minden szakmai hírlevél tele van vele/ mi? Próbáltam utána nézni a net-en de nem sokat értettem meg belőle. Aki másnak az adatát kezeli/ tudja/ nem mondhatja senkinek, ennyi jött le belőle. Valaki tud bővebbet? Angry Blush
Válasz idézéssel
Igen Tamás,  én is kettőt csináltam pont ezen ok miatt.

Válasz idézéssel
Szia Tamás!
 A tájékoztatást a belső szabályzat átdolgozásáról tevékenységi körönként 
külön-külön kérték beküldeni.
Ha a tevékenységet megbízási, illetve vállalkozási jogviszonyalapján végző szolgáltatóról van szó.

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Nekem nem egyértelmű, mit csinál az adótanácsadó? Én mérlegképes könyvelő és adótanácsadó vagyok, de csak könyvelést számlázok. Ennél a törvénynél kell nekem adótanácsadóra vonatkozó szabályzatot is készítenem? Ügyfeleim között van egyéni vállalkozó is. Esetleg azoknak mint adótanácsadó könyvelek?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Smile Köszönöm Klári.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A NAV tájékoztatója szerint meg kell kérni a Nemzeti Kockázatértékelés megküldését 
a belső kockázatértékelés elkészítéséhez.
Elég ha írok egy kérelmet, hogy küldjék el??  (Természetesen "epapír"-on).
Szerintetek?
köszi
Katla
Válasz idézéssel
Szia Ági!
Ha csak a gyermek könyvelését intézed és nincs üzletszerűség és nincs vállalkozás akkor nem. Egyébként meg és a helyedven fognám átpofoznám a testemre és beküldenén. Sose lehet tudni, hogy 5 perc múlva nem lesz-e egy megbízás.

Válasz idézéssel
Sziasztok! Gyerekem könyvelését én végzem. Van ugyan adószámom e tevékenységre, de pénzt természetesen nem kérek érte.
Szerintetek rám is vonatkozik a pénzmosási szabályzat beküldése? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Minta elérhető:
http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felu...70623.html

03.31-ig kell beküldeni, addig nem büntetnek. Eredeti határidő 02.12.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sz eretném kérdezni, ha én most adom le a szabályzatot, eddig még nem tettem meg, azt is az  https://epapir.gov.hu/- n keresztül küldöm el? Valaki csinált már most ilyet?
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Nálam sem nyílt ki, de a következő munkalapon ott voltak a megnevezések, hát átmásoltam.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
De működik, kicsit nehézkesen de meglehet nyitni. Igaz én microsoft ecxel-el csináltam.
Válasz idézéssel
Köszönöm, megtaláltam! Tehát itt kitöltöm, lementem, majd ezt csatolom? Kitöltésnél a szolgáltató tev. köre (legördülő mező) nem működik,
akkor hagyjam üresen?
Válasz idézéssel
Én mikor az e-papír oldalon kitöltöttem az adatokat, csatoltam a dokumentumot és elküldtem előjött egy ablak, amelyen volt egy kék link, erre rákattintottam és kihozott egy visszaigazolást, amelyen van azonosító szám, egy AVDH hitelesítő bélyegző a jobb felső sarkába, minden adatot ráírt amit én kitöltöttem. Ezt kinyomtattam, elmentettem, elfogadó nyugta a tárhelyre nem jött, csak egy küldési és letöltési nyugta. Most próbáltam visszakeresni, hátha újra megtalálom ezt a visszaigazolást, de nincs ilyen lehetőség. Szóval nekem van egy hitelesített bélyegzővel ellátott visszaigazolásom. Ezt csak azért írtam, mert akik még nem küldték be esetleg le tudják tölteni ezt a küldés után rögtön.
Válasz idézéssel
Szia !
Nem nyomtatvány, egy adatlap,  a NAV információkban   található
" Tájékoztatás a belső szabályzat átdolgozásáról " elnevezéssel.
Sajnos én nem tudom bemásolni Neked, ha valaki ügyesebb, mint én
hátha megteszi.
üdv
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hol találom azt a nyomtatványt amit el kell küldeni? Honnan tudom letölteni?
Válasz idézéssel
Nekem se jött elfogadó nyugta.
Arra gondoltam, hogy elküldöm Postán is, majd kidobják ha nem jó...

üdv
Katla
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég