A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázó programok bejelentése
A segítségeteket kérnem. Elolvastam az ÁFA törvényt, a 24/1995. pm, a 34/1999 pm, és a 23/2014 ngm rendeleteket, de sehol nem találtam leírva azt, hogy a számlázó programnak a neve rajta kellene lennie a program által kiállított számlákon. Ugyanakkor minden számlán szerepel. Most azonban olyan számlával találkoztam, amin nem volt. Kötelező feltüntetni? Valahol ez le van írva, csak rossz helyen kerestem, vagy én gondolom rosszul? A program nevének feltüntetése ebben az esetben egy egyszerű reklám?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Jobbnak látom én is ha nem a vállalkozókra bízom a lejelentést.
Akik pénztárgépet használnak azokat nem kell jelenteni ugye?, mert ott milyen programot jelentenénk.
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Attól én sem félek, hogy mivel ez egy ÁNYK nyomtatvány, ne nekünk kelljen kitölteni :-D

Azt esetleg kiolvastátok a törvényben, hogy amennyiben nem jelentik le határidőre az aktuálisan futó programot, akkor azt a továbbiakban lehet-e használni?
Vagy az a számla, ami nem lejelentett számlázóból kerül kiállításra az nem fogadható el számlaként?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is ezt teszem a szigorú számadásúval! :oops: vezetem....
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Lehet, hogy túl pesszimista vagyok, de ez is a könyvelő feladata lesz. Én már azóta elkezdtem minden ügyfelemnél a szig. számadású nyom. nyilvántartását vezetni, amióta a beszerzői számlákra felírták a sorszámot. Ebből látom mit használ, és esetleg nem felejtette el valamelyik több számláit odaadni. Nekem lesz vele majd plusz munkám egy ellenőrzésnél, mivel az én segítségemet kérik, hogy mondjam meg mikor, mit szereztek be. Azért az ügyfélnek nem mondom, ha nem muszáj, hogy vezetek ilyen nyilvántartást, hiszen az ő dolga. Csak magam munkáját könnyítem meg vele! Egyébként ismerjük az ügyfeleket, szólnak, hogy nekik nincs ügyfélkapujuk, adjuk már be! Csak egy perc. A pénztárgépnél is ez volt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Klári,

igen, a kitöltésiben az van benne, hogy papíralapún is benyújtható.
Jó lenne, ha így maradna és nem a könyvelők nyakába varrnák ezt az adatszolgáltatást is akárcsak a pénztárgépes mizériát, mert úgy gondolom, hogy ezt nem nekünk kellene bejelenteni csak azért , mert nekünk van ügyfélkapunk, ugyanis ez nem adóbevallás. A nyomtatványt az ügyfél is k tudja tölteni és el tudja küldeni, így minket megkímélve egy csomó plusz feladattól, munkától.
Válasz idézéssel
Gondolod? Én nem lennék olyan biztos benne!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Jaj de jó, én most olvasom, hogy papír alapún is be lehet jelenteni, be lehet küldeni. Akkor ezzel nem nekünk kell foglalkozni, azon kívül, hogy felhívjuk az ügyfél figyelmét a bejelentési kötelezettségre, nem nekünk kell helyettük kitölteni és beküldeni. Hurrááááááááááááááááááááááááá
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm! Én is erre jutottam, de elbizonytalanodtam. :oops:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ez jelent meg tagnap a témával kapcsolatban a NAV honlapján...

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Szerintem igen!
Most ha valaki programot vesz,mindegy milyen minőségben,regisztrálják és lejelentik,mint a számla tömböket.
A régebbieket nekünk kell jelenteni.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Meg tudjátok erősíteni a véleményemet? Lehet, hogy rosszul értelmezem a törvényt.
Van egy ügyfelem, aki adószámos magánszemélyként is számláz, számlázó programmal. Jól értem, hogy neki is be kell jelenteni majd a programját? Úgy veszem ki a rendeletből, hogy csak adószámmal rendelkező vehet ilyen programot és ha vesz, vagy használ már ilyet, akkor jelenteni kell.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Köszönöm Tamás!
Válasz idézéssel
Contador!

A 23/2014 (VI.30.) NGM rendelet írja elő a bejelentési kötelezettséget! (21. §.)
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi Klári! Csak azt hittem van valami közérthető cikk....
Válasz idézéssel
Szia Csöre!
Csak a rendelettel!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alá tudjuk támasztani valami hivatkozással a tájékoztatónkat az ügyfelek felé?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Igen Pötyi! Mindent jól látsz.
Ezért kell szólnunk az ügyfeleknek, hogy nézzék meg a programokat, hogy megfelelnek-e a rendeletnek, ha nem vegyenek újat, vagy a gyártóval vegyék fel a kapcsolatot.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom még október 1 odébb van, de jól értelmezem, hogy minden cégnek be kell jelenteni a számlázó programjának az adatait, majd egy erre a célra rendszeresített nyomtatványon?
A kézi számlákra nyugtákra gondolom nem vonatkozik, de az online pénztárgépekre igen.
Mi ez az adminisztráció csökkentés már megint???????????????
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég