A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vállalkozás folytatása az örökös jogán
#1
Sziasztok!

Nálam is Hajnalcsillag kérdései merültek föl.
Valaki végigjárta ezt az utat mostanában?
Az ÁFA bevallása és a munkavállalók átjelentése és 08-asa ami nem tiszta.

NAV adóalany-nyilvántartás azt mondta, hogy január hóra 2 db 08-ast kell beadnom: egyet jogutódként és egyet simán az özvegy vállalkozásának kezdetétől.
Minél többet gondolkodom rajta, egyre inkább azt hiszem, hogy nem így kell.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
#2
Köszönöm szépen placebo, idáig nagyjából én is eljutottam. A dolog - foglalkoztatást érintő- gyakorlati része érdekelne igazán, pl: 1041-en át kell -e jelenteni a dolgozókat az örökös jogán a vállalkozást folytató vállalkozóhoz, vagy a 101E beadásával a rendszer kezeli ezt? Hogyan kell beadni a 08-ast ha hónap közben áll be a változás ? Mi van abban az esetben ha pl. a haláleset miatt 1 hétig zárva van az üzlet és nem dolgoznak az alkalmazottak, de az örökös tovább kívánja foglalkoztatni őket - ilyenkor megszakad a munkaviszony, ezt hogyan kell kezelni? Ezekre a kérdésekre keresem a választ elsősorban. Gondolom van a fórumozók között akinek kellett már bonyolítania ilyen ügyet, az ő segítségükre számítanék elsősorban. Köszönöm előre. Smile
Válasz idézéssel
#3
Hello!
Az szja tv meg az egyéni vállalkozo tv-ben találsz magyarázatot,de ha be van jelentve 90 napon belül az örökös a 14T101E nyomin minden marad a régiben.


Az egyéni vállalkozásról szóló törvény szerint lehetőség van arra, hogy az egyéni vállalkozó halálát követően az özvegye vagy az örököse folytatja a vállalkozási tevékenységet. Ekkor az özvegy, illetőleg az örökös minősül egyéni vállalkozónak, és a vállalkozói tevékenységet folyamatosnak kell tekinteni.

Szja 49/A § 7 bekez
<!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99500117.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 9500117.TV</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=A0900115.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi ... 0900115.TV</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
#4
Egyéni vállalkozó halála után örököse (aki eddig nem volt vállalkozó) folytatná a tevékenységet. Erről bejelentést tesz az Okmányirodához, kéri az Adóhatóságtól - a haláleset bejelentése mellett- az elhunytra vonatkozó adómegállapítást SZJA és ÁFA tekintetében. Továbbra is szeretné alkalmazni azokat a munkavállalókat akik az elhunyt személy vállalkozásában dolgoztak. Ebben az esetben milyen ki-bejelentési kötelezettség van (1041) és azt kinek kell megtenni ? Megszakítatlan lesz-e az alkalmazottak jogviszonya? Ha a változás hónap közben áll be, hogyan kell ezt kezelni a 08-as bevallásokon? A NAV telefonos ügyfélszolgálatán érdemben nem tudnak segíteni, s nem találok sehol tematikus írást, pedig sajnos nem egyedi az eset.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég