A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import beszerzés DPD-n keresztül
Köszi!!! Milyen egyszerű magyarázat..valóban,ez eszembe nem jutott vna.Már teljesen tiszta minden.Köszi a segédletet,és a segítséget!!!
Jóét! :wink: Andi
Válasz idézéssel
Hello!
Mert svájci az eladó nincs közösségi adószáma.

Alul van segédlet:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.szentex.hu/vamkezeles-kulfoldon-vagy-az-EU-mas-tagallamaban.html">http://www.szentex.hu/vamkezeles-kulfol ... maban.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Placebo!!

Nem késő,köszi.. éjfélig még van időm.
Közösségi beszerzés addig ok.,A60-at küldök ok.,áfa alapja rendben..MNB-re vagyunk bejelentkezve...ez is rendben.
Áfa tv. hivatkozott paragrafusát még megnézem...
Viszont az A60-as 2es lapjának b oszlopába csak egy 1-est kell írni??Ez miért így van??Én ezt sehol nem olvastam...mert nem volt még ilyenem lehet azért,de ha erről tájékoztatnál bővebben,megköszönném.
Andi
Válasz idézéssel
Hello!
Hát már késő de azért leírom.
Svájc nem eu tag,de a dpd vámkezeltet a német határon igy németbe szabadforgalomba kerül de az áfát nálunk kell önadózással bevallani igy olyan lesz mintha németből jönne.
A 1465-kell a közösségi beszerz 27% be meg ha levonható be tenni levonhatóba a kitöltési be benn van,kell a 60-is termékbeszerzés az eladó adószámához 1.
Az áfa alap számlaérték+vámk.dij,árfolyam áfa tv 60§ amelyik elöbb megtörténik max telj követö hónap 15.-e,a bank eladási árfolyamán ha nincs bjelentve az MNB.
Válasz idézéssel
Szia!

Ha jól értem, amit írtál, a válaszom az, hogy Svájc nem tagja az Eu-nak, ezért a 60-ast biztosan nem kell beadni.
Az import áfa oldalt kell kitölteni - ezt gondolom így kapásból.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én ma vagyok itt először,köszöntök minden fórumozót.
Segítségeteket szeretném kérni a következő ügylet kapcsán.Lehet volt már szó itt róla,de mivel hnap áfa bevallás..nem nagyon van időm végig olvasni..Már hetek óta nyomozok ez ügyben,remélem itt segítségre találok.
Egy ügyfelünk ( EV ) Svájcból szerez be árut,a DPD csomagküldő,-szállító cégen keresztül.Az árut a német-svájci határon vámolják.Vámkezelési díjat a DPD kiszámlázta ügyfelemnek.Nekem van egy német nyelvű vámhatározatom,és egy számlám a svájci cégtől.
Addig eljutottam,hogy EU-s beszerzés,A60-on vallom.
De: kinek a közösségi adószáma alatt?? A vámhatározatom kelte: 2014.09.11., a számla pü.i teljesítése 11.15.Milyen árfolyamon( dátum ),ill. melyik bevallásban kell szerepeltetni??
Nagyon köszönöm előre is!
Andi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég