A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Szia Viki!
Tettem fel korábban a nyomtatványok közé egy külföldi kiküldetési költség elszámolási nyomtatványt, de most csatolom neked ide is.
Így ki tudod fizetni HUF-os pénztárból is a valutás költségeket, ha ilyesmire gondoltál.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne:
1. a külföldi kiküldetés számláit milyen árfolyamon kell elszámolni a pénztárból történő (utólagos ) kifizetés esetében? A kifizetés napján érvényes árfolyamon?
2. Hogy számoljak el a pénztárba, ha nincs valutapénztár, milyen árfolyamon?

Köszi a válaszokat előre is.

Viki
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kimerítő válaszodat!!
Válasz idézéssel
Az idegen nyelvű számláról még nem szóltam. Én úgy tudom, hogy már nem kell hivatalos fordítás, de a főbb dolgokat le kell fordíttatni a saját érdekedben. Gondolom az ügyfél tud románul, így tollal írja rá mit vásárolt, a fizetés módját, meg a számla keltét fizetési határidővel is fordítsa le. Ha gond van a fordítással, ott az ügyfél írása, így már ő felel, ha rossz. Persze lehet fordító irodával is megcsináltatni, de nem hiszem, hogy bármelyik ügyfél erre pénzt szánna!
Árfolyamnál, ha valamikor nem választottad az MNB árfolyamot, és nem jelezted ezt a NAV-nak, akkor a ügyfél bankjának a fizetéskor érvényes középárfolyamával kell számolni. Erre emlékszem.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Anka68!

Az ÁFA nélküli kiállított számla összegét az ÁFA bevallás 22. és 69. sorába be kell írni, a magyar szabályok szerinti ÁFA kulccsal az ÁFÁ-t ki kell számítani, és a bevallásba beírni. Így ugyanannyi lesz a fizetendő, illetve visszaigényelhető ÁFA. Fontos, hogy a számlán mind a vevő, mind az eladó EU-s adószáma fel legyen tüntetve. Amikor az ÁFA bevallást beadod, mellette a 12A60-s bevallást is ki kell tölteni. Ebben adatot kell szolgáltatni, melyik EU-s adóalanytól hány ezer forint értékben szerzett be terméket. Az ország kódját, a számla kiállítójának adószámát és a számla végösszegét kell beírni. Szóval nem bonyolult. De nem számlánként, hanem adóalanyonként kell összesíteni. Tehát ha negyedéves ÁFA bevalló az ügyfél, és az adott negyedévben 3-szor vásárolt ugyanattól a szállítótól, akkor a 3 számlát össze kell adni, és egy sorban kell bevallani!
Az árfolyamról nem szeretnék szólni, mert nálam a könyvelői program számolja FIFO módszerrel és az MNB árfolyammal. Én csak beállítottam a paramétereket a többit a programra bízom.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, lehet, hogy egyszerű a dolog, de ilyenem még nem volt:
Ügyfelem egy kft, és Romániában a Metróban vásárol irodaszert, irodabútort, anyagot.
Van közösségi adószáma.
Milyen módon tudná elszámolni?
Én úgy gondolom, hogy a közösségi adószámát ott bemutatja, ezért áfa nélkül állítják ki neki a számlát. Itthon rászámoljuk az áfát, és bevalljuk (+, -)
Az egész olyan zűrzavaros nekem, pl. milyen árfolyamon számolom át a számla értékét. Másrészt a számla idegen nyelven van, ezzel kell valamit kezdeni?
Nagyon megköszönöm, ha valaki ír pár mondatot ezzel kapcsolatban.
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, hogy ha van egy euros bankom és usd-ben érkezik be az szállitó számlám akkor mi alapján váltom át az árfolyamot, a bank hogy számolja ki az átlagárfolyamot? az aznapi két árfolyam átlagát veszi?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Az én ügyfelemnek is ilyen csodája van a Kínaiaktól, és a vámolásnál sem okozott neki problémát. /Látjátok van a világon olyan ország ahol bürokrácia, szigorú szabályok nélkül is dübörög a gazdaság/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kénytelen vagy így elfogadni, mert csak ilyet állítanak ki. Ezt tudja a Nav is.
Válasz idézéssel
Én is segítséget kérnék. Kínából vásárolt árut egyik ügyfelem. Számlaként egy excel táblázattal szerkesztett "számlát" (commercial Invoice) kapott! Elfogadjam ezt a számlát? Telefonszámok és cím van rajta, de adószám vagy ahhoz hasonló nincs. Lehet, hogy az áruval érkezik?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jó napot kívánok!
Kezdő vállalkozó vagyok. Hollandiából kiskereskedelmi ruhaboltokból ruhákat akarok felvásárolni és hozni Magyarországra.
Az első körben 2000 euró összegben vásárolnék. Milyen számlák vannak Hollandiában, vagy minek kell rajta szerepelnie, hogy Magyarországon könyvelhető legyen?
Van-e Holland áfás számla? (Lehet, hogy tévesen, de úgy tudom, hogy adnak számlát/blokkot, amin az eladó cég neve szerepel adószámmal, áfás árral és a végösszeg.) A klasszikus magyarországi áfás számlát nem ismerik, a számlán a vevő adatai nem szerepelnek, pecsétet sem használnak...
Köszönöm segítségüket.
Üdvözlettel:

Ferencz
Válasz idézéssel
Úgy, ahogy Anita írta.
Erika
Válasz idézéssel
Kitty, szerintem ilyen esetben ugyanúgy működik, mint egy magyar részére nyújtott szolgáltatás, azaz 25% ÁFA és nem kell a 10A60-ba.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Erika!

Még egy kérdésben segíts légyszi: mi a helyzet abban az esetben, ha a vevő nem cég , de minden más marad úgy, ahogyan lentebb írtam? Mert ennél a cégnél magánszemélynek történő értékesítés is előfordulhat külföldre...

Köszönöm szépen előre is a választ!

Puszi, Kitty
Válasz idézéssel
Szia Erika,

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést. :-)

Puszi, Kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!

Szerintem mindent jól írtál.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek légyszi: egy magyar cég, szolgáltatást számlázna Szlovákiába, Ft-ban állítaná ki a számlát. Jól tudom-e, hogy a számlára rá kell írni a vevő adószámát, a számlát áfa nélkül állítjuk ki, és ráírjuk, hogy az áfát a vevő fizeti.
Nekem itthon a 60-as bevallásba be kell állítanom, igaz?
Mire kell még esetleg figyelnem, hogy ne utólag derüljön ki, baj van valamivel...

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket

Szép napot kívánok!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Köszönöm lányok a segítséget! Most már csak a sógorokat kell meggyőzni, hogy ne ők számlázzanak vissza, hanem majd a cég kiállítja a helyesbítő számlát.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Sziasztok! segítséget kérek, hogy jól gondolkodom-e?
Cég termékeket értékesít egy osztrák cégnek, akik felvették azt a szokást, hogy a hibás termékeket visszaszámlázzák a cégnek. Lehet, hogy én olvastam már túl sokat az APEH oldalon, de ott úgy van, és én is úgy érzem, hogy ha hibás termék ment ki, akkor arról a cégnek, mint eladónak kell a szabályoknak megfelelő helyesbítő számlát kiállítani, a megfelelő 9-es főkönyvre könyvelni , készletre visszavenni, selejtezésről dönteni stb.
Így olyan, mintha visszavásárolná a saját ramaty termékét.
Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, megköszönném, ha leírná, hogy befogadható-e a számla.

Előre is köszönöm!

Szia Kriszta!
Igen, igazad van. Az áfa tv. szerint - amelyet a magyarországi adóalanynak be kell tartania - hibás teljesítésnél helyesbíteni kell az eredeti számlát. Az áfa tv. azt is rögzíti, hogy mely esetekben - és a hibás teljesítés ide tartozik - milyen időpontban lehet a módosított számla áfa tartalmát az áfa bevallásba figyelembe venni. 2010 elején módosították az összesítő nyilatkozat kitöltő programját, már negatív számot is be lehet bizonyos sorokba írni. (A közösségi termékértékesítés ill. a közösségi szolgáltatások helyesbítését eltérően kezelik. )
A számla korrekciók áfa bevallásban és összesítő nyilatkozatban való szerepeltetésének idejéről és módjáról készítettem egy anyagot, amelyet a honlapomon dugdosok. Felteszem ezt a dokumentumok közé.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Kriszta!

Úgy örülök, hogy olvashatlak. Mi van veled?

Nem pontosan értettem, ki számláz, kinek, mit és eddig hogyan volt.
Páromnak volt ebben a hónapban olyan gondja, hogy egyik cége az osztrák cégnek, akitől importált, visszaküldte a hibás terméket, az osztrák cég kiállította a minuszos számlát. A 10A60-as pedig nem fogad negatív összeget. Emiatt jobbhíján exportként vallotta a 60-ason és a 10A60-ason is.
Nem ez lehet a gond nálatok is?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok! segítséget kérek, hogy jól gondolkodom-e?
Cég termékeket értékesít egy osztrák cégnek, akik felvették azt a szokást, hogy a hibás termékeket visszaszámlázzák a cégnek. Lehet, hogy én olvastam már túl sokat az APEH oldalon, de ott úgy van, és én is úgy érzem, hogy ha hibás termék ment ki, akkor arról a cégnek, mint eladónak kell a szabályoknak megfelelő helyesbítő számlát kiállítani, a megfelelő 9-es főkönyvre könyvelni , készletre visszavenni, selejtezésről dönteni stb.
Így olyan, mintha visszavásárolná a saját ramaty termékét.
Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata, megköszönném, ha leírná, hogy befogadható-e a számla.

Előre is köszönöm!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm! :-)
Válasz idézéssel
Használd egészséggel! Smile
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Alba!

Tündér vagy, nagyon szépen köszönöm! :-)

Jó éjt, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia! Mellékelek egy formát, ebbe belevezetheted a klf. valutás nyugtákat. A mostaniban direkt hagytam egy horvát kiküldetés nyomait.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég